Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA Wrocławska - działki


Recommended Posts

Miałem się nie udzielać w tej dyskusji, ale nie wytrzymałem.

Nasz Pan wszystkowiedzący, guru nieruchomości, po prostu zaczyna być chamski. W poprzednim poście pisał, że znika z tego forum i wtedy odetchnęłem z ulgą, ale niestety nie jest on słwony. Ale temu się nie widzę bo to cecha większości "handlarzy działkami".

A tak a propo znajomości przepisów którym się tak szczyci:

W 2009 ma wejsc w zycie przepis ulatwiajacy kupowanie dzialek.Ziemie w miastach beda automatycznie budowlane,a plan zagosp.bedzie pozwoleniem na budowe.W gminach zaś ziemia od 3klasy wzwyz .

Na razie to są plany odrolnienia gruntów. Odrolnienie nie oznacza, że grunt staje się automatycznie budowalny. W gminach nie ziemia od 3klasy tylko od 4klasy wzwyż.

Od przynajmniej 8lat wszedzie gdzie wchodzil świeży plan(np gm.Dlugoleka)ceny dzialek od razu wzrastaly od 20-do nawet 50%.Jeśłi pan rgr sadzi inaczej,niech przedstawi dowody

A poproszę dowód, że tak będzie dalej. Jeżeli spadnie popyt na przeszacowane działki, to nikogo nie będzie obchodziło, że pan rolnik musi zapacić rentę planistyczną. Szaleństwo cenowe już się skończyło, ale handlarze dalej mają nadzieję na 50% zysku w ciągu roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mylisz sie .Beda odralniane z gruntu i zostana budowlanymi.Poki co obowiazuje prlowskie prawo.Jakos probujesz i na nic.Uwazaj bo ci zylka peknie :-? Od 3 klasy ale nie wszystkich grup,bedac precyzyjnym.Sa tez i takie plany,ze od 4.ale sa bezsensowne,gdyz tez praktycznie nie nadaja sie pod uprawe i nie maja sensu w miastach.Poczekamy,zobaczymy.Szalenstwo moze sie skonczylo i dobrze,Jest wolny rynek komunisto i nic ci do tego ile kto na gruntach zarabia.Tacy jak ja m.in. o to walczyli,zebys mogl sobie kupic albo nie kupic jak cie nie stac.Zabierz sie do roboty i sam zacznij zarabiac.Jakos nie pytasz sie w sklepie ile jest marzy na danym towarze.Zawsze mozesz negocjowac,znalezc cos innego.Wolny wybor.Przestan utyskiwac,nikt ci dzialki tu nie kupi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie madralo to zle swiadczy o tobie,bo pisales,ze ceny sa zblizone ,a nie sa,chyba ze rozbieznosc kilkudziesieciu zl za metr to jest zblizona cena.

 

Znowu bzdury, brednie... rozbieżność cen sięga maksymalnie kilkunastu złotych

 

Po drugie internetowy cwaniaczku pisalem o wzroscie cen w chrzastawie

 

Tak, tak, zauważyłem. Zauważyłem pisanie, a niestety nie wzrost cen od ostatnich wakacji. Naganiaj sobie dalej, może ktoś uwierzy w twoje żałosne bajki :D.

 

,a nie o tym czy w ag sa porownywalne ceny,poniewaz uwazam ag za zrodlo niemiarodajne

 

Pewnie te prywatne oferty z AG to działki na księżycu...

 

Wszystko co opisujesz jest wyssane z kosmosu

 

Tak, przecież napisałem wyżej -- to działki na księżycu :D :D.

 

Naganiaj dalej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie .Beda odralniane z gruntu i zostana budowlanymi.Poki co obowiazuje prlowskie prawo.Jakos probujesz i na nic.Uwazaj bo ci zylka peknie :-? Od 3 klasy ale nie wszystkich grup,bedac precyzyjnym.Sa tez i takie plany,ze od 4.ale sa bezsensowne,gdyz tez praktycznie nie nadaja sie pod uprawe i nie maja sensu w miastach.Poczekamy,zobaczymy.Szalenstwo moze sie skonczylo i dobrze,Jest wolny rynek komunisto i nic ci do tego ile kto na gruntach zarabia.Tacy jak ja m.in. o to walczyli,zebys mogl sobie kupic albo nie kupic jak cie nie stac.Zabierz sie do roboty i sam zacznij zarabiac.Jakos nie pytasz sie w sklepie ile jest marzy na danym towarze.Zawsze mozesz negocjowac,znalezc cos innego.Wolny wybor.Przestan utyskiwac,nikt ci dzialki tu nie kupi.

