Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa izabelin


Kret001

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć

 

Potrzebuję dobrego piasku do tynkowania. Może ktoś ma sprawdzony namiar tzn. brał właśnie piasek do tynkowania i majster powiedział, że jest bardzo dobry. Mam telefony do wielu osób, od kilku brałem piasek do murowania i każdy chwali, że ma najlepszy. Ostatnio zamówiony na ściany jest OK, ale tynkarz mówi, że na sufity mógłby być lepszy.

 

 

Pozdrawiam

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, w tej "przybudowce" bedzie pokoj, ktory roboczo nazwalam sobie "klubowym" :D To bedzie biblioteka, w ktorej bedzie tez stal stol bilardowy i brydzowy.

 

Basen mial byc na zewnatrz, ale zrezygnowalismy ze wzgledu na dzieci.

 

Nie jestesmy jeszcze tak zaawansowani w budowie jak wiekszosc sasiadow, ale elewacje jak widac juz mamy, w srodku na razie tylko elektryka.

 

A dzieciaczki super, bardzo dziekuje. Maja juz 5,5 miesiaca. Do pracy na razie sie nie wybieram, szkoda mi ich zostawiac.

 

A tego plotu to nikt sobie nie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, 6 tysięcy za te gzymsy? :o :o :o Hmm... Chętnie zobaczę Twoje balkony, jak się pojawią :lol: U nas na razie z ogrodzeniem lipa, pogoniliśmy gości, którzy wylali nam przód, zrobili to fatalnie krzywo (z resztą wykusz też beznadziejnie). No i nie wiem teraz, kto nam ten klinkier pomuruje :( :( :(

Fa, my kupujemy sporo u Laskowskiego (w Izabelinie). Też płacimy przelewem co jakiś czas, jak się faktur nazbiera, towary niewykorzystane zwracamy. Nie mamy z nimi żadnych problemów. Na styropian dostaliśmy jakiś super rabat, z resztą na wszystko z góry też jakiś jest. Mąż się tymi rozliczeniami zajmuje, więc dokładnie Ci nie powiem. Ale towar dostarczają zawsze I klasa. Z resztą nasz Kier.Bud ich polecał - znają go tam i kitu nam by nie wcisnęli, bo inaczej im by od razu zwrócił. Nawet drewno na więźbę tam braliśmy (i cieśle bardzo je chwalili). Z zamawianiem ilości materiałów to sami liczymy, z resztą zawsze nadwyżki można zwrócić.

Pumar, no o tym zapomnieliśmy!!!!!!!!!!!!!!!! Stolik do brydża, jak mogliśmy!!!!!!! Kiedy się umawiamy???????? A jak sobie radzisz z dzieciaczkami? Pewnie się już trochę przemieszczają, co? :lol: Sama z nimi siedzisz? Ogarnięcie dwójki takich brzdąców to pewnie niezła ekwilibrystyka...

Z płotem nie bardzo Ci pomogę, może przejedź się po okolicy, zobacz, co ludzie robią?

Margaret, u nas też mocy przerobowych ostatnio brakuje, nasza ekipa musiała iść komuś zrobić więźbę i przez to mamy już ponad 2 tygodnie przestoju :evil: :evil: :evil: bo z tamtym dachem mają same kłopoty. I oni są źli, że się za to musieli wziąć, i my też... Wprawdzie glazura już na dole położona, ale gips-kartonów i stropu nad poddaszem nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIA czy zwolniliscie juz swojego kier-bud? Moze moglabys mi dac namiary na niego - szukamy kogos "miejscowego" (czyt. kogos kto juz budowal w okolicy i zna sklady itp.). Nasza ekipa ma co prawda wlasnego kierownika, ale uwazam, ze dobrze jest by ustalic nadzor budowlany od strony inwestora...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

spolczuje dojazdow..Wiem cos o tym, bo jezde komunikacji mejskej.

Klemeni,

rozumiem ze zaczynas wykonczeniowka. Wiem co to jest miec tylu osob na raz. Zastanow sie nad urlopem, przynajmnej dopuki ekipy rozpoczna pracy na dobre i poustawiasz wszystko.Szkoda twoim nerwy na rozmowy przez telefon.Nie wszystko sie da tak zalatwic. Rozumiem ze teraz bedze czescej na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

 

o urlopie moge pamarzyc, zreszta Panowie wykonczeniowcy sa bardzo kumaci i wystarczaja im projekty wnetrz.

 

Boje sie o reszte fachowcow - szambo, gaz.

 

Tynkarze sa, ale na szczescie nad nimi jescze czuwa firma. Od jutra wchodza ekipy na tarasy i do kotlowni wiec bedzie jeszcze wieksze zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi, zazdroszczę :lol: :lol: :lol: Jak tyle tam ludzi biega, to przynajmniej szybko będą efekty 8) U nas przestój :( Właściwie pierwszy niezamierzony przestój w trakcie budowy... Nasze plany przeprowadzki czerwcowej chyba się nie zrealizują... Chyba, że najpierw wprowadzimy się na parter 8) Bo parter będzie gotowy do połowy czerwca :lol: Montaż kuchni mamy zamówiony na 9 czerwca :lol: Najgorzej jest z klepką. Bo ona po ułożeniu a przed cyklinowaniem i malowaniem powinna poleżeć 4-8 tygodni...

 

Muci, obiecali mi samochód na środę 8) Mam nadzieję, że się uda, bo 1 maja jadę do Łodzi na ślub bliskiej przyjaciółki. A 29 postaram się wpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dowiedziałam się od speców od schodów drewnianych i podłogi, ze zeby zacząć układac elementy drewniane dom musi byc wysuszony (rekomendowane 2 miesięczen ogrzewanie).

Ania, u Was prace posuwaja sie bardzo szybko na przód - nie boicie się, że bedziecie mieli wilgoc albo parkiet sie wypaczy? Sama mam juz umówione ekipy i sie zastanawiam nad tematem....

 

Klememi, nasza ekipa od g-k nie robiła Wam scianek, dopiero do nas przyjechali.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemeni,

twoja skrzyneczka na prad, czeka na ciebie u nas w domku.Jak bedes na budowy, wpadnij. Chce me ci ja oddac.

Margaret,

Nie musi byc grzane 2 miesiaca, starzy ze by wylgotnosc w domu byla pod 2 %. Nawet jak jest wecej jest mozliwosc ulorzenia parkietu, ale w tedy specialna zywica jest kladziona na podlodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, po naszej rozmowie o poniesionych kosztach budowy domu siadłam do kompa, uzupełniłam pliczek o zaległe faktury, itp no i jednak nasze wydatki zdecydowanie bardziej zbliżyły się do Waszych... Dzieli je razczej 30tys w tej chwili, a nie 100, jak mi się pierwotnie wydawało :roll: 8) No worek bez dna ta budowa :lol:

Margaret, klepkę można układać, jak będzie odpowiednia wilgotność podłogi. Ja mam nadzieję, że będziemy mogli układać w drugiej połowie maja... A parkiet wtedy się nie wypaczy. I tak musi przed cyklinowaniem poleżeć 4-8tygodni :roll: Niestety :roll: Nasz kier-bud mówi, że parkiet musi się "przełamać": po ułożeniu musi nabrać wilgoci a potem ją stracić. I dopiero wtedy można cyklinować i lakierować.

Muci, o jakich 2% Ty piszesz??? Przecież jak w powietrzu jest 20% to jest to suche powietrze... A 2%? Co ma mieć 2% wilgotności? Podłoga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...