Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

A my z Martą (koleżnaka małżonka) jesteśmy po naprawdę burzliwej nocy i prawie całej sobocie :evil: - wybieraliśmy projekty i no i jest 3 szt - reszta juz odpadła [uff :lol: ]. Teraz trwają dywagacje nad funkcjonalnością, kosztem budowy i innymi czynnikami.

Może wy macie jakieś opinie na temat tych projektów - na pewno pomoże nam to w wyborze. I oto projekty:

Apollo II juz wczesniej wspominany, notabene Apollo to mój faworyt :lol:

Merkury II to znowu faworyt Marty

no i ten w miarę podoba nam się obojgu (ale nie tak na 100%) Dom w tamaryszkach

Sorki że tak głowe zawracam ale nam po prostu już brakuje argumentów. Z góry wielkie dzieki.

 

ps. a co to te tamaryszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oto tamaryszek:

http://www.krzewy.pl/Tamarix/tamaryszek_.jpg

Tamarix parviflora

 

Co do projektów - są dosyć podobne - to dobrze, bo mniej więcej wiecie czego chcecie. Niestety obawiam się, że żadnego z nich nie zamkniecie na gotowo w 220,000, są zwyczajnie za duże i zbyt rozbudowane mają bryły, do tego jakieś wykusze - tak na oko wspomniane Tamaryszki wydają się być najdroższą opcją, natomiast Apollo najtańszą - mnie też się bardziej jednak podoba Merkury, jakoś dach czterospadowy na parterówkach wygląda zgrabniej, poza tym pokoje mają rozsądniejszą wielkość, myślę że przy ostrym reżimie finansowym możecie się zmieścić - ale nie zaszkodzi wziąć kredyt na więcej, tak na wszelki wypadek ;-)

 

Głosuję na Merkurego 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec po przemyśleniach kwota inwestorska prawdopodobnie wzrośnie do 240 k/pln więc szanse wzrastają. Dzieki.

 

ps. byłem dzis na Bartyckiej (skupisko blaszaków z wszystkim co związane z budowaniem i wykańczaniem taka mekka budownictwa w W-wie) nabrałem troche wiedzy :roll: Jestem mile zaskoczony ludzie w sklepach mimo że nic nie kupowałem w miarę chętnie doradzali i podpowiadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak wiemy wyposażenie moze tez różnie kosztować - dziś połaziłęm sobie po nowootwartym Liroyu - tak - kibelek-kompakcik firmowy od 120 złotych (ale można też geberycik w ścianę za jedyne 800 plus montaż), wanna 170 cm - 300 zł (ale można też wassermankę za powiedzmy 4kPLN), kabiny prysznicowe od 300 zł (można też za 3-4 kPLN) - itd, itp.

 

Podobnie z kuchnią - w Forte mają przecenę, można kupić meble z ekspozycji za pół ceny - jedyne 12,500... można też samemy zbudować szafki i dokupić blacik i drzwiczki, zamkniemy się w 1500 za całość i to z klameczkami... albo jak nam się nie chce zamówić w rzeczonym Liroyu czy innej Castoramie - wyjdzie ok. 3 tysi.

 

Są rzeczy na których nie warto oszczędzać, na innym\ch można skubnąć parę złotych albo odłożyć na później - decyzja co kiedy i za ile należy do ciebie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Uwidził mi się z żoną projekt GL 104 ze Studia Atrium. Na czym mógłbym zaoszczędzić przy jego realizacji. Zależy mi na jak najmniejszych kosztach, chociaż wiem, że są takie, których się nie pominie. Na starcie zrezygnowałbym z porothermu i dachówki.

 

Pozdrawiam

Marczysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry a właściwie dobry wieczór!

 

Jak widzicie jestem świeżynka na tym forum :D

Wpadam się tylko przywitać i przedstawić - jestem kolejnym oszołomem, któremu zamarzyła się własna chata.

W tej chwili kupujemy działkę (jesteśmy po podpisaniu umowy przedwstępnej) i w przyszłym tygodniu ruszamy na w poszukiwaniu banku, który nam tę działkę skredytuje.

