Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

nie ma co sluchac wszystkich madrali.ja cale zycie mieszkalam w poniemieckich domach,wiecej niz 100 letnich.budowanych bez fundamentow,na jakis kamieniach z byle cegly,drewna i jakos do dzis w nich ludzie mieszkaja i sie nie sypai,nie spadaja na leb i ludzie nie umieraja z zimna nawet bez ocieplenia.te wszystkie komentarze i wymuszone potrzeby i parametry sa tylko po to zeby nakrecac rynek budowlany,zeby ludzie sie bali,liczyli starty ciepla i inne gowna i wyadwali mnostwo kasy na ocieplenia ktore zwracaj im sie po 30 latach.ech.ja tam tylko srodowisko chce oszczedzac i zeby czysta pitna woda kibla nie splukiwac bo to swietokradztwo.a reszta/...wazne zeby mj dom zyl tyle co ja.a inni sami niech sie martwia o swoje lokum.dlatego nie martwie sie wyliczeniami czy moja szyba i sciana ma1,3 czy 312,7 start ciepla:-) jak walne podkoldernika jadowitego to sie ociepli ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cyla - jak patrze na Twojego avatarka to sobie mysle, ze takiej dziewczynie wszystko wyjdzie chocby nie wiem co :-) Wkurzaja mnie natomiast avatarki brutalne - jakies krwawe, albo mordolejskie - nie czytam przy nich posotw bo mi przeszkadzaja :)

 

Brzydlak - jak slyszalam wiele razy - najdrozsze sa fundamenty i pokrycie, wiec teraz moze byc tylko lepiej!

 

W kwestii mojej dzialki nadal nic, no mo ze poza tym, ze w innej czesci okolic Kraka mialabym cala dzialke z mediami za 1 ar w Zielonkach, tyle, ze mnie ta lokalizacja nie korci, ale coz, pomysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin

 

 

ale my oczywiscie z tego pana rezygnujemy:-) z lekka sie przecenil:-) on nawet nie ma firmy tylko zna budowlancow dekarza murarza i moze znalez.znalez to ja tez moge:-) pewnie chcial 20tys za posrednictwo i 20tys dla murarzy.my wezmiemy albo ekipe z pomorza i wynajmiemy im przyczepe na miesiac albo spod bydgoszczy i tez przyczepe.im dalej od poznania tym taniej robocizna:-) a ja buduje sie z kredytu i nie stac mnie na rozrzucanie kasy bo ktos ma focha:-)

 

ty tez wez oferte min od 5 firm.materialy oczywiscie korzystniej kupowac samemu bo sie targujesz i masz rabaty.tez lepiej z hurtowni z mniejszych miast.my z obornik lub śrema.a budowlancy jak kupuja to w dupie maja rabtay bo i tak ty zaplacisz.jedna firma w wycenie chciala nam za kupno materialow dowalic 12%.kurfa.zamiast rabatu to jeszce narzut:-) zycze powodzenia i sie nie zalamuj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin - dokladnie :-) Ja najchetniej wstawilabym sobie jakas smutna mine - nie przypuszczalam, ze tak ciezko wydac pieniadze na dzialke :roll: Ale nie narzekam - w koncu cos znajde! O! :-)

Nie no, trzeba być optymistą. Mi na działkę udało się już wydać, teraz idę dalej!

 

zycze powodzenia i sie nie zalamuj :-)

A skąd. Ja oczami wyobraźni już widzę pnącę się mury :D

 

- hehehe taaa moj sasiad na gorze lubil rzucac swoja Pania po scianach. Po kilku interwencjach policji mamy spokoj, ale czuje ze to bomba zegarowa heh

No, niezły folklor. To może była taka gra wstępna, a Wy policję wzywacie :wink: Żeby jej kiedyś za bardzo nie rzucił, bo bidulka do okna doleci, albo i dalej :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyla - jak patrze na Twojego avatarka to sobie mysle, ze takiej dziewczynie wszystko wyjdzie chocby nie wiem co :-) Wkurzaja mnie natomiast avatarki brutalne - jakies krwawe, albo mordolejskie - nie czytam przy nich posotw bo mi przeszkadzaja :)

.

Oh!Dzięki :oops: :oops: :oops:

Optymizmu to Ci u mnie dostatek ,żeby jeszcze miał oparcie w kasie(ten optymizm rzecz jasna :wink: )

Dziś zadzwonił pan z Expandera - w poniedziałek jedziemy do banku podpisac umowę :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam Oszołomki cyla 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ide spac i wszystkim tez zycze dobrej nocy

snow o pieknych dzieleczkach:-) cieplych domkach:-) bezrobotnych "znawcach" :-) i niech sie wasze marzenia wkrotce spelnia

 

a jutro znow do pracy...zarabiac na ich spelnienie :-)

Takiemu to dobrze :p

Ja jeszcze mam wór ogóków do zakiszenia :roll:

Albo one ,albo ja :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin - popatrz, nie pomyslalam ze oni moga byc z gatunku sado-maso hehe :lol: a mowiac powaznie wolalam od razu reagowac niz czekac na jakas tragedie po ktorej wszyscy dwracaja glowy i mowia ze nic nie widzieli i nic nie slyszeli :-?

