Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

Hej,

 

Witam w grupie oszolomow. Widze, ze bede musiala poczytac od poczatku, bo Wy juz nawijacie o szczegolach (jakies tam stropy i inne :-)).

Moja sytuacja jest taka - szukam dzialki. Niestety szukam jej coraz dalej od Kraka, ale musze oszczedzic na dzialce, zeby miec wiecej na domek oczywiscie na kredyt :-) Walcze nadal z myslami czy nie kupic starszego domu do remontu, ale mam nadzieje, ze w koncu je sobie skutecznie wybije z glowy, bo przygoda budowania bardzo mnie pociaga :-)

 

Aida - witaj again 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobry wieczór wszystim, po długich zmaganiach blondynki z komputerem udało mi się wkleić zdjęcie :D trochę za duże wyszło ale to i tak sukces.

 

Aaa, to dobra jestes :) Mi sie jeszcze nie udalo i nie wiem jak do tegopodejsc :evil:

 

Rozglądałam się dziś za kredytami bo projekt już się pomału rodzi w głowie naszego architekta. Wynalazłam kredyt budowlany w Santander Bank. Jako jedni z nielicznych (już niestety) dają kredyt we frankach. 200 tys. na 30 lat - rata 940 zł. Korzystniej niż w moim ukochanym BPH. i nie interesują ich żadne faktury. Robią wizję lokalną na budowie po wyczerpaniu kasy z poszczególnych transz. Myślę że to korzystna oferta. Chyba że ktoś zna lepszą. A może ktoś maś już kredyt w Santanderze? Dla wyjaśnienia dodam, że ten bank to dawne Polskie Towarzystwo Finansowe.

 

Z tym pytaniem to chyba lepiej do watku Prawo i pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydlak - dzieki za info. Wezme to pod uwage! Niestety na razie ani blisko ani daleko dzialki nie znalezlismy. Chcemy uniknac posrednictwa, bo to jak dla mnie zbyt droga impreza, wiec jezdzimy, pytamy i czasem juz mamy dosc, ale marzenie o domku nas motywuje :-)

 

Asiaf - 30 km to juz dla mnie duzo - o ile ceny mieszkan w Kraku zwariowaly, o tyle ceny dzialek podnosza sie w wolniejszym tempie (a moze mi sie zdaje?), wiec mozna - mam nadzieje - upolowac cos blizej w przystepnej cenie. Zycze powodzenia w znalezieniu fajnego zakatka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie moze troche nietypowe pytanie: czy ktos z was myslal o odzysku i sposobach wykorzystania szarej wody? Czy moze ktos z Was robil juz rozeznanie w temacie i jaki bylby tego orientacyjny koszt?

Temat mysle ciekawy zwlaszcza chyba dla tych, ktorzy podobnie jak ja, beda zmuszeni do korzystania z szaba (przynajmnije przez jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym nuymerze ładnego domu jest tez o rekuperatorach,wentytlatorach,klimatyzacji i inne przydatne rzeczy.

pozdrawiam budujacych i przymierzajacych sie z pustymi kieszonkami jak my ;-)

 

a tu dyskusja z forum o tyej tematyce

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1309221#1309221

 

temat idzie nawet dalej - o odzysk ciepla z takiej wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wracając do odległości - to 20 km to raczej nie tragedia. Z jednego konca duzego miasta na drugi to zwykle troche wiecej, wiec mysle ze kleic sie do zatloczonego centrum to troche glupio, zwlaszcza jesli ktos ucieka z blokowisk. :)) Albo rybka, albo...:)

A Krakusom co to szukaja dzialeczki polecam tereny na polnoc od Krakowa - ceny jeszcze znosne w porownaniu z okolicami przy zakopiance. Sporo ziemi rolnej z mozliwoscia zabudowy siedliskowej

Pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wracając do odległości - to 20 km to raczej nie tragedia. Z jednego konca duzego miasta na drugi to zwykle troche wiecej, wiec mysle ze kleic sie do zatloczonego centrum to troche glupio, zwlaszcza jesli ktos ucieka z blokowisk. :)) Albo rybka, albo...:)

A Krakusom co to szukaja dzialeczki polecam tereny na polnoc od Krakowa - ceny jeszcze znosne w porownaniu z okolicami przy zakopiance. Sporo ziemi rolnej z mozliwoscia zabudowy siedliskołwej

Pozdrawiam

K

 

Altra witaj :)

Krzysku na północ? Włąsnie tam są ceny z kosmosu....zna

czy Zielonki itd, trasgedia cenowa ale miejsce Boskie po prostu...Jest idealnie slicznie i idealnei za drogo jak dla nas;) ceny tak ok 20 000 za ar jesli się tanio znajdzie a są i dużo wyższe..Identyczne ceny to Mogilany, Gaj Libertów. Tez nie rozumiem dlaczego wszedzie takie same bo jednak w odleglosciach spore roznicem chyba ma znaczenie moda i tyle;) No i fakt ze tam faktyczbiue powstaja nowe sliczne domki i towrzy sie dzielnica krakowa poza nim...

 

Odnosbie odleglosci to między Mogilanami a Głogoczowem albo Krzywaczką jest raptem koło 6 km róznicy a ceny dzialek klikakrotnie niższe. Nie sadze zeby to się zwróciło ;) CZasowo to 5 miknut nie wiecej, no kwestia kosztow miesiecznych za paliwo, wiadomom, aloe generalnie to chyba jak ktos kasy nie ma, to to się nie oplaca.

 

REasumujac Libertow oik, blisko , ladnie itd, Mogilany juz daleko wg mnie za drogo sobie licza;)

 

A co do odzysków sciekow itdm jeszcze nie wnikalam w te tematy;)

 

LIste odswierze next time, bo czasu brak..

 

Dzis do Bielska znowu iderzamy, tatus rozgrzebal kompa i sobieporadzic nei moze, a nba dodatek dostKL WRESZCIE PRACE WIEC JEST OKAZJA :) A mamusia jutro ma urodziny ;) Sto lat dla niej:) \

W kazdym razie wracac zamierzam w niedziee wieczorem lubn w poniedzialek rano i dalej pracowac na d\ialeczke i domeczek...

 

Wiemn ze narazie zasrtoj u nas..Ale czasami tak bywa, nie ma co się lamac tylko walczyc dalej. Teraz zarabiamy, dzialeczki poszukamy za czas jakis:)

 

POzdrawiam wszystkich oszołomów:)

 

Dolaczam się do pytanai Brzydlaka o stan surowy Moego miejsca, bo z tego co pamietam ich troje wlasnie to budują :)

 

U nas na razie Olivka numer 1 ale Moje miejsce, Z14 albol D06 są gdizes w rezerwie;) Bo tez nam sie podobaja tylko mniej jak dla nas pasuja, ale wszystko zalezy jak sie pouklada calosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale my w tym projekcie nic nie zmieniamy.na tym bocznym tarasie chcemy sobie machnac drugi kominek z otwartym paleniskiem :-) a u gory nie zamkniemy tych pokoikow tylko na jednej przestrzeni bedzie silownia a na drugiej miejsce na prawedziwe kino domowe tzn z prawdziwym projektorem:-) a lezienke u gory powiekszymy o ten kacik do pracy i bedzie tam sauna wlasnorecznie wydziergana :-).teraz jestesmy na etapie szukania ekipy do stanu surowego otwartego ale powoli wszystko sie klaruje.ile u was zaspiewali za st sur otw?

 

My niestety gore mosimy pozostawic na krolestwo pociech (tej drugiej pociechy to dopiero planowanej :D)

Ale jak pisalem wczesniej powiekszylismy (wydluzylismy do z 17 do 21m2 garaz).

A o jaki kosztorys pytasz oficjalny czy "oficjalny"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...