Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!!! Jestem już 100% oszołomem!!! Nie odwiedzałem stronki ponieważ biegałem z papierkami... Sytuacja jest następująca... Kredyt we frankach, kupiony domek parterowy z poddaszem użytkowym , działka pod lasem prawie 3000metrów... teraz walcze z wykończeniówką (masakra - padamy z żoną na twarz :) ) ale jest super !!!! :lol: :lol: :lol: lecę robić dalej póki widno jest. wkrótce jak trochę odsapne zamieszczę fotki. Powodzenia i życzę wytrwałości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida sprawdź wszystkie możliwości w stylu dokupienia, dodzierżawienia itp. które dadzą ci możliwość budowania teraz a nie w zależności od urzędniczego widzi mi się - taka informacja może być prawdziwa ale nie wiesz czy aby na pewno, nikt ci nie da gwarancji ani czy ani kiedy - może za pół roku a może za 100 lat.

 

Kiedyś przymierzałem się do jednej takiej działeczki i dobrze że sprawdziłem w planie że oprócz minimalnej powierzchni jest jeszcze minimalna szerokość - ta była o 2 metry za wąska... kobita przez pół roku załatwiała przesunięcie granicy między dwiema swoimi działkami :o .

 

Gdybym był w twojej skórze to nie przestawałbym szukać czekając, co wyniknie z tych zmian - lepiej stracić okazję niż kasę, a może trafi się coś równie fajnego tylko bez haczyków?

 

Trzymam kciuki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida, pomijam to, że na tej działce nie można budować, że wogóle szkoda jej bo podoba się Wam, ale te 200 m kw to stanowczo za mało!

Załóżmy że dom zabierze 100 m powierzchni, posadzisz parę krzaków i co zostanie? 90; 80 m kw? Narysuj sobie kwadrat o wymiarach 9 na 9 i pomyśl czy tak ma wyglądać twoje podwórze przez następne dziesięciolecia?

Z_a___ m_a_ł_o_!

Bądź twarda i nie napalaj się, bo to najgorsze w podejmowaniu ważnych decyzji. Mnie pośrednik ponaglał z zakupem, bo "działka pójdzie... itp itd", a ja myślałem sobie "izy, izy" Zbierałem papiery do warunków zabudowy, potem wniosek o warunki i tak po pół roku dopiero kupiłem działkę wiedząc że postawię na niej swój domek.

 

Albo sprzedający przystanie na umowę przedwstępną z odpowiednim zapisem, albo sobie wyluzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja cichutko powiem, ze w końcu otrzymałam decyzję kredytową teraz tylko podpisac umowe :roll:

 

Witam w klubie :D

 

W którym banku bierzecie i na jakich warunkach?

 

mBank warunki to 2,45% i 1% marży, natomiast jednak nie zaliczyli nam różnicy miedzy wyceną a kredytem do wkładu własnego... teraz tylko czekamy na telefonik kiedy umowa...

 

Ojej! a dlaczego nie zaliczyli różnicy między wyceną a kredytem do wkładu własnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja cichutko powiem, ze w końcu otrzymałam decyzję kredytową teraz tylko podpisac umowe :roll:

 

Witam w klubie :D

 

W którym banku bierzecie i na jakich warunkach?

 

mBank warunki to 2,45% i 1% marży, natomiast jednak nie zaliczyli nam różnicy miedzy wyceną a kredytem do wkładu własnego... teraz tylko czekamy na telefonik kiedy umowa...

 

Ojej! a dlaczego nie zaliczyli różnicy między wyceną a kredytem do wkładu własnego?

zaraz zaraz ... ale o co chodzi???? chyba czegos nie wiem???? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ten garaz jest..faktycznie super, no ale jak jest poddasze to i tak mozna je zrpbic na potem wiec nie jest zle;) [/color]

 

Aida, a wiesz, że ten domek Arletta własnie jest fajny z garażem w bryle.

Ja bym tam zrobiła swoją sypialnię. Pozostałe pokoje: jeden dla dziecka, drugi gościonno-biurowy. Schodów bym teraz nie budowała, a w tym miejscu można zrobic wielką garderobę.

To wcale nie jest drogi domek, a bardzo funkcjonalny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zaczynam się przyznawać sama przed sobą do oszołomstwa z ta budową, dlatego do Was częściej zaglądam :D

Działka na kredyt, wkrótce kredyt na dom, aż strach o tym myśleć. Kredyty w CHF drożeją od lipca, waluta stoi wysoko, a za co żyć :wink:

Zanim dogoni kredyty w pln .... to uzbierasz na chlebek z różnicy :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zaczynam się przyznawać sama przed sobą do oszołomstwa z ta budową, dlatego do Was częściej zaglądam :D

Działka na kredyt, wkrótce kredyt na dom, aż strach o tym myśleć. Kredyty w CHF drożeją od lipca, waluta stoi wysoko, a za co żyć :wink:

Zanim dogoni kredyty w pln .... to uzbierasz na chlebek z różnicy :):)

 

:wink:

No ale jak CHF dogoni złotówki to mi mąż każe roboty szukać, a ja już przywykłam do siedzenia w domu.

Zamieniłam pasje pracowania w pasję budowania, ale jak mi to zostanie to trzeba się będzie leczyć :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja cichutko powiem, ze w końcu otrzymałam decyzję kredytową teraz tylko podpisac umowe :roll:

 

Witam w klubie :D

 

W którym banku bierzecie i na jakich warunkach?

 

mBank warunki to 2,45% i 1% marży, natomiast jednak nie zaliczyli nam różnicy miedzy wyceną a kredytem do wkładu własnego... teraz tylko czekamy na telefonik kiedy umowa...

 

Ojej! a dlaczego nie zaliczyli różnicy między wyceną a kredytem do wkładu własnego?

zaraz zaraz ... ale o co chodzi???? chyba czegos nie wiem???? :-?

 

doliczyli jednak.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...