Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa izabelin


Kret001

Recommended Posts

Klememi - chyba raczej nie chodziło o egzotyczne, rozmawiałam z wujkiem wykonawcą i opisywał mi je dokładniej, ale nie za bardzo zrozumiałam - bardziej to mi na panel brzmiało. Niestety na pytanie czy się rozeschnie po czasie nie był w stanie mi odpowiedzieć.

Ja bede zaraz kładł w częsci salonu drweno na ogrzewanie podłogowe, i troche rozeznałem temat, klade parkiet dwuwarstowy (pewnie orzech amerykański )taki który ma naciecia od spodu aby lepiej przenikało ciepło i warstwa wierzchnia najlepiej nie wiecej nic 4mm,na klej opczywiscie elastyczny jak do podlogówki.

http://www.vipparkiet.pl/parkiety/dwuwarstwowy/dwu_1png.png

Polecam podjechać pogadac z ludzmi z firmy http://www.vipparkiet.pl oni sie znaja na tym i doradza. Podobno podstawa to uruchomic podlogowe powoli nie od razu na maxa, tzn co dzien o 5St C wiecej az do temp docelowej ok 30-35StC i tak samo wygaszac a nie bedzie problemu pękania. Druga rzecz ze drewno nie kazde sie nadaje, musi byc twarde o duzej twardosci i gęstości wtedy lepiej akumuluje ciepło. Tyle wiem na dzis, widzialem taki parkiet z merbau ogrzewany j.w. u kolegi na północy Polski i nic nie pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

Wstyd się przyznać, ale po roku od wbicia pierwszej łopaty pojawiam się na tym forum. Powoli siły mnie opuszczają w tej nierównej walce z wiatrakami, a jeszcze kilka miesięcy temu optymistycznie sądziłam, że do nowego domu zaproszę całą rodzinę na wigilię...

:( buuu

ale ciepełkiem i optymizmem wieje z tego forum, więc przysiądę na chwilkę by naładować akumulatorki...

 

pozdrawiam wszystkich nowych sąsiadów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dawno tu nie zagladalam, glownie dlatego, ze na razie nasz dom "sam sie buduje" wiec nie za wiele z nim problemow. No moze z wyjatkiem dekarza (polecanego na forum!!!), ktory ma miesiac opoznienia :-(

A tymczasem dom skonczony, wiezba gotowa i na ten rok to wszystko - zdecydowalismy sie poczekac do wiosny z wykonczeniem. Az zal... taka nuda przez kilka miesiecy :-)

 

Mam oczywiscie pytanie do zaawansowanych Forumowiczow: gdzie mozna zamowic kontener na smieci?

 

Pozdrowienia,

 

Ola

 

P.S. Sasiedzi ze Szkolnej i oklic, ktorzy juz zamieszkaliscie - napiszcie, jak sie mieszka, ile czasu zajmuje Wam rano dojazd do pracy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oczywiscie pytanie do zaawansowanych Forumowiczow: gdzie mozna zamowic kontener na smieci?

 

Ja zamawialem do wywozu w Tobłysku byly to galezie itd itp, budowlane wywozi moj wykonawca, ale warto wziac spis firm smieciowych z gminy i podzwonic, ponegocjowac, mnie chyba złupali cos ok 250PLN wiec kupilem maszyne do mielenia galezi i juz nie bede placil za ich wywóz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Sasiedzi ze Szkolnej i okolic, ktorzy juz zamieszkaliscie - napiszcie, jak sie mieszka, ile czasu zajmuje Wam rano dojazd do pracy itd.

 

Mieszka sie super, cisza i spokoj, szczegolnie wieczorem fajnie wyjsc na spacer.

Oswoilam sie z kominkiem, nawet czasem samodzielnie wrzuce kawalek drewna :D Szkoda tylko ze nie mamy jeszcze ogrodu, widok z okien na chwasty.

O dojazdach nie moge sie wypowiadac bo pracuje na bielanach wiec jade max 15 minut. Przez jakis czas byly utrudnienia bo wlaczali do ruchu metro ale od wczoraj znow jest luz i mozna spokojnie jezdzic prosto ul. Arkuszowa (na czas dzialan z metrem jezdzilam na swiatlach przy Estrady w lewo i potem Woycickiego do trasy gdanskiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Temat zupełnie nie budowlany. Czy ktoś może polecić dobrego pediatrę gdzieś w okolicy.

Bardzo będę wdzięczna za pomoc.

jj

 

Ja ma świetną prywatną dr pediatrę z Bemowa, od 7 lat, więc mogę śmiało polecić.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam szanownych forumowiczów

Wiem że to nie miejsce działania marketingowe ale mam nadzieje ze mi wybaczycie. Po wielu latach "wyzysku", wlaśnie zaczynam biznes na własną ręke - i potrzebuje waszej pomocy )) - - branża elektryczna (sprzedaż, usługi - zwlaszcza gniazdka i kontakty ))

21.11.08 organizuję w Babicach prezentację rozwiązania inteligentnego budynku o nazwie INELS (taki czeski system - odpowiednik niemieckich produktów - Giry, Mertena, ABB, jUNGA itp. -tylko 2 razy tańszy - i ma fajne funkcje). Zainteresowanych zapraszam na priv - albo też na stronkę - www.lumiart.pl

Jeszcze raz przepraszam za kryptoreklamę - ale może komuś się to przyda ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sąsiadów.

