Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA Wrocławska - działki


Recommended Posts

Mniej patosu, więcej pokory. Typowe, to jest najeżdżanie jednych na drugich.

 

Większość z nas ma już działki, a siedzimy tu, bo to lubimy.

 

A ceny komentujemy zgodnie z własnymi odczuciami.

Nie uważam się za biedaka i stać mnie również na działkę po kilkaset złotych za metr - jak pewnie niejednego na tym forum. Jednak tyle bym w życiu nie dał :-D

 

A jeśli kogoś nie stać, to być może jeszcze nie stać - nie powód, żeby z niego robić biedaka.

 

Ok. Szkoda gadać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Annamar ciągle nie łapiesz tematu.

Naturalny i wolny rynek to jest w Europie zachodniej a nie w Polsce. Tam nie czeka się na zmianę PZP 5. Tam wójtowie gmin nie decydują gdzie ma być gaz i kanalizacja a gdzie nie, tam nie decydują o kilku innych kwestiach mających wpływ na ceny ziemi.

I tu jest problem. Złe prawo powoduje, że jest mało nieruchomości nadających się pod zabudowę a my "biedacy" bogacimy się coraz bardziej i wychodzimy z " cuchnących bloków".

 

PS. Jestem chyba ostatnią osobą, która powinna narzekać na wzrost cen. W zeszłym roku kupiłem dwie działki przylegające do mojej. W sumie około 2500 m.kw po 43 zł. Wczoraj sąsiadka zapytała czy nie sprzedałbym jednej po 180 bo jej znajoma chcę się tutaj wybudować. Czy to jest normalne, rynkowe zjawisko ?

Proponuje żebyś poczytał kilka poważnych opinii specjalistów a dowiesz się jak bardzo przeszacowany jest nasz rynek nieruchomości podobnie jak giełda.

 

Dla mnie koniec tematu.

 

pozdrowienia dla szukających. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do działki w Nadolicach Wielkich. Sprzedający proponuje cenę 200zł / m2 brutto. Czy uważacie, że cane jest "realna" w obecnych warunkach?

Niestety tak ceny poszybowaly w gore w Chrząstawie to samo :-(

i pomyslec ze ja kupowalam w Chrzastawie dzialke 2 lata temu za 30 zł/m2

a teraz ceny pojedynczych dzialek od 150-200, choc chyba na autogieldzie ktos sprzedaje dzialke 20 arów po 70 zł /m2

pozdrwiam flowera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pomyslec ze ja kupowalam w Chrzastawie dzialke 2 lata temu za 30 zł/m2

a teraz ceny pojedynczych dzialek od 150-200, choc chyba na autogieldzie ktos sprzedaje dzialke 20 arów po 70 zł /m2

 

A ja kupując w Gajkowie rok temu za 46 zl/m2 słyszalam od tych co kupili parę miesięcy przede mną, ze to strasznie drogo bo oni kupili za 32..

 

mi5ak-kupileś już działeczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam: jesli Twoim zdaniem to ze wojewoda decyduje gdzie ma byc kanalizacja ma wplyw na makro ekonomie w gosporadce nieruchomosci to sorry i to ze tym probujesz teraz zatuszowac swoje calkowiecie mylne pojecie o cenie rynkowej to szkoda gadac.

 

pamietaj ze jesli nawet za akcje spolki x zaplacisz 100zl a jej wartos ksiegowa to tylko 2 zl to cena rynkowa to wlasnie te 100zl i nie wazne ze sa przeszacowane jak to okreslasz

 

zapamietaj sobie ze cena rynkowa to ta cena po ktorej zostala zrealizowana transakcja (tym bardziej jesli owa transakcja nie jest odosobniona - nie dotyczy to rynku akcji bo tam moze obrot o wartosci kilku mln odbyc sie po cenie 2zl a jedna akcja moze zostac kupiona po 3zl i te 3 zl to cena rynkowa)

 

i jeszcze jedno Adasiu ...

kazdy rzeczoznawca wyceniajac wartos danej dzialki, zapewniam cie ze kieruje sie m.in. cenami jakimi zostaly obarczone transakcje z ostatniego czasu i do tego uwzglednia sie oczywiscie wspolczynnik czasu

 

takze Adasiu, wiesz ze dzwonia ale nie do konca wiesz gdzie ale masz sie za najmadrzejszego i plujesz na mnie za to ze krytykuje traktowanie Polakow jak niewolnikow i za to ze nie chwale naszych obrzydliwych blokowisk

gratuluje tych 2,5 k metrow branych po 43 :)

moze misiakowi sprzedaj bo facet spedzi pol zycia na forum i na nic sie nie zdecyduje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi5ak-kupileś już działeczkę?

