Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA Wrocławska - działki


Recommended Posts

Na sprzedaż działka budowlana z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, osiedle nowo powstających domów, obok kilka rzędów bliźniaków budowanych przez dewelopera. 11 km od wrocławskiego Rynku, 5 km do Bielan Wrocławskich. Droga dojazdowa do działki polna, media do podciągnięcia (wydane warunki). Cena 1365 m2 - 348075 pln (255 pln/m˛) brutto. Bez pośredników! Polecam, super lokalizacja!

 

wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj,

 

Odnosnie mediow - wydane warunki techniczne na prad i wode - kwestia podpisania umowy z odpowiednimi firmami i poczekanie - prad ryczaltem kosztuje ok 1200 zl, woda jakos podobnie. Gaz jest podobno w dalszych liniach zabudowy - nie interesowalem sie dokladnie wiec do sprawdzenia. Kanalizacja - podobnie. W razie checi istnieje rowniez mozliwosc wpiecia sie do oczyszczalni biologicznej, ktora jest zbudowana w rogu kilkunastu najblizszych parceli (fakt, ze to jakies 200m wiec najlepiej by bylo sie porozumiec z reszta inwestorow).

Droga dojazdowa poczatkowo utwardzona, potem mniej utwardzona - jak to na nowym terenie pod zabudowe.

Dzialka zlokalizowana jest w Mędłowie, gmina Żórawina, 11 km od rynku, 5 km od wezla bielanskiego, 2 km od A4, w samym medlowie po wjezdzie jedzie sie caly czas prosto i skreca w lewo w ulice Dębową. Najblizsze otoczenie to nowa zabudowa jednorodzinna i zabudowa deweloperska. Plan zagospodarowania - zabudowa jednorodzinna. Oplata planistyczna zaplacona po uchwaleniu MPZ.

Dzialka prostokatna o proporcjach 2:1

Cena tak jak podalem, w przypadku powaznego zainteresowania do lekkiej negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

mam wrażenie, że wszyscy już kupili działkę, ponieważ nikt się nie odzywa. Napiszcie proszę (ponieważ jestem od jakiegoś czasu poza Wrocławiem, ale w Polsce :), czy nadal jest popyt na dzialki. Wiosną dałam się ponieść zbiorowemu szaleństwu rosnących cen i mam działkę w Chrząstawie. Jakie są ceny tamtejszych działek, bo mam wrażenie, że ogłoszenia sobie, a ceny niższe.

Pozdrawiam!

Za działki w Chrząstawie ceny wywołacze to ok. 150-160zł/m2. Ale jest dużo ogłoszen z tamtego rejonu, więc pewnie spokojnie dałoby się znaleźć coś za niewiele więcej niż 100zł/m2 i dla mnie byłaby to akceptowalna cena. Moim zdanie więcej ten rejon warty nie jest. A ile dałaś za m2?

 

Oj nie sądzę abyś znalazł rozsądnie położoną działkę w tej cenie.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Chrząstawy, wiosną było niewiele ponad stówę za metr brutto. Jednak wtedy dużo się mówiło o wschodniej obwodnicy - jeśli takowa powstanie, te rejony staną się dopiero atrakcyjne, ponieważ na dzień dzisiejszy jest tam po prostu ładnie i tyle. No i gmina chce kanalizować i gazyfikować. Dojazd do centrum Wrocławia, przez wąskie gardełko Strachocińskiej i wspaniały Grunwald, to porażka. Jeśli wiecie coś nt. obwodnicy, napiszcie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny działek ... sa już kosmiczne. Szczególnie te co nie są w granicach miasta.

 

ja czekam na zmiany ... uważam że działki potanieją, szczególnie te poza granicami wrocławia >5 km.

 

Ludzie nie dajcie się zwariować. Chcecie pąłcić więcej za działkę niż za dom który wybudujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny działek ... sa już kosmiczne. Szczególnie te co nie są w granicach miasta.

 

ja czekam na zmiany ... uważam że działki potanieją, szczególnie te poza granicami wrocławia >5 km.

 

Ludzie nie dajcie się zwariować. Chcecie pąłcić więcej za działkę niż za dom który wybudujecie ?

 

Masz rację, ceny działek są wysokie. Niestety obawiam się (patrząc na tendencje w innych krajach) , że cena działki będzie znacznie przekraczać cenę domu na niej postawionego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny działek ... sa już kosmiczne. Szczególnie te co nie są w granicach miasta.

 

ja czekam na zmiany ... uważam że działki potanieją, szczególnie te poza granicami wrocławia >5 km.

 

Ludzie nie dajcie się zwariować. Chcecie pąłcić więcej za działkę niż za dom który wybudujecie ?

 

Masz rację, ceny działek są wysokie. Niestety obawiam się (patrząc na tendencje w innych krajach) , że cena działki będzie znacznie przekraczać cenę domu na niej postawionego.

