Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA Wrocławska - działki


Recommended Posts

Czy wiecie coś na temat okolic Bogdaszowic, Skałki (dokładnie teren pomiędzy Skałką a Bogdaszowicami). Chciałam tam kupić kawałek gruntu z perpektywą wybudowania tam czegoś w odległej przyszłości. Ale jak zadzwoniłam do gminy z zapytaniem o ten konkretny grunt to pani powiedziała, że jest to teren zalewowy z zakazem zabudowy na chwilę obecną. Czy to się może zmienić, myślicie, ze taki zakaz zabudowy moze zostanie uchylony za 10-15 lat? Czy lepiej się w to nie pakować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A trochę z innej baczki - czy ktoś ma pojęcie w jakich rejonach wkoło Wro znajdę jakieś miłe i czyste kąpieliska, jeziora leśne itp?

Pozdrav

 

To czy czyste trzeba sprawdzić osobiście :)

Ale ja znam: Tyniec, Sulistrowiczki, Łagiewniki, Mietków, Sieniawka (za Łagiewnikami), Bajkał, W Mirkowie jest glinianka, Pęgów i Wisznia mają małe kompieliska, Kiełczów ma słoneczną plażę, Nad widawą, Morskie Oko :) tyle znam

 

Dobra wiadomosc dla planujacych budowe. Materiały budowlane zaczną wreszcie tanieć

 

Potwierdzam. Znajomy ma hurtownie budowlaną i twierdzi, że bum powoli się kończy.

 

Czy wiecie coś na temat okolic Bogdaszowic, Skałki (dokładnie teren pomiędzy Skałką a Bogdaszowicami). Chciałam tam kupić kawałek gruntu z perpektywą wybudowania tam czegoś w odległej przyszłości. Ale jak zadzwoniłam do gminy z zapytaniem o ten konkretny grunt to pani powiedziała, że jest to teren zalewowy z zakazem zabudowy na chwilę obecną. Czy to się może zmienić, myślicie, ze taki zakaz zabudowy moze zostanie uchylony za 10-15 lat? Czy lepiej się w to nie pakować?

 

Jak uregulują Bystrzycę i Strzegomkę i zrobią Wały (które mogą być już na Twojej posesji). Czyli wieczne nigdy. Taki teren jest praktycznie bezwartościowy. No chyba, że na zrobienie takiej Sielksiej Zagrody jaka jest nad samą Widawą w Kiełczowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mnie moze oswiecic o co chodzi z tym 5% podatkiem, cytuje:

 

Aumiller poinformował także, że Ministerstwo Budownictwa kończy prace nad projektem nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Resort chce wprowadzić 5-proc. podatek od wartości gruntów objętych planami miejscowymi, których właściciel nie chce sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o to, że jak np. obok stadionu na Maślicach zostanie wprowadzony plan pod np. hotele, centra handlowe, czy nawet wieżowce to po to aby one tam postały. W Polsce jest tak, że ktoś sobie kupi działeczkę w strategicznym miejscu jako lokatę kapitału i stoi to przez 5 lat aby np. nie zapłacił podatku. Często stoi to nawet 20 lat. Np. Przy Grodzieńskiej czy Kowieńskiej na Zgorzelisku. Niby fajne tereny pod domki jednorodzinne, ale nikt tego nie sprzedaje. A teraz nich taki 1Ha kosztuje 3mln zł. Zapłaci 150tys rocznie i szybko się tego pozbędzie. I dobrze, bo gruntów jest mało a plany zagospodarowania po to się wprowadza, aby zagospodarowywać, a nie po to aby były. Pewnie w jakimś stopniu zwiększy to podaż gruntów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uot;]Dobra wiadomosc dla planujacych budowe. Materiały budowlane zaczną wreszcie tanieć

 

Potwierdzam. Znajomy ma hurtownie budowlaną i twierdzi, że bum powoli się kończy.

 

 

Osoby popadające powyższe informacje ( menadżerowie z dużych sieci hurtowni budowlanych ) "zapomnieli" zaznaczyć z jakiego poziomu będą to obniżki.

Po za tym to producenci dyktują ceny. Jak wiecie nasz kochany rząd powołał grupę pościgowo-śledczą do sprawdzenia czemu materiały budowlane drożeją.

