Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

xwing wiec dołóż do tej kwoty którą pisałeś powyżej jakieś 20-30kpln i możesz budować dom z zaciśnietym pasem - w średnim standardzie - żadnych szaleństw...

wszystko zależy od tego na co się zdecydujesz później przy wykończeniach...

 

Dzieki za uwagi.

Właśnie zacząłem rozważać podniesienie kwoty kredytu o te 20-30 tys. No jeszcze mam troche czasu bo dopiero kredytuję działkę tak więc projekt będę kupował za ok 1-2 miesiące. Ale tego kredytu już teraz sporo a podnośić to jeszce w górę :evil: .........hmm sam nie wiem jeszcze bedę szukał jakiegoś rozwiązania. A co do standardu to raczej nie palnuje żadnych wodotrysków poza ogrzewaniem podłogowym. Najlepiej byłoby gdybym gdzieś zdobył demo projektu tego Apollo to można by policzyć wtedy kosztorys na podstawie ilości, technologii i aktualnych cen (np drewno na potrzeby całego domu od desek po krokwie dostanę od rodziców, troche elementów do elektryki np kable też dostane w spadku :p ). Nie chciałbym budować domu o jakieś naciągane założenia - wszystko musi być jak najbardziej realistyczne a nie optymistayczne. Jeszce raz dzieki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida 77,

 

wątek na miarę naszych potrzeb :) Będę tu częstym gościem! Jestem w fazie początkowej szaleństwa zwanego budową, czyli głównie planuję i marzę :wink: Wciąż jeszcze poszukuję odpowiedniej i niedrogiej działki budowlnej. Jutro wyruszam na rekonesans po okolicy i, jak podejrzewam, będzie to kolejna lekcja cierpliwości 8) Mam za sobą kilka takich wypraw... Tak, tak początek jest najtrudniejszy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida 77,

 

wątek na miarę naszych potrzeb :) Będę tu częstym gościem! Jestem w fazie początkowej szaleństwa zwanego budową, czyli głównie planuję i marzę :wink: Wciąż jeszcze poszukuję odpowiedniej i niedrogiej działki budowlnej. Jutro wyruszam na rekonesans po okolicy i, jak podejrzewam, będzie to kolejna lekcja cierpliwości 8) Mam za sobą kilka takich wypraw... Tak, tak początek jest najtrudniejszy :-?

 

Oregano witaj >swoaija droga spoko przyprawa ;) >> to tak ak my kilak wypraw dzialkowych i pare bankowycyh plus godziny w necie;) My jutro nie mozemy ngdzie jechać bo Krakow jest teraz nei do przeskoczenia ale w przyszly weekend albo w tygodniu...do dziela!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie mysle ze po raz kolejny przejze projekty za kazdym razem odkrywam cos nowego;)

:D

 

 

...i na pewnym etapie , przy twoim tak duzym zaangażowaniu w ta budowe moga ci odebrac wszystkie checi w jednej sekundzie.

 

 

...a przynajmniej zawiesic!

 

 

To zawies mądroalo ;) Mnie nikt nie ruszy nei mojego zapalu, Ty tez stawaj na nogi i nie marudz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D witam

 

 

ale was tu przybylo.

....a ja mam doła!

...po wystapieniu o warunki zabudowy po jakimś czasie odpowiedzieli mi zawieszeniem postepowaniem o wydanie warunkow zabudowy, czyli stanalem ze wszystkim na rok.

 

Kurczaki :evil:

Możliwe, żeby coś w tej materii zmieniło się na Twoją korzyść? Przed upływem roku rzecz jasna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oregano witaj >swoaija droga spoko przyprawa ;) >> to tak ak my kilak wypraw dzialkowych i pare bankowycyh plus godziny w necie;) My jutro nie mozemy ngdzie jechać bo Krakow jest teraz nei do przeskoczenia ale w przyszly weekend albo w tygodniu...do dziela!!

 

 

Aida - to brzmi melodyjnie :)

Do dzieeełaaaaa! Ole!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida czytajcie, czytajcie, ja jak widzisz na forum od 2003 r., postów niewiele, a codziennie podczytuję i zgłębiam swoją wiedzę, a jak pierwszy raz zaświtała mi myśl o budowaniu to nie miałam o tym bladego pojęcia. :wink: Ja bardzo bym chciała mieć już projekt zaadaptowany do działki i wiedzieć, że na 100 % dany domek będziemy budować. Moja córcia zaś jak widzi jakieś projekty mówi, a tu będzie mój pokój :lol:

Nie dodałam, że mieszkanie też wynajmujemy :evil: , dlatego zależy nam aby jak najszybciej znaleźć się na swoim i spłacać kredyt, a nie nabijać kabzę komuś za wynajem

 

 

My też mamy już dość wynajmowania! Ceny stały się tak absurdalne, że stratą czasu, pieniędzy i dobrego samopoczucia jest wysiadywanie w nie swoim mieszkaniu. Nawet najmniejszy własny domek z ogródkiem dałby nam poczucie komfortu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

ale czemu zawiesili? a hasło zasada dobrosąsiedza na nią próbowałes sie powołac?

 

 

Zgodnie z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003r o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym " jeżeli wniosek o ustalenie warunków zabudowy dotyczy obszaru , w odniesieniu do którego istnieje obowiązek sporządzenia planu miejscowego , postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunkow zabudowy zawiesza się do czasu uchwalenia planu".

 

..... co oznacza odroczenie sprawy na conajmniej 1 rok. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D witam

 

 

ale was tu przybylo.

....a ja mam doła!

...po wystapieniu o warunki zabudowy po jakimś czasie odpowiedzieli mi zawieszeniem postepowaniem o wydanie warunkow zabudowy, czyli stanalem ze wszystkim na rok.

 

Kurczaki :evil:

Możliwe, żeby coś w tej materii zmieniło się na Twoją korzyść? Przed upływem roku rzecz jasna!

 

 

:roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...