 

Ale nie dla działek > 5 km od miasta. Tam są setki tysięcy hektarów do zagospodarowania ..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie dla działek > 5 km od miasta. Tam są setki tysięcy hektarów do zagospodarowania ..... :)

 

No właśnie do zagospodarowania. A ile czasu i pieniędzy trzeba żeby te działki zagospodarować? Można kupić tanią działkę w szczerym polu, ale co dalej? Żeby się wybudować potrzebne będzie odrolnienie poprzez zmianę planu, zapewnienie mediów, a to wszystko trwa latami i ksztuje nie mało.

Poza tym liczą się też: łatwość dojazdu, sklepy, przedszkola, szkoły, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie dla działek > 5 km od miasta. Tam są setki tysięcy hektarów do zagospodarowania ..... :)

 

No właśnie do zagospodarowania. A ile czasu i pieniędzy trzeba żeby te działki zagospodarować? Można kupić tanią działkę w szczerym polu, ale co dalej? Żeby się wybudować potrzebne będzie odrolnienie poprzez zmianę planu, zapewnienie mediów, a to wszystko trwa latami i ksztuje nie mało.

Poza tym liczą się też: łatwość dojazdu, sklepy, przedszkola, szkoły, itp.

 

A widziałeś te działki po 150 zł /m2 ... tam tez nie ma drogi, prądu itp.

Odrolnienie według planów ma być z automatu,

media trzeba będzie wspólnie z sąsiadami. Ale gdy będą tanie działki to więcej pieniędzy można w infrastrukturę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie dla działek > 5 km od miasta. Tam są setki tysięcy hektarów do zagospodarowania ..... :)

 

No właśnie do zagospodarowania. A ile czasu i pieniędzy trzeba żeby te działki zagospodarować? Można kupić tanią działkę w szczerym polu, ale co dalej? Żeby się wybudować potrzebne będzie odrolnienie poprzez zmianę planu, zapewnienie mediów, a to wszystko trwa latami i ksztuje nie mało.

Poza tym liczą się też: łatwość dojazdu, sklepy, przedszkola, szkoły, itp.

 

A widziałeś te działki po 150 zł /m2 ... tam tez nie ma drogi, prądu itp.

Odrolnienie według planów ma być z automatu,

media trzeba będzie wspólnie z sąsiadami. Ale gdy będą tanie działki to więcej pieniędzy można w infrastrukturę włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A widziałeś te działki po 150 zł /m2 ... tam tez nie ma drogi, prądu itp.

Odrolnienie według planów ma być z automatu,

media trzeba będzie wspólnie z sąsiadami. Ale gdy będą tanie działki to więcej pieniędzy można w infrastrukturę włożyć.

 

Tak, tylko, że te działki po 150 z reguły są w pobliżu mediów, innych domów. Mi chodzi o te pozostałe setki tysięcy hektarów o których piszezsz.

Odrolnienie ma być z automatu, ale tylko gleb klasy gorszej niż III. Poza tym samo odrolnienie nic nie da bo i tak musi być plan żeby się wybudować (lub WZ które też planują znieść).

Ja nie twierdzę, że może się uda kupić w przyszłości tanią działkę, tylko biorąc później pod uwagę, że z budową trzeba będzie czekać kilka lat (plan, media) i budowa wtedy będzie więcej kosztować, trzeba będzie dużo więcej zapłacić za media, to czy rzeczywiście wyjdzie to dużo taniej?

Poza tym już teraz można kupić taniej działki i ciekawe czemu ludzie kupują te droższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie że piszemy tylko po to aby pisać :).

 

Najważniejsze jest że sądzimy że działki muszą i będą tanieć do bardziej rozsądnego poziomu.

 

Przynajmniej jest ruch na forum :lol: a z tym ostatnio kiepsko :cry:

Ja niestety nie sądzę, że działki w dobrych lokalizacjach będą taniały...(oczywiście nie mówię tu o oszołomach, którzy wystawiają działki jak np. 300PLN/m w Karwianach bez żadnej infrastruktury) dlatego w styczniu będę finalizował umowę kupna - ok. 200PLN/m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie że piszemy tylko po to aby pisać :).

 

Najważniejsze jest że sądzimy że działki muszą i będą tanieć do bardziej rozsądnego poziomu.

 

Przynajmniej jest ruch na forum :lol: a z tym ostatnio kiepsko :cry:

Ja niestety nie sądzę, że działki w dobrych lokalizacjach będą taniały...(oczywiście nie mówię tu o oszołomach, którzy wystawiają działki jak np. 300PLN/m w Karwianach bez żadnej infrastruktury) dlatego w styczniu będę finalizował umowę kupna - ok. 200PLN/m.

 

A gdzie ta działka, jeśli można wiedzieć?

