Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA Wrocławska - działki


Recommended Posts

W mBanku, Millenium, Multibanku i BPH nie kupisz działki w Pęgowie lub Chrząstawie za 100% tej kasy którą chcą sprzedawcy. Sprawdzałem. Sprzedawcy chcieli 100-120zł za m2, a wyceny są do 80zł za m2 maksymalnie. Najlepiej to przez kupnem mieć już wybrany kredyt i zadzwonić do rzeczoznawcy, czy w ogóle taka wycena jest możliwa. Mi już 2 razy zabrakło do wyceny i nawet nie podpisałem umowy. Na szczęście refinansuje swój kredyt na mieszkanie z dźwignią, więc będę miał kasę dodatkową za którą kupię działkę.

 

Kulka - twoje przypuszczenia się sprawdzają. Gajków jest ładniejszy jeśli chodzi o te brzózki rosnące w kępkach tu i tam. U mnie nie ma ich, ale za to jest ten las na którym mi tak zależało. Z Gajkowa jednak jest parę km. No chyba, że przejdzie się na drugą stronę odry. Tak czy siak w Gajkowie jest 200zł za m2, więc nie dam niestety rady :/. Jak było 60zł za m2, to wszyscy sprzedawcy z Gajkowa mówili, że trzymają i nie sprzedają, bo działki cały czas drożeją, więc nie znalazłem ani jednej oferty wówczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chrząstawa Mała w przyszłości (gdy powstanie planowana droga przy torach omijająca Nadolice) będzie 3-4min od węzła obwodnicy wschodniej Wrocławia. To może 2min dłużej niż krańce Dobrzykowic. Aktualnie jest to 6min więcej.

 

hej,

 

czy mógłbyś podać więcej szczegółow odnośnie tej drogi? Czy gdzieś można zobaczyć jak ona ma iść?

Jestem bliski kupienia działki w Chrząstawie i chętnie dowiedziałbym się czegoś :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Cały czas prosta poza obszarem zabudowanym. Czyli te 6,5 km jedziesz prostą prędkością 100km/h, spalasz 5-6l/100km nie powodując zagrożenia dla mieszkańców.

...

jadąc 25km bez zbędnych świateł i zabudowań spalając 6-7l/100km

...

Tak czy siak 15km od Chrząstawy spalając 5/6l to i tak lepiej niż 15km z Psiego Pola jadę na Bielany spalajć 9-10l.

...

Wszystkie Media w Chrząstawie Małej będa za około 1.5 roku do 2 lat. To i tak dużo wcześniej niż w wielu innych miejscowościach pod Wrocławiem.

...

No i jeszcze dodam, że sosny oraz brzozy tam szybko rosną i za 10 lat działeczki będą obsadzone 3 metrowymi drzewami.

 

MSPANC :D

Klasyczny przykład zasady konsekwencji: http://www.fuw.edu.pl/~jt/sekty/cialdini-pl.html

 

:wink:

 

pozdrawiam,

Peterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby kogoś przekonywać i używać technik persfazji trzeba mieć w tym cel i interes. Człowiek chce się na coś zdecydować i pyta czy to dobry wybór, więc dostaje listę plusów. Nie widzę w tym mojego celu i interesu. Do tamtego rejonu mam sentyment osobisty więc piszę o tym co sam się dowiedziałem i jak się spodziewam, że mi osobiście to ułatwi życie. Nie widzę też zbyt wielu minusów, więc ich nie wymieniam,

 

Jeśli chodzi o konsekwencje to rozumię, że pojawiające się różne liczby w wyciętych fragmentach mojej wypowiedzi są przykładem jej braku. Ale wystarczy uważnie przeczytać post, aby zauważyć, że mowa jest o różnych rzeczach, więc pojawiają się różne liczby.

 

Edit: Samochody spalają różnie w zależności od tego jaką jadą trasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o konsekwencje to rozumię, że pojawiające się różne liczby w wyciętych fragmentach mojej wypowiedzi są przykładem jej braku.

