Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

Będę budować podobny domek do tego, który Ty planujesz, a mianowicie d06 z muratora http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=20&IdKolekcji=

 

 

Mam jedną uwagę do tego projektu. W projekcie ściany wewnętrzne są szkieletowe: płyta gipsowo-kartonowa obustronnie na ruszcie stalowym. Mieszkam od trzech lat w mansardzie, gdzie ściany działowe zrobione są w taki właśnie sposób. Traaagedia!! Aby zamontować na ścianie coś ciężkiego (np. szafkę kuchenną, półkę na książki) trzeba wszystko montować do stalowego rusztu. Poza tym wystarczy lekko puknąć w taką ścianę, a już robi się wgniecenie albo dziura. Jest też problem z pierwszym malowaniem takich płyt (przynajmniej ja miałam). Wchłaniają dużo farby i trzeba malować kilka razy. Jeśli wybiorę ostatecznie ten projekt, to napewno zmienię ściany wewnętrzne na coś innego.

 

Dagmara

 

Ściany działowe na pewno będą normalnie murowane, z kart.gipsu będzie tylko sufit, oczywiście z oszczędności, a mianowicie nie będzie terriwy, tylko strop drewniany, a konkretnie do dolnego wiązara będzie załączony podwieszany sufit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Włączę się, bo dyskusja typowo oszołomiasta :wink:

Wcześniej się nie wychylałem, ale mam taką cichą nadzieję zmieścić się w 150 tyś (lub blisko tej sumy), z tym że kwota ta nie zawiera:

- działki 8) - wiem, wiem, nikt tego nie liczy

- przyłącza elektrycznego

- wod-kan

- gazowego

- ogrodzenia

- papierkologii

- projektów

- pozwoleń, itp, itd

- może fundamentów, ale pożyjemy, zobaczymy

 

Projekt wybrałem typowo stodolasty (http://www.dom-parterowy.pl/ -->domy parterowe z mieszkalnym poddaszem --> projekt pm 03), a oprócz tego poszedł do cięcia. Został przez kolegę projektanta zmniejszony :o , a podczas tych prac jedno było tylko ważne. Funkcjonalność i koszt budowy. Na dachu będzie blachodachówka, a wykonczenie góry z założenia nie obejmuje kwota tych 150 patyków. Dam radę? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest stan deweloperski? Czego nie zawiera? To to samo co stan surowy zamknięty?

 

Masz z zewnątrz wykończony dom, są okna, drzwi zewnętrzne, ale musisz wykończyć wnętrza i zrobić "biały" montaż. Więc teoretycznie (i praktycznie w sumie też), trochę sianka trzeba do takiego stanu włożyć. A gdzie meble, wyposażenie kuchni, plazma, klimatyzacja, he he? Żeby nie było tak, że wprowdzisz się, a spać będziesz dalej na mataracach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin masz rację.. oprócz kosztów samej budowy domu trzeba liczyć rzeczy okołodomowe typu wodociąg/ studnia kanalizacja/ szambo, prąd, ogrodzenie, jakieśuporządkowanie terenu (nie da się mieszkac na kosmicznej działce a taka po budowie zostaje) że juz nie wsponę o kosztach papierkologii- adaptacaj budynku plan zagospodarowania działki itp itd...

myślę,że 150 tys to tak ledwo ledwo na dom ok 100 m2 bez instalacji bez wykończenia wewn. albo tylko częściowo wykończony o ile jest działka..

 

a czemu blachodachówka? my tez takowa zakładaliśmy ale okazało się, ze różnica w cenie między blachodachówką a dachówka cementowa wynosi całościowo ok 2 tys więc róznica nieduza a ponoc duzo lepszy komfort...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - wczoraj kupiliśmy dom!! :D

 

Koszty notarialne, sądowe i bankowe doprowadziły mnie prawie do zawału, ale nareszcie mamy swój kawałek świata!!!

 

Teraz dopiero się zacznie ...

 

 

Postaram się wstawić zdjęcie naszego domu, ale nie wiem, czy się uda.

http://img157.imageshack.us/img157/8633/dsc04952rr0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt wybrałem typowo stodolasty (http://www.dom-parterowy.pl/ -->domy parterowe z mieszkalnym poddaszem --> projekt pm 03), a oprócz tego poszedł do cięcia. Został przez kolegę projektanta zmniejszony :o , a podczas tych prac jedno było tylko ważne. Funkcjonalność i koszt budowy. Na dachu będzie blachodachówka, a wykonczenie góry z założenia nie obejmuje kwota tych 150 patyków. Dam radę? :roll:

 

Wśród kilku projektów, nad którymi zastanawiamy się z mężem jest i ten. Jeśli mógłbyś napisać, co zmieniłeś w projekcie, na czym zaoszczędziłeś, co zmniejszyłeś, byłabym wdzięczna. Ja bym chciała taki sam tylko z garażem (dg 08 ), ale ma trochę za dużo metrów. Ewentualnie - dg 24, dg 26.

