Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Aido, jeszcze raz ogromne Gratulacje. Dziewczynki śliczne, a plany zwykle mają to do siebie, że życie je weryfikuje. No ale dom to przeciez nie tylko budynek, ale przede wszystkim rodzinka, wiec wszystko myślę jest na dobrej drodzę.

Dziewczynki maleńkie, aż trudno mi sobie wyobrazić takie maleństwa, wiec sie cieszę, że są zdrowe i ładnie się rozwijają.

Czekam na kolejne zdjątka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Aido serdeczne podwójne gratulacje!!!! :D

Jak mi się marzy dzidzia.... Ehh...

Mam pytanie do Was forumowiczów.

Nie mam działki, nie mam mieszkania...

Chcę wziąć kredyt na zakup działki i budowę domu. Zastanawiam się jak na to patrzą banki? Pewnie byliście już w takiej sytuacji. Jest możliwość dostania kredytu? Są gorsze warunki? Lepiej wziąć od razu całe 250 tyś czy najpierw na działkę, a dopiero potem zwiększyć kwotę na budowę domu?

Wiem że pewnie jestem marzycielką skoro chcę się zmieścić w 250 tyś za działkę i dom, ale budować chcę praktycznie własnymi siłami, domek nieduży - 111m2, parterowy, kwadrat. A zresztą co będę pisać, zobaczcie:

http://www.projekty.z500.pl/projekt/z24.html

Prawda że piękny? :)

Napewno jest tu ktoś kto brał kredyt na wszystko nie mając ani grosza, ani mieszkania? Jak tak to napiszcie co na to banki, jakie macie doświadczenia, czy dostaliście kredyt, a jeśli tak to w którym banku, na jakich warunkach i jak dużą ratę płacicie :)

 

Będę bardzo wdzięczna za informacje!

 

Pozdrawiam

 

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida ogromne gratulacje !!!!

Dzisiaj dopiero zobaczyłam, że dodałaś nowe zdjęcia :oops: Przesłodkie kruszynki - jakie uśmiechnięte :D Życzę dużo zdrówka dla Twoich skarbów - niech szybko rosną i doganiają siostrzyczkę :D

 

Dorcia8 spokojnie dostaniesz kredyt od razu na zakup działki i budowę domu... pochodź po bankach - napewno taki kredyt dostaniesz w PKO BP

Jesteś wielką optymistką jeżeli za taką cenę chcesz wybudować ten domek :D U nas za samą działkę teraz płaci się tyle ile chcesz przeznaczyć na wszystko :roll:

W każdym razie trzymam kciuki - do odważnych świat należy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei.

Nie mam działki, nie mam mieszkania...

To jak większość z nas :) Witamy w klubie.

Wiem że pewnie jestem marzycielką skoro chcę się zmieścić w 250 tyś za działkę i dom, ale budować chcę praktycznie własnymi siłami, domek nieduży
No marzycielką jesteś bez dwóch zdań :) Ale tym bardziej będę kibicował i 3mał kciuki. Powiedz tylko gdzie znalazłaś w okolicach Gdyni tak tanie działki?? Koszty robocizny są znikome w porównaniu z cenami materiałów - to powinnaś wiedzieć na starcie.

A zresztą co będę pisać, zobaczcie:

http://www.projekty.z500.pl/projekt/z24.html

Prawda że piękny? :)