W pierwszej kolejności mieli się zająć pośrednikami ( bo tak najłatwiej wiec szybko pojawiły się słowne deklaracje obniżek ze strony tych ostatnich.

Na początku czerwca była kolejna fala "nowych" cen głównie na podstawowe elementy konstrukcyjne: cegły, bloczki, pustaki, cement, stal, więźba itp.

Producenci już dawno zrezygnowali ze tzw. cen sugerowanych detalicznych i rabatów dla hurtowni. W tej chwili dają cenę i radzisz sobie jak chcesz czyli sprzedajesz po ile chcesz.

 

Ponad to informacje jak niewielki wpływ na cenę domu mają koszty materiałów tzw. konstrukcyjnych są dla mnie bardzo , bardzo naciągane.

To wszystko jest mydlenie oczu. Prosty przykład.

Na mój dom w zużyłem ilości ceramiki Porothermu :

1. ok. 2800szt. x 30cm

2. ok. 800szt. x 25cm

3. ok. 400szt. 11,5cm

4. ok. 400szt. 8cm

Porównanie cen czerwiec 2006 - 2007.

ad.1 3,6pln/szt -> 12,5pln

ad.2 3,4pln/szt -> 11,4pln

ad.3 4,4pln/szt. -> 13,5pln

ad.4 5pln/szt. -> 14,5pln.

 

Ytong podobno jest jeszcze droższy.

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Łozinie?

Trochę interesowałem się tą miejscowością i dowiedziałem się że niedaleko ma przebiegać droga ekspresowa na Warszawę i właśnie w Łozinie ma być pierwszy zjazd między Wrocławiem a Oleśnicą. Pozatym mają też tam bardzo ładną szkołe. Gmina ma chyba też w tym roku uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego, jednak boje się że po uchwaleniu planu działki w tej miejscowości bardzo podrożeją, więc wydaje mi się, że lepiej kupić coś teraz. Jakie są Wasze opinie na temat tej miejscowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,4223000.html

 

No i co? Będzie czy nie będzie?

 

Ech...

 

Moim zdaniem to optymistyczny artykuł. Zamierzają wykupować grunty. To chyba dobra wiadomość... a przepychanki o kasę to jak mówiłem wcześniej gra polityczna.

 

PS. Podpisałem ten akt w końcu. Mogę więc powiedzieć, że jestem ziemianinem ze wsi Chrząstawa Mała :D Jeszcze tylko czekam na przelew kasy z banku na konto właściciela :) No i mam pod lasem tak jak chciałem, wśród nowych domków, wszystkie media mają być w przeciągu 2 lat, no i stosunkowo niedrogo, bo poniżej 100zł za m2 :D (ale tylko dlatego, że ugadałem się ponad 2 michy temu) Ostatnie działki co właśnie sprzedawał szły już za 120zł za m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!!! Jako że od dwóch m-cy także jesteśmy posiadaczami działki w Chrząstawie Małej, witamy chlebem i solą ;) przyszłego sąsiada. Kiedy ruszasz z budową (bo my za jakieś 2 latka)?

Muszę jeszcze napisać, że chociaż kupiliśmy działkę, ja z przyzwyczajenia nadal czytam ogłoszenia i podglądam to forum.

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!!! Jako że od dwóch m-cy także jesteśmy posiadaczami działki w Chrząstawie Małej, witamy chlebem i solą ;) przyszłego sąsiada. Kiedy ruszasz z budową (bo my za jakieś 2 latka)?

Muszę jeszcze napisać, że chociaż kupiliśmy działkę, ja z przyzwyczajenia nadal czytam ogłoszenia i podglądam to forum.

Pozdrawiam serdecznie!

 

No to super. A w którym miejscu? Bo ja na południu. Niedaleko biegną tory i liczę kiedyś na szynobus :). Sam nie wiem kiedy ruszam z budową. Tak jak wcześniej mówiłem za bardzo mi się nie spieszy. Może też 2 lata. Będę miał wszystkie miedia :). A może na wiosnę... Nie podjęliśmy ostatecznej decyzji. Nie wiem co z tą obwodnicą na którą liczyłem.

 

Misiak - gratrulacje! Jestem pod wrażeniem. :o

 

Dzięki. Naprawdę się cieszę, że udało się kupić w miejscu gdzie bardzo chciałem od początku kupić, bo spełnia większość moich wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratulacje :) Po długich poszukiwaniach znalazłeś to czego chciałeś.

