Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aida mi też początkowo baaardzo się spieszyło, :-? teraz zostałam zmuszona do pokory i zaczynam się przyzwyczajać, że wszystko idzie bardzo opieszale :evil: Dla pocieszenia powiem, że niektóre znane mi osoby mają zawrotne tempo, ale jak ogranicza brak kasy, to niestety nie jest to już takie proste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ..jak zwykle chodzi o kase..Z dzialka sie tak pokiełbasilo, bo gosc nei chce przdwstepnej i zadatku tylko calosc kasy i umowa wiarząca... No i lipa bo odpada kredyt na calosc....Ba nawet na poczatek trzeba by dzialke na zwykly konsumpcyjny..Masakra, no i nie wiem czy nam sie domek nie przesunie przez to ... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida mi też początkowo baaardzo się spieszyło, :-? teraz zostałam zmuszona do pokory i zaczynam się przyzwyczajać, że wszystko idzie bardzo opieszale :evil: Dla pocieszenia powiem, że niektóre znane mi osoby mają zawrotne tempo, ale jak ogranicza brak kasy, to niestety nie jest to już takie proste.

 

Podpisuję się obiema rękami!!!! :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida mi też początkowo baaardzo się spieszyło, :-? teraz zostałam zmuszona do pokory i zaczynam się przyzwyczajać, że wszystko idzie bardzo opieszale :evil: Dla pocieszenia powiem, że niektóre znane mi osoby mają zawrotne tempo, ale jak ogranicza brak kasy, to niestety nie jest to już takie proste.

 

Podpisuję się obiema rękami!!!! :roll: :roll: :roll:

Cyla ty sie lepieuj pokazuj czesciej i pisz co u Was bo tak mi jakos brakuje Ciebie tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczegóż to nie chce przedwstępnej umowy? Mój nos trapera wietrzy podstęp :roll: - czy sprawdzałaś np. w sądzie jak wygląda księga wieczysta dla tej działki? Jak wypis z rejestru gruntów? Albo lokalny plan zagospodarowania? jakie są warunki określone w planie - albo jakie musisz spełnić żeby dostać WZ?

 

Pan notariusz mówił nam, że faktycznie parę lat temu ludzie strasznie się burzyli na umowy przedwstępne i finansowanie z kredytu (nawet wychodzili z kancelarii i zrywali akt :o ), ale teraz w ten sposób odbywa się 80% transakcji i ludzie już przywykli.

 

Czym motywuje swój opór? Umowa przedwstępna gwarantuje przepadek całości zadatku, jeśli nie wywiążesz się w terminie z calością kasy - ty tez jesteś kryta, bo jak panu coś odpali to możesz go ścigać na kwotę 2x wyższą. Gość ma pewność, że ty to kupisz, ty na spokojnie sprawdzasz sobie po urzędach czy wszystko jest ok - moi sprzedający nawet nie nalegali na zadatek (rozumieli, że ciężko jest skombinować kilka tysięcy tak o ;-) ), spisaliśmy umowę w formie szczątkowej, tak dla banku żeby dał kredzia - i wsio. Wszystko odbyło się w terminie oznaczonym w tej umowie.

 

Dlaczego chcesz brać kredyt konsumencki na działkę? Bierzesz normalnie hipoteczny, w 2 opocjach: albo osobno na działkę, a potem strarsz się o 2-gi kredyt na budowę, albo od razu bierzesz na jedno i drugie, z tym że transze "budowlane" dostajesz dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Czas od złożenia wniosku do wypłaty kaski wynosi 2-3 tygodnie (czasami dłużej jeśli jest jakaś nieprzytomna promocja typu 2% w Fortisie w grudniu 2005).

 

Jełsi działka jest fajna i 100% ok to walcz, jeśli koleś kombinuje to odpuść i szukaj dalej.

 

Powodzenia! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witajcie :p

U nas nic ciekawego, jest już prąd i ogrodzenie tzw tymczasowe ,żeby zaznaczyć swój teren. No i cały czas czekamy na decyzję banku - czy dadzą kredyt czy nie :evil: Wniosek już wypełniony , mamy jeszcze dowieźć brakujące papierki.

 

A to nasz prądek tzn skrzyneczka,kopareczka i jeszcze fragmenty ogrodzenia w oddali :lol:

 

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/4/9/5/16629897_d.jpg

 

Pozdrawiam wszystkie stare :lol: i nowe OSZOŁOMKI :wink:

cyla 8) i mąż :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyla sliczny prad i sliczna dzialeczka...ehh chcialabym jzu na tym etapie byc;) A ile placiliscie za przyłaca rózne>> dotychczas?

 

U nas to wygląda tak, że bierzemy kredyt konsumpcyjny na nia....A potem postaramy sie po podpisaniu umowy ohipoteczny albo na dzialke albo na calosc..chyba da się tak zrobić żeby refinansowac zakup....Troche drozej niby ale z drugiej strony bedziemy mieli pewnosc ze dzialka nasza...

 

Twierdzi że zaczeka na kase i dizalke przyczyma ...Mapki, wyrus z planu widzielismy..mamy numer ksiegi wieczystej zeby posprawdzac i numer dzialki żeby sprawdzic aktualny plan... Planm mniejscowy w tej gminie ejst wieć powinno pojsc szybko, w poniedzialejk jedziemy do gminy ogladac mapki i te ksiegi w sadzie..Postaramy sie tez o odpisy itd ale to jzu potrwa..mysle ze sprawdzimy to i podpiszemy umowe a wyrysy toi juz potem zeby nam to ktos nie dmuchnoal szczegolnie ze przynas ktos chciala brac ta dzialke a oni powiedzieli ze ta jedna to juz zajeta

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo maja dwie..., głowa mnei jzu od tego boli;) A kredyt to zabojczy bedzie..Jarek mowi ze to test przed tym budowlanym;) Jak ten spalcac bedziemy to tamten tym bardziej;) No mzoe ale na razie mnie to przeraza...

 

Kropi gosc sie uparl i koniec..dali wszelklei numery zeby sprawdzac ze wszystko czysto jest i ok...Ale on ma takie warunki i juz... Moze przyczyma bo się chyba imnspodobalismy..Karolina oczywiscie plusow nalapala, tam jest dizeciak rok starszy gonili tam a jak odjezdalismy to maly chcial z nami i akrolinka jechac i sie poplakal;) Kariolina tez plakala:D Istny cyrk no ale sie polubili widac:)

 

Wydaja sie w pozadku...ale aj sie ciagle bede i tak bac dopuki nie bede iec aktu notarialnego w rece..apropo notariusz to ile procent bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posprawdzajcie dobrze, jeśli ok to brać i ju.

 

Co do taksy to mają jakies widełoki od-do (zwykle biorą niestety raczej w kierunku DO), nie mniej niż - na stronach większości biur pośrednictwa jest kalkulator opat dodatkowych, np. tu: http://dsi.com.pl/main.html, wpisujesz wartość działy i reszta wyskakuje sama. Nie zapomnij o podatku 2% :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aida77mnie tez cosik tu śmierdzi... może dajcie sobie spokój z tą działką - kredyt komps. zabije was!!! dacie rade go spłacić przed następnym na dom??? jezeli nie, nie będziecie mieli zdolności kredytowej z takim kredytem!!! przemyśl to - rzeczywistość poźniej niesamowicie zaskakuje!! :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...