Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

No a działki...hmm, przyznam sie Wam ze sie ciutke rozczarowałam, bedzie ciezko widze to teraz, nie mowiac juz o cenach ze wysokie a jak juz za ar cena ok czyli tak 3 000-4000 mniej wiecej to działka jaks duza i media bardzo daleko albo takie kwiatki jak słup sredniego napięcia( blisko granicy niby ale wewnatrz dzialki znaczy kable nad nia wisza>>ograniczenia co do domku), albo taka totalna dzicz, co prawda pieknie tam bylo, chcoiaz tez drogo, tylko rezydencja, z 3 stron las i 2 dzialki do kupienia;) Dojazd taki nie bardzo chociaz niby dosc blisko. Jedna dzialka to kolo jakiejs fabryki i ..kurnika

:shock: a inna szeroka na 10 metrow..weic tylko kurcze chyba na kurnik bo domku sie tam nie postawi. Generalnei sa 2 do rozwazenia ale takiego ewentualniego. Ta z drutami>> jeden spoko domek tam sie miesci, i taka jedna na 18 arow, bardzo ladna, tyle ze meedia ok 60 metrow a jarek sie boi odsniezania...No i bedziemuy szukac dalej, nastepne biura i tereny...

 

A i tak musielisy juz dzis umowe podpisywac z tym biurem od dzialek :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hejka Ludziska!

 

Powiem tak, że nie zdążyłem przelecieć wszystkiego, co mnie ominęło - ale tak na szybko to mam dziś tyle do powiedzenia:

 

1. Ten bank GE ze swoimi 11 transzami nie jest taki zły jak z początku się obawiałem - jak na razie transzki wypłacają elegancko, ostatnio jakoś w czwartek zadzwoniłem, w piątek złożyłem papióry, w poniedziałek zadzwonił fotomistrz a w środę już była kaska na dach. Jedyna moja ingerencja osobista to złożenie dyspozycji w okienku. To lubię 8)

 

2. Z tym wyborem działki to nie ma się co spieszyć. Jeśli teraz coś przeszkadza trochę, to za jakiś czas będzie przeszkadzać bardzo, potem wkurzać, potem wqr... - to tak jak z wyborem małżonki ;-) - musi być TA JEDYNA :p . Przez moją przestrzeń powietrzną też przebiega linia średnionapięciowa, osobiście nie przeszkadza mi jakoś szczególnie, mam tylko nadzieję że mi się nie zerwie komuś na głowę :lol: . Generalnie z tego co mówią, to wszystkie linie nisko i średnionapięciowe mają być kiedyś tam pochowane w glebie, ale czy wcześniej mnie nie pochowają to już nie dam gwarancji :wink:

 

3. Hubik ma rację, lepiej samemu jeździć i "oswajać" okolicę, niż polegać na pośrednikach, którzy zwykle zdzierają grubą kasę nic wzamian nie oferując. Za taką działeczkę 30,000 wartości spokojnie tysiączek z ciebie zedrą. Z internetem to różnie bywa, ja np. swoje areały znalazłem przez... Forum ;-) - ale w okolicy dosyć intensywnie wcześniej zjeżdżonej i oswojonej...

 

4. Media. Jeśli chcesz wybudować szybko (a biorąc kredyt MUSISZ wybudować w ciągu 24 miesięcy zwykle, od wypłaty pierwszej transzy) to bez mediów na działce, a już w ostateczności w drodze tuż przy granicy nawet nie zaczynaj - bo nie skończysz. Najbardziej wredna pod tym względem jest energetyka, jako monopolista ma wszystkich w d.

 

5. Komunikacja i odległość. Już teraz czuję, że to był dobry wybór - gdy prawie codziennie wykonuję rundki tam i z powrotem wyobrażam sobie, że strasznie bym się umęczył gdyby to było dalej lub po jakichś dziurach. A potem będzie się dojeżdżać codziennie i komunikacja z miastem to jest podstawa. Lepiej gorszą działkę lepiej skomunikowaną niż śliczne ostępy. Uszami wyjdą.

 

6. Projekt. Należy go dopracować w każdym szczególe przed wbiciem pierwszej łopaty. Potem najlepiej wyrzucić albo schować. Każda zmiana to pieniądze, bieganie, nerwy i 2x robota. Szczerze odradzam.