Domek zacny - jak to w reklamie :) Ale ma jedną wadę - jak dla mnie. Zwłaszcza przy planach tak małego kredytu.Dach. Jest 4spadowy - jeśli planujecie dachówkę jego koszt może być dość pokaźny. Poza tym okna. Jeśli miałyby faktycznie zostać narożne, takie jak na zdjęciu, to też dodatkowy koszt. Na co warto jeszcze zwrócić uwagę, to jeśli planujecie samochód i garaż warto zrobić przejście z garażu do domu. Nie trzeba martwić sie padającym deszczem czy mrozem jak czegoś zapomni sie po powrocie do domu. Nawet na golasa można bryknąć a nie wdziewać na siebie kolejne powłoki. O wyładowywaniu zakupów nie wspomnę. Jak widać takie rozwiązanie ma wiele zalet :) Jeśli będziesz oglądał inne projekty patrz na nie pod względem praktycznym - wszak masz w takim domu mieszkać prez wile lat. Jak najmniej ciągów komunikacyjnych (zabierają powierzchnie), rozsądna ilość łazienek (ktoś to będzie musiał przecież sprzątać), wspomniane przejście do garażu, powiększony garaż (niekoniecznie na dwa samochody ale jako dodatkowe pom. gospodarcze/warsztat dla męża ;) ), usytuowanie pomieszczeń i samego domu wg stron świata (o ile to możliwe).

To tyle teorii :)

Co do banków - na pewno PKO BP udziela takich kredytów. O racie nie powiem bo mam "trochę"większy kredyt i do tego we frankach więc jego wielkość ulega czasami nawet sporym wahaniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew :)

Działki dość tanie jeszcze daje się znaleźć ale jakieś 30km od centrum Gdyni i to na wsi :/ Liczę się, że różowo tam mieszkać nie będę - dojazdy do pracy, dzieci do szkoły itp., ale jestem gotowa. Nie wiem tylko czy za rok jak będę kupować działkę to też będzie tak tanio a pewnie nie :(

Co do cen materiałów wiem że idą w górę, ale przede wszystkim materiały na ściany. Ja chcę budować z gazobetonu najprawdopodobniej 24cm +20cm styropianu. W tym projekcie ściany zewn. to 125m2 więc naprawdę niewiele i ich koszt w stosunku do kosztu całości nie będzie tak duży. Okno narożne zostanie prawdopodobnie zlikwidowane (ciekawy pomysł i dodaje domkowi charakteru ale bardzo niepraktyczny bo nie ma gdzie półek w kuchni powiesić :) ). Co do garażu będzie oddzielny prawdopodobnie (jeśli w ogóle), możliwe że drewniany lub blaszany (wiem że potępicie), a przejście z garażu do domu - jakoś się bez niego obędę. Tyle lat latałam z zakupami w deszczu czy śniegu, że jakoś przeżyję te 2 min. przejścia do domu ;)

Ten projekt podoba mi się, bo jest funkcjonalny i właśnie taki jak chcę i o dziwo podoba się też mojemu przyszłemu mężowi :) a to już coś.

Bardzo podoba mi się usytuowanie kuchni - jest połączona z salonem, ale jednak nie tak do końca, no i można zrobić mój wymarzony barek :D

Komunikacji nie jest za dużo - są miejsca na duże szafy. Łazienka jest akurat, dodatkowe WC bardzo się przyda (mam teraz 1 lazienke z WC i dla 4 osób to korek się robi). Trochę małe są te 2 sypialnie ok.12 m2 ale myślę, że dobre meble rozwiążą ten problem :)

No ten dach 4-spadowy mnie męczy. Chcę użyć blachodachówki (będzie dużo odpadów) , ale ostatnio zastanawiam się nad gontem. Tu jeszcze pomyślę, bo zmiana na 2-spadowy to raczej nie wchodzi w grę.

Naprawdę ten 4- spadowy aż tak podroży inwestycję?

 

Co do kredytów. A inne banki? Np. BZ WBK? Millenium? Polbank? Santander?

No i chodzi mi właśnie o radę co lepiej - kredyt od razu na całość czy najpierw na działkę, a potem powiększyć kwotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida prosiła by wam pokazać malutkie:

http://karolinka.bajt.biz/DN/HPIM1173.JPG

http://karolinka.bajt.biz/DN/HPIM1175.JPG

http://karolinka.bajt.biz/DN/HPIM1177.JPG

Malutkie ładne jedzą i przybierają na wadze:

Dominiczka ma juz 1655 g

A Natalia 1515 g

 

Ubrane są w ciuszki na rozmiar 44 cm :roll: maciupcie prawda?