Czy widzieliście "wykopki" w Hornówku - na Pietkiewicza i Zielonej? Czyżby gmina ruszyła sprawę kanalizacji?

U mnie na Siemiradzkiego tez tak było, dorwałem panów na koparce i oni powiedzieli co będzie robione , oni wiedza najlepiej, bo Pan G. (od inwestycji w Gminie) na początku udawał zaskoczonego jak go sie pytałem o harmonogram prac a potem twierdzi ze były informacje o kanalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry:-)

 

Spiesze doniesc, ze wczoraj przykrylismy nasz dom (huuura!!!). Dach wyglada zupelnie inaczej niz sobie wyobrazalam, ale bede musiala sie przyzwyczaic...

 

A teraz przerwa do wiosny. Mam nadzieje, ze bedziemy rownie skuteczni jak sasiedzi ze Szkolnej i Ania (czyli wprowadzimy sie latem). Muci, Margaret - czy Wy juz mieszkacie?

 

Pozdrowienia,

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fa, gratulacje :lol: Od wiosny widzę wyzwanie :lol: Z tego co wiem, dziewczyny jeszcze nie mieszkają. Tylko Klememi. Muszę kiedyś skręcić w tę Bajkową... Tylko jakoś zawsze się spieszę... Rano to pośpiech, po południu już ciemno... Życzę powodzenia! Radzę Wam tylko wszystko dobrze zaplanować, przemyśleć gruntownie, bo wykonawcy i tak Was będą zaskakiwać pytaniami :lol: 8) Zrobić dokładne rysunki projektowe kafelków w łazienkach, kuchni (pomierzyć wszystko co do centymetra nie zapominając uwzględnić fugi), zarezerwować sobie ze 2 miesiące na dopracowanie projektu kuchni (wybór studia i niekończące się rozmowy, decyzje...), powybierać wykonawców, dostawców... Roboty jest w bród :roll: Uzbroić się w cierpliwość, można nabyć też relanium i krople walerianowe :lol: :lol: :lol: Podręczna Babcia do opieki nad Szkrabem w czasie wycieczek po sklepach też Wam się bardzo przyda 8) Ech... możnaby tak pisać i pisać :lol: 8) Cieszę się niesamowicie, że jestem już "PO". Wprawdzie jeszcze trochę zostało, ale to już detale...

Margaret, Muci, co tam u Was? U Muci to chyba coś powoli idzie naprzód, ale Margaret u Ciebie chyba mniejszy ruch w interesie?

 

A my nadal grzejemy tylko kominkiem. Zobaczymy, jak długo damy radę... Na razie widzę, że ważna jest ciągłość. Jeśli nie grzeję cały dzień to temp. spada o pół stopnia. I potem przez pół dnia palenia te pół stopnia odrabia...[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mimo ze juz mieszkamy od lipca, nadal czekamy na wanne :cry:

A w zimowe wieczory chetnie bym sobie w niej posiedziala. Pech chcial ze 4 kolejne przyjechaly uszkodzone :evil:

Mamy nadzieje ze ta ostatnia bedzie cud miod. Wniosek z tego taki, ze nic nie mozna planowac "na pewno". Gdybym miala liczyc sie z terminami, to wanna stalaby juz w czerwcu, a tak na kazda kolejna trzeba odczekac swoje.

 

Poza tym powoli przyjezdzaja meble. Najbardziej ciesze sie ze jutro pozbede sie starej kanapy z salonu :lol:

 

Fa, gratuluje dachu, musze podjechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, a macie w tym kominku plaszcz wodny?

 

Swoja droga to mnie przerazilas lista rzczy, ktore sie przydadza wiosna, z relanium to moze sobie poradze, ale skad ja wezme babcie na wezwanie? Przezyl Igor wyprawy do skladu i na budowe w wieku 3 tygodni, bedzie musial przezyc wycieczki po sklepach gdy skonczy pol roku!

 

Thomasso - bylam pewna, ze wprowadzicie sie na koniec lata. Na szczescie juz nie wiele Wam zostalo - raptem 2 lazienki :wink:

 

Klemeni - z Wasza wanna traficie do Ksiegi Rekordow Guinessa (nawet nie moge Cie pocieszyc i napisac, ze do 3 razy sztuka). Przejezdzalam kiedys Szkolna i widzialam przez Wasze wielgachne okno biala kanape - to ta stara? Wygladala bardzo fajnie :wink: Uzywasz kominka? Wy rowniez macie plaszcz wodny, prawda? Sprawdza sie? Nieustajaca sie do Ciebie wybieram, wiec spodziewaj sie w najblizszej przyszlosci jakiegos popoludniowego nalotu...

 

Pozdrowienia,

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola,

zapraszam serdecznie.

 

Kanapa ktora teraz stoi jest notorycznie brudna (wiadomo, koty robia swoje) i od ciaglego prania wyglada jakby miala sto lat, dlatego kolejna bedzie czarna, do tego 2 razy wieksza (jak wszystkie koty sie poloza to nie ma miejsca dla nas :-? )

A ta biala idzie na gore do pokoju goscinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...