Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

bloczki fundamentowe MSM ul. Tyska sporo zakupow w postaci pustaków, kominów systemowych, dachówki robiłam w Gayi na ul. Opolskiej, można się sporo targować, stal - return na swojczyckiej - tam mieli zawsze najtaniej. co do cen to podawać nie będę materiały kupowałam kilka miesięcy temu, ceny zapewne spadły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bloczki fundamentowe MSM ul. Tyska sporo zakupow w postaci pustaków, kominów systemowych, dachówki robiłam w Gayi na ul. Opolskiej, można się sporo targować, stal - return na swojczyckiej - tam mieli zawsze najtaniej. co do cen to podawać nie będę materiały kupowałam kilka miesięcy temu, ceny zapewne spadły.

 

Dzięki Gosia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najbardziej podobają mi się aktualne ceny "dachowców" co by nie mówić o kryzysie, to nam budującym pomógł ;)

w sprwawie ogrodzenia, w miejscu niereprezentacyjnym postawiliśmy na panele z drutu robione w Żarowie. zadecydowała estetyka i trwałość w porównaniu np. do siatki.

 

czyli jakie?? bo ja mam oferty które... wskazują że dachowiec chce z jednego dachu przeżyć cały kryzys

 

też takich z AnetkąS mieliśmy, ale teraz w zależności od ekipy 50-60 pln/m2 jak to zwą - "na gotowo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej budował ktoś lub zna opinie o ceramice JOPEK http://allegro.pl/item552781014_pustak_jopek_poromur_em_250x338x220_g25_p_w.html ? Ja dawno temu słyszałe negatywne opinie ale nie wiem jak teraz

 

Myślę, że materiał jak każdy inny. W czasie paranoi budowlanej w ubiegłym roku, na rynku były pustaki rozlatujące się podczas układania.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej budował ktoś lub zna opinie o ceramice JOPEK http://allegro.pl/item552781014_pustak_jopek_poromur_em_250x338x220_g25_p_w.html ? Ja dawno temu słyszałe negatywne opinie ale nie wiem jak teraz

 

Ja drugi raz bym tego nie kupił.

W porównaniu z Porothermem, czy niemieckimi bloczkami to drogie badziewie.

 

Najczęściej są łaciate (pomarańczowe w czarne łaty) co wskazuje na nierównomierne wypalenie - pewnie tak się szybciej produkuje, ale za to są słabsze i trapezowate tzn. nierówne.

Do tego mają najczęściej 10 klasę wytrzymałości, a niemieckie 15.

 

Szwagier kupił niedawno całego Tira niemieckich na swój dom - zamawiał w Mrówce w Jelczu - były tańsze i dużo lepiej wyglądają (ma kilka palet Jopka do porównania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

najpierw chciałam się przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum :) i podziękować wszystkim za wiele cennych rad, bo czytam forum nie od dziś ;)

 

Mam prośbę do osób z okolic Wrocławia, które montowały odkurzacz centralny w domu, o namiar na dobrą, spawdzoną i nie drogą ekipę.

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak!

ja poprosilam o zrobienie zestawienia dla samodzielnego montazu (proponowali oczywiscie tez montaz instalacji przez nich ale cielam koszty poza tym jestem Adasiem Slodowym) - wszystko fajnie mi dobrali, jednostke tez dobrali do rzeczywistych potrzeb a nie na wyrost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zwróciłem uwagę, że komin murowany z cegieł jest niezłym grzejnikiem przy piecu na ekogroszek.

 

Kiedyś zastanawiałem sie nad systemowym i teraz cieszę się, że mam murowany.

 

Wszystkim planującym ogrzewanie ekogroszkiem taki polecam, bo po pierwsze łatwiej go zakończyć klinkierem na dachu bez obawy, że klinkier jest ciężki, a po drugie nieźle grzeje, bo nie jest izolowany wełną jak systemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...