 

No i to by było na tyle, idę nyny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:)

 

Budujemy w całości na kredyt...łącznie z działką, a co tam:)

Dzisiaj mija miesiąc od momentu zalania fundamentów a stan na dziś to wylany wieniec i przygotowywana więźba dachowa. No i muszę powiedzieć że bardzo mi się koszty podobają....można budować tanio:)

Pozdrawiam wszystkich zapaleńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracz, tylko mnie nie strasz.

Ja też mam działkę w pełni uzbrojoną i nie spodziewalam się aż takich kosztów. Nawet połowy tego się nie spodziewałam :evil:

Tabaluga czyla jak wygląda u Ciebie z mediami? Bo jak sie pytałam o dzialki uzbrojone, to miłe panie z agencji nieruchomosci twierdza...ze takich dzialek nie ma bo nikt nie doprowadza niczego jesli sie nei cce budowac... I pyta mnie czy ja sobie wyobrazam pusta działke z kranikiem z woda i skrzynka z pradem..a ja..że tak, właśnie tak to sobie wyobrażałam...I ze studzienka z klapką od scieków;) i rurą z gazem :o ;)

 

Aida, u mnie jest prąd przy drodze, tzn słup przy działce sąsiada, woda na działce (studzienka, do której tylko wystarczyło dokręcić licznik i kran- 61zł robocizna+materiał), studzienka kanalizacyjna na działce, gaz w drodze- ale chyba nie skorzystamy (za bardzo drożeje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mieliśmy skrzynkę z prądem w granicy działki (w ogrodzeniu), a wodę w ulicy. Za przyłączenie energii (fachowo to sie chyba nazywa przyznanie mocy albo jakos tak) a polegało na zamontowaniu na istniejącej już skrzynce jakiegoś licznika zapłaciliśmy jesli dobrze pamiętam ok. 2000 albo 2500 tys. natomiast za doprowadzenie wody do domu, czyli przekopanie ulicy (ok. 6m) oraz działki (ok. 10 m) i założenie kranika zapłaciliśmy 2500 tys.

Podobno mogło być drożej, na początku fachowcy mówili nam o nieco wyższych kosztach, trochę udało sie wytargować.

 

A mój domek powoli ale wciąż rośnie. Własnie dostałam telefon, ze przez okno w jadalni już można wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pineska dzieki, to jzu cos jest..oczywiscie gratuluje postepów:) My sie chcielismy z dizałka i mediami zmiescic w 70 000 w calosci z papierkami pozwoleniami itd... No ilwasnie pytanie się pojawia w jakiej cenie musze miec dzialak i jak najdalej media zeby sie w tym zmiescic. Nie moge sobei pozwolic na poslizgi finansowe bo gleba ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to skoro już mam chwilę, może moje spostrzeżenie sie przyda np. przy wyborze działki.

Ostatnio czytałam sobie jakiś dziennik budowy domku praktycznie takiego samego jak nasz. Nasz projekt mimo, ze indywidualny to praktycznie wypisz, wymaluj klementynka archipelagu. No i ten ktoś napisał, że stan surowy otwarty wyszedł mu 181 tys. zł. Nam coprawda trochę jeszcze brakuje do zakończenia tego etapu, ale jakby nie liczyć, no to przy optymistycznych założeniach wyrobimy sie w 80 tys. w tych realnych no to ok. 100 tys., tak wiec różnice są kolosalne. Zastanawiając sie, co mogło tak drastycznie wpłynąć na różnice w tych kosztach, tym bardziej, ze nie dotyczy to wykończeniówki, ale stanu surowego, co oznacza, ze ceny pustaków i robocizny musiałyby być 100% droższe, zaczęłam troszkę dokładniej czytać, no i okazało się, że przede wszystkim chodziło o fundamenty, a dokładniej glebę. Ta osoba miała torf w związku z czym trzeba było robić dużo głębsze fundamenty, inaczej je izolować, wzmacniać itp. Może to również warto zatem brac pod uwagę przy wyborze działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pineska, no tak, asz racje, wiedziałam, że to eż jest ważne, ale myślałam sprawdzać na koncu bo najbardziej klopotliwe kiedy się juz bedzie prawie zdeydowanym , bo za to się pewnei płaci

 

Apropo..uzbrojonych działek w małopolsce całej Gratka mi tylko 25 wyszukał

:o Oczywiscie w cenie do 50 000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze fachowcy niekoniecznie są do tego potrzebni. My szczerze mówiąc nie robilismy badań gruntu, może wystarczy zapytać kogoś w okolicy, kto sie np buduje, jaką miał ziemię, na jaką głębokość musiał robić fundamenty itp. Zresztą o ile pamiętam, to u nas architekt przed zrobieniem projektu ogladal działkę, no i chyba mówił coś, że fundamenty będą niekłopotliwe, bo jest piasek i glina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracz, tylko mnie nie strasz.

