Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej :)

Wykonawca może być kierownikiem, pod warunkiem, że ma uprawnienia i opłaca składki w izbie...

Ja takiego układu nie polecam - miałam przez pół budowy kierownika-figuranta wiszącego na garnuszku wykonawcy... Kosztowało to grosze, ale facet nie robił NIC. Teraz po wywaleniu tamtego mam prawdziwego kierownika - różnica kolosalna. Na tym naprawdę nie warto oszczędzać...

P.s. z upierdliwością tez nie warto przesadzać - na początku mieliśmy inspektora, któremu podziękowaliśmy z powodu nadupierdliwości - podejrzewam, że z jego udziałem budowa byłaby TERAZ gdzieś na etapie stropu, a my siwi lub łysi :roll: . Mierzył co do centymetra szerokość wykopu - tak też do bani 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baba_budowniczyno to mnie pocieszyłas. moja małża właśnie jest na rozmowie z tym za 1000zł - ciekawe co załatwi - podobno facet za bardzo nie rusza się ze stołka, ale zwsze co do mniego dzwoniłem to słyszałem: "p.M jest na budowie" wiec chyba nie jest taki najgorszy. albo tez birze wszystko co podleci....:roll: no obaczymy - dam znać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Na forum jestem nowa ale o własnym domku myslałam już od 2000 roku.

Przez wiele lat sądziałam, jako że jestm niecierpliwa, że lepiej będzie kupić domek.

Ale nie znalazłam takiego, który leżałby pod lasem, najlepiej w puszczy:):):)

Za to znalazłam taką działkę - koło Kicina (13 km od Poznania), w tzw Puszczy Zielonce - Poznaniacy wiedzą..

Ceny zaczynały się tam od 200 zł za metr!!!

A wielkości działek są od 1800 do 6000.

Nie będę opisywać swoich aktów desperacji i sposobów perswadowania właścicielom działek, za jakie pieniądze chcę ja kupić!!!!!

Oszołomy i desperaci mają jednak szczęście - znalazłam (molestując urzędników) - wszystkich właściceli działek w tamtym miejscu i wreszcie znalazłam takich, którzy potrzebowali pilnie pieniędz i kupiłam dzialkę wartą 250 tys za 120000 - dużo? Pewnie tak ale było warto.

Kredyt zaciągnięty w KB nie starczy jednak na budowę bo za dużo kosztowała działka:):) do tego jeszcze bubuję dość drogi dom z projekyu idylla - Domus. Skąd weżmę pozostałe pieniądze gdy kolejne transze skończą się na stanie surowym??? Nie wiem!!! Pewnie tak samo fuksiarsko sie wybuduję jak kupiłam działkę:::))) Oszołomy i desperaci - Pozdrawiam - pamiętajcie jak chcesz w życiu wszystkiego to dostaniesz duzo a jak chcesz trochę możesz nie dostac nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grupy oszołomów z małym wkładem.

Mam działkę (prawie 20 arów) i pierwszą stówkę na stan surowy.

Reszta kredyt - myślę o drugiej stówce. :roll:

Buduję w Wielkopolsce.

Właśnie dziś leją ławy.

Docelowo we wrześniu ma być dach tzn. pełne deskowanie + papa.

Wykończeniówka do wakcji następnego roku.

Chciałbym w rok się wprowadzić (od wbicia łopaty po wieszak w łazience).

Póki co brakuje mi 100 tys. za którymi będę biegał po bankach od stycznia 2007.

Wkrótce założę dziennik.

Oszołomy jestem z Wami! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja moi drodzy mam skończona papierologie!!!!

dziś odebrałem uprawomocnienie i za 7 di moge zacząć budowe!! yuuuhuu!!!!!!!

 

zaczynamy od blaszka heheheh

 

no a z rzeczy mniej miłych to te cholerne przyłącza jeszcze..... no i po ciuchu jeszcze powiem k r e d y t ,ale sciisiiiii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja moi drodzy mam skończona papierologie!!!!

dziś odebrałem uprawomocnienie i za 7 di moge zacząć budowe!! yuuuhuu!!!!!!!

 

zaczynamy od blaszka heheheh

 

no a z rzeczy mniej miłych to te cholerne przyłącza jeszcze..... no i po ciuchu jeszcze powiem k r e d y t ,ale sciisiiiii

 

Pociesze Cie, ze my przylaczy nie mamy do dzisiaj, a budowe rozpoczniemy i tak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja moi drodzy mam skończona papierologie!!!!

dziś odebrałem uprawomocnienie i za 7 di moge zacząć budowe!! yuuuhuu!!!!!!!