 

Ty walczyłeś o wolny rynek? a w jaki sposób?

Działki nie chcę kupić bo już mam, na pracę i zarobki też nie narzekam.

Nic mi do tego ile zarabiasz na działkach i nie o to mi chodziło. Ale widać tego nie rozumiesz.

 

...Beda odralniane z gruntu i zostana budowlanymi ...- to prawda, kiedyś zostaną, ale nie automatycznie jak napisałeś poprzednio. Żeby działka odrolniona została budowlaną może upłynąć jeszcze dużo czasu. Proponuję poczytać co to jest działka budowlana - sam kawałek odrolnionej ziemi do tego nie wystarczy.

 

...Poki co obowiazuje prlowskie prawo... - ustawy o planowaniu przestrzennym i ochronie gruntów rolnych zostały uchwalone w latach 90.

 

...Sa tez i takie plany,ze od 4.ale sa bezsensowne,gdyz tez praktycznie nie nadaja sie pod uprawe i nie maja sensu w miastach... - michodzi o grunty poza miastem, sam pisałeś, że grunty w gminach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie madralo to zle swiadczy o tobie,...

Po drugie internetowy cwaniaczku pisalem...

.Piszesz smiechu warte pierdoly...Twoj internetowy "pseudobudowlaniec"Dekar tez sie tam ksztalci.Gratulacje.

Masz jakieś problemy ? Czasem dobra terapia naprawde pozwala pozbyć kompleksów, a Twoich trudno nie zauważyć.

Moge polecić dobrego psychiatrę, jeśli problem jest poważniejszy. To nie złośliwość, w sumie temu, który nie panuje nad emocjami jest ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dl p.Dekara.Przeczytaj dzisiejszy wywiad z nowym marszalkiem,a bedziesz wiedzial o czym pisalem.GW WIEZA CISNIEN

 

Załączam link do tego artykułu dla zainteresowanych, bo Szaremu116 jak zwykle się nie chciało.

 

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35769,5020492.html?as=1&ias=5&startsz=x

 

Oczywiście nic nie wnosi, jak zwykle marszałek ma PLAN i bardzo chciałby, ale konkretnych działań zero. Nawet jeszcze nie przeprowadził wstępnych rozmów z zainteresowanymi stronami.

 

To oczywiście moje zdanie i bardzo chętnie zobaczyłbym fragmenty, które raz na zawsze udowodnią mi moją laicką wiedzę i brak znajomości tematu. Proszę Szary116, do dzieła. Wgnieć mnie siłą konkretnych cytatów... :wink:

 