 

No właśnie misiak kupiłeś już działkę - pochwal się!

 

Już za chwileczkę, już za momencik :D 15.06 idziemy do notariusza... z kredytem też już na prostej. Wczoraj sprzedający utrzymywał, że jak już dał słowo to na bank się nie wycofa!

 

moze misiakowi sprzedaj bo facet spedzi pol zycia na forum i na nic sie nie zdecyduje ...

 

zapamietaj sobie ze ...

... że jestem biednym blokersem ze slamsów ciśniętym przez mojego pracodawcę za grosze oszukującym się i dorabiającym sobie filozofię i dlatego nie kupiłem jeszcze działki bo mnie na to po prostu nie stać ;) jestem z tego powodu w depresji... chyba będę musiał się udać do psychologa. może ktoś na forum podejmie za mnie decyzję? bo ja sam nieboraczek nie mogę ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam: jesli Twoim zdaniem to ze wojewoda decyduje gdzie ma byc kanalizacja ma wplyw na makro ekonomie w gosporadce nieruchomosci to sorry i to ze tym probujesz teraz zatuszowac swoje calkowiecie mylne pojecie o cenie rynkowej to szkoda gadac.

 

Popieram Adama. Prawo jest do bani. Gdyby tak jak zapowiadają tereny w granicach administracyjnych miast zostały automatycznie odrolnione (miliony m2) wówczas by była znacznie większa podaż działek (więc stanowczo wpłynęło by na makro ekonomię w nieruchomościach gruntowych. Ale problem byłby jeszcze z dojazdem i mediami. Co z tego, że moje pole było by odrolnione i uzyskałoby warunki zabudowy, skoro jest 0,5km od szosy i mediów. Więc kolejne uregulowania prawne pomagające rozbudowywać tą infrastrukturę a nie spowolniające ten rozwój przy nagłym zwiększeniu podaży gruntów wpłynęło by na spadek ich cen. Pytanie tylko, czy ten spadek nie wzmógłby jeszcze popytu bardziej i tak czy siak utrzymał ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili rośnie tam żyto. Działka jest w środku pola a droga która ma do niej prowadzić jest jedynie na papierze, więc nie właziłem w pole, aby fotografować. Ale obiecuję, że jak we wrześniu (zgodnie z umową) ogrodzę sobie działeczkę to zrobie parę ładnych fotek :) Oby tym razem udało już się kupić, i aby się nie wycofał kolejny sprzedawca tuż przed aktem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze chodzi o Nadolice Małe to nie polecam przy torach, bo tam będzie szła droga za parę lat zbiorcza. Już lepiej przy tej aktualnej szosie.

 

mam pytanie o tą zbiorczą szosę - jakie są plany, którędy będzie szła i jak łączyła się z Wrocławiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznie się na wysokości przejazdu kolejowego w Nadolicach Wielkich i ma przebiegać wzdłóż południowej strony torów mijając wszytkie wioski tak jak tory aż dojdzie za Kamieńcem/Dobrzykowicami do Wschodniej obwodnicy Wrocławia (droga Długołęka, Łany, Bielany), następnie minie swojczyce i kowale również po stronie torów i dojdzie do obwodnicy śródmiejskiej na wysokości Korony.

 

Ta część Wrocławska to do roku 2020 ma powstać bo jest w tym planie budowy infrastruktury do roku 2020.

