Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

Miasto pełne kontrastów. Na 7 pasmowych drogach spotykają się najnowsze modele Mercedesów z najstarszymi Ladami. Ceny metra kwadratowego w najnowszym wieżowcu w centrum na wzór Pałacu Kultury na poziomie 10.000 USD za m2. Jeżeli wszystkie 8 pasów w jedną stronę na Leningradzkaja Szose jest zajęte to istnieje zawsze jeszcze chodnik. :o Tylko Lenin wciąż ten sam. :wink:

Piekne fotki Binkey, ozywiłes nasz wątek;) a miasto faktycznie pełne kontrastów :o no i te pasy...dużo :o

 

Kropi a odnosnien dojazdu..kurcze no to tm gdzie bylismy jest blisko, blizej sie chyba nei da nie za ta kase;) a to ile metrow dalej ile kasy więcej itd, zgadza się, też tak rpzeliczamy wszystko...Tylko że się tez drugiego dnia okazało, że sa problemy w zimie z odsniezaniem itd No i drogi utwardzanej sporo nim sie pojawił asfalt ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aida, nie znam się na miejscowych zwyczajach, ale w sprawie drogi może należałoby posłać wujka z jakimś płynnym załącznikiem - jeśli działka jest fajna w dobrym m-cu a właściciel chętny (ten też mógłby coś postawić, w końcu to jemu powinno zależeć, co nie?) to czasem warto ponegocjować ;-)

 

Co do prądu to uspokój gościa, że od jakiegoś czasu nie robi się przyłączy napowietrznych, więc co najwyżej rozpryją mu trochę pole - ale zaraz zasypią 8)

 

20 min od Matecznego to już prawie Myślenice ;-) - faktycznie okolice niezłe, jeśli wam pasuje lokalizacyjnie to jak nie u tego to u innego wiejskiego posiadacza jakiś kawałek "po babci" się powinien znaleźć... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida, nie znam się na miejscowych zwyczajach, ale w sprawie drogi może należałoby posłać wujka z jakimś płynnym załącznikiem - jeśli działka jest fajna w dobrym m-cu a właściciel chętny (ten też mógłby coś postawić, w końcu to jemu powinno zależeć, co nie?) to czasem warto ponegocjować ;-)

 

Co do prądu to uspokój gościa, że od jakiegoś czasu nie robi się przyłączy napowietrznych, więc co najwyżej rozpryją mu trochę pole - ale zaraz zasypią 8)

 

20 min od Matecznego to już prawie Myślenice ;-) - faktycznie okolice niezłe, jeśli wam pasuje lokalizacyjnie to jak nie u tego to u innego wiejskiego posiadacza jakiś kawałek "po babci" się powinien znaleźć... :roll:

 

Co do pradu to morde darła głownie baba...i malo tego polazła od razu od tych od drogi i ich jeszcze napuszczała na nas..Mnie się wydaje że ta tak z tym pradem wyskoczyła dlatego właśnie, że boi się, że jesli ktoś ta działke kupi razem z fragmentem działki >> drogą>> , to oni nie będa mieli dojazdu jesli się ten ktos>> czyli my>> nie zgodzi... Tak mi przyszło przez mysl, żeby olać tą wredna babę, załatwaic tylko z tamtymi , będzie droga nasza...to pozwolimy jej jeżdzic jak pozwoli puscic prąd;) Ale Jarek nie chce wchodzic w żadne konfikmty, i twierdzi, że to nie ejst tego warte...A wujek twierdzi, ze on tamtej działki nie poleca....Ze wględu na sasiedztwo, na dojazdy w zimie, no i na teproblemy z droga i pradem...

 

Aja sobie pomyslalam że te ponad 40 ary ogrodzic to masakra;) I na dodatek otoczone jest to fajnymi drzewkami z 3 stron, no i co te drzewka tez ogradzac? No i jak ja bede te moje dzieciaki pilnowac na tych arach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to czasem bywa, ze działka idealna na pierwszy rzut oka ma wiele "haczyków", które potrafią później zamulić życie :-? Mąż ma rację, nie warto na dzień dobry wchodzić w konflikty, zwłaszcza że jak widac baba lubi ten sport i chyba jej nie dorównacie ;-) - zatem szukamy dalej :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aida kropi ma racje - to było by fatalne od samego początku żreć się z sąsiadami - szukaj takiego miejsca gdzie bedziesz odpoczywac a nie drzeć koty i niechetnie wracać. my kupiliśmy działke obok naszych znajomych ze studiów - wspaniali ludzie - zawsze się lubiliśmy pomagaliśmy i mam nadzieje że tak zostanie, ale po drugiej stronie mamy juz jakiś nieznajomych którzy postawili dom do wieńca - troche się obawiam naszego miłego sąsiadowania - po tym ja zobaczyłem gdzie postawili srocz - no cóż ale przełkąłem tylko śline i pomyśleliśmy z zonką że nie ma co od początku się kłocić. wiec daje rade - szukaj spokoju i ukojenia :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od kilku dni przygladam sie waszej rozmowie i stwierdzilam, ze ja tez powinnam przylaczyc sie do waszej grupy. Pomyslalam sobie o budowie domu z takiego samego powobu jak wiekszosc z was- mieszkani sa za drogie. Musze jeszcze przekonac do tego meza. Bardzo dlugo siedzialam w internecie w poszukiwaniu jakiegos projektu dla mnie i cos mi sie spodobalo. Wybrac projekt , to nie taka prosta sprawa - jak sie okazalo.

