Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA Wrocławska - działki


Recommended Posts

We wtorek idę podpisać umowe przedwstępną, mam nadzieje, że do tego czasu nic się nie wydarzy. Ryzyko z zakupem tej działki jest duże, ale jestem pozytywnie nastawiona, skoro jest w studium to prędzej czy później mam nadzieję bedzie się można na niej wybudować, najwyżej będzie dla mojego dziecka, które ma teraz 2 lata :lol: . Pozdrawiam

 

To gratulacje, myślę, że kiedyś będzie się można na niej wybudować. Oby jak najszybciej. My również interesowaliśmy się tą działką....ale uciekła nam sprzed nosa... :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

 

Jakiś czas temu złozyłem do Gminy podanie o WZ. Wczoraj sie własnie dowiedziałem , ze zawiesili postępowanie :( ponieważ są w trakcie uchwalania PZP. Działka , która chciałbym kupić ( jakieś 10 ar ) musi być wykrojona z 0.8 ha aktualnie ziemi rolnej ( zgodnie z projektem PZP teren ten jest pod budownictwo) .

I teraz

 

1. Plan ma być uchwalony na sesji Rady pod koniec września ( jezeli nie bedzie jakiś problemów), pytanie czy zdązymy z podziałem i kupnem do końca roku (bardzo mi zależy ), może ktoś wie jaka jest procedura podziału i ile to może trwać zakładając,że ten plan uchwalą we wrześniu

 

2. Może ktoś zna inny sposób na wydzielenie działki a następnie sprzedaż gdzie nie ma WZ a PZP jest w trakcie. Wiem , że to mozna zrobić gdyż sam widziałem na wlasne oczy na mapie działki 10 arowe a teren jest rolny

 

 

Bede wdzięczny za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje ile jest aktualnie może być warta działka około 800m2 na Sołtysowicach, w drugiej linii zabudowy, pod samym parkiem właściwie w cichym miejscu? Są wszystkie media z gazem włącznie.

 

Mam na oku taką działkę i chciałem zobaczyć czy sprzedajacy nie przesadza :o .

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje ile jest aktualnie może być warta działka około 800m2 na Sołtysowicach, w drugiej linii zabudowy, pod samym parkiem właściwie w cichym miejscu? Są wszystkie media z gazem włącznie.

 

Mam na oku taką działkę i chciałem zobaczyć czy sprzedajacy nie przesadza :o .

 

Pozdrawiam,

Marek

 

Najprościej to sprawdzić inne ogłoszenia z tego regionu. Wiadomo, że działka działce nie równa :) ale przynajmniej orientacyjnie sprawdzisz, po ile chodzą tam działki. Przeważnie ceny są podobne. Więc będziesz miał porównanie czy gościu nie przesadził. Pewnie sobie liczy za miejsce pod parkiem i pełne uzbrojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje ile jest aktualnie może być warta działka około 800m2 na Sołtysowicach, w drugiej linii zabudowy, pod samym parkiem właściwie w cichym miejscu? Są wszystkie media z gazem włącznie.

 

Mam na oku taką działkę i chciałem zobaczyć czy sprzedajacy nie przesadza :o .

 

Pozdrawiam,

Marek

 

Podaż jest tam zerowa, więc to, że jeszcze nie sprzedali to zależy od tego, że słabo to nagłośnili, że takie coś jest do sprzedaży. IMO min. 300zł za m2, ale znajdą się też tacy co dadzą i 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działki budowlane na sprzedaż

 

Witam szanownych grupowiczów. Pewien rolnik, od którego kupiłem swoją działkę budowlaną poprosił mnie abym przekazał zainteresowanym informację, że ma jeszcze kilka działek budowlanych do sprzedania. Trwało to prawie rok zanim się na to zdecydował (i pewnie dobrze na tym wyjdzie).

 

Szczegóły na temat tych działek (i sprzedającego) zostały umieszczone na stronie: http://www.nieciszow.pl w menu "Oferty sprzedaży...".

 

Ewentualni nabywcy staną się moimi sąsiadami, dlatego będę się starał być na biężąco co do postępów tej sprzedaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działki budowlane na sprzedaż

 

http://www.nieciszow.pl w menu "Oferty sprzedaży...".