Ja też mam działkę w pełni uzbrojoną i nie spodziewalam się aż takich kosztów. Nawet połowy tego się nie spodziewałam :evil:

Tabaluga czyla jak wygląda u Ciebie z mediami? Bo jak sie pytałam o dzialki uzbrojone, to miłe panie z agencji nieruchomosci twierdza...ze takich dzialek nie ma bo nikt nie doprowadza niczego jesli sie nei cce budowac... I pyta mnie czy ja sobie wyobrazam pusta działke z kranikiem z woda i skrzynka z pradem..a ja..że tak, właśnie tak to sobie wyobrażałam...I ze studzienka z klapką od scieków;) i rurą z gazem :o ;)

 

Aida, u mnie jest prąd przy drodze, tzn słup przy działce sąsiada, woda na działce (studzienka, do której tylko wystarczyło dokręcić licznik i kran- 61zł robocizna+materiał), studzienka kanalizacyjna na działce, gaz w drodze- ale chyba nie skorzystamy (za bardzo drożeje).

 

 

No to super warunki a droga była ta działeczka, no i gdzie ejst;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Ludziska!

 

Powiem tak, że nie zdążyłem przelecieć wszystkiego, co mnie ominęło - ale tak na szybko to mam dziś tyle do powiedzenia:

Kropi, bo "przelatywanie" wszystkiego jest zapewne niezdrowe ;)

 

 

1. Ten bank GE ze swoimi 11 transzami nie jest taki zły jak z początku się obawiałem - jak na razie transzki wypłacają elegancko, ostatnio jakoś w czwartek zadzwoniłem, w piątek złożyłem papióry, w poniedziałek zadzwonił fotomistrz a w środę już była kaska na dach. Jedyna moja ingerencja osobista to złożenie dyspozycji w okienku. To lubię 8)

 

no to super, bo pamietam ciagle, że podobał mi się sposób w jaki okazało sie, że masz wklad własny;)

2. Z tym wyborem działki to nie ma się co spieszyć.... Przez moją przestrzeń powietrzną też przebiega linia średnionapięciowa, osobiście nie przeszkadza mi jakoś szczególnie, mam tylko nadzieję że mi się nie zerwie komuś na głowę :lol: ...

 

no my się nie śpieszymy jezdzimy ogladamy itd... A powiedz mi jaka jest odleglosc minimalna domu od tych drutow sredniego w teori?bo tam mówili że 5 metrow ale w mapkach zakreslili na 6,5 gdzies nei wiem czy przez rozach czy co..

 

3. Hubik ma rację, lepiej samemu jeździć i "oswajać" okolicę, niż polegać na pośrednikach, którzy zwykle zdzierają grubą kasę nic wzamian nie oferując. Za taką działeczkę 30,000 wartości spokojnie tysiączek z ciebie zedrą. Z internetem to różnie bywa, ja np. swoje areały znalazłem przez... Forum ;-) - ale w okolicy dosyć intensywnie wcześniej zjeżdżonej i oswojonej..

 

a posrednicy to wezmą 3% min 1500 :-? ale zdrugiej strony maja mapki adresy wszystko, a tak jak sie pytasz? Pani jo nic nie wiem, jakie mapki, jakie plany, no woda to bedzie, ło gdzis tutaj , itd, tak to mniej wiecej wygląda, no ale tak tez szukamy, auto znalezlismy fuksem przypadkeim..w terenie własnie kiedy zrezygnowani wracalsmy do domu po zjezdzeniu wszlakich gield i komisow, wiec moze teraz tez nam się fuksnie;)

4. Media. Jeśli chcesz wybudować szybko (a biorąc kredyt MUSISZ wybudować w ciągu 24 miesięcy zwykle, od wypłaty pierwszej transzy) to bez mediów na działce, a już w ostateczności w drodze tuż przy granicy nawet nie zaczynaj - bo nie skończysz. Najbardziej wredna pod tym względem jest energetyka, jako monopolista ma wszystkich w d.

hmm, no juz to gdzis słyszalam...Bedziemy szukac przynajmniej z pradem i woda na dzialce albo w drodze,...

