Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

siemanko oszołomy :p

No i kolejny krok za nami tj. złożylismy dokumenty do banku :D Mam nadzieje że nie bedzie to jakoś koszmarnie długo trwało (na razie finansowanie zakupu działki, starania o kaskę na dom po załatwieniu formalności budowlanych). Następnym krokiem wydaje nam się wybór i zakup projektu i tu oczywiście dylematy i burza mózgów. Na razie faworytem jest Apollo II z pracowni Domus :

http:// http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=37&flip=1 , ale nie mamy pojęcia jak bardzo kosztowne jest zbudowanie takiego domu, cóż mówiąc bez ogródek mam w planach wydać na dom (bez ogrodu i ogrodzenia) ok 220 tys - budowa systemem gosp. Co o tym sądzicie ?

Nie jestem zbyt zorientowany w kosztach budowy mimo ciągłego czytania forum tj. im więcej czytam o szczegółach i skałdnikach budowy domu tym bardziej sie gubię, w dodatku rozbiezności w wypowiedziach ludzi są ogromne. Może ktoś z was podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No więc kryteria i waruni są nastepujące(chyba niezbyt oryginalne i mam nadzieję że też nie wygórowane):

* koszt całkowity domu ok 220 tys (bez działki, ogrodu i ogrodzenia)

* 3 pokoje sypialne + salon

* pomieszcenie gospodarcze

* spiżarnia (przy kuchni rzecz jasna)

* WC i łazienka oddzielnie

* garaż - powinien być dosyc duży bo dom bez piwnic a rowery, kosiarkę i inne narzędzia gdzies trzymać muszę

* możliwość zrobienia tarasu (najlepiej na poziomie 0 - kostka najtaniej wyjdzie i nic nie popęka)

* było by fajowo jakby taras był choć trochę zadaszony (na grillu deszczyk łapie to wcale nie znaczy koniec imprezki na powietrzu)

* technologia budowy tradycyjna czyli 2W

* dom będzie ogrzewany prawdopodobnie gazem ziemnym (może dodatkowy piec na drewno lub coś podobnego)

* nie wiem na razie ale kominek chyba nie koniecznie

* działka szer 27 m (wjazd) dł 38

* parterowy czy z poddaszem bez znaczenia, oba warianty potrafia być ciekawe

* szambo (bedzie kanalizacja za 2 lata)

no to było by tyle :o

Trochę projektów już widzaiłem ale .......na razie albo niezbyt ładny, albo za drogi, albo mała kuchnia, albo ...........

A i jeszce taki szczegół jest nas 3 osoby a plan na 4 :lol:

 

Z góry wielkie dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem oddać wszystkie katalogi koleżance, która zbiera się do budowy, bo ciągle widziałem jakieś "fajniejsze" od tego, który budujemy :lol: - czy to nieunikniona konsekwencja podejmowania decyzji? ;-)

 

Z tymi domami to też nie można przesadzać, jednej koleżanki córka jest prawie dorosła, za chwilę się wyprowadzi i starzy zostaną sobie we dwójkę w wielkim domu - a sprzedać nie chcą, bo się przyzwyczaili. Ja też nie bardzo wiem, co ja bd robił z małżowinką na tych 160 metrach netto, jak chłopaki wyfruną - a jak słyszę że ktoś chce budować 200 metrów to już mam mocne wątpliwości - po co? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcemy 90-110....ale nas troje i w planie jescze dziecie jedno, a jak sie przydazy jescze jakies;) To taka moja rezerwa;)Na razie wszystko zgodnie z planami ale kto t tam wie...

 

Mnie jak się wydaje, że coś wiem..to za chwile mam wątpliwości..mialam juz kilka "swoich projektow" Moje wizj wymaganie, mozliwosci sie zmieniaja...a co bedzie jak wkoncu kup0ie projekt? Oby się przestaly zmieniac;)

 

Wlasnie przegladam gazete nieruchomosci..porazka cpo sie dzieje na rynku, ponizej 120 000 mieszkanei jednopokojowe maole trudno kupic... :o A ja k wkoncu znalazlam mieszkanie po 2700 netto za metr kwadratowy>>czyli super tanioe jak na krakow>> to okzalo sie w Libertowie pd Krakowem i wielkosc od 311-323 metry

 