 

Beata zabiegana mocno. remoncik powoli do przodu, pozdrawia wszystkich i gratuluje postępów. Sama ma jakiś problem z wejściem i napisaniem stąd moje pośrednictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida prosiła by wam pokazać malutkie:

http://karolinka.bajt.biz/DN/HPIM1173.JPG

http://karolinka.bajt.biz/DN/HPIM1175.JPG

http://karolinka.bajt.biz/DN/HPIM1177.JPG

Malutkie ładne jedzą i przybierają na wadze:

Dominiczka ma juz 1655 g

A Natalia 1515 g

 

Ubrane są w ciuszki na rozmiar 44 cm :roll: maciupcie prawda?

 

Beata zabiegana mocno. remoncik powoli do przodu, pozdrawia wszystkich i gratuluje postępów. Sama ma jakiś problem z wejściem i napisaniem stąd moje pośrednictwo

 

Hejka!

Weszłam tu przez przypadek i co.... widzę takie śliczne maleństwa. Gratulacje dla rodziców. Też jestem mamą bliźniaków.

Pozdrawiam i życze zdrówka :D

żona Krzycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam kochani :D :D :D :D

 

Moje gratulacje :D :D :D przśliczne maleństwa :p :p :p

 

 

Mam prośbę :roll: może ktoś mi doradzi 8) otóż chcemy wziąść kredyt hipoteczny tylko jest ogromny problem nie mamy zdolności kredytowej :( :( :( :( :( [ znaczy mamy za duży rozchód kasy za ubiegły rok ] w tym roku jest dużo lepiej tylko nam bardzo zależy aby w tym roku kupić dom ponieważ powiększy się nam rodzinka :) Obenie mieszkam u teściów w 4 osoby w jednym pokoju :x

Może ktoś wie który bank mógł udzielić kredytu na oświadczenie ????

W końcu dom jest własnością banku dopóki się go nie spłaci :o

Dzięki i czekam na odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Moja znajoma przy dzialanosci gosp brala kredyt w PTF i na oswiadczenie ale tam byla chyba ograniczona suma do wziecia chyba 200tys lub 150tys

 

 

Dzięki :D

A coś bliżej na PTE . bo o Stander nie chwalą sobie a wręcz przestrzegają :cry:

200 tyś spokojnie starczy :)

Tak gwoli ścisłości

dawny PTF czyli Polskie Towarzystwo Finansowe to potem się zrobiło PTF-BANK S.A.

a aktualnie w ramach ujednolicania marki światowej ( są wśród 10-ciu największych banków na świecie)

nazywają się Santander Consumer Bank S.A.

- dla ciekawości jak ktoś nie zauważył to są jednym z głównych sponsorów teamu F1 - McLaren kierowcy: L.Hamilton i F.Alonso.

Wziąłem niedawno u nich kredyt już 3 z kolei (2 wcześniejsze szczęśliwie spłacone) i jestem zadowolony.

Nadmieniam, że mam działalność i zawsze procedura uproszczona na oświadczenia.

Ale wymagają wkładu własnego 30% i dają kredyt max 300tys w PLN. -wcale nie mało.

Jest jeden minus takiego kredytu - wyższe oprocentowanie.

Procedura uproszczona w kredycie hipotecznym!

 

Nie musisz przedstawiać zaświadczenia o zarobkach - wystarczy

Twoje oświadczenie, a my wyliczymy zdolność

kredytową!

 

Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny w Santander Consumer Bank i skorzystać z procedury uproszczonej:

 

* kwota kredytu nie powinna przekroczyć 150 tys. w CHF lub 300 tys. w PLN

* wkład własny w wartość inwestycji powinien wynieść min. 30%

 

Jeśli jesteś zatrudniony na podstawie umowy o pracę - nie potrzebujemy zaświadczenia z zakładu pracy o dochodach.