Działka znajduje się pod Poznaniem, 100 m od lasu. Od stycznia intensywnie szukalismy dzialki blisko Poznania - żeby dzieci (jak podrosną) miały jak dojechac do miasta (np. do szkoły lub na spotkanie z przyjaciółmi) i żebyśmy my mogli wyskoczyc letnią porą na rynek i nie zbańczyć na taksówkę powrotną no i żeby codziennie nie dojeżdżać do pracy 50 km w dwie strony. Taka odległość od miasta niestety oznacza wysoką cenę za m2. Na domiar złego nie ma małych działek :( . Wymarzylismy sobie 700-800 m2 a w końcu zdcydowalismy się na 1208.

Działeczka chwyciła nas za serducha od pierwszego wejrzenia - wiele działek widzielismy i żadna nie wpadła nam w oko dopiero ta...........

I od zeszłej środy, od kiedy podpisalismy przedwstęna dopadł mnie strach - czy aby przypadkiem nie porywamy się z motyka na słońce???????

Czy przypadkiem się nie przeliczylismy???????

Mój mąż optymistycznie nawet rzucił, że "najwyżej ją sprzedamy i nie stracimy na niej" - w tej chwili własciciel podwyższył cenę z metr o 10 zł w stosunku do tego co było 3 tyg temu.

 

Wymyśliliśmy sobie budowe w ten sposób, że bierzemy kresyt na dzialkę + stan surowy ( w tym działka 110 tys :o - ja chyba na głowe upadlam!!!).

Potem sprzedajemy nasze 40-metrowe mieszkanie (blisko centrum Poznania, blok z 1958 r), które mam nadzieję warte jest ze 120 tys. a na końcu sprzedajemy działkę położona 25 km od Poznania (1000 m2 w tej chwili 57 zł/m2) - mam nadzieję, że cena wzrośnie.

 

No i nie wiem czy to nie jest zbyt optymistyczny wariant, zupełnie oderwany od rzeczywistości.

Na stan surowy chcielibyśmy wziąć 150 tys, czyli całośc kredytu 260tys.

 

Czy urwałam się z choinki??????

 

Miotam się między projektami i wykazuję totalny brak wiedzy dotyczącej kosztów budowy.

Oczywiście najbardziej podobają mi się dachy kopertowe z lukarnami........... Chyba najdroższa opcja.

 

Pierwsze co zrobię to przeczytam cały wątek.

 

A póki co to po prostu chciałam się tylko przedstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zioma (bardziej ziomalke) z Poznania

ja nie wiem nad czym ty się jeszcze zastanwiasz - mieszkanie, działka - wiec kasa na dobry i to bardzo dobry początak juz jest! a jak nie starczy to zawsze mozna podreptać do baku i zapukac w okienko do doradcy;)

 

mna wczoraj targały złe myśli.... chyba za duży ten dom sobie wymarzyliśmy... jak pomysle sobie o wizycie w banku to nie dobrze mi się robi. mam nadzieje że bedzie dobrze.

 

pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj xwing. My budujemy domek który wielkociš i nie tylko troszkę przypomina Apollo. Nasz projekt coprawda jest indywidualny ale oparty na klementynce archipelagu a klementynka archipelagu to projekt bardzo przypominajacy apollo. Ponieważ sporo osób buduje klementynkę na forum znajdziesz klub klementynkowiczów. Może oni mogliby ci pomóc w rzeczywistej wycenie twojego Apollo.

Trudno jest ocenić tak naprawdę za ile mozesz wybudować dom. Jak można poczytać chociażby tutaj http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=17856&start=360, ceny za 1m2 sš bardzo rozbiezne.

My swój zamierzamy postawić w stanie surowym za 100 tys. czy sie uda jeszcze nie mogę powiedzieć na 100%, w przyszłym tygodniu będziemy szałować strop, ale liczę że tak. Na forum budujšcych klementynkę, doczytałam sie natomiast, że ktos za stan surowy dał skolei 181 tys.