Na koniec może "fachowiec" Szary116 poda w którym miejscu podawałem się za budowlańca? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak psychiatra chyba sie przyda nam wszystkim.Panie Dekar jest wiele artykulow pesymistycznych(pan do nich siega)i wiele optymistycznych(ja wole wierzyc w takie)Znajdziesz ich kupe w archiwum GW.Nie oto chodzi by Cie wbic w ziemie.Zalezy mi by prezentowane tematy nie byly powierzchowne i przedstawialy rozne punkty widzenia .Ja z wiekszoscia waszych wypowiedzi sie nie zgadzam i mam do tego prawo.Co do porownywania cen to trzeba wybrac konkretna wielkosc(od1000-3000m)i na jej podstawie wyjdzie Wam ,ze jednak w Chrzastawie dzialki sa duzo drozsze niz blizej Jelcza.Jest to zwiazane mimo wszystko z odlegloscia od Wrocka,ale takze z walorami klimatycznymi samej Chrzastawy(mikroklimat).Jeszcze raz powtorze,ze w okolicach Wroclawia czas dojazdu w pewnych godzinach jest porownywalny i dlatego opisuje swoje doswiadczenia,ktorym wy uparcie nie dajecie wiary,mimo,ze 3 lata jezdze tedy (z rynku do chrzastawy)prawie codziennie.Czasem zdarza mi sie jechac autobusem pod arkady i on takze nie przekracza 50 minut w korkach,a poza jedzie 35minut(zgodnie z rozkladem).Podobnie korkuje sie wyjazd na W-we,Poznan,Srode sl,katy wr..itp..To oznacza,ze nigdzie nie powinno sie budowac,tylko w centrum Wrocka.Pisalem tez,ze remont innych drog,nie tylko wschodnia obwodnica usprawni ruch(trwajacy krajowej 8-ki,remont Swojczyc,budowa mostu warszawskiego2).To wszystko sprawia,ze wdzlem sie z Wami w niepotrzebna byc moze pyskowke,ale ktos inny oprocz Panow dekara,wari,rgr... bedzie zainteresowany ta okolica i bedzie mial niestety niepelny obraz oklicy.Nie zamierzam tez szukac poprzez to forum kupcow(radze sobie doskonale bez tego)Miwszkam w chrzastawie i moge chyba wiecej wiedziec,niz sporadycznie jezdzacy tamtedy inni forumowicze.Przepraszam za wczesniejsze nerwowe reakcje i licze na fachowe posty(przez moja zlosliwosc-zachecilem przynajmniej do szerszego rozwiniecia tematu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś nie pasuje lokalizacja to nic go nie przekona. Ja chciałam mieszkać na południe od Wrocławia. Szukałam działki prawie rok i takiej jaka mi sie marzy nie było tzn. kształt prostokąta wjazd od wschodu i dobra cena.

Moje poszukiwania podsycali wizjonerzy gawędziarze co to pisza na forum że bedzie wiecej działek....będą tańsze....sprzedający sami będą się prosić o kupno.........

Kupiłam działkę która od samego początku była na wyciagniecie ręki, po roku kupilam ją drożej o 50.000PLN. Jestem o rok w plecy z budową.

 

Ps.Jeśli ktoś w swojej naiwności myśli że będzie taniej to nigdy nic nie kupi i nie wybuduje. :D Czy niektórzy na tym forum kłócą sie z nudów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100%.Tak wynika z wielu obiektywnych czynnikow.Chociazby likidacja prlowskich przepisow co do odralniania ziemi i wykupu przez obcokrajowcow.Ciekawe,ze Polak prawie bez przeszkod moze kupic ziemie na zachodzie(szeroko pojetym),a tutaj napotyka na komunistyczne prawo.

P.S.Dla pana j .Prlowskie prawo nie oznacza,ze zostalo wymyslone za komuny.

Ustawa o ochronie gr.rolnych z 1992 jest na to dowodem,o czym kazdy nie -lewak wie.Liczenie na to,ze ceny nie pojda do gory jest na razie cichym marzeniem.Nic na to nie wskazuje,chociaz ja takze wolalbym zeby zmalały.

W tej chwili oplaca sie nawet inwestoac w grunty oddlone od duzych miast o 30-40 km i je przekształcać(wbrew pozorom nie jest to trudne),JEsli ktos nie szuka do budowania sie,a na inwestycje to jest cale mnostwo takich gruntow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poszukiwania podsycali wizjonerzy gawędziarze co to pisza na forum że bedzie wiecej działek....będą tańsze....sprzedający sami będą się prosić o kupno.........

Kupiłam działkę która od samego początku była na wyciagniecie ręki, po roku kupilam ją drożej o 50.000PLN. Jestem o rok w plecy z budową.

 

Ps.Jeśli ktoś w swojej naiwności myśli że będzie taniej to nigdy nic nie kupi i nie wybuduje. :D Czy niektórzy na tym forum kłócą sie z nudów?

No, chyba nie masz do tych gawędziarzy pretensji, że w ubiegłym roku ceny wzrosły?

