Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

Tosia dacie rady nawet o sprzedazy nie mysl.

jak juz sie cos zacznie i wlozy w to serce to jakbys kawalek siebie sprzedawala wiec musi sie udac :)

Faktycznie z tymi kredytami to nie jest zbyt ciekawie -wniosek ze musze sie ograniczyc do mniejszej sumy-zawsze po splacie mozna wziasc kolejny kredycik :D

Teraz juz sie tak tym nie martwie-bardziej sfrustrowana jestem poszukiwaniem dzialki bo nic konkretnego nie moge znalesc-albo cena za wysoka albo jakas kiszka.Mam o tyle nieciekawa sytuacje ze nie ma mnie w Krakowie i szukam tylko przez neta.Moze jak bede na wakacjach z dziecmi przez 4 tyg uda mi sie cos fajnego wykukac-zobaczymy :D

Ciesze sie ze mimo rosnacych cen nadal jest wiele osob ktore decyduja sie na spelnienie wlasnych marzen-tak trzymac i nie dajmy sie :D

 

My działkę mamy zaklepaną, ale płakać mi się chce, jak widzę, w jakim tempie rosną ceny. Niedługo to kredytu na sam stan surowy nie dostaniemy.

Trzeba będzie wtedy szukać gliniastego podłoża i zacząć kopać glinę, a potem robić cegły i suszyć na słonku. Jakiś mech potem do obtykania chałupy i wzorem dawnych Słowian może lepiankę postawić ;-) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam problem. przez zime tak podrozaly materialy na budowe ze w pierwszysch 2 transzach nie zmieszcze s na 100%. Ogolnie zabraknie mi jakies 50 tys w porownaniu do tego co bylo wyliczone latem ubieglego roku ! czy ktos z Was ma podobna sytuacje? nie wiem jak na to spojrzy bank. Chcialabym moc s rozliczyc z bankiem z budowy za rok od wziecia ostatniej transzy. Z bankiem nie bylo jeszcze rozmow bo dopiero zaczelismy budowe , ale moze ktos z Was ma jakies pojecie o tym. Bede wdzieczna za kazda pomoc

 

Aida, jak ma s brzuszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydlak nie wiem jak będą rozpatrywać Twój wniosek, ten kosztorys to chyba aż tak dokładny być nie musi. My braliśmy kredyt w lipcu ubiegłego roku, na szczęście stan surowy już stoi, ale i tak wzrost cen spowodował, że nie starczy nam kredytu, tym bardziej, że sporo kasy stracimy na różnicy kursowej. Już się martwię, bo mamy teraz inną sytuację kredytową, czyli zarobki nie mniejsze, ale namieszane jest w umowach i nie bardzo możemy złożyć wniosek o zwiększenie kwoty kredytu i teraz strasznie żąłuję, żę wzięliśmy kredytu "na styk" :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transze brałam od jesieni do stycznia, chyba z 3, bo cały czas liczyłam, że frank wzrośnie, a tu nic :evil: , tylko ja umowę kredytową podpisywałam, jak frank stał przyzwoicie w lipcu ubiegłego roku, no nic to się nazywa ryzyko kursowe, nic już na to nie poradzę, została mi jeszcze jedna transza i mam nadzieję, że jak będę podejmować te pieniądze to chociaż na krótko frank podskoczy, a kredyt mam w PKO BP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, skruszona, że tak dawno się nie odzywałam.... :oops:

U nas troskę zmian: projekt gotowy i oddany do urzędu, czekamy na pozwolenie na budowe.

Miało byc w zeszły piątek, ale znając tempo pracy urzędów....

Potem oczywiście, kredycik :-? . Ostatnio słyszałam świetne opinie o Santander Cosumer Bank.

Podobno "frontem do klienta". nie tak jak np. Bank SlAski :evil:

Pozdrawiam wszytkich oszołomków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Witam

Ja też chciałbym się zapisać do oszołomów, chociaż nie jestem tego pewien czy takim jestem, bo mam mieszkanie warte coś koło 300tys nie obciążone żadną hipoteką 8) a ceny mieszkań rosną aż miło :lol:

 

Prawie mam działkę, na którą muszę dobrać kredyt siakieś 80tys

i potem chce dobrać kredyt kolejne 220tys , żeby pobudować stan sur. zamknięty. W dodaku powiem, że mam działalność ( wróg dla banków :evil: ).

I oferta Santander Consumer Bank jest dla mnie jak zbawienie, bo mają takie fajne coś jak procedura uproszczona wkład własny 30% i same oświadczenia o dochodach i nic więcej ich nie interesuje (prawie nic).

Sfinansowałem już w ten sposób u nich 2 samochody i jakoś nigdy nie miałem z nimi problemów.

