Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

Jak rozwiązaliście ocielenie podłóg w pomieszczeniach nad garażem. Przyklejaliście styropian do sufitu w garażu?

 

Ja mam garaż ogrzewany, nad garażem garderoba, pralnia i kibelek, na całym poddaszu będzie 5 cm styropianu na podłodze, także w tych pomieszczeniach nad garażem, no a w garażu będzie jakieś 10 stopni mniej niż w części mieszkalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tez o tym pomyślałam, ale więcej dać nie mogę, bo mam już wymierzone miejsce na stelaże na WC i bidet (stelaże są już zamocowane), jak podniosę podłogę o kolejne 5 cm to nie zmiezczę się pod skosem (odsunąć też się nie mogę).

Nie wiem, może dam na podłogę styropian parking o lambda 0,035 a nie zwykły o 0,038 a jak będzie zimno to dokleję styro na suficie. Najgorsze jest to, że na suficie mam już tynk, jak na to nakleję styro, to po pierwsze nie wiem, czy tynk nie odpadnie, a nawet jak nie odpadnie, to będę w plecy

28 zł*30m2, czyli 840,00 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wo matko :o , cena polistyrenu ekstrudowanego tudzież pianki VAPOTHERM XR powalila mnie na kolana - wychodzi jakieś 1300 zł brutto za 30 m2 5 cm grubości, gdzie taka sama ilość zwykłego styropianu na podłogę to około 200 zł. Jednak poczekam do nastepnej zimy, jak zamieszkamy, to ocenię, czy trzeba garaż docieplać i położymu coś na sufit i ewentualnie na ścianę między garażem a domem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rozumiem że parapety wewnętrzne - my zamówiliśmy od razu z oknami, żeby były z tej samej dostawy drewna co okna. Natomiast nie wiemy jeszcze jakie damy zewnętrzne - jakie są Wasze preferencje ?

Temat drzwi zewnętrznych a dokładnie model New3 firmy Lupol rozważamy z Frankai`em. Dobre warunki mamy w Impro na Robotniczej. Szczegóły na grupie wrocławskiej :)

 

podczas porównywania ofert na okna, otrzymywałem także wyceny drzwi i najtaniej wyszło mi w Hohensee, wiem że mają dobrą jakosć (dużo wysyłają do Niemiec) - wyceniali mi drzwi drewniane, niewymiarowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wo matko :o , cena polistyrenu ekstrudowanego tudzież pianki VAPOTHERM XR powalila mnie na kolana - wychodzi jakieś 1300 zł brutto za 30 m2 5 cm grubości, gdzie taka sama ilość zwykłego styropianu na podłogę to około 200 zł. Jednak poczekam do nastepnej zimy, jak zamieszkamy, to ocenię, czy trzeba garaż docieplać i położymu coś na sufit i ewentualnie na ścianę między garażem a domem.

 

30m2 x 0,05m grubości to jest 1,5m3 tak więc za 1 m3 XPS'a wyszło Ci 867 zł

Faktycznie cena mocno przesadzona, ja 3 listopada za 9m3 XPS'a (grub. 6cm) zapłaciłem 3240zł czyli jakieś 340 zł/m3 (w tym transport z okolic Korony na budowę pod Oławą) - a kupowałem w hurtownii Waldan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Nie piszę zbyt często :oops: , ale zawsze staram sie poczytać co u kogo sie dzieje na polu walki budowlanej. W temacie ocieplenia nie bede dyskutować, bo u mnie strych mało uzytkowy i dałam tylko między krokwie 20 cm rokwoola (ale nie pamietam co to było). W domku teraz malowanie, pstryczki, a w najblizszym czasie podłogi, łazienka i wc. Zobaczymy na co starczy kasy :roll:

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi dzisiaj pan proponowal 40 zl mkw ze wszystkim, ale 1 warstwa ocieplenia, nie wiem ile bierze za 2, za bardzo nie pozwolił mi dojść do słowa bo marudził po co robić dwie warstwy, tak więc nie wiem. sąsiadom ociepla poddasze, robi podwieszane sufity,chyba są zadowoleni. dane wyśle na priv

 

Wytłumacz panu fachowcowi, że drugą warstwę układa się na tzw. mijankę, do inaczej drewno jest mostkiem termicznym. (wystarczy 5 cm wełny).