 

Do wszystkich:

Myślę, że warto pamiętać, że wybierając działkę kierujemy się indywidualnymi gustami, które w jakimś stopniu są zbieżne z gustami innych, a w jakimś nie. Może ktoś właśnie woli trochę dalej od miasta, ale za to las pod bokiem i za to da więcej kasy. Co to w ogóle znaczy idealna działka? Każdy ma jakąś wizję, w której mieści się też określona cena. Niedawno Wojskowa Agencja Mieszkaniowa wystawiała fajną działkę w mieście za bagatela 700.000. Miała jedną wadę - cenę. Czy będą tanieć, a jeśli tak, czy niższa cena będzie leżała w granicach moich możliwości? Już właściwie nie wiem.

Pozdrawiam świątecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A gdzie ta działka, jeśli można wiedzieć?

 

Do wszystkich:

Myślę, że warto pamiętać, że wybierając działkę kierujemy się indywidualnymi gustami, które w jakimś stopniu są zbieżne z gustami innych, a w jakimś nie. Może ktoś właśnie woli trochę dalej od miasta, ale za to las pod bokiem i za to da więcej kasy. Co to w ogóle znaczy idealna działka? Każdy ma jakąś wizję, w której mieści się też określona cena. Niedawno Wojskowa Agencja Mieszkaniowa wystawiała fajną działkę w mieście za bagatela 700.000. Miała jedną wadę - cenę. Czy będą tanieć, a jeśli tak, czy niższa cena będzie leżała w granicach moich możliwości? Już właściwie nie wiem.

Pozdrawiam świątecznie!

 

W Smolcu.

Zgadzam się z Tobą. Ta działką, którą kupuję nie jest moją wymarzoną. No, ale niestety przespałem najlepszy moment do kupna i teraz muszę iść na kompromisy między ceną i moimi wymaganiami.

Njlepsze życzenia świąteczne i powodzenia w poszukiwaniu tej idealnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie że piszemy tylko po to aby pisać :).

 

Najważniejsze jest że sądzimy że działki muszą i będą tanieć do bardziej rozsądnego poziomu.

 

Przynajmniej jest ruch na forum :lol: a z tym ostatnio kiepsko :cry:

Ja niestety nie sądzę, że działki w dobrych lokalizacjach będą taniały...(oczywiście nie mówię tu o oszołomach, którzy wystawiają działki jak np. 300PLN/m w Karwianach bez żadnej infrastruktury) dlatego w styczniu będę finalizował umowę kupna - ok. 200PLN/m.

 

 

Sadzę podobnie , dośc długo szukałem działki , rzeczywiście ceny działek poza miastem ( np. Trzebnica ) w odległości > 5km są już w granicach 70 pln/m i jest ich dość sporo . Problem jest w tym , ze mieszkanie w takich miejscach ma moi zdaniem sporo minusów, głównie dla rodzin z dziećmi :

 

1. problemy komunikacyjne ( szkoła, kino, basen etc... )

 

2. brak rówieśników

 

etc...

 

Ja w poszukiwaniach założyłem, że dzieci samodzielnie dotrą do szkoły, dworca kolejowego ( stało się ważne gdyż od 2008 ma ruszyć szynobus z Trzebnicy do Wrocławia ) etc.. a to spowodowało , ze cena działek wzrasta i jest ich niedużo gdyż są one położone praktycznie w granicach miasta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów wie - ile trzeba wyskoczyć za działkę w Biestrzykowie? Podobno ceny są wysokie, że niby rolnicy nie chca sprzedawać bo czekają na "nie wiadomo co :) " Skąd inąd słyszałem, że można tam kupić taniej niż 200 za 1 m2, ale jak dotrzeć do takiego sprzedającego. Podzielcie się proszę informacją w temacie działek w Biestrzykowie, może ktoś ostatnio kupował, lub sprzedawał i się orientuje w bieżących cenach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Widzę ,że wpisów coraz mniej....kiedyś było 10 dziennie a teraz coś słabo. Chyba ceny działek nas zniechęcają. Ale ja nie o tym. Wczoraj kupiłem w końcu działkę. Brałem kredyt więc wszystko długo trwało. Bałem sie trochę o cenę którą poda rzeczoznawca wskazany przez bank ale cena za metr była wyższa niż ja płaciłem ( ja -120 zł , rzeczoznawca w operacie podał - 150 zł). Działka znajduje się w Pęgowie, jest tam szkoła , przedszkole, poczta i można w miarę szybko dojechać do Wrocka.Koszty notariusza, podatku , wycen, kredytu itd. są duże ale kupując mieszkanie i tak bym je zapłacił. Teraz czeka mnie papierologia z pozwoleniem na budowę, czytałem gdzieś że w Sejmie jest projekt o uproszczeniu tych procedur ale nie wiem czy sie doczekam. Pozdrawiam wszystkich szukających działki, zachęcam do kupowania, dobrych działek jest mało ale za 120 - 130 zł mozna coś znaleźć. Znając zdanie wielu sprzedających (działki szukałem przeszło 1,5 roku) to nie ma się co łudzić że bedzie taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...