 

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, oprócz oświadczenia o osiąganym dochodzie przedstaw nam jedynie swoje oświadczenie o niezaleganiu wobec ZUS i US oraz dokumenty rejestrowe firmy (REGON, Wpis do ewidencji).

Szczegóły tu:

http://www.santanderconsumer.pl/2347.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez mamy kredyt w Santander i teraz bierzemy nastepny.

Wydaje mi sie ze to nie jest PTF tylko inaczej sie nazywal ale nie byl znany pod nazwa Bank w Polsce. Jest to jeden z najwiekszych bankow na swiecie.

 

Kurcze, ale jak wbijam w przegladarke http://www.ptf.pl to pojawia sie strona Santandera, czyli to musi tak byc. Ale ta znajoma brala kredyt rok temu na wiosne jak juz ten bank byla znany jako Santander, musze sie dowiedziec.

Ja tez mam dzialalnosc (jednoosobowa, na zasadach ogolnych)i wlasnie mam przedstawic PKPiR z okresu polrocznego, potwierdzenia przelewu podatku do US, zasw o niezaleganiu w podatkach i ZUS i oczywisice REGON i wpis do rej. Tyle ze moj maz ma umowe o prace. To chyba nie jest uproszczona procedura, bo bedzie wglad do ksiazki a nie oswiadczenie i bierzemy wieksza kwote i we frankach. Na dniach planujemy skladac dokumenty, wiec napisze jesli jest ktos zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
My tez mamy kredyt w Santander i teraz bierzemy nastepny.

Wydaje mi sie ze to nie jest PTF tylko inaczej sie nazywal ale nie byl znany pod nazwa Bank w Polsce. Jest to jeden z najwiekszych bankow na swiecie.

 

Kurcze, ale jak wbijam w przegladarke http://www.ptf.pl to pojawia sie strona Santandera, czyli to musi tak byc. Ale ta znajoma brala kredyt rok temu na wiosne jak juz ten bank byla znany jako Santander, musze sie dowiedziec.

Jak już tak chcesz wiedzieć to Ci napiszę w skrócie ich historię.

 

Kiedyś było sobie Polskie Towarzystwo Finansowe (polska firma)

współpracowała (ale nie była zależna) z Bankiem Gdańskim.

W skrócie było nazywane PTF.

Całkiem prężnie zaczął działać na rynku polskim i stał się liderem w kredytach samochodowych.

 

Drugi wątek:

Był sobie CC-BANK (centrala Niemcy) - założyli filie w Poznaniu.

Santander z centralą w Madrycie miał stado różnych Banków pod sobą.

W ramach ekspansji wykupili pare Banków w Europie, w tym nieźle zapowiadający sie CC-Bank (kredyty samochodowe).

Filia tego Banku w Polsce skapnęła im sie w gratisie, że tak się wyrażę :lol:

Z racji tego, że Santander ma zapędy na lidera rynku w każdym kraju

to, żeby wzmocnić pozycje CC-Banku na rynku polskim wykupili największą konkurencję.

No i padło na lidera rynku czyli Polskie Towarzystwo Finansowe.

Z racji tego, że marka PTF była bardziej znana na rynku polskim - zrobili z tego połączenia PTF-BANK S.A.

i przenieśli centralę z Marcelińskiej w Poznaniu na Plac Solny do Wrocławia ( większy zdecydowanie budynek i więcej pracowników).

Z początkiem stycznia 2006 r. w ramach ujednolicania marki na świecie zmienili nazwę Banku na Santander Consumer Bank S.A.

I to w zasadzie wszystko jeśli chodzi o powiązania i co z czego.

W każdym razie jest to kapitał hiszpański.

Wystarczy wejść na stronę http://www.santander.com przełączyć na English

potem About the Group i zobaczyć Countries.

Łatwiej zdecydowanie wyliczyć gdzie ich nie ma.

Poza tym, że sponsorują team F1 McLaren to mają swoje miasteczko Santander City i swoją drużynę piłkarską Racing Santander w I lidze aktualnie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...