 

Ja zrozumiałem dokładnie odwrotnie, tzn. że postępujesz jak najbardziej konsekwentnie. Zdecydowałeś się na działeczkę i teraz widzisz jej wiele zalet, które można nawet udowodnić podając konkretne liczby :D

 

Wszyscy w pewnym stopniu tak postępujemy, zasada konsekwencji ułatwia nam życie :wink:

 

Ale żeby nie wyszło, że się czepiam - trzymam kciuki za transakcję i czekam na relację ze stanu Zero 8)

U mnie wbicie pierwszej łopaty przeciąga się niemiłosiernie ale kiedyś... :p

 

pozdrawiam,

Peterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec wywodów - czas odpowiedzieć na kilka pytan ;)

 

Witam . mam pytanie , czy ktoś ma rozeznanie ile treraz mogą kosztować działki nieuzbrojone w Chwałowicach ? (1500-2000m,kw)

pozdrawiam

 

50-75zł za m2 to realna cena. Te przy lesie nawet 80zł.

 

 

no nie żartuj,

znajoma kupowała we wrześniu ok 0,5h rolną IV klasy z wyłączoną produkcją rolną i z decyzją o przeznaczeniu na budownictwo - (wg studium) za 20zł.

to jakieś szaleństwo te skoki cen! :o

 

Ja w grudniu 2006 już płaciłem po 25 zł za metr i dobrze , że się za długo nie namyślałem z uwagi iż w styczniu 2007 u tego samego gościa od którego kupiłem ziemię były już po 45 zł za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że to chora cena. Ostatnio ktoś w Krzyżanowicach po tej cenie dostanie. Jeśli będziesz posiłkował się kredytem na 100% to będzie ciężko, bo nie dostaniejsz takiej wyceny. W marcu w dobrzykowicach na przetargu działki szły 100-130zł i zaraz potem pojawiły się za 200zł w ogłoszeniach.

 

Natomiast prawda jest taka, że jak masz szukać kilka miesięcy to za te kilka miesięcy może się okazać, że 200zł za m2 to była dobra cena. Myślę, że jak działka jest poniżej 10a i masz gotówkę to można pomyśleć, ale to nie jest super cena. Sprawdź jeszcze po ile facet tu ma: tel. 603133071. Ale to Nadolice Wielkie. Napisz na forum po ile już są.

 

Jeśli jeszcze chodzi o Nadolice Małe to nie polecam przy torach, bo tam będzie szła droga za parę lat zbiorcza. Już lepiej przy tej aktualnej szosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że to chora cena. Ostatnio ktoś w Krzyżanowicach po tej cenie sprzedawał (bliżej i lepsza komunikacja). Jeśli będziesz posiłkował się kredytem na 100% to będzie ciężko, bo nie dostaniejsz takiej wyceny. W marcu w Dobrzykowicach na przetargu działki szły 100-130zł i zaraz potem pojawiły się za 200zł w ogłoszeniach.

 

Natomiast prawda jest taka, że jak masz szukać kilka miesięcy to za te kilka miesięcy może się okazać, że 200zł za m2 to była dobra cena. Myślę, że jak działka jest poniżej 10a i masz gotówkę to można pomyśleć, ale to nie jest super cena. Sprawdź jeszcze po ile facet tu ma: tel. 603133071. Ale to Nadolice Wielkie. Napisz na forum po ile już są.

 

Jeśli jeszcze chodzi o Nadolice Małe to nie polecam przy torach, bo tam będzie szła droga za parę lat zbiorcza. Już lepiej przy tej aktualnej szosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest wiadomość która może spowodować drastyczny spadek cen gruntów za kilka miesięcy:

 

Rząd postanowił, że ziemie leżące w obrębie miast staną się działkami budowlanymi!. We Wrocławiu to około 13000 Ha czyli około 130tys 10arowych działek budowlanych: Oto źródło:

 

http://www.investmap.pl/index.php?a=news&id=1431

 

Ciekawe jak taka podaż w porównaniu do aktualnego popytu wpłynie na ceny?[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest wiadomość która może spowodować drastyczny spadek cen gruntów za kilka miesięcy:

 

Rząd postanowił, że ziemie leżące w obrębie miast staną się działkami budowlanymi!. We Wrocławiu to około 13000 Ha czyli około 130tys 10arowych działek budowlanych: Oto źródło:

 

http://www.investmap.pl/index.php?a=news&id=1431

 