 

5. Lepiej gorszą działkę lepiej skomunikowaną niż śliczne ostępy. Uszami wyjdą.

 

Nie wiem tylko czy nas stac na taka :( No chyba ze ta z drutami i pradem ktora ma po rawej stronie taki nie za ladny staw i boje sie ze tam beda komary...

 

6. Projekt. Należy go dopracować w każdym szczególe przed wbiciem pierwszej łopaty. Potem najlepiej wyrzucić albo schować. Każda zmiana to pieniądze, bieganie, nerwy i 2x robota. Szczerze odradzam.

Jasen:):) Juz dawno to pstanowiłam:)

No i to by było na tyle, idę nyny :wink:

 

A ja de po kawe kolejna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze fachowcy niekoniecznie są do tego potrzebni. My szczerze mówiąc nie robilismy badań gruntu, może wystarczy zapytać kogoś w okolicy, kto sie np buduje, jaką miał ziemię, na jaką głębokość musiał robić fundamenty itp. Zresztą o ile pamiętam, to u nas architekt przed zrobieniem projektu ogladal działkę, no i chyba mówił coś, że fundamenty będą niekłopotliwe, bo jest piasek i glina.

 

Hej

Jeśli chodzi o badania geotechniczne, nie zawsze są to pieniądze nieodwracalnie "wyrzucone w glebe" :D

W moim projekcie typowym (nie wiem czy w innych podobnie) rozmiar ław jest tak dobrany aby nacisk na grunt wynosił 150kPa.

Z warunków geotechnicznych które zrobiono dla mojej działki wynika że podłoże (piasek+glina) zapewnia nośność 180kPa - można zmiejszyć rozmiary ław, czyli węższy wykop i mniej betonu pójdzie w ziemię.

Adaptator projektu, raczej nie zmniejszy rozmiaru fundamentu na podstawie oględzin ziemi "na oko", ale jeśli ma podkładkę w postaci badań geotechnicznych nie ma z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto pełne kontrastów. Na 7 pasmowych drogach spotykają się najnowsze modele Mercedesów z najstarszymi Ladami. Ceny metra kwadratowego w najnowszym wieżowcu w centrum na wzór Pałacu Kultury na poziomie 10.000 USD za m2. Jeżeli wszystkie 8 pasów w jedną stronę na Leningradzkaja Szose jest zajęte to istnieje zawsze jeszcze chodnik. :o Tylko Lenin wciąż ten sam. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracz, tylko mnie nie strasz.

Ja też mam działkę w pełni uzbrojoną i nie spodziewalam się aż takich kosztów. Nawet połowy tego się nie spodziewałam :evil:

Tabaluga czyla jak wygląda u Ciebie z mediami? Bo jak sie pytałam o dzialki uzbrojone, to miłe panie z agencji nieruchomosci twierdza...ze takich dzialek nie ma bo nikt nie doprowadza niczego jesli sie nei cce budowac... I pyta mnie czy ja sobie wyobrazam pusta działke z kranikiem z woda i skrzynka z pradem..a ja..że tak, właśnie tak to sobie wyobrażałam...I ze studzienka z klapką od scieków;) i rurą z gazem :o ;)

 

Aida, u mnie jest prąd przy drodze, tzn słup przy działce sąsiada, woda na działce (studzienka, do której tylko wystarczyło dokręcić licznik i kran- 61zł robocizna+materiał), studzienka kanalizacyjna na działce, gaz w drodze- ale chyba nie skorzystamy (za bardzo drożeje).

 

 

No to super warunki a droga była ta działeczka, no i gdzie ejst;)

działeczka kosztowała 40 000zł (gość zaczynał od 60 000zł). A gdzie, to napiszę Ci na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Ludziska!