85zł/m2 i duże działki... Na autogielda.pl widziałem oferty z Nieciszowa za 75zł/m2.

 

Nie chcę się wypowiadać na temat ceny - to sprawa właściciela. Ja kupiłem od niego swoją działkę za dużo mniej (ale to było prawie rok temu) :)

 

1500m2 to wg mnie idealna wielkość dla działeczki w takim zacisznym miejscu jak Nieciszów.

 

Jeśli jest więcej sprzedających to bardzo dobrze - można wybierać i targować się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie udzielam sie w tym watku bo jestem właścicielem juz prawie domu wiec temat działęk stał mi sie odległy ,jak tak czytam wasze wpisy to troche wam zazdroszcze bo miło wspominam etap szukania działki i przede wszystkim kupno wymarzonej ale dlaczego zawracam wam głowe ?! szukam informacji jak beda przebiegać drogi szybkiego ruchu i obdownice wrocławia ? w psarach chyba zmienili plany, bo trasa na poznan bedzie wychodzic w mallinie czy jakios tak a co obwodnica w pałowicach czytałam ze dyskutowaliscie na ten temat macie aktualne wiesci ? szukam map na których sa one wytyczone , nie chce nikogo wywoływać do tablicy ale nie umniejszajac nikomu mi5iak napewno ty trzymasz reke na pulsie daj znac dzieks :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wbu.wroc.pl/INF/INFOR_OPR/PZPW/PZPWD_MAPA/5_6.pdf

 

S5 wejdzie między Psarami a Krzyżanowicami. Minie Psary od północnowschodniej strony przetnie drogę między Malinem i Krynicznem i przetnie aktualną 5kę za stacją benzynową w Krynicznie. Ligotę i Wisznię minie po stronie zachodniej i przejdzie po wschodniej stronie lasu Pęgowskiego.

 

Po szczegóły trzeba uderzyć do gminy do Geodezji. Tam wisi mapka na której ta droga jest zaznaczona.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczów. Nosimy się z zamiarem kupna działki i budowy za jakieś 2 lata. Zależy nam na większej działce, dobrym dojazdem do Wrocławia i oczywiście przystępną ceną. Znaleźliśmy działkę 17 km od centrum, 15ar za 115tys. Problem jest w tym (stąd też niska cena za metr), że działka leży przy torach kolejowych. Wiem, że dom musi być oddalony o 20m od torów. Nie wiem jednak, czy są jakieś specjalne wskazania co do materiałów, izolacji akustycznej by hałas kilku pociągów dziennie był zminimalizowany. Czy ktoś z Was wie coś na ten temat? Czy zdecydowalibyście się na działkę przy torach? Dzięki z góry za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam zamiar kupić okazyjną piękną działkę tuż przy torach kolejowych tj. 2500 mkw za 200 tys. zł w Mokronosie Górnym. Jednak przez Mokronos Górny pociągi przejeżdzają zbyt często, samych osobowych jest około 30 dziennie nie wspominając o towarowych, a hałas jest straszny, a tam jeszcze pociągi wydaja dzwięki ostrzegawcze bo w pobliżu jest przejazd, więc zrezygnowaliśmy. Ja szukałam informacji na temat budowania przy torach i znalazłam gdzieś w internecie, że ktoś budował 100 metrów od torów i mu ściany pękają a odpowiedź specjalisty miał taką, że ma żle zrobione fundamenty, że powinny być specjalnie zbrojone i to mnie skutecznie odstraszyło, pomijając kwestię hałasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam na oku działkę przez którą biegnie rów melioracyjny, a właściwie jego krótsza część, bo dłuższa idzie przez sąsiednią działkę. Właściciel uzgodnił z gminą, że zakopie ona rów w ziemi. Nowy przebieg kanału ma iść w większości na "mojej" działce, wzdłuż granicy w odległości 1,5 m od granicy. Doadatkowo mają być zamontowane na działce 2 studzienki.