 

Brzydlak - Tobie tez lepszych ofert od wykonawcow! A ja przez to wszystko zrobilam sie nocnym markiem, tylko padam potem na pysk w robocie :roll:

 

Cyla - oby ta umowa byla jak najkorzystniejsza! A tak swoja droga czy banki udostepniaja umowe przed jej podpisaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :) jestem kolejną osobą, która buduje z kredytu, działkę też wzięliśmy na kredyt. Większość puka nas w głowę, ale my wierzymy, że się uda:) Jesteśmy po etapie papierkowym a przed rozpoczęciem budowy, no i mamy problem....Trzecia ekipa nam odpadła, a czas ucieka. Jak macie namiary na firmy albo murarzy to byłabym wdzięczna. Większość z polecanych na forum jest zajęta :( każdy jeden namiar na murarza jest na wagę złota....

nasz domek ma wyglądać tak:

http://www.gotowe.pl/project.xml?id=54499&page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja też na kredyt.... :D . Mamy tylko kasę na działkę i papierologię. Jesteśmy na etapie poszukiwania działki, projekt domu mamy już "upatrzony" :wink: http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-293,317,61,opis.html .

Zamierzamy ruszyć z budową na wiosnę przyszłego roku jeśli wszystko ułoży się po naszej myśli. Kredyt będziemy załatwiać z początkiem przyszłego roku....czy w związku z tym macie jakieś doświadczenia z bankami? Jak na razie troszkę popytam tu i tam, ale nie jestem super zorientowana, a nie chcę się wkopać w jakiś drogi kredyt. Jakie banki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja KB/niby milenium tez wypadalo korzystnie ale KB jest zlaczony z warta wiec te wszystkie ubezpieczenia na zycie i od utraty pracy sa juz wliczone.poza tym nam jest lepiej z KB bo gopsc od ktorego kupujemy dzialke ma z nimi umowe ze maja nam przedstawic oferte najkorzystniejsza na rynku.kredytu bierzemy 360tys na 30 lat we frankach i rownych ratach.wyszlo 1446.jeszcze bedziemy sie targowac:-)do lapy mamy sdostac 342 bo 18 tys to ma byc nasz wkald wlasny jesli chcesz na 30 lat.ale ten wklad wlasny mozesz wyliczyc po zakonczeniu budowy czyli np,jak sama polozysz posadzki i kupisz je itd.nie musisz ich miexc teraz.bo my teraz nie mamy.nasz wklad wlasny to tez 3tys zadatku dla goscia od ktorego kupujemy dzialke.piszem kupujemy a nie kupilismy bo mamy tylko podpisana umowe przedwstepna.chcielismy zeby nam sprzedal rozpoczeta budowe,bo wtedy vat jest 7%.a rozpoczeta budowa to juz wyznaczone narozniki przez geodete.terazb jestesmy na etapie castingu dla wykonawcow.polecam KB.ale jesli chcesz na 30 lub 35 bez wkaldu wlasnego to idz np do openfinansa .oni ci doradsza szybciej i le[iej.potargujesz sie i w dodatku masz indywidualne podejscie.szybciej tez przez taka firme zalatwisz kredyt.my jeszce sie mzastanawiamy czy brac od KB czy od MIlenium,ale przez wzglad na te ubezpieczenia juz w kredycie to raczej bedzie KB.w dodatku masz karencje nawet na 24 miechy i wtedy placisz tylko odsetki.to tyle.ale sie zasapalam przy tym pisaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są fajne avatarki :wink:

Już skorzystałem Cyla, bo jakoś w tym moim okienku było nudno

 

kredytu bierzemy 360tys na 30 lat we frankach i rownych ratach.wyszlo 1446.jeszcze bedziemy sie targowac:-)

Kurcze, nie pajacujecie się. Ja planuję kredyt max na 200kPLN. To jest na samą budowę domu. Działkę zasponsorowali rodzice :wink: Na inne rzeczy (przyłącza, projekt, ipt itd) wydaję z własnych pieniążków. Mam nadzieję, że dam(y) radę!

 

Witajcie, ja też na kredyt.... :D . Mamy tylko kasę na działkę i papierologię. Jesteśmy na etapie poszukiwania działki, projekt domu mamy już "upatrzony" :wink: http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-293,317,61,opis.html .

Zamierzamy ruszyć z budową na wiosnę przyszłego roku jeśli wszystko ułoży się po naszej myśli.

Przeważnie nie jest tak jakby się chciało. Ja działkę znalazłem w grudniu 2005, a zakup był w maju 2006. W tym czasie nie spałem, ale co zrobić, skoro na WZ czekałem ponad 3 miesiące :( Plany są takie, zeby na jesień ruszyć z budową murów, a jak będzie - czas pokaże.

 

Witam wszystkich serdecznie :) jestem kolejną osobą, która buduje z kredytu, działkę też wzięliśmy na kredyt. Większość puka nas w głowę, ale my wierzymy, że się uda:) Jesteśmy po etapie papierkowym a przed rozpoczęciem budowy, no i mamy problem....

Uda się, uda. Świadczy chociażby już o tym etap na któym jesteście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo! :lol:

Marzian tego gościa w butach już u kogoś widziałam :( chyba u inż Mamonia czy cóś :roll:

A ja dziś znów cały dzień na budowie, mąż w pracy więc ja doglądam wszystkiego. Pochwale sie wam moja piwnica(choć jeszcze nie skończona :( ) i kawałkiem zbrojenia pod fundamenty

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/4/3/4/17466079_d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...