Tamten dom buduje wynajęta ekipa, nasz budujemy coprawda nie sami, ale zwykle a to zaprzyjaniony murarz, a to jakis znajomy poleca nam gdzie taniej kupic maxa itd. Mamy znajomego kierownika budowy, który robi wpisy za dziękuję, geodetę. Mamy zamiar kupić te tańsze okna, z uwagi na mimimalizację kosztów planujemy zrezygnować z okien dachowych, dach przykryć blachš, bo kto tam ma znajomoci i obiecał dobrš cenę itd. Powiem szczerze, ze my wzielimy kredyt 215 tys. i planujemy w tej kwocie wybudować i wykończyć nasz domek. Może nie wszystko odrazu, może poddasze będziemy wykańczac póniej, a może się uda. Póki co mamy juz ciany i sš naprawde duże szanse zmiecić sie w tych 100 tys.

Jesli chcesz poznać rzeczywiste koszty budowy, pytanie ile kto zapłacił za swój dom i jaki kto ma metraż niekoniecznie musi byc dobrym sposobem. Spróbuj może poprosić kogo, kto juz wybudował swój dom (jesli nie znajdziesz nikogo, kto budowoał apollo, moze spytaj o klementynkę) o zestaw materiałów potrzebnych do budowy, a potem znajdzu siebie jakš hurtownie i popros ich o kosztorys. sprawdz ile zapłacisz zarobociznę w swoim regionie. Ile zapłacisz za doprowadzenie mediów na swoja działkę. To chyba jedyny sposób, by sie dowiedzieć, czy za 220 tys wybudujesz apollo, merkurego czy inny dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za porady :)

pytanie musisz sobie zadać czy w tek kwocie maja tez byc rzeczy okołodomowe np ogrodzenie, szambo (przyłacze kanalizacyjne), studnia (wodociąg), AGD, wyposażenei łazienek w końću poza zbudowaniem domu trzeba w czymś mieszkac..

Kwota o ktorej wspominam wcześniej jest przeznaczona na dom pod klucz i średnim AGD, z przyłączem prądu, studnią, i szambem. Natomiast na pozostałe rzeczy okołdomowe (ogród, ogrodzenie) mam zablokowaną oddzielną kasę.

 

Pineska

Bardzo dziekuje za słowa wsparcia i porady. Trochę już czytałem ale jak wiesz nie ma jednoznacznej odpowiedzi za ile wybuduje swój dom. Technologię przewiduje klasyczną tj. BK + styropian. Co do innych rzeczy też raczej bez udziwnień tj. tradycyjnie i raczej wg. średniego standardu. Jedyne co kombinuję to podnieść ściankę kolankową o 2 pustaki (wieksze poddasze - to bedzie moje królestwo), ogrzewanie podłogowe (poza sypialniami i poddaszem), i ew dachówkę na dach bo działka w bezpośredniej okolicy lasu a tu mnie ostrzegają że blacha będzie mocno zieleniała. Natomiast co do cen to faktycznie - zestawienie materiałów + hurtownia i cena robocizny, ale zdaje sobie sprawę że to i tak wyjdzie kwota którą należy podnieść o 15 %, wtedy powinno być w miarę realnie. Musze to dosyć solidnie policzyc bo nie chcę doprowadzic do sytuacji że mi nie starczy na wykończenie lub jakieś AGD.

Zobaczymy co w banku na to powiedzą (mam na mysli ilość kasy) bo ponoć od lipca jakieś zamiany w kredytach (niezbedny wklad własny i zdolność liczona w PLN).

 

Zaczynam to wszystko widzieć w bardziej realnym świetle i coraz więcej sceptycyzmu czuje co do w/w projektów z kasą jaką będę dysponował. Samo AGD, kuchnia i wyposażenie łazienek pochlonie straszną ilość kasy.

Trochę mnie sprowadziliście na ziemię i fakt musze wszystko policzyc dokładniej jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do dachu to z tego co słyszałem właśnie dachówka ma tendencję do porastania, blacha co najwyżej rdzewieje ;-)

Jeśli w tych projektach chcesz kombinować, podnosić ściankę kolankową, robić normalny strop i uzdatniać poddasze to na mój nos - zapomnij, że się zmieścisz, bo ci się nagle robi ponad 200 metrów powierzchni w podłodze :o a tę najlepiej brać do szacowania kosztów a nie jakąś abstrakcyjną użytkową...