Czy ktoś się orientuje czy są jakieś przepisy które ograniczają budowę obok takiego kanału, typu, że budynek ma być np. 10 m od rowu?

Czy z kanałem mogą się wiązć jakieś inne niedogodności, poza zaletą możliwości odprowadzenia deszczówki?

Dziękuję z góry za wszelkie porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczów. Nosimy się z zamiarem kupna działki i budowy za jakieś 2 lata. Zależy nam na większej działce, dobrym dojazdem do Wrocławia i oczywiście przystępną ceną. Znaleźliśmy działkę 17 km od centrum, 15ar za 115tys. Problem jest w tym (stąd też niska cena za metr), że działka leży przy torach kolejowych. Wiem, że dom musi być oddalony o 20m od torów. Nie wiem jednak, czy są jakieś specjalne wskazania co do materiałów, izolacji akustycznej by hałas kilku pociągów dziennie był zminimalizowany. Czy ktoś z Was wie coś na ten temat? Czy zdecydowalibyście się na działkę przy torach? Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

Chyba wiem gdzie ta działka jest. No pociągi na Poznań jadą często. Wiesz można minimalizować hałas, ale nalepszą izolację stanowi odelgłość. Co z tego że wybudujesz dom z grubymi ścianami skoro będziesz siedział przy zamkniętych oknach. Nawet jak zrobisz wysoki płot i nasadzisz zieleń to sąsiad obok tego nie zrobi i tak czy siak wszystko będziesz słyszał siedząc na tarasie. Tak więc coś za coś. Odległość od Wrocławia razy wielkość działki razy brak przeszkadzajek = wysoka cena. Jeśli nie akceptujesz tej ceny to musisz się liczyć albo z kiepskim dojazdem albo małą działką z sąsiadami za ramieniem albo z chlewnią, pociągami lub cmentarzem obok domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczów. Nosimy się z zamiarem kupna działki i budowy za jakieś 2 lata. Zależy nam na większej działce, dobrym dojazdem do Wrocławia i oczywiście przystępną ceną. Znaleźliśmy działkę 17 km od centrum, 15ar za 115tys. Problem jest w tym (stąd też niska cena za metr), że działka leży przy torach kolejowych. Wiem, że dom musi być oddalony o 20m od torów. Nie wiem jednak, czy są jakieś specjalne wskazania co do materiałów, izolacji akustycznej by hałas kilku pociągów dziennie był zminimalizowany. Czy ktoś z Was wie coś na ten temat? Czy zdecydowalibyście się na działkę przy torach? Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

To nie jest przypadkiem w Szewcach? Tam są do kupienia działki po 70zł/m2 - właśnie przy torach.

 

Ja nigdy bym się nie zdecydował, nawet za 10zł/m2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Usiłuje kupić działkę. Znalazłem około 2 km od Trzebnicy. Pow 2300m2. z tego 1350m2 budowlana (65m*20m) reszta rolna. Działka ma wymiary 20 na 115m. Jest położona przy ulicy asfaltowej. Jest woda i prąd. Działka ogrodzona murowanym płotem od ulicy reszta siatką. Z tyłu las. Działka jest między dwoma domami

Zastanawiam sie czy aby ta działka nie jest za wąska. Tym bardziej, że na granicy działki jest postawiony dom osoby która ją sprzedaje. (Mniej więcej na długości 30 m) licząc od ulicy w głąb działki. Właścicielka wyraża zgodę na zabudowę na swojej granicy na całej jej długości (co będzie ujęte w umowie notarialnej).

Działaka mi sie podoba okolica również. Martwi szerokość i dom na granicy.

Jaka jest rozsądna cena za taką działkę. Będę wdzięczny za pomoc i rozwianie lub potwierdzenie wątpliwości.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szuka działki budowlanej w okolicach Tyńca Małego, Domasławia i Kobierzyc. Mam kilka ofert z Tyńca Małego w przedziale 340-400 zl/m2. Czy jest to wygórowana cena? Co sądzicie w ogóle o tej lokalizacji pod katem dojazdu, zamieszkania, otoczenia i czy ceny działek budowlanych pójdą tam jeszcze w góre? Dzięki za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...