Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

Po pierwsze: gratulacje dla Aidy! Ja też się pochwalę, że nas przybyło - od 11-go stycznia jest nas juz czworo, malutka Halinka na razie uprawia konsumpcję, spanie i kreatywne sr... ten... tego... Ale jest śliczna i silna.

 

Mamy też dwie pozytywne decyzje kredytowe - z Lukasa i z Milleniuma. Teraz tylko musimy się zdecydować, którą wybrać.

 

W przyszły (bo niestety nie ten) weekend prawdopodobnie będziemy wyznaczać dom. Drewno już nam tartak trze, będzie tego ze 40m3 w sumie. Straszne ilości i straszne pieniądze.

 

Straciliśmy nasz jedyny (a właściwie ojca, ale wkrótce miał być nasz) samochód, więc zanim zaczniemy budowę na serio, czeka nas jeszcze wyprawa po cztery kółka. Czymś trzeba w końcu wozić te materiały budowlane...

 

Oferta na pustaki fundamentowe i trochę innego betonowego drobiazgu łącznie z transportem wychodzi ok. 3000PLN. Nie wiem, czy to dużo. Z obliczeń wynika, że ok. 1/10 sumy kosztów budowy fundamentu.

 

Naprawdę, miałem taką nadzieję, że pierwsze 2 miesiące życia naszej nowej córki spędzimy na błogim, zimowym lenistwie w oczekiwaniu na sezon budowlany. Ale się nie zapowiada. I tak jesteśmy w niedoczasie. Na tym chyba polega budowa, że się ze wszystkim wszyscy spóźniają.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ahoj

dopisujemy sie do oszołomów! Działka już kupiona (oczywiście na kredyt :wink: ). Pojutrze czeka nas wizyta w banku i u notariusza. A potem szybciutko bierzemy sie do robot koncepcyjnych - wszelkie wsparcie mile widziane. Na pewno sporo skorzystamy jak przeczytamy wszystkie wypowiedzi forumowiczow.

No to moze tyle, jak na pierwszy raz...

Pozdrawiamy!

wombaty2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

dzień dobry wszystki zapisuje się do tej grupy moja sytuacja jest jeszcze gorsza niż was wszystkich mam własne mieszkanie a raczej kawalerke pprzerobioną na dwa pokoje w których mieszkam z żoną małym dzieckiem i z dwoma przybłąkanymi psami- znależilśmy w lesie przywiązana i zostały u nas . żona jest na urlopie wychowawczym wczesniej zarabiał śmieszne grosze 700zł pracowała w przedszkolu jako niania dopiero teraz skończyła studia ja p[racuje za granić do tej pory na czarno dobre pare lat teraz prowadze dziiałalność w niemczech dobrze zarabiam powyżej 6 tysięcy miesięcxznie wiec przy takich dochodach stać mnie na kredyt tylko jak go wziść może ktoś orientuje się jak to jest z działalności za granica i kredytami bede wdzięczy za wszelkie sugestie i pomysły. marzy się nam jak najprostrzy dom kttóry bede wykańczał sam bo jestem budowlanńcem myślimy o tym projekcie nie jest elegancki z zewnatrz ale jest praktyczny poradzcie

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie oszołomy.CZasu mało bo robota wrze ;) NA siedzaco/leżaco w łozku, ale nadrabiam ostro zaległosci z pracą.

 

Załatwiać bedziemy taki zwykly kredyt..na ten remont i ogolne drobne zalelosci finansowe, mam nadzieje ze nam to na tle zdolnosci nei obnizy zeby nam szansy na dizalke nie zaprepaściło.

 

Flamenco wow widze ze sie tyez rozkrecasz, super i gratuluje powiekszeniaq rodinki :)

 

IchTroje widzsz, jestes kolejnym przykladem ..że warto czasem pooszołomować, zapozyczyć się i budowac..oczywiscie w granicach rozsadku.FajnieWam sie z t kwota udało, az sie boje co bedzie u nas...

 

Dorbie czyli u Was tez okazało się ze cena spko :)

 

Wombaty witaj, na poczatku jest sporo cenych rad i linki do innych - na poczatku tego wątku.