 

Powiem tak, że nie zdążyłem przelecieć wszystkiego, co mnie ominęło - ale tak na szybko to mam dziś tyle do powiedzenia:

Kropi, bo "przelatywanie" wszystkiego jest zapewne niezdrowe ;)

 

No i już nie te lata... ;-)

 

 

1. Ten bank GE ze swoimi 11 transzami nie jest taki zły jak z początku się obawiałem - jak na razie transzki wypłacają elegancko, ostatnio jakoś w czwartek zadzwoniłem, w piątek złożyłem papióry, w poniedziałek zadzwonił fotomistrz a w środę już była kaska na dach. Jedyna moja ingerencja osobista to złożenie dyspozycji w okienku. To lubię 8)

 

no to super, bo pamietam ciagle, że podobał mi się sposób w jaki okazało sie, że masz wklad własny;)

 

Ostatecznie się okazało, ż wkładu nie mam tyle ile potrzeba, bo pan wycenił mi wartość ostateczną na beznadziewjnie niskim poziomie. Banki tak robią, w tym artykule o budowaniu na kredyt ktoś się żalił, że wycena wg banku a wg niezależnego specjalisty to 2 różne bajki... :( Ale i tak trochę utargowałem...

 

2. Z tym wyborem działki to nie ma się co spieszyć.... Przez moją przestrzeń powietrzną też przebiega linia średnionapięciowa, osobiście nie przeszkadza mi jakoś szczególnie, mam tylko nadzieję że mi się nie zerwie komuś na głowę :lol: ...

 

no my się nie śpieszymy jezdzimy ogladamy itd... A powiedz mi jaka jest odleglosc minimalna domu od tych drutow sredniego w teori?bo tam mówili że 5 metrow ale w mapkach zakreslili na 6,5 gdzies nei wiem czy przez rozach czy co..

 

5 metrów, tak też mam na swojej. W sumie jest to w miarę niegroźne sąsiedztwo, za to jest o co zahaczyć przy targowaniu ;-)

 

 

3. Hubik ma rację, lepiej samemu jeździć i "oswajać" okolicę, niż polegać na pośrednikach, którzy zwykle zdzierają grubą kasę nic wzamian nie oferując. Za taką działeczkę 30,000 wartości spokojnie tysiączek z ciebie zedrą. Z internetem to różnie bywa, ja np. swoje areały znalazłem przez... Forum ;-) - ale w okolicy dosyć intensywnie wcześniej zjeżdżonej i oswojonej..

 

a posrednicy to wezmą 3% min 1500 :-? ale zdrugiej strony maja mapki adresy wszystko, a tak jak sie pytasz? Pani jo nic nie wiem, jakie mapki, jakie plany, no woda to bedzie, ło gdzis tutaj , itd, tak to mniej wiecej wygląda, no ale tak tez szukamy, auto znalezlismy fuksem przypadkeim..w terenie własnie kiedy zrezygnowani wracalsmy do domu po zjezdzeniu wszlakich gield i komisow, wiec moze teraz tez nam się fuksnie;)

 

Szukajcie a znajdziecie, ta działka gdzieś już jest i na was czeka, nie możecie się rozminąć ;-). Ja pytałem po ludziach, po sklepach, w gminie, na poczcie, w barze itd - oczywiście regularnie przeszukiwałem ogłoszenia w prasie i interku, a i tak namiar dostałem z zupełnie innej strony - coś jak z waszym autem :lol:

 

 

4. Media. Jeśli chcesz wybudować szybko (a biorąc kredyt MUSISZ wybudować w ciągu 24 miesięcy zwykle, od wypłaty pierwszej transzy) to bez mediów na działce, a już w ostateczności w drodze tuż przy granicy nawet nie zaczynaj - bo nie skończysz. Najbardziej wredna pod tym względem jest energetyka, jako monopolista ma wszystkich w d.

hmm, no juz to gdzis słyszalam...Bedziemy szukac przynajmniej z pradem i woda na dzialce albo w drodze,...

 

5. Lepiej gorszą działkę lepiej skomunikowaną niż śliczne ostępy. Uszami wyjdą.

 

Nie wiem tylko czy nas stac na taka :( No chyba ze ta z drutami i pradem ktora ma po rawej stronie taki nie za ladny staw i boje sie ze tam beda komary...

