Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa izabelin


Kret001

Recommended Posts

no to teraz bedzie seria pytan ode mnie

okna, chce okna plastikowe, klejone szyby, antywłamaniowe okucia,

i tu pojawia sie pytanie, o drzwi tarasowe/ balkonowe, bo wiem że jest opcja z plaskim, aluminoowym progiem, co daje efekt gladkiego przejscia miedzy podloga domu a tarasu, czy ktos zwas ma taki prog, i czy to oznacza utrate funkcji antywlamaniowego okucia, pytalam o to juz w kilku firmach ktore robily wycene, i surprise.... surprise... heheh... nie potrafia mi odpowiedziec, moaia ze sie dowiedza i na tym sie konczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ANIA

ale tempo narzuciliscie,

my przez te przeprawy z firma budowlana.... 6 miesiecy di tylu....

nie chce nawet tego wspominac, baaardzo sie ciesze ze wypowiedzielismy im budowe (niestety ze wzgledu na mase poprawek nie oplacalo sie tego robic wczesniej - ale te moje morze łez wylane nad tym domem...)

juz po spotkaniu z prawnikami, ugoda jest, biorac pod uwage 20 stalowych stepli ktore nam "KTOS' ukradl w czasie ich urzedowania i 80 blatow wylewkowych za ktore beknelismy zdrowo, to jestesmy na zero, bo musieli nam zaplacic za niedotrzymywanie terminow, bledy itd.

pewnie jakbysmy poszli do sadu, musieliby zdrowo beknac, prawnik nas namawial, ale ja nie wyobrazalam sobie szarpania sie przez kilka lat z nimi,

 

Teraz ochlonac i ruszamy dalej, chociaz sie zarzekalismy ze rok nie ruszamy budowy, zabijamy dechami i niech stoi - hehe,

moze teraz zaczniemy sie cieszyc ta inwestycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi

bralas projektanta? czy taki magik liczy sobie z metra??? czy oswietlenie jest w tej cenie, czy to inna bajka?

 

mozesz kogos polecic?

 

Sama jestem sobie projektantem, mam tego farta ze konczylam podyplomowke z projektowania na ASP i co nieco mnie tam nauczyli.

Ogolnie projekt obejmuje oswietlenie, projekty wod kan, dalej łazienki, pokoje, dobor kolorow, zalezy co ustalisz z projektantem tzn jaki zakres. Praca moze sie zakonczyc nawet robieniem zakupow za inwestora i nadzorowanie ekipy wykonczeniowej, w tej chwili wlasnie takie zlecenia sa najczestsze. Co do cen to zalezy co obejmuje projekt - liczy sie od metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Usuwanie drzew i humus możesz załatwić tą samą koparką, drzewo poprostu bardzo łatwo się przewraca za pomocą liny/łańcucha przymocowanej do koparki, od razu pozbędziesz się korzeni.

 

No tak, ale my mamy 25-letnie drzewa. Musimy ich wyciac ok. 50, czy koparkowy zgodzi sie robic cos takiego? No i nie wszystkie drzewa do wycinki tworza zwarta calosc - niektore obszary dzialki chcemy po prostu przerzedzic... wiec jesli macie namiary na kogos, kto wycina drzewa to bardzo prosze o kontakt

Pozdrowienia,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także musiałam zrobić wycinkę drzew, bo mam działkę leśną. Początkowo miał to zrobić "koparkowy", ale jak doszło co do czego to powiedział, że przyjedzie jak będzie wycięte i koparką usunie pniaki i korzenie. Wycinkę robiła mi firma p. Krzysztofa Durmaja. W zakres usługi wchodziło także pocięcie i ułożenie w stosy.

tel. 504-137-033. Nie była to usługa tania, ale nie mogliśmy tego zrobić sami bo nie mieliśmy wówczas prądu na działce ani piły spalinowej. Cena zależy oczywiście od liczby wycinanych drzew. Firma zajmuje się także pielęgnacją ogrodów. Problem natomiast miałam z kopaniem pod dom, co zresztą opisywałam w ub. roku na forum, bo byłam zbulwersowana tzw. usługodawcami, w tym miejscową (z Izabelina) firmą.

Życzę miłego budowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ok. 3-4 tygodnie będę mieć do sprzedania 2 przyczepy przeznaczone na zamieszkanie na pl. budowy dla pracowników. Jedna na 2-3 osoby (Niewiadów) z lodówką i z kuchenką oraz druga (niemiecka lub holenderska) na 5 - 6 osób z pełnym wyposażeniem: kuchenka, lodówka, zlewozmywak, ogrzewanie (zimą też w niej mieszkali pracownicy), mini łazieneczką. Obydwie przyczepy są zarejestrowane, można więc spokojnie holować. Ceny do uzgodnienia. Barak na narzędzia i materiały został zbudowany przez z desek przez budowlańców. I tak cenniejsze narzędzia musiały być na weekend wywożone, bo znikało wszystko, co komukolwiek może się przydać. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatja,

My mamy drzwi balkonowe z niskim progiem. Generalnie drzwi miały byc z okuciem WK2. Mielismy mieć próg z zaczepem antywywazeniowym, ale nie mamy, bo producent zmienił koncepcje progu... Tak więc okucia WK2 są na pionowych elementach "oscieznicy".