Ciekawe jak taka podaż w porównaniu do aktualnego popytu wpłynie na ceny?[/b]

 

 

Nie byłbym takim optimistą. Właściciele tych hektarów już zacierają ręce licząc zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest wiadomość która może spowodować drastyczny spadek cen gruntów za kilka miesięcy:

 

Rząd postanowił, że ziemie leżące w obrębie miast staną się działkami budowlanymi!. We Wrocławiu to około 13000 Ha czyli około 130tys 10arowych działek budowlanych: Oto źródło:

 

http://www.investmap.pl/index.php?a=news&id=1431

 

Ciekawe jak taka podaż w porównaniu do aktualnego popytu wpłynie na ceny?[/b]

 

 

Nie byłbym takim optimistą. Właściciele tych hektarów już zacierają ręce licząc zyski.

 

 

 

Zacierać mogą :) ale ktos to musi kupić ?- popyt określi cenę , poszukuję działkę od paru miesięcy ( okolice Trzebnicy ) . Ludzie często sami się wpędzają w maliny - widziałem przetarg na którym poszły działki po 80 pln/m2 gdzie za chwilę widziałem ogłoszenie ( parę kilimetrów dalej , też wieś ) bardzo ładne działki po 35 pln/m2. Ja sam mam umowę przedwstępną na zakup działki w Trzebnicy za 70/m2 i jest to uważam cena rozsądna gdzie jeszcze miesiąc temu ludzie się " zabijali" za działkami po 120/m2.

Wydaje mi się , ze rynek nieruchomości jest totalnie " nieuporządkowany " - jakieś "sponsorowane" artykuły w prasie , plotki ,emocje , obawy " że taniej nie będzie " etc... powoduje, ze rzeczywiście trudno podjąć dobrą decyzję. I jak to często bywa - w takiej mętnej rzeczywistości ktoś duzo zarobi a ktoś popłynie.

Jestem bardzo ciekawy jak to wszystko się zakończy :)

 

 

 

 

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak ja cię popieram bardzo! :)

Niestety oszołomy z nadmiarem gotówki zawyżają ceny, ale nie wierzę w permanantny wzrost, choć cena 200zł za m2 aż do 30km od rynku jest niestety realna, chyba, że coś się stanie z podażą tak jak powyższy artykuł sugeruje. IMO... narazie powoli ceny rosną ale już nie tak gwałtownie... na jesień się zatrzymają i pozostaną w miejscu przez 2-3 lata - może minimalnie spadną w dalszych mniej atrakcyjnych miejscowościach w których zostanioe wprowadzony PZP, ale cen poniżej 100zł za m2 raczej się nie spodziewam. Nie mniej jednak nadal nie wierzę w permanentny wzrost cen. W USA potrafiły spaść o połowę, w Polsce też kiedyś może się to stać.

 

PS. Dom na Florydzie 200m2, podwójny garaż, basen = $250.000 czyli 700tys zł. A niedawno kosztował $400tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Dom na Florydzie 200m2, podwójny garaż, basen = $250.000 czyli 700tys zł. A niedawno kosztował $400tys.

 

 

To porównanie jest całkowicie nieadekwatne do rzeczywistości w Europie.

Pomijając kwestię lokalizacji, technologi domu i rynku nieruchomości w stanach.

Wiesz ile wynosi miesięcznie podatek za utrzymanie takiego domu ? Nie mam na myśli podatku stanowego tylko odpowiednik naszego od nieruchomości/gruntu.

Są miejsca na Florydzie gdzie nikt nie używa angielskiego ponieważ 99% ludności to Kubańczycy.

:D

 

Tak czy inaczej zgadzam się z wami, że omawiana propozycja ustawy spowoduje zwiększenie liczby działek na rynku. Pytanie jest tyko jedno ( pojawiło się one również w artykule ) Kiedy i jak się zmienią PZP? Jak wiecie czeka nas fala zmian dotyczących autostrad, stadionów i tysiąca innych spraw z tym związanych. Urzędy będą miały całą masę pracy i całość może się ciągnąć latami.

 

Ale to są 3-5 letnie domy. A z tymi 99% to totalna nieprawda. Tam jest pełno amerykańskich emerytów. W Europie też kiedyś nieruchomości spadną tak jak mieszkania w Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...