Stabilizację cen masz dopiero teraz, bo i wyczerpują się powody dla których ceny tak galopowały zarówno mieszkań jak i działek. Duży wzrost podaży, coraz wyższe oprocentowanie kredytu, spadek cen mieszkań (w sumie nie tyle spadek, co swoboda negocjacji u developera, o której wcześniej pomarzyć można było), a wzrost pensji aż taki nie jest. Są miejsca, gdzie od ubiegłych wakacji ceny nie drgnęły (Chrząstawa, Jelcz, Gałów), wbrew opiniom fantastów :)

 

A jeżeli ktoś chce mieć dom naprawdę bardzo tanio to polecam http://www.ushomeauction.com/. Chociaż lepiej nie oglądać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w Ag nie drgnely.Musisz kiedys zejsc na ziemie i nie wprowadzac ludzi w blad.Po co to robisz???Ktos ci za to placi???Kazdy kto sledzi chociazby net ,widzi cos odwrotnego,a ty uparcie te swoje dyrdymaly pociskasz .Badz dokladny i opieraj sie na kilku przynajmniej zrodlach swojej "niefantastycznej" wiedzy.Sam jeszcze w listopadzie sprzedawalem najtansze(3000 m wzwyz)za 100pln,Prosze zatem pokaz wszystkim,za ile i od kogo kupisz teaz po 100 pln.To,ze byly wyzsze ceny to wiem,wiec ucinam ci do razu pole do medrkowania.Zeby pisac,ze nie drgnely trzeba sie odwolac do najtanszych.Najtansze teraz sa za 130(3000m wzwyz)pln .Oczywiscie im mniejsze tym drozsze.Co do wzrostu podazy i cen mieszkan masz racje.W nieruchomościach co roku są dość dlugie momenty przestoju,cos jak cisza przed burza.Ceny owszem normuja sie,ale statystycznie w kazdym rejonie Wrocka poszly do gory(chodzi mi o grunty,bo mieszkania szczegolnie 3 pokojowe mocno spadly).Spadek popytu jest takze zwiazany z rezygnacj tzw inwestorow spekulacyjnych(nastawionych na szybki zysk).Takich bylo bardzo duzo przez ostanie 2 lata moze i dluzej i to oni przede wszystkim podsycali popyt,a tym samym wzrost cen.Teraz nie sa w stanie osiagnac tak duzego zysku i swoj kapital lokuja w dzialki rolne do przeksztalcenia,odlegle duzo dalej od glownych miast(30-40km).Tak ,czy inaczej to co piszesz jest niestety gdybaniem i czystym wróżbiarstwem.Skad ty wiesz chlopie,jak sie beda ksztaltowaly ceny chociazby za 3 miesiace???Ja tego nie wiem,podobnie jak wiekszosc inwestorow.Lokuje sie wiec w nieruchomosci mozliwe jak najtansze z perspektywami.Dla kogos kto chce sie wybudowac polecam dzialki w studium troszke wieksze,ale na podziale mozna zyskac czesc kaski na budowe.Wiele osob mi znajomych tak wlasnie uczynilo i nie musieli sie tak mordowac z kredytami(coraz gorszymi).Po zmianie ustawy dzialki,ktore sa w zatwierdzonym studium,beda w takim ksztalcie formalnym w przyszlych planach zagospodarowania.Ma to usprawnic szybsze wchodzenie w zycie planow zagospodarowania.Do jakiegos czasu(dokladnej daty nie pamietam)mozna bylo bez wiekszego problemu odwolywac sie od uchwalonego planu,teraz glownie zmian mozna dokonywac na etapie studium(tak jest m.in. w gm Miekinia ,Czernica).To wiele ulatwia w podjeciu decyzji,czy kupic dzialke studium i byciu pewnym,ze po wejsciu planu bedzie ona budowlana.Dlatego coraz wieksza liczba bankow kredytuje nieruchomosci w studium przeznaczone pod budownictwo,a jeszcze 2 lata temu byl to zaledwie BGŻ I NIEKTORE SPOLDZIELCZE.Nie znam ofert wszystkich bankow,ale na pewno PKO,BGŻ,POLBANK,MILLENIUM,SANTANDER,DEUTCHE BANK takie kredyty przyznaja-oczywiscie po rezygnacji ARR z prawa pierwokupu(ale to tylko formalność ).Bez obrazy ale wiele razy udowadniasz swoimi wpisami,ze cos tam wiesz,ale nie do konca.