 

A i jest jeszcze jeden problem - podatek katastralny. Czy ktoś z Forumowiczów wie, kiedy będzie wprowadzony. Wiem co to, ale jestem przeciw :)

 

Pozdrawiam

Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A i jest jeszcze jeden problem - podatek katastralny. Czy ktoś z Forumowiczów wie, kiedy będzie wprowadzony. Wiem co to, ale jestem przeciw :)

 

Pozdrawiam

Dagmara

 

Czytalem kilka dni temu - chyba w Gazecie Prawnej - ze jest silne lobby anty w tej sprawie i prawdopodobnie uchwalony bylby nie wczesniej niz po 2008 r. Prozpozycje stawek sa w widelkach 0,1 - 1,8 wartosci nieruchomosci; z tym ze dolna granica mialaby dotyczyc domow mieszkalnych zas gorna uzytecznosci publicznej itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród kilku projektów, nad którymi zastanawiamy się z mężem jest i ten. Jeśli mógłbyś napisać, co zmieniłeś w projekcie, na czym zaoszczędziłeś, co zmniejszyłeś, byłabym wdzięczna.

Podaj maila, puszczę Ci szkice mojego domku. 8)

 

No i stało się - wczoraj kupiliśmy dom!! :D

No to gratulacje! A w jakich rejonach kupiliście, jeśli można wiedzieć

 

Ja bym chciała taki sam tylko z garażem (dg 08 ), ale ma trochę za dużo metrów. przeciw :)

No, tego za tanie pieniążki i jeszcze z garażem nie postawisz. Ja wogóle zrezygnowałem z garażu, z biegiem czasu postawię wiatę.

 

a czemu blachodachówka? my tez takowa zakładaliśmy ale okazało się, ze różnica w cenie między blachodachówką a dachówka cementowa wynosi całościowo ok 2 tys więc róznica nieduza a ponoc duzo lepszy komfort...

Aaaaa, bo wiesz Sylvia, tak sobie ubzdurałem, nie licząc właściwie czy jest taniej, czy drożej. Przyjdzie czas, policzymy, i jak będzie niewielka różnica, to zrobię tak jak Ty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich bardzo serdecznie, bo jako córa marnotrawna pewnie powrócę do szacownej grupy:)

Bardzo dawno mnie tu nie było, postanowiłam sobie na jakiś czas odpuścić z działką, budową itd, więc pewnie nikt mnie nie pamięta, ale jeśli wszystko potoczy się po mijej myśłi, będę zaglądać częściej.

Aktualnie powróciłam do punktu wyjścia - szukam działki, a właściwie już znalazłam - w przystępnej cenie, piękna widokowo i na terenie o znacznym nachyleniu. Rozważamy zakup, a co za tym idzie kredyt, ale trochę mnie niepokoi to nachylenie. W przypadku decyzji na TAK, zawitam tu na dłużej, a póki co pozdrawiam.

Aśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciała taki sam tylko z garażem (dg 08 ), ale ma trochę za dużo metrów. przeciw :)

No, tego za tanie pieniążki i jeszcze z garażem nie postawisz. Ja wogóle zrezygnowałem z garażu, z biegiem czasu postawię wiatę

 

To budowa garażu tak bardzo podnosi koszty budowy? Myślałam, że garaż nie jest dużą inwestycją. O ile to może wyjść drożej? Bo przecież reszta projektu, to dokładnie ten sam dom, który Ty wybrałeś.

 

A, przesłałam Ci maila i dzięki za pomoc

Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem kilka dni temu - chyba w Gazecie Prawnej - ze jest silne lobby anty w tej sprawie i prawdopodobnie uchwalony bylby nie wczesniej niz po 2008 r. Prozpozycje stawek sa w widelkach 0,1 - 1,8 wartosci nieruchomosci; z tym ze dolna granica mialaby dotyczyc domow mieszkalnych zas gorna uzytecznosci publicznej itp

 

Drugim powodem, dla którego podobno szybko go nie wprowadzą jest fakt, że wszystkie posiadłości musiałyby zostać wycenione przez rzeczoznawców. A to spore pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt wybrałem typowo stodolasty (http://www.dom-parterowy.pl/ -->domy parterowe z mieszkalnym poddaszem --> projekt pm 03), a oprócz tego poszedł do cięcia. Został przez kolegę projektanta zmniejszony :o , a podczas tych prac jedno było tylko ważne. Funkcjonalność i koszt budowy. Na dachu będzie blachodachówka, a wykonczenie góry z założenia nie obejmuje kwota tych 150 patyków. Dam radę? :roll:

Pomyliłam się o oglądała dm 03 zamiast pm 03. To zupełnie inne domy. Przepraszam za zamieszanie. Ale i tak chętnie zobaczę, co zmieniłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt wybrałem typowo stodolasty (http://www.dom-parterowy.pl/ -->domy parterowe z mieszkalnym poddaszem --> projekt pm 03)

 

I jeszcze jedno pytanko. Na stronie firmy Brauherr jest niewiele informacji na temat projektów, a mnie interesuje jak oni rozwiązują sprawy izolacji i wentylacji. To jedna z najistotniejszych rzeczy przy projekcie. Na http://www.forumbudowlane.pl jest specjalista od tych spraw (T. Brzęczkowski), który pomaga bardzo surową krytyką ocenić właśnie te elementy projektu. Ale u Brauherra nic nie ma na stronie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałam dziś koszmrny sen :evil:

Śnił mi się nasz dom.....

Ale taki jakiś mały bez sensu całkowicie : w kuchni było miejsce na zrobienie 2 kroków, jakiś koszmarny zlew metalowy ohyda a w jadalni nie było nawt miejsca na stół :o W łazience koszmarne kafelki -każdy z innej parafii brrrrr.

Ktoś to umie rozszyfrowac :wink:

Mówią ,że sny na odwrót sie spełniają . Byle tylko nie okazało się ,że te kafelki będe miała w kuchni :o :o :o

Pozdrawiam cyla 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...