Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

helo!

czy ktos ostatnio kupował deskę barlinecką?

moze gdzieś jest troszkę taniej?

szukam jesionu jedno lub dwulamelowego

i debu family..w trzech lamelkach.:)

 

Z ta deską to się dobrze zastanów.

 

Znam dzwie osoby, które je mają i obie bardzo niezadowolone.

Podobno są bardzo miękkie i łatwo się rysują co jest bardzo widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

a jaką polecasz (polecacie?)

co prawda nie mam jeszcze wylewek , a tynki dopiero zaczęły sie robić (ekipa juz zrobiła obrzutkę) ale juz myślę o podłogach .

Właściwie to na obecnym wynajmowanym mieszkaniu (zajetym od nowosci)

też jest barlinek i faktycznie trochę sie rysuje, ale w szczególnie narażonych miejscach (szuranie krzesłem przy biurach - moim i syna!) przez co jestem goniony przez żonę !:) (i syn też!).

ale ta deska nie jest najlepszej klasy trójlamelkowa i jakas wersja podstawowa, ale ogólnie fajnie się ją użytkuje.

Chetnie posłucham porad i opinii o innych deskach, szczególnie w cenie 100-200 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakiery sa niedobre.

miałem (na jeszcze innym mieszkaniu) ostrą jazdę z synem alergikiem, wrazliwym jak cholera na lakier (wyczuwalny wyraźnie gdy mieszkanie było puste, po przeprowadzce jakby nie), wszytko młodemu minęło gdy sie wyprowadzilismy, dlatego raczej nie myslę o parkiecie...chyba że sa inne metody kładzenia parkietu, nie wiem , bo nie zgłębiałem tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy ktoś z was ma okna balkonowe podnoszono-przesuwne (HS) w PCV?

 

dzięki za pomoc.

 

przesuwkę mam dopiero od lata, ale poki co chodzi bez zarzutu :) o efektownym wyglądzie nie wspomnę :wink: jedynie roleta sterowana elektrycznie działa dość wolno :roll:

 

 

GODIN, a z jakiej firmy masz przesuwkę i w jakich wymiarach? Nie wiało Ci w zimie na środku w połowie okna? bo tam podobno to wszystko przylega i przy silnych wiatrach to wieje.

Bardzo nam sie z żoną podoba ale ceny są straszne więc zbieramy opinie czy warto. Zwłaszcza, że my mamy otwór 384(szer) na 230 (wys) i chcielibyśmy mieć podzielone na pół i oba skrzydła przesuwane.

 

Co do samych okien to byłem już w Oknoplaście na Legnickiej - wydają się bardzo kompetentni - zobaczymy jak z cenami.

 

dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy ktoś z was ma okna balkonowe podnoszono-przesuwne (HS) w PCV?

 

dzięki za pomoc.

 

przesuwkę mam dopiero od lata, ale poki co chodzi bez zarzutu :) o efektownym wyglądzie nie wspomnę :wink: jedynie roleta sterowana elektrycznie działa dość wolno :roll:

 

 

GODIN, a z jakiej firmy masz przesuwkę i w jakich wymiarach? Nie wiało Ci w zimie na środku w połowie okna? bo tam podobno to wszystko przylega i przy silnych wiatrach to wieje.

Bardzo nam sie z żoną podoba ale ceny są straszne więc zbieramy opinie czy warto. Zwłaszcza, że my mamy otwór 384(szer) na 230 (wys) i chcielibyśmy mieć podzielone na pół i oba skrzydła przesuwane.

 

Co do samych okien to byłem już w Oknoplaście na Legnickiej - wydają się bardzo kompetentni - zobaczymy jak z cenami.

 

dzięki,

 

Ja też mam u siebie przesuwkę ale HKS z PCV - 330 x 230cm podzielone na pół. Miałem mieć otwór 360 x 230, ale po konsultacjach z wykonawca, stwierdziliśmy, że 330 i tak będzie dużo (a pasowało nam i tak urwanie tych 30cm).

 

Długo przeglądałem opinie na Forum na ten temat i ogólnie przy tak dużych taflach odradzano mi HS w PCV i radzono zrobić HKS. Jeśli HS to już raczej drewno. Poza tym przy tych wymiarach oferta firm robiących okna i oferujących takie przesuwki (z pełną gwarancją!) bardzo się zawęża.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zorba76 w projekcie miałam przeszkloną prawie całą stronę od tarasu, jednak na etapie adaptacji projektu troszkę ją odchudziliśmy :wink: w efekcie przesuwkę HKS mam na 270 cm Schuco Elita Thermo :) Do dzisiaj żałuję, że ze względu na termin nie mogliśmy czekać na montaż przez naszego forumowego jareko :) ostatnio na grupie wocławskiej było coś o oknach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakiery sa niedobre.

miałem (na jeszcze innym mieszkaniu) ostrą jazdę z synem alergikiem, wrazliwym jak cholera na lakier (wyczuwalny wyraźnie gdy mieszkanie było puste, po przeprowadzce jakby nie), wszytko młodemu minęło gdy sie wyprowadzilismy, dlatego raczej nie myslę o parkiecie...chyba że sa inne metody kładzenia parkietu, nie wiem , bo nie zgłębiałem tematu.

Jeżeli nie lakier to może olej

 

A ten Barlinek też musiałby być olejowany, jeżeli lakier odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zorba76 w projekcie miałam przeszkloną prawie całą stronę od tarasu, jednak na etapie adaptacji projektu troszkę ją odchudziliśmy :wink: w efekcie przesuwkę HKS mam na 270 cm Schuco Elita Thermo :) Do dzisiaj żałuję, że ze względu na termin nie mogliśmy czekać na montaż przez naszego forumowego jareko :) ostatnio na grupie wocławskiej było coś o oknach...

 

Wielkie dzięki,

Jeszcze jedno pytanko mam, a klamkę masz z jakimś automatem wspierającym otwieranie czy standardową? A jak to wygląda od zewnątrz? Tzn, jak wyjdziesz sobie na zewnątrz to da się jakoś te drzwi przymknąć? Taka pierdoła a jednak może utrudniać życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

troszkę nam się przeciagnęła przerwa zimowa i wyszła wiosenno-zimowa. Z drugie strony bardzo korzytnie odbiło sie to na portfelu i zdrowiu psychicznym ;)

Ceny od "niemożliwie niskich" (cycat ze sładu bud.) z końca roku są niższe o 10% ,a sprzedawca puszcza oko i twierdzi,że jeszcze znajdzie sie jakiś rabacik. Przez chwilę poczułem sie jak w ukrytej kamerze ;)

Ruszamy z dachem i stąd kilka pytań:

- czy panale solarów montować już na tym etapie, czy odpuścić i montować później,

- do czego dobieraliście kolor rynnien - do dachu, czy do podbitki,

i w kwestii formalnej:

-spotkaliscie się z czymś takim, że trzeba zgłaszać do nadzoru bud. (po zgłoszeniu rozpoczęcia budowy) chęć podłączenia sie do mediów i na rozprowadzenie kabli, rur wod-kan i gazu po działce trzeba mieć projekty? pierwszy raz o czym taki słyszę, mój KB podobno też ,a rodzina ma problem z odbiorem domu ponieważ nie mają tyk papierów.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...