Ale kombinuj, kombinuj bo warto 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello oszołomy,

 

ostatnio mam zaległości, ale dlatego, że był to bardzo intensywny czas. Przybywam, żeby się pochwalić... ahhhhhh.

Działka kupiona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D

Więc wyglada to tak: 951 m kw. miejscowość Rokietnica, jakieś 15 km od Poznania. Działka wyszła 37500 zł, + koszty notarialne 2450 zł i 1300 zł dla pośrednika :(

Od momentu kiedy ją znalazłem, tj 19 grudnia minęło trochę czasu. Na warunki zabudowy czekałem ponad 3 miesiące.

Teraz mam zamiar działkę ogrodzić, bo miejscowi zrobili sobie przez nią taką skrótową drogę... Następnie będę działał z przyłączami. Myslę, że nie będzie problemu, bo wszystko jest przy działce. Potem projekt (będzie jednak indywidualny, ale oparty ma tym, który wcześniej tutaj podlinkowałem) No i powoli trzeba rozglądać sie za kredytem i liczeniem potrzebnej sumki, czyli niejako podpinam się do obecnie wałkowanego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my z Martą (koleżnaka małżonka) jesteśmy po naprawdę burzliwej nocy i prawie całej sobocie :evil: - wybieraliśmy projekty i no i jest 3 szt - reszta juz odpadła [uff :lol: ]. Teraz trwają dywagacje nad funkcjonalnością, kosztem budowy i innymi czynnikami.

Może wy macie jakieś opinie na temat tych projektów - na pewno pomoże nam to w wyborze. I oto projekty:

Apollo II juz wczesniej wspominany, notabene Apollo to mój faworyt :lol:

Merkury II to znowu faworyt Marty

no i ten w miarę podoba nam się obojgu (ale nie tak na 100%) Dom w tamaryszkach

Sorki że tak głowe zawracam ale nam po prostu już brakuje argumentów. Z góry wielkie dzieki.

 

ps. a co to te tamaryszki

 

 

A mnie najbardziej odpowiadają te Tamaryszki...zresztą sama mam projekt z Archonu więc moze mam do nich taki sentyment :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska! 2000-2500 zł za kierownika budowy za nasz domek za całą budowe to dużo? wysyłam na podpisanie umowy żonke bo po ostatniech osiągnieciach (pozwolenie na budowe w 2 dni!!!) załatwi też pomyślnie tę niższą kwote :wink: - oczywiście troche żartuje sam poprostu nie moge jechać, ale musze i tak powiedzieć że w negocjacjach jest duzo lepsza ode mnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello oszołomy,

 

ostatnio mam zaległości, ale dlatego, że był to bardzo intensywny czas. Przybywam, żeby się pochwalić... ahhhhhh.

Działka kupiona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D

Więc wyglada to tak: 951 m kw. miejscowość Rokietnica, jakieś 15 km od Poznania. Działka wyszła 37500 zł, + koszty notarialne 2450 zł i 1300 zł dla pośrednika :(

Od momentu kiedy ją znalazłem, tj 19 grudnia minęło trochę czasu. Na warunki zabudowy czekałem ponad 3 miesiące.

Teraz mam zamiar działkę ogrodzić, bo miejscowi zrobili sobie przez nią taką skrótową drogę... Następnie będę działał z przyłączami. Myslę, że nie będzie problemu, bo wszystko jest przy działce. Potem projekt (będzie jednak indywidualny, ale oparty ma tym, który wcześniej tutaj podlinkowałem) No i powoli trzeba rozglądać sie za kredytem i liczeniem potrzebnej sumki, czyli niejako podpinam się do obecnie wałkowanego tematu.

 

gratuluje zakupu!! my tez tam się rozglądaliśmy - okolica tez jest fajna, wiec powodzenia w dalszej drodze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...