Zamierzam wystartować z budową na wiosnę 2008, ten rok chce poświęcić na papierki i przyłącza oraz inne formalności.

 

To jak myślicie jestem oszołomem czy nie ?? :wink: Bo już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś powiedzieć coś o santander trzeba mieć 30% reszte finansują sami w jaki sposób sprawdzają czy masz te 30% i jaki sprawdzają wiarygodnośc dochów wypisanych na oświadczeniu z jakimi dokumentami trzeba się do nich zgłosić aby wziąśc kredyt na hipoteke bede wdzieczny za wszelkie informacje prowadze działalnośc za granica wiec mam problem z kredytem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Tu znajdziesz wszelkie informacje:

http://www.santanderconsumer.pl/1790.xml

A jeśli coś jeszcze nie będzie dla Ciebie jasne to warto przedzwonić na infolinie

0800 266 166 i tam Ci wyjaśnią.

Co do sprawdzania oświadczenia o dochodach, to myślę, że nie sprawdzają.

Po pierwsze:

- jeśli nie figurują na Ciebie nieładne wpisy w BIK (info o kredytobiorcach dla banków) to nie masz się co obawiać, że nie dostaniesz.

- po drugie wszyscy wiedzą, że kredyt hipoteczny w dzisiejszych czasach jest najbezpieczniejszy dla Banków. Wiadomo jak ktoś nie spłaci kredytu to Bank jest górą bo nieruchomości idą w górę i nie problem wyciągnąć należność spieniężając nieruchomość. Także to nie jest żadne ryzyko dla Banku.

Podejrzewam, że Santander Bank ma bardzo prężną windykację.

Poza tym Santander Bank z centralą w Madrycie należy do pierwszej dziesiątki banków na świecie, także za nimi stoi OLBRZYMI KAPITAŁ.

A tak swoją drogą, zauważyliście jaki Team w F1 sponsoruje Santander Bank ??

McLarena 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani :)

 

Widzę, ze się pojawiło sporo dawnych oszołomów, ale też sporo nowych. Super :)

 

U nas ok. Sytuacja z brzuszkiem i bliżniakami się wyprostowała i jest już w miarę normalnie jeśli chodzi o ciąże. Uffff. Jednak straszne nerwy były jak teraz na to patrzę.. Od jakiegoś czasu mogę nawet chodzić ;)

 

Byłam dwa razy na spacerze ..i pare razy w sklepie , oczywiście na zakupach remontowych. Wsumie miało być to trochę inaczej, kredyt, działka domek..A będzie mały kredyt na remont żeby pomieszkać teraz, jakiś czas, a , dziąłka w między czasie, a domek ciut później.

Szkoda trochę, ale myślę, że trzeba być elastycznym do danej sytuacji.

 

Mam nadzieję, że nasz projekt będize się dało dostosować dla większej ilości potomstwa ;)

 

Rata wsumie podobna jak ta która mielibyśmy splacac za kredyt na dom, tyle, ze krótko. |No i plan mamy taki żeby działke kupić w maju. Wiem , że to brzmi głupi, że tak konkretnie, ale tak byłoby najoptymalniej. Zwiększy się zdolnośćkredytowa z mojego zatrudnienia, a nie zdązy obniżyć przez bliżniaki ;)

 

A potem, kurcze chyba trzeba bedzie najpierw splacic ten remontowy, żeby wziąśc na budowę domu. Inaczej tego jakoś nei wdzię.

 

Aha, generalnei spoko. Oczyiście troszkę inaczej leca pieniadze niż rewidywania, ale nei jest żle. Da się wykańczać tanio, mimo tego że można też baaardzo drogo. Pokój dziewczynek prawie gotowy. Jak kupiy aparat to porobię fotki. SZkoda, że nie zrobiłam wcześniej, kiedy na dole była mieszanka potwornej graciarni, piwnicy i garaza a wszystko zagracone po brzegi ;)

 

Teraz to wygląda jak niewykonczone mieszkanie, a ja widzę już to wykończone :)

 

A działki,cóz na razie w krakowie, a szukać mamy w Bielsku i pod więc nie bardzo jhest jak zacząć, ale nabieram internetowej orientacji :)

 

Pozdrawiam wszystkich, i trzymam kciuki za dalsze owocne dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM :D

 

 

CIEKAWE CZY JA W KOŃCU ZACZNE TO CO ZAMIERZAM

 

w końcu po roku urzędowego czekania może cos ruszy, chociasz wewnętrzne przeczucie mówi mi ,że coś bedzie nie tak

Dario :p pozbądż się w trymiga wewnętrznego przeczuia ,że coś nie wyjdzie. Bedzie dobrze.....byle do przodu!!!!

Aida ciesze sie ,że u was wszystko OK!Bo juz sie martwiłam,że się nie odzywasz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...