Spytaj go jak podwiesza rigipsy - może też ułatwia sobie przykręcając je bezpośrednio do krokwi, bo po co sobie dokładać pracy i kosztów jakimiś wieszakami :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja właśnie dostałem niespodziewany zastrzyk kasy na kafelkarza do kuchni. Do położenia około 20m2 kafelek na podłodze i ścianach. Ktoś ma kogoś wartego polecenia?

 

Od znajomych mam namiary na dobrego kafelkarza, oni są zadowoleni. Wziełam jego numer telefonu bo też za parę miesięcy planuję robienie łazienki, na razie nie mam kasy :cry: Jak chcesz dam ci nr telefonu na p.w., własnie kończy robotę u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Potencjalny Inwestorze!

Jeśli kiedykolwiek trafisz na firmę DJW z Wrocławia zastanów się trzykrotnie zanim nawiążesz współpracę.

Jeśli jeszcze nie podpisałeś umowy - NIE PODPISUJ - oszczędzisz sobie wielu przykrych sytuacji i nie narazisz nerwów na szwank.

Jeśli jednak podpisałeś i na początku wszystko jest ok - UWAŻAJ

1. Transze wypłacaj po całkowicie zakończonym etapie. Nie daj nabrać się panu prezesowi na to, że nie zrobił czegoś z danego etapu, ale za to wiele innych rzeczy, które powinny być zrobione później bo z tymi brakami zostaniesz do samego końca budowy, a o zachowaniu pana prezesa za chwilkę.

2. Im bliżej terminu końca budowy tym więcej transz na swoim koncie ma DJW i tym miejsze wykazuje zainteresowanie jakąkolowiek pracą.

3. Robotnicy pewnie wzięliby się za robotę, ale nie ma kto zapłacić za materiały (prezes) i są rzucani po budowach jak przysłowiowy żyd po pustym sklepie.

4. Nie ma mowy, abyś był uprzedzony o jakichkolwiek trudnościach ze zdobyciem materiału, czy ilością robotników. O tym dowiadujesz się, kiedy przyjdziesz na plac budowy i nikogo tam nie zastaniesz.

5. Prezes odbiera telefon tylko wtedy, kiedy potrzebuje pieniędzy, ewentualnie robota na budowie idzie jako tako. Przy najmniejszych komplikacjach nie spodziewaj się, że odbierze.

6.Adres mailowy firmy oczywiście posiadasz, tylko co z tego, skoro maile "giną" w sieci - wszak duża jest

7. Prezes potarfi przenieść siedzibę firmy nie informując Cię o tym ( bo i jak, skoro nie odbiera od Ciebie telefonów). O tym, że zmienili adres dowiesz się, jak będziesz chciał ich odwiedzić, ale nie spodziewaj się, że ktoś poda Ci nowy adres. Znalezienie go zajęło mi miesiąc - a prezes nie odbiera, na budowie wiatr hula...

8. Nie licz na to, że termin zakończenia prac zostanie dotrzymany. U mnie dostali o miesiąc więcej niż deklarowali na początku - może w tym roku skończą...

9. Jeżeli DJW nie może czegoś zrobić, pomimo, że się do tego zobowiązali, dowiesz się o tym po wpłaceniu kolejnej transzy, nigdy przed. Wtedy możesz znaleźć innego podwykonawcę, prezes zgodzi się chętnie na pokrycie kosztów z zainkasowanej już transzy, po czym będzie udawał, że go nie ma...

I jeden pozytyw na koniec.

Robotnicy znają się na tym co robią, pracują chętnie i dobrze (o ile tylko dostają wynagrodzenie od prezesa i mają materiały, co zdarza się tym rzadziej, im bliżej teminu końca budowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...