 

Zaufaj, kwestia dojazdu i komunikacji to temat podstawowy, po tym jak opadną "ochy" i "achy" nad urodą okolicy itp (też ważne, żeby nie było) a zacznie się codzienne dojeżdżanie do roboty, odśnieżanie albo przedzieranie przez błotko - jest już kilka postów na forum np TEN gdzie ludzie wymiękają właśnie ze względu na dojazd, po początkowym zachwycie. Ja się bardzo cieszę, że nie wypaliła mi pierwsza działeczka, w której się zakochałem i łaziłem wokół niej 2 lata - taki drobiazg: te dodatkowe 4 km w jedną stronę czyli 8 w obie, co miesięcznie czyni 160, na 2 auta to 320, nawet jeżdżąc na gazie to dodatkowe 60 zł/m-c właściwie za nic. Druga drobnostka - tam były 4 kursy autobusu dziennie (teraz ciut lepiej, chyba z 6) i zero w weekendy (teraz są chyba 3) - tu gdzie kupiliśmy, jest autobus miejski co 1/2 -1 godz. a do przystanku 10 minut. Tu mamy asfaltem z wyjątkiem ostatnich 100 metrów - tam był prawie kilometr gruntówką. Niby niewiele, ale na takie szczegóły trzeba zwracać uwagę, najlepiej działeczkę oglądać wczesną wiosną, kiedy wszystko płynie.

 

Uszy do góry, DACIE RADĘ, jeśli tylko chcecie to wszystko się będzie układać - tylko pomału, żeby nie strzelić jakiegoś babola z pośpiechu.

 

Ja np. nie wiem czy nie można było jeszcze trochę poszukać, ta działka była z zaczętą budową, musieliśmy przyjąć czyjś projekkt który nie jest pozbawiony wad (sporo miejsca wypaprane na korytarze, trochę za mały salon, spora piwnica która może się zamienić w sporą graciarnię :roll: ) no i te druty, za to mamy całą papierologię i fundamenty na gotowo - jak zwykle - coś za coś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zaczne od poszukiwań działki.... Sobotnie poszukiwania skończyły się euforią:

 

No więc jest...duża :shock: A szukalismy malej i taniej;) Znalezlismy ja przypadkiem bo w tej okolicy mieszka wójek Jarka>>brat jego mamy. Popytalismy się u nich o dzialki, dopiero bum na te okolice się zaczyna wiec ceny były przystepone dosc koło 3 000 za ar...Ale powiedzialam zeby Jarek popytal po domach itd czy ktos słyszal o dzialkach budowlanych do sprzedazy i mowil że to wujek doradzil ze tu mieszka itd, wiecie taka miejscowa solidarnosc;) Masz wujka juz lepiej na Ciebie patrza..No i okazało się, że..ten gosc ma 2 dzialki jedna ogromjna 90 arow a drugą ,mniejszą...43 ary :shock:

 

Działak nie ejst jeszcze budowlana ale jest w trakcie przekształcania, troche ma problematyczny dojazd, nie ma na niej włąściwie jeszcze żadnych mediów, ale jesli bysmy się zdecydowali i podpisaki umowe przedwstepna, to najpierw gosc zrobi z niej budowlana, zrobi droge i doprowadzi prąd i wtedy moglibsmy ja kupić ;)Dość tanio..no chyba że koszty tego pradu i drogi beda wieksze ale to kwestia dogadania. Własciciel dzialki przesympatyczny gosc w naszym wieku jedzil z nami ze 2 godziny po wsi i o te dzialki pytal...No i generlanie tamta dzialeczka jest na ubocy w otoczniu slicznym gorek, laskua z drugiej strony blisko do Kosciola szkoły i ..uwaga do matecznego ronda w Krajkowie jest 20 min Tel do doprowadzenia w miare ok, trzeba by za to kopac studnie. Generlanei spoko się wydawało

 

aha i na koniec do wujka od Jarka byłoby jakies mniej niz kilometr;)

 

No i tak było pieknie i bajkowo az do niedzieli kiedy pojechalismy tam drugi raz, żeby podpytac nie sprzedającego tylko wujka i sąsiadów...No i się okazało

 

Dzialka super

okazyjna

ale co z tego że sporo tansza?

 

mozna na nią sie chyba helikopterem dostac..

 

ten dojazd co jest od ktorego by szła dalej drózka .. to grzecznosciowy dla innych sasiadow, nam moze by sprzedali za spra kase

 

ale nie chca bo po co zjawi sie ktos z wieksza kasa :twisted:

 

To odnoesnie drogi..a teraz prąd:

 

"W zyciu się nie zgodze żeby przez moja dzialke biegly słupy..."

 

No a u innego sasiada sie da ale daleko i majatek pewnie...Generalnie dizalka i tak okazyjna ale juz ale co z tego skoro nie masz jak dojecham i jej nie podzielisz za bardzo, więc dalismy sobie z nia spokoj :( :cry: :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...