P.S:to co pisalem o cenach dotyczylo jak zwykle Chrzastawy,wiec moge to w kazdej chwili udowodnic,tylko ze znowu posadzisz mnie o to,ze szukam na tym forum kupcow,a tego chcialbym sie wystrzec.Dowodem na to,ze mozna szkodzic takimi wpisami jak twoje jest wypowiedz pKASKA73.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze w listopadzie sprzedawalem najtansze(3000 m wzwyz)za 100pln,Prosze zatem pokaz wszystkim,za ile i od kogo kupisz teaz po 100 pln.

 

Proszę bardzo -- oferta w AG z dzisiaj. 100zł/m2 (cena wywoławcza), powierzchnia od 3000m2 do 10 tys. m2. Oczywiście Chrząstawa.

A co do cen, to teraz też możesz sprzedawać po 100zł lub bujać się po 150zł. Twoja wola.

 

PS. Reszty postu nie czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez telefonu, bo podgląd przez net. Wyjaśnij co to znaczy "podpucha", bo ogólników bez pokrycia już wystarczająco dużo napisałeś, więc najwyższa pora na konkrety.

I ja nie daję nikomu żadnych rad jakbyś jeszcze nie zauważył. Od radzenia (i niektórych złotych myśli) ty tutaj jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpucha polega na tym,ze dzwonisz i pytasz o dzialke za 100,a po drugiej stronie sluchawki slyszysz,ze za sto wlasnie wczoraj(ha,ha)sie skonczyly i sa juz nieco drozsze,ale rownie atrakcyjne(nawet lepsze).Same zabieranie glosu na forum mozna poczytywac za dawanie rad,no chyba ze piszesz ,bo cie lapska swedzą.Wiem,ze w swojej madrosci i tak nic cie nie przekona,ale sprawdzaj to co piszesz,bo coraz glupsze rzeczy (sledze twoje posty od poczatku)wypisujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie .Beda odralniane z gruntu i zostana budowlanymi.Poki co obowiazuje prlowskie prawo.Jakos probujesz i na nic.Uwazaj bo ci zylka peknie :-? Od 3 klasy ale nie wszystkich grup,bedac precyzyjnym.Sa tez i takie plany,ze od 4.ale sa bezsensowne,gdyz tez praktycznie nie nadaja sie pod uprawe i nie maja sensu w miastach.Poczekamy,zobaczymy.Szalenstwo moze sie skonczylo i dobrze,Jest wolny rynek komunisto i nic ci do tego ile kto na gruntach zarabia.Tacy jak ja m.in. o to walczyli,zebys mogl sobie kupic albo nie kupic jak cie nie stac.Zabierz sie do roboty i sam zacznij zarabiac.Jakos nie pytasz sie w sklepie ile jest marzy na danym towarze.Zawsze mozesz negocjowac,znalezc cos innego.Wolny wybor.Przestan utyskiwac,nikt ci dzialki tu nie kupi.

 

 

Wyzywanie kogos od komunistow na tym forum to juz lekka przesada.Brak kultury i akceptacji odmiennego zdania innych to cechy charakteryzujace Pana.

Jak zaczynalismy to forum to bylo tak milusio i tyle milych ludzi na tym forum a zrobilo sie beznadziejnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje...

 

Ostatnio na stronach gminy Miękinia pojawiły się informacje potwierdzające rozpoczęcie procesu kanalizacji gminy. W tym roku wyłoniony ma być wykonawca na przygotowanie dokumentów do Funduszu Spójności (marzec) i rozpisany przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej (lipiec). W pierwszej kolejności skanalizowane mają być wsie Wilkszyn, Brzezina, Mrozów, Miękinia. Szacowany termin zakończenia prac to 2010. Zostały już podpisane stosowne umowy z MPWiK Wrocław i Radą Miasta Wrocław, zagwarantowane też są pierwsze środki w budżecie na 2008r.

 

Jeżeli ktoś planuje nabycie działki w tych okolicach, to rok 2008 wydaje się być dobrym okresem na podjęcie ostatecznej decyzji, potem cena metra może pójść w górę (przynajmniej teoretycznie :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...