 

Dla odmiany ja wyżalę się że po dwóch miesiącach oczekiwania na określenie wysokości opłaty planistycznej w gminie, kiedy już się dowiedzieliśmy że byłaby ona najwyższa z ustawowo możliwych, czyli 30%, facet nagle podniósł nam cenę o 50 000... Czyli zamiast 150 tys. byłoby w sumie 200. Rozumiem że każdy chce zarobić jak najlepiej, ale czemu nie powiedział tego od razu? WRRRR! Teraz znów jestem 2 miesiące do tyłu i mam nerwy zszargane... Szkoda gadać. A właśnie mija roczek od rozpoczęcia poszukiwań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze wiem jak to jest. Sam miałem podobne problemy i trzeba załatwiać kilka rzeczy naraz. Nawet kilka umów kredytowych i w ostatniej chwili wybrać tą ostateczną. Myślę, że uczciwy sprzedawca to podstawa. Mój mi powiedział, że ceny strasznie poszły do góry od momentu kiedy się z nim dogadałem, ale dał już słowo i nie zamierza go zmieniać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że uczciwy sprzedawca to podstawa. Mój mi powiedział, że ceny strasznie poszły do góry od momentu kiedy się z nim dogadałem, ale dał już słowo i nie zamierza go zmieniać

Ze świecą szukać takich ludzi...

Najbardziej mnie wkurza bezinteresowne draństwo albo głupota - przecież facet nic nie zyska na tym że powie mi o zmianie ceny w ostatniej chwili. Gdyby powiedziałby mi to od razu, nie straciłabym tyle czasu i nerwów. Na tą działkę nie stać mnie tak czy tak. Ale nie, po co zachowywać się przyzwoicie, skoro można inaczej.

Sytuacja robi się chora... dorzuciłabym jeszcze skromne 50 tys. i może udało by się już kupić jakąś kawalerkę we Wrocku... a tak mam dać 200 tys. za mały kawałek gołej ziemi? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak napisał:

A w którym miejscu? Bo ja na południu.

 

Ja również na południu, trochę dalej od torów, przy takiej zamkniętej uliczce. Jest już woda, na jesień ma być prąd przy działce. Kiedy zaczniemy, będzie już pewnie kanalizacja. Na działce na razie rosną brzózki i inne takie. Mam nadzieję, że jak trochę ludzi osiedli się w Chrząstawie, władze takie i owakie dostrzegą konieczność zainwestowania w budowę sensownej drogi do Wrocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypadkiem koło byłego tartaku przy potoczku? Tam była piękna działka z laskiem 5 metrowym brzózek oddzielającym od sąsiada. Naprawdę śliczna. Niestety za 200tys zł więc jej nie kupiłem. Z początku sprzedawca chciał na niej budować dom, potem by sprzedał samą działkę. Bardzo mi się podobała, ale to 100tys więcej niestety :/ było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka fotek. Czekam na żniwa i będę mógł wejść na działeczkę :)

W tej chwili nie chciałem wchodzić w to żyto, ale zrobiłem fotki na najbardziej atrakcyjne strony. Od północy jest pole a w tle nowe domki Chrząstawy.

 

http://e-grunt.pl/moje/1.jpg

http://e-grunt.pl/moje/2.jpg

http://e-grunt.pl/moje/3.jpg

http://e-grunt.pl/moje/4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypadkiem koło byłego tartaku przy potoczku? Tam była piękna działka z laskiem 5 metrowym brzózek oddzielającym od sąsiada. Naprawdę śliczna. Niestety za 200tys zł więc jej nie kupiłem. Z początku sprzedawca chciał na niej budować dom, potem by sprzedał samą działkę. Bardzo mi się podobała, ale to 100tys więcej niestety :/ było

 

Za tartakiem są 4 rzędy działek. My właśnie sąsiadujemy z działkami, na których rosną te wysokie brzozy, ale same zasiały się i u nas. Jest klimat. A te działki megadrogie, których piszesz, oglądaliśmy w sierpniu ubiegłego roku - były za 45 m2 brutto pod warunkiem, że budowę zlecimy sprzedającemu. Już, już mieliśmy się decydować, ale ... we wrześniu 06 znaleźliśmy właściciela działek obok, który miał jedną wadę - nie chciał ich sprzedać. No, ale sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...