 

Anher1968 nie masz najgorsdzej sytuacji...my nei mamy nic ani miekszania ani dzialki ani oszczednosci :) TYlko troche mebli, dwuletnia córeczke i blizniaki w drodze ;) A co do dzialanosci i kredytu ..to nei wiem jak to jest, moze poszukaj gdzies na wątku kredytowym info? No i Witaj oczywiście :)Domeczek fajny, prosty i praktyczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy przed podpisaniem umowy z wykonawca, zgodzilismy sie na jego warunki, znajomi maja podobne wyceny, nieduza roznica a na wiosne, my na lato. Ceny ida strasznie w gore. Nie ma sie co porownywac do zeszlego roku.

Projekt sie adaptuje. Tyle u nas.

Zycze duzo zdrowka dla maluchow i Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć "Oszołomki",

 

ja juz mam wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia (no, może nie mam dziennika budowy podpisanego :) ), mam ekipę (czekmay na wiosnę) ale...

.. nie mam kasy - to znaczy będę budowal w calości z kredytu.

 

Instytucją finansująca będzie prawdopodobnie mBank. Jednak wiele osób forum odradza ten bank.

Czy ktoś z Was budował (ew. buduje) z mBankiem? Macie jakieś rady, uwagi, ostrzezenia?

 

Dzieki za wszelkie info.

 

pzdr

Habier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie. Zrobiło mi się cieplej na duchu, jak zobaczyłam, ile Was jest...

My nie mamy mieszkania, domu, działki ani oszczędności. Mąż zarabia niewiele, a ja - na urlopie wychowawczym. Ale w tym tygodniu podjęliśmy decyzję - szukamy kredytu i działki, a potem się zobaczy. Teściowie pukają się w czoła z niedowierzaniem...

Aida - trzymam kciuki za Ciebie. Też mam za sobą kilka miesięcy takiego leżenia (z pojedynczym dzidziorem), więc rozumiem.

Pozdrawiam z zimowego Szczecina.

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zrobiło mi się cieplej na duchu, jak zobaczyłam, ile Was jest...

My nie mamy mieszkania, domu, działki ani oszczędności. Mąż zarabia niewiele, a ja - na urlopie wychowawczym. Ale w tym tygodniu podjęliśmy decyzję - szukamy kredytu i działki, a potem się zobaczy. Teściowie pukają się w czoła z niedowierzaniem...

Aida - trzymam kciuki za Ciebie. Też mam za sobą kilka miesięcy takiego leżenia (z pojedynczym dzidziorem), więc rozumiem.

Pozdrawiam z zimowego Szczecina.

Gosia

 

Witam krajankę :)

 

Gdzie chcecie się budować ?? Zapraszam do grupy zaczynających Szczecin i okolice i do "dużej" grupy szczecińskiej :)

 

Pozdrawiam

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć "Oszołomki",

 

ja juz mam wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia (no, może nie mam dziennika budowy podpisanego :) ), mam ekipę (czekmay na wiosnę) ale...

.. nie mam kasy - to znaczy będę budowal w calości z kredytu.

 

Instytucją finansująca będzie prawdopodobnie mBank. Jednak wiele osób forum odradza ten bank.

Czy ktoś z Was budował (ew. buduje) z mBankiem? Macie jakieś rady, uwagi, ostrzezenia?

 

Dzieki za wszelkie info.

 

pzdr

Habier

Habier ja buduję jak w każdym banku zależy na kogo trafisz ... jak dla mnie ok (choć ostatnio pani przyjęła nam niepełnie wypełniony wniosek i trzeba było jeździć i składać nowy- wszystko skończyło się dobrze), faktycznie kolejne transze są w ciągu 3 dni od wskazanej daty, niestety nie ma możliwości np pokazania faktury an drzwi które będą montowane w innym terminie wszystko musi byc zgodnie z rozpiską transz, na szczęście zawsze można aneksować umowę ( dam znać ile im to zajmie) :wink: daj znać jakie % Ci zaproponowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flamenco wow widze ze sie tyez rozkrecasz, super i gratuluje powiekszeniaq rodinki :)

 

Ruch na forum zmniejszył się, widocznie nie tylko ja się rozkręcam :-).

 

Czekam już na przelew pierwszej transzy kredytu. Toczymy rozmowy z ekipą, co nam ma budować fundament, a w międzyczasie mój ojciec habilituje się z hydroizolacji (botazity, dysperbity i inne). Strach się bać.

 

To się dzieje naprawdę! To naprawdę jest możliwe, że jesienią przeprowadzka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instytucją finansująca będzie prawdopodobnie mBank. Jednak wiele osób forum odradza ten bank.

Czy ktoś z Was budował (ew. buduje) z mBankiem? Macie jakieś rady, uwagi, ostrzezenia?