Co myslicie o tym:

 

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m43f330febce1e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meksiu witaj w naszej grupie, dopisałam Cię ;) Przedewszystkim skąd jestes? Masz jakieś male mieszkanko swoje, czy nic, jakąś działke, dzieci itd ;)

 

Budować chcesz z kredytu oszczedności? No i ogólnie pare zdań o sobie;)

 

Apropo projektów, to dużo zalezy tez od działki..Pierwszy Archonu jest domkiem który się zmiesci na małej i wąskiej działce. Fajny parter, pomimo tego że dość mały bardzo przestrzenny. Ja bym się chyba troszkę obawiała pokoi na poddaszu, że może zbyt małe, ale zalezy od tego dla ilu osob domek i jakie zastosowanie...;)

 

Drugi Archon ten pod Kasztanami bedzie na pewno droższy, parter bardziej funkcjonalny głownie ze względu na kotlownie większa no i jest łazenka na dole, można przez to etapować budowę, jeśli potraficie zamieszkac na początek na jednym pokoju, za to po0tem na górze więcej miejsca;)

 

Ten z Z narożnym tarasem sam kiedys zwrócił moja uwagę, ale brakowało mi przestrzeni na parterze w pokoju dziennym ..i kotlowni, odpadaja wtedy ei9które sposoby ogrzewania domu. Zresztą bez pomieszczenia gspodarczego chyba generalnie jest ciężko....

 

no i ostatni..Ja nei mam zastrzeżen;) Ma wszystko co potrzeba przy tej ilosci pokoi , na gorze sporo meijsca a na dole fajną przestrzeń;) Sama bym się nbad nim zastanawiała, gdyby nie to, że potrzeujemy o jeden pokoj więcej, co niestety się wiąże z mniejszym salonem;)

no chyba, że jednak cos pokombinuje, albo zamowimy indywidualny ;)

 

Sylwia gratulacje postepów, widać że blisko coraz blizej Wasz domeczek;) Zamotałam się z tym kredytem na działkę...Mylałam, że kredyt to na dom bierzecie a działke już macie... :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Oszołomy!

 

Dokumentacja kolejnych postępów. Niektóre zdjęcia rozmazane bo musiałem drugą ręką odganiać krowokomary. :x

 

http://www.directupload.net/images/060524/XvR3FvwV.jpg

http://www.directupload.net/images/060524/DFMQpcpY.jpg

http://www.directupload.net/images/060524/9CDC4y7f.jpg

http://www.directupload.net/images/060524/AWi9Y7E2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Jestem z zachodniopomorskiego. Mieszkam niedaleko Szczecian. Niestety u mnie ceny ziemi sa bardzo wysokie- prynajmniej jak dla mnie. Bez 80tys nie mam co wybierac sie na zakupy. Mam nadzieje, ze za ta sume kupie dzialke uzbrojona.

Troszke mnie to przeraza, bo swoich pieniedzy mam okolo 20tys. Reszta na kredyt. Wlasciwie , to tak , jak bym nie miala pieniedzy. To kropla w morzu.

Tak przy okazji , czytalam wasze uwagi i piszecie, ze najlepiej zatrudnic kierownika budowy. Ja sie zupelnie nie znam na budowie i rzeczywiscie ktos taki bylby super. Tylko pytanie ile komus takiemu trzeba zaplacic?

I czy temu komus placi sie za calos czy jakos miesiecznie? Zupelnie nie mam w tym doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aidda77 dopowiem jeszcze , ze jest nasz trojka :p . Mam meza i coreczke 4 latka. Potrzebne mi sa w domku trzy pokoje z lazienka na gorze i salon na dole. Nie szukam wiekszego domku. Oczywiscie , gdybym miala pieniadze , chcialabym miec domek 150m kw. No ale coz. Mysle , ze 80mkw tez jest ok.

Moze ktos mi powie jaki najleprzy jest rozklad ( co kolo czego powinno byc) w domu , zeby mozna bylo jak majtaniej wszystko podlaczyc . No i ogrzewanie, co z nim?

Boze , ja sie zupelnie nie znam.

Jak na razie jestem przerazona.

Czy ten uklad domku jest ok?:

 

http://www.z500.pl/index.php?projekt=1&ogolne=1&lustro=0&PHPSESSID=756d8bca935a14abd533eeef6b194831

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uklad domku jest ok;) Taniej by bylo bez tej lukarny, balkonu i gdyby łazienka, pomieszczenie gospodarcze, i kuchnia razem, ale tak to prawie ne ma nigdzie więc sie tym nie sugerój, zreszta na pczatku było juz gdzies o tym jaki domek gdy ma byc tani;) A z małcyh domkiow wlasnie kolo 85 m2 to ja bym n 100% budowała D06 muratora>> maly;) On jest podobno tani szybki prosty itd, tylko że my chcemy 2 maluszkow i pracuemy tez w domu duzo wiec gabinet byc musi m, noi mi brak tam pokoiku przez to;) Ale rzuc okiem może ci się spodoba;)

 

mały D06

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten domek D06 jest bardzo fajny. Jednak troszke chcialabym zrealizowac swoje marzenia. Zawsze mi sie marzyl domek z pietrem . Oddzielona czesc sypialna od dziennej. Nie wiem na ile mi sie to uda ale probowac mozna. Troche boje sie tylko tych pokoi na poddaszu. Nie wiem jak to bedzie wygladac przy malej powierzchni domku. Jednak trzeba liczyc sie ze skosami. Na przedstawianych rzutach wszystko fajnie wyglada ale nie wiem czy np umiejscowienie wany pod skosem jest dobrym rozwiazaniem. Jak z niej wychodzic. Papier wszystko przyjmnie a pozniej sie okazuje , ze masz w domu same kiszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...