Ten próg z zamontowanym okuciem WK2 ma jeden minus - jest płaski i w zimie podwiewałoby zimne powietrze. Ten, który mamy jest z dodatkowym zabezpieczeniem przed zawiewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pozwolenie na budowe !!! :lol: :lol: :lol:

Ile czekaliscie ? I czy jest jakiś sposób na przyspieszenie PWZ aby robili to szybciej?

 

Zlozylismy wniosek 2 kwietnia. Dzisiaj dostalismy prawomocna decyzje.

 

Troche to trwalo, ale zalapalismy sie na 2 dlugie weekendy (na poczatku maja i w Boze Cialo), kiedy starostwo nie pracowalo oraz musielismy poprawic dokumentacje, bo nasz architekt sie pomylil i w projekcie wpisal, ze odprowadzimy wode do kanalizacji (ktorej nie ma na naszej ulicy!). Niby glupstwo, ale wstrzymalo nas o 10 dni, bo jak odebralismy projekt do poprawki to architekt byl akurat w szpitalu i musielismy czekac az go wypisza :(

 

Reasumujac, gdyby nie te pechowe zbiegi okolicznosci to wyrobilibysmy sie w 1 miesiac...

 

Nie wiem czy mozna cos przyspieszyc, ale uwazam, ze panie w starostwie sa bardzo mile i pomocne. Przez caly czas szly nam na reke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pozwolenie na budowe !!! :lol: :lol: :lol:

Ile czekaliscie ? I czy jest jakiś sposób na przyspieszenie PWZ aby robili to szybciej?

 

Zlozylismy wniosek 2 kwietnia. Dzisiaj dostalismy prawomocna decyzje.

 

Troche to trwalo, ale zalapalismy sie na 2 dlugie weekendy (na poczatku maja i w Boze Cialo), kiedy starostwo nie pracowalo oraz musielismy poprawic dokumentacje, bo nasz architekt sie pomylil i w projekcie wpisal, ze odprowadzimy wode do kanalizacji (ktorej nie ma na naszej ulicy!). Niby glupstwo, ale wstrzymalo nas o 10 dni, bo jak odebralismy projekt do poprawki to architekt byl akurat w szpitalu i musielismy czekac az go wypisza :(

 

Reasumujac, gdyby nie te pechowe zbiegi okolicznosci to wyrobilibysmy sie w 1 miesiac...

 

Nie wiem czy mozna cos przyspieszyc, ale uwazam, ze panie w starostwie sa bardzo mile i pomocne. Przez caly czas szly nam na reke :wink:

 

Ok dzięki to pocieszające, wobec tego muszę się tam wybrać i pogadać bo na razie powiedziały mi ze za miesiąc to dopiero do tego zajrzą i nie wcześniej bo jest dużo pracy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok dzięki to pocieszające, wobec tego muszę się tam wybrać i pogadać bo na razie powiedziały mi ze za miesiąc to dopiero do tego zajrzą i nie wcześniej bo jest dużo pracy :(

 

Nam tez tak powiedzialy, ale zajrzaly wczesniej i potem to juz rzeczywiscie blyskawiczenie szlo. Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok dzięki to pocieszające, wobec tego muszę się tam wybrać i pogadać bo na razie powiedziały mi ze za miesiąc to dopiero do tego zajrzą i nie wcześniej bo jest dużo pracy :(

 

Nam tez tak powiedzialy, ale zajrzaly wczesniej i potem to juz rzeczywiscie blyskawiczenie szlo. Trzymam kciuki!

 

Dzięki, teraz muszę chyba zawalczyć z elektrownia która dała termin przyłącza grudzień 2009 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tusiekdit,

 

niestety energetyka ma swoje prawa i raczej nie licz na szybsze podłączenie. Z tego co pamiętam to mają na to 14 lub 16 miesięcy (u nas z powodu niesprzyjających okoliczności podłaczenie nastapiło kilka miesięcy po planowanym terminie). Oczywiście wcześniej można przyłączyć prąd budowlany lub skorzystać z pomocy sąsiadów.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tusiekdit,

niestety energetyka ma swoje prawa i raczej nie licz na szybsze podłączenie. Z tego co pamiętam to mają na to 14 lub 16 miesięcy (u nas z powodu niesprzyjających okoliczności podłaczenie nastapiło kilka miesięcy po planowanym terminie). Oczywiście wcześniej można przyłączyć prąd budowlany lub skorzystać z pomocy sąsiadów.

Pozdr.

 

Nie jest bardzo źle bo mam istniejące malutkie 3kW podłączenie napowietrzne na działce ale będzie szło nad nowym domem więc chcę aby mi je przebudowali na skrzynkę w płocie i dali więcej mocy ale widzę że stawiają opór aby im płacić większe rachunki :) Podobno wyjście awaryjne to namówienie pogotowia energetycznego na naprawę "awarii" linii napowietrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...