 

zaczynamy od blaszka heheheh

 

no a z rzeczy mniej miłych to te cholerne przyłącza jeszcze..... no i po ciuchu jeszcze powiem k r e d y t ,ale sciisiiiii

 

przerabiałem to 2 tyg. temu, znam to uczucie :-)

 

Powiem więcej, we wszystko uwierzyłem jak zobaczyłem wykop pod ławy.

Wówczas lepiej oczami wyobraźni widziałem przyszly dom.

Samo wytyczenie przez geodetę nie wywarło na mnie większych doznań :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My znów możemy się czymś pochwalić 8) Czujemy się tak jak prawie zamieszkujący już w nowym domu. :D

 

To nasz komin od kominka i grilla. :p

 

http://www.directupload.net/images/060602/temp/5bHHm2Zi.jpg

 

A to cały taras:

 

http://www.directupload.net/images/060602/temp/Uy42y2GP.jpg

 

Więźba już przykryta i czekamy na dachówkę. Od poniedziałku ruszamy dalej.

 

http://www.directupload.net/images/060602/temp/UsUnB8z2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetmar Witaj..hmmm to i tak widzę, że tak jak my to na razie nikt nie zamierza poszalecAlbo mieszkanka, albi dorbny wkład , albo działka, łazdynawet "Oszołom" coś ma, tylko my zupełnie nic...;)

 

witajcie

czytając twoje posty - widzę siebie i moją sytuację. Jesteśmy prawie 8 lat po ślubie, mamy dwójkę wspaniałych maluszków (5,5 i 4). Nie mamy za to własnego mieszkanka, domku czy chociaż pokoju. Wynajmujemy za 800 zł + 400 czynsz i inne opłaty:( Zero odłożonych pieniążków.

Dopiero od niedawna mamy większą zdolność kredytową i zastanawiamy się co robić. Czy kupić mieszkanie 3 pokojowe w bloku (Poznań) w cenie od 180 -300 tys. zł i płacić przez 30 lat? Czy też wziąć kredyt i kupić działkę i budować domek? Od dziecka marzył mi się mały domek z kominkiem i ogródkiem:) Zależy mi jednak na czasie, chciałabym jak najszybciej zamieszkać we własnym. czy zdążylibyśmy powiedzmy w lipcu kupić działkę, załatwić pozwolenia i postawić domek tak aby wprowadzić się na Boże Narodzenie tego roku? Z każdym miesiącem tracimy 800 zł na wynajem... I co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula, taka możliwość jest jedynie jeśli kupisz niewielki dom w budowie, a najlepiej stan surowy zamknięty (jest już czerwiec!), albo po prostu kupisz dom. Jeśli kupisz gołą działkę, to możesz mówić o dużym szczęściu, jeśli zdążysz z papierami i przyłączami na przyszłą wiosnę (wtedy możesz już zacząć budować).

U nas właśnie zamyka się stan surowy, a przeprowadzka na koniec roku wcale nie jest taka pewna :roll:

Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł, zaś przy budowie może owocować problemami ciągnącymi się przez lata. Nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

czytając twoje posty - widzę siebie i moją sytuację. Jesteśmy prawie 8 lat po ślubie, mamy dwójkę wspaniałych maluszków (5,5 i 4). Nie mamy za to własnego mieszkanka, domku czy chociaż pokoju. Wynajmujemy za 800 zł + 400 czynsz i inne opłaty:( Zero odłożonych pieniążków.

Dopiero od niedawna mamy większą zdolność kredytową i zastanawiamy się co robić. Czy kupić mieszkanie 3 pokojowe w bloku (Poznań) w cenie od 180 -300 tys. zł i płacić przez 30 lat? Czy też wziąć kredyt i kupić działkę i budować domek? Od dziecka marzył mi się mały domek z kominkiem i ogródkiem:) Zależy mi jednak na czasie, chciałabym jak najszybciej zamieszkać we własnym. czy zdążylibyśmy powiedzmy w lipcu kupić działkę, załatwić pozwolenia i postawić domek tak aby wprowadzić się na Boże Narodzenie tego roku? Z każdym miesiącem tracimy 800 zł na wynajem... I co robić?

 

Ciężko będzie coś w takim czasie zrobić. Jedyna idea, to taka jak napisał Kropi. Ja znalazłem działkę w grudniu 2005, akt notarialny podpisałem na koniec maja 2006. Teraz przyłącze prądowe, mapki, projekt, pozowolenie, ekipa(y) ... itp itd. To trwa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...