 

Habier ja buduję jak w każdym banku zależy na kogo trafisz ... jak dla mnie ok (choć ostatnio pani przyjęła nam niepełnie wypełniony wniosek i trzeba było jeździć i składać nowy- wszystko skończyło się dobrze), faktycznie kolejne transze są w ciągu 3 dni od wskazanej daty, niestety nie ma możliwości np pokazania faktury an drzwi które będą montowane w innym terminie wszystko musi byc zgodnie z rozpiską transz, na szczęście zawsze można aneksować umowę ( dam znać ile im to zajmie) :wink: daj znać jakie % Ci zaproponowali?

 

sylvia1: kredyt zalatwialismy przez Open. Na poczatku dostalismy propozycje marzy 1,2%. Po negocjacjach bank zgodzil sie dac 1% marzy.

 

Najgorsze sa oplaty okolokredytowe :( 1,5% kwoty kredytu ubezpieczenia na 2 lata. 0,2% ubezpieczenie pomostowe. Ubezpieczenie w trakcie budowy. Ehh, tyle dodatkowej kasy

 

 

Najbardziej boje sie tego czy bede w stanie wyrobic sie w teminach, ktore podalem w kosztorysie - i jak bank bedzie reagowal na opoznienia. Z tego co wiem kolejne transze wyplaca po zrobieniu calego etapu: prace potwierdzone wpisem do dziennika oraz zdjęcia (duzo tych zdjec trzeba dostarczyć? Moga być w formie elektronicznej czy muszą być "wywołane" ?)

 

pzdr

Habier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej boje sie tego czy bede w stanie wyrobic sie w teminach, ktore podalem w kosztorysie - i jak bank bedzie reagowal na opoznienia. Z tego co wiem kolejne transze wyplaca po zrobieniu calego etapu: prace potwierdzone wpisem do dziennika oraz zdjęcia (duzo tych zdjec trzeba dostarczyć? Moga być w formie elektronicznej czy muszą być "wywołane" ?)

 

pzdr

Habier

 

W zasadzie większości banków nie robi różnicy przesunięcie terminu - poza tym zawsze można spisać aneks. Natomiast dla ciebie może byc istotne dotrzymanie terminów właśnie ze względu na wypłatę kolejnych transz bo bank musi mieć pewność że to co wypłacił faktycznie poszło na budowę kredytowanego obiektu.

U mnie też niby chcieli zdjęcia (mogły być w formie elektronicznej) ale jak co do czego doszło to musiałem (muszę) zgłosić kilka dni wcześniej zamiar uruchomienia kolejnej transzy a oni wysyłali swojego rzeczoznawcę który pstrykał fotki.

A że u mnie ciężko z dojazdem pod budynek to było kilka problemów z wypłata transz i spięc z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę się przyłączyć. Jestem początkującym oszołomem i planuję wybudować ten dom http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=403&IdKolekcji= podobny do domku OLASY.Kredyt planuje wziąć 80 tys zł a resztę z bieżących pensji.

Działkę mamy kupioną 1700 m/kw. Teraz jeszcze podciągniemy prąd i wodę za gotówkę i zaczniemy budowę domu, już za kredyt.

 

 

Przeczystałm tu parę ważnych dla mnie postów i mogę stwierdzic śmiało, że wcale nie jestem załamana a wręcz przeciwnie podbudowałam się. Bo 150 tyś zł to suma za którą postawie dom.

 

Do lipca tego roku spłacam działkę 1500 zł miesięcznie, a do kwietnia 2008 500 zł miesiącznie, razem 2000 zł. Czyli akurat uporamy się z działką i weźmiemy się za dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

dzień dobry wszystkim mam pytanie zależy mi na szybkiej odpowiedzi i doradzeniu chce kupić małądziałeczkę już w czwartek jest ona w klinie ma 600m interesuje mnie któryś z poniższych projektów i mam pytanie minimalne wymiary działki nie oznaczają ze takie muszą być?

w słonecznym szerokośc domu wynosi 8 m i grazaż były na równi z ogrodzeniem chcego umiścić w klinie czy jest to możliwe czy muszą być zachowanw wymiary podane w projekcie albo jakieś inne odległości no ico powinienem sprawdzić przy kupnie działki jakie dokumenty dziękujeczekam na odpowiedz

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/sytuacja.php

http://www.z500.pl/index.php?projekt=8&ogolne=1

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=96&a=194&sid=5#rzuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...