Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa izabelin


Kret001

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ania,

te 2% sie odnosi do wylewek. Wiem ze parkeciarzy maja spec. aparat i to mirza przed ukladanie. Ale nawet jesli jest wecej, jest wuscie ze sytuacji, tylko ze kosztowne.

 

Zgadza sie, wylewka musi miec max 2% wilgotnosci zanim polozysz jakiekolwiek drewno. Do plytek zaleca sie 5% choc nie jest to az takie wazne.

 

Wyjscie z sytuacji to separatory wilgoci, super sprawa lub nagrzewnice olejowe. U nas chodzily przez 2 tygodnie, chalupa wyschla az milo patrzec. niestety koszty sa ogromne - wynajem nagrzewnicy prawie 100 zl dziennie, spala 5 litrow ropy na godzine!!! Koszty niesamowite, na szczescie nam fundnela te przyjemnosc nasza firma :lol: :lol: :lol:

 

Muci,

a moglabys podrzucic nasza skrzynke panu Stefanowi z naszej budowy? Nie bede raczej w tym tyg na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi, Muci, dzięki za wyjaśnienie. Nie wiecie, gdzie można wypożyczyć taki aparat do pomiaru wilgotności? Jestem ciekawa, jaką mam teraz wilgotność... Przed kładzeniem płytek nie badaliśmy tego :roll:

Te nagrzewnice, to rozumiem takie "dmuchawy"? Musiałabym je puścić u siebie w podłogę na piętrze chyba, bo na tym mi zależy... Ale nie wiem, czy jest sens ładować się w takie koszty :roll:

 

U nas przestoju ciąg dalszy - wprawdzie filtry zamontowali, ale ekipie od karton-gipsu wysiadł samochód (dobrze że zdążyli wcześniej zostawić u nas boazerię) a glazurnicy nie dojechali :roll: :evil: :-? Coś ten długi weekend niektórym wcześnie się zaczyna :x :evil:

 

Ech... Za to mamy piękną pogodę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

 

jesli zdecydujesz sie na dmuchawe, to nie kieruj ich na podloge. Leci z niej tak gorace powietrze ze mozesz tylko zaszkodzic. Jesli chcesz osuszyc np lazienke, wstawiasz dmuchawe powiedzmy 3 metry od drzwi do lazienki. Temperatura w pomieszczeniu jest wtedy wystarczajaca, wierz mi :wink: wyschnie na wiór i podloga, i sufit, i ściany. U nas raz ktos podstawil nagrzewnice za blisko sciany z oknem i stopil sie plastik-rewizja od rolet zewnetrznych.

A urzadzenia do pomiaru wilgotnosci powinni miec w firmach sprzedajacych/ukladajacych parkiety, deski itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

no tak, zaciek jest. Panowie nie przykryli tarasu folia w czasie deszczu :-?

 

Tynk bedzie prawdopodobnie odbijany, smarowanie czyms grzybobojczym w razie czego i nowy tynk.

A suszenie bylo w saunie, kuchni i na pietrze w lazienkach bo tam bylo najbardziej mokro. Garaz wlasciwie wysechl sam, brama ciagle otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatja,

 

Gratulacje! Marze o tym by miec juz stan surowy o deskowany i opapowany.

 

Tymczasem w starostwie opoznienia i wstrzymuja sie z wydaniem naszego pozwolenia na budowe :-?

 

Mam nadzieje, ze dalsze prace pojda juz bez zgrzytow. A propos - Twoj post przechylil szale na konto kilku malych ekip, a nie jednej firmy budowlanej. Od tygodnia nie moglam sie zdecydowac, ktora opcje wybrac.

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

 

Zrezygnowalismy jednak z Arkady - przedstawiony kosztorys opieral sie o nie najwyzszej klasy materialy, za to zawieral ceny z kosmosu. Ale musze przyznac, ze pan B. bardzo kompetentny czego niestety nie mozna powiedziec o pannie Paulinie :wink:

 

Pozdrowienia,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas już praktycznie stan deweloperski. Musze przyznac, że ekipy, z którymi współpracowaliśmy były całkiem OK. Oczywiscie zdarzały się różne historie, ale nigdy nie jest za różowo;)

 

Podsumowując mysle, ze branie różnych ekip do konkretnych prac ma wiele zalet: jak jakas ekipa cos sknoci to mozna ja wylac bez wiekszego uszczerbku na całosci prac, ceny bywaja trakcyjne, no i ma się kontrolę nad tym co robia i z czego robią.

Oczywiscie wymaga to wiekszej pracy i zaangazowania. Umowy tez mozna podpisywac i tak samo miec gwarancje na prace. Akurat mam mozliwość porównania tego systemu gospodarczego z pracami robionymi przez dewelopera (dość znana firmę) - żeby było dobrze, tez trzeba przyjeżdżac często na budowę bo wychodzą różne "kwiatki", a cena z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fa,

przylaczam sie do Margaret,

lepej zatrudniac rozny ekipy na poszczegolnych etapach, do roznych robot. My tez tak robilismy i mi sie wydaje ze to jest lepsze rozwiazanie. Fakt ze jest wencej bieganie i umawianie sie. Tak samo mozna miec umowy. Na dodatek poszczegolnych ekip sa wyspecylizowany i maja wieksze doswiadczenie. Jesli chodzi o materialach, mi sie wydaje ze lepej sami zalatwiacie. My mielsimy ekipa na stan surowy s materialach..ale teraz jak bym drugi raz budowala, sama bym zalatwiala wszystko.. tylko ze to wymaga czasu.. i to na dokscalcie. Lepej zainwestowac w bardzo dobry kierownik budowy ktory doradzi i sie zna na nowinkach..;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam porowniania system gospodarczy vs firma ale raczej nie zdecydowalabym sie na to pierwsze. Budujac z firma moze jest drozej, choc z opowiesci znajomych wiem, ze nigdy nie mozna doszacowac kosztow budujac na wlasna reke. Nie jest prawda ze nie ma sie wplywu na materialy, sama w trakcie budowy zmienialam dostawcow czy wykonawcow poszczegolnych elementow np drzwi, bramy i okien bo nie odpowiadaly mi propozycje firmy. Teraz weszli wykonczeniowcy czyli mam namiastke systemu gospodarczego. Panowie niby potrafia czytac z rysunkow i sami kupuja materialy, ale dzwonia "dość często" :-?

 

Poza tym przekonuje mnie 5-letnia gwarancja. Pokazcie mi ekipy, ktore chca podpisywac umowy? I z iloma z nich faktycznie umowy podpisaliscie i dostaliscie gwarancje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...