 

Z tą wojewódzką to ciężko powiedzieć. Gmina twierdzi, że to droga wojewódzka, a nie gminna i od nich to nie zależy, ale i jest już brana pod uwagę przy wszelkich projektach. Aczkolwiek dat nie ma. Myślę, że to jakieś 10 lat potrwa (jak wszystko w Polsce)... chyba, że coś się zmieni. Z drugiej strony wschodnia część jest bardzo ładna i dlatego oblegana przez Wrocławian szukających domków. Już teraz jak się jedzie to są olbrzymie osiedla. W takim tępie za 3-5 lat będzie duża potrzeba tej drogi i może się przyspieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili rośnie tam żyto. Działka jest w środku pola a droga która ma do niej prowadzić jest jedynie na papierze, więc nie właziłem w pole, aby fotografować. Ale obiecuję, że jak we wrześniu (zgodnie z umową) ogrodzę sobie działeczkę to zrobie parę ładnych fotek :) Oby tym razem udało już się kupić, i aby się nie wycofał kolejny sprzedawca tuż przed aktem

 

Podpisujesz finalny akt czy umowę przedwstępna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznie się na wysokości przejazdu kolejowego w Nadolicach Wielkich i ma przebiegać wzdłóż południowej strony torów mijając wszytkie wioski tak jak tory aż dojdzie za Kamieńcem/Dobrzykowicami do Wschodniej obwodnicy Wrocławia (droga Długołęka, Łany, Bielany), następnie minie swojczyce i kowale również po stronie torów i dojdzie do obwodnicy śródmiejskiej na wysokości Korony.

 

Ta część Wrocławska to do roku 2020 ma powstać bo jest w tym planie budowy infrastruktury do roku 2020.

 

Z tą wojewódzką to ciężko powiedzieć. Gmina twierdzi, że to droga wojewódzka, a nie gminna i od nich to nie zależy, ale i jest już brana pod uwagę przy wszelkich projektach. Aczkolwiek dat nie ma. Myślę, że to jakieś 10 lat potrwa (jak wszystko w Polsce)... chyba, że coś się zmieni. Z drugiej strony wschodnia część jest bardzo ładna i dlatego oblegana przez Wrocławian szukających domków. Już teraz jak się jedzie to są olbrzymie osiedla. W takim tępie za 3-5 lat będzie duża potrzeba tej drogi i może się przyspieszy.

Witaj a gdzie mozna przeczytac dokladniejsze informacje na temat tej drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tą część dotyczącą Czernicy to:

- rozmowa z radnym

- studium uwarunkowań

- podgląd map w geodezji (ale chyba na wrosip też już powinna być zaznaczona)

- http://www.wbu.wroc.pl/INF/INFOR_OPR/PZPW/PZPWD_MAPA/5_6.pdf

 

Jeśli chodzi o trasę swojczycką to już ciężej:

- http://www.e-grunt.pl/files/w-studium-2006-rys-7.jpg

- poza tym czytałem gdzieś na stronach wrocławia, że powyższy plan jest do 2020 roku. Jak ktoś ma dokładniejsze informacje odnośnie trasy swojczyciej to będzie super. Na jednej z sesji rady miasta było napisane, że nie ma jeszcze dat na tą drogę ustalonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze coś takiego w studium Czernicy:

Przewiduje się budowę następujących dróg (ulic) klasy głównej:

 

 

drogi relacji Bielany – Łany – Długołęka (stanowiącej tzw. wschodnią obwodnicę Wrocławia) kategorii drogi wojewódzkiej; docelowo dwujezdniowej,

 

 

drogi relacji Wrocław (Swojczyce - Wojnów) – Jelcz-Laskowice, poprowadzonej przez teren gminy Czernica w sąsiedztwie linii kolejowej nr 292; o kategorii drogi wojewódzkiej, która ma przyjąć numer i funkcję obecnej drogi nr W455. Droga ta w Planie zagospodarowania przestrzennego województwa dolnośląskiego została określona jako droga klasy głównej (KG) a w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wrocław jej odcinek przebiegający przez miasto, jako klasy głównej ruchu przyspieszonego (KGP). W tej sytuacji dopuszcza się podniesienie klasy tej drogi w granicach gminy Czernica także do klasy głównej ruchu przyspieszonego (KGP).

 

czyli pozytywnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...