:o :lol: Porazka;) Lubie to czytac zeby się utwierdzac w budowie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapraszam do Łodzi, tu za 120 tys kupisz 3 pokoje 60 metrów w ładnej okolicy 10 minut tramwajem od centrum ;-) . Co ciekawe, to właśnie w Łodzi największy odsetek ludzi chce budować własne chałupki - pomimo że relatywnie zarobki są najniższe ze wszytstkich wielkich miast. Dziwne, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciekawsze będą skutki - ponieważ różnica w cenie gruntu w granicach administracyjnych miasta i tych położonych w gminach sąsiednich sięga 10x , a te względnie "najbogatsze" 8% łodziaków, którzy marzą o własnych domach to i tak chudeusze w porównaniu z budowlańcami np. z Poznania, o Warszawie nie wspomnę (typowy temat z grupy Łódzkiej: poszukuję tanich fachowców... , z grupy warszawskiej (i okolice) - garaż 2 czy 3 stanowiskowy? :lol: ), zachodzi zjawisko masowej ucieczki tych ludzi poza miasto - razem z ich dochodami i podatkami. Sam bd mieszkał 300 metów od granicy miasta, ale już w sąsiedniej gminie - po "tamtej" stronie drogi cena już wyższa (choć to to samo szczere pole), do tego nie ma działek na sprzedaż i nie ma planu zagospodarowania... w granicach miasta nie znalazłem sensownej oferty, choć szukałem ogólnie coś z 2 lata. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten garaz musi byc? my zdecydowlaismy sie na zwyklego blaszaka..

zerknij na moje linki projektow dla meksia

a tu patrzyłes?

horyzont

Garaż raczej tak no bo nie wyobrażam sobie gdzie mają stać wszystkie graty, kosiarka, rowery itp. Samochód mam służbowy więc garaż nie jest mu niezbędny ale garty gdzieś stac muszą.

Widzialem te projekty dla meksia ale na razie żaden mi do gustu nie przypadł. No cóż szukamy dalej coś sie znajdzie. Kurcze ten Apollo no prawie idealny - ale koszty budowy jednak go dyskfalifikuje :cry:

 

Jeszcze ciekawsze będą skutki - ponieważ różnica w cenie gruntu w granicach administracyjnych miasta i tych położonych w gminach sąsiednich sięga 10x , a te względnie "najbogatsze" 8% łodziaków, którzy marzą o własnych domach to i tak chudeusze w porównaniu z budowlańcami np. z Poznania, o Warszawie nie wspomnę (typowy temat z grupy Łódzkiej: poszukuję tanich fachowców... , z grupy warszawskiej (i okolice) - garaż 2 czy 3 stanowiskowy? ), zachodzi zjawisko masowej ucieczki tych ludzi poza miasto - razem z ich dochodami i podatkami.

No to faktycznie ciekawe zjawisko z tą różnicą 10x bo w Warszawie aż takich duzych różnic nie ma, nawet czasami w niektórych gminach pod warszawskich ceny są znacznie większe od gruntów w obrębie miasta. Co do migracji ludzi poza miasto to jest faktem również w stolicy, naprawdę ciężko o znalezienie atrakcyjnych gruntów (nie tylko cenowo). Nawet jak z agencjami nieruchomości wszedłem w kontakt jako potencjalny klient to po wsch stronie miasta dostałm w sumie od 8 agencji 16 ofert - hmm myśle że to niewiele. A o migracji świadczy również kooooooooorek po 16 z miasta do gmin ościennych. A nowo przybywający ludzie do Warszawy jeszcze nie są zepsuci tłokiem miejskim i wybieraja mieszkania w mieście (mimo ich cen). A za kilka lat tak jak my ........fruuuuu za miasto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym etapie na pewno nie ale myslalem żeby zostawić ew taką możliwość, jakiś barek ze stołem bilardowym lub inne hobby:), lub ew w przyszłości jeśli byłaby taka potrzeba to jakieś pom mieszkalne. Natomiast w podstawowym etapie budowy nie plnuje tego zagospodarowywać poprostu strych. No niestety jakiś strop musi być (zdaję sobie sprawę że to podnosi koszt budowy) a co do schodów to raczej nie koniecznie, zawsze można kiedyś zrobić drewniane lub opuszczane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Szukałem domek latami z wielu powodów wygrała amelia z archipelagu . Pieniędzy nie mielismy zdolnośc kredytowa jest to fru . Majster umówiony a bank mówi że da kredyt jak sobe działke zmniejszę . Majster dom wybudował (jutro strop zalewany) a kredytu jesszcze nie mam . Dostane kredyt to kontynuuje . Ale niczego się nie bac iść do przodu. Domek nie stawiać sobie klitek dwuspadowych z pokoikami 4m kw . No chyba ze w planie macie zaraz sobie stawiać coś większego . Ja postawiłem takie 160 m i bedę bardzo zadowolony . Pozdrawiam

P.S. 19.04.06 zaczynałem budowanie betonem komórkowym dom stoi tempo zalezy od majstrów , więc miejcie dobrych majstrów . Polecam chłopaków z gór :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...