Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja i mąż szukamy nadal działki.....obejrzeliśmy już kilka i : albo na kompletnym zadupiu (daleko do szkoły, przystanku....), albo przy samej ulicy -a nie chcę zamiast śpiewu ptaszków non stop słyszeć wycia przejeżdżających tirów :evil: , jedna była lekko spadzista i na samym dole miała bijące żródełko....niby super, bo można ładnie pokombinować z ogrodem, ale co będzie jak przyjdą wielkie opady ....powódź gwarantowana....

To dopiero początek szukania, ale zaczynam się martwić czy zę taką jak chcę :( .

A co do kredytu......może faktycznie odwiedzę jakiegoś doradcę finansowego typu "expander" i zobaczę co mi zaproponują , na razie moim "pewniakiem" jest millenium (dali najlepsze warunki) .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialabym zadac pytanie,ale prosze sie nie smiac...

 

czy mozna sobie wypozyczyc cos w rodzaju wielkiego namiotu (takiego jak ma mytkowski) i budowac pod? bo my budowac zaczniemy w polowie wrzesnia i pewnie ciagle bedzie padac :-( jesli ktos wie gdzie mozna znalezc taki wynalazek to poprosze o info...

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialabym zadac pytanie,ale prosze sie nie smiac...

 

czy mozna sobie wypozyczyc cos w rodzaju wielkiego namiotu (takiego jak ma mytkowski) i budowac pod? bo my budowac zaczniemy w polowie wrzesnia i pewnie ciagle bedzie padac :-( jesli ktos wie gdzie mozna znalezc taki wynalazek to poprosze o info...

 

z gory dzieki

można!!!! wieź panorame firm - sprawdź dział "garaże,plandeki" - ale taka zabawa to baaaaaaaardzo drogi interes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do grupy oszołomów :)

 

Wkład własny - 9,5 tysiąca ;) W zanadrzu - 3 pokojowe mieszkanie we Wrocławiu, ktorego jednak nie chcemy sprzedawać licząc, że czynsz z najmu pokryłby nam część raty kredytu.

 

Czyli wychodzi na to, że budować chcemy od zera, na kredyt.

 

Jesteśmy na etapie bardzo ostrożnego kosztorysowania inwestycji.

Po cichu liczymy, że osoby niekumate (czyli takie jak my) też są w stanie wybudować mały dom (ok 140 m kw) tak do 250 tys zetów.

 

Na razie szukamy działki, no i banku z ludzkim kredytem :)

I marzymy o wlasnym kawalku nieba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Idz do Expandera albo OF i zobacz jaką Ci zaproponują najlepsza ofertę z jakiego banku. Następnie im podziękuj i idz sam do tego banku a napewno zapłacisz mniejszą prowizje. Bo to co bank ma oddać Expanderowi to niech odda tobie.

 

Twardo negocjuj z Bankiem

 

Pozdrawiam

Czesć Ziomalu! :D

Na szczęście nie masz racji z tą prowizją :p My mielismy 0% właśnie dzięki Expanderowi.

Tylko pani w banku okazała się zdeczko zamotana i musimy jeszcze jutro ją nawiedzić :-? Mam nadzieje,że już jutro umowę podpiszemy :lol:

Pozdrawiam cyla 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Idz do Expandera albo OF i zobacz jaką Ci zaproponują najlepsza ofertę z jakiego banku. Następnie im podziękuj i idz sam do tego banku a napewno zapłacisz mniejszą prowizje. Bo to co bank ma oddać Expanderowi to niech odda tobie.

 

Twardo negocjuj z Bankiem

 

Pozdrawiam

Czesć Ziomalu! :D

Na szczęście nie masz racji z tą prowizją :p My mielismy 0% właśnie dzięki Expanderowi.

Tylko pani w banku okazała się zdeczko zamotana i musimy jeszcze jutro ją nawiedzić :-? Mam nadzieje,że już jutro umowę podpiszemy :lol:

Pozdrawiam cyla 8)

 

Witam

 

No to trafiłaś na jakiegoś kumatego gościa. Ja jak poszedłem do Nordei to dali mi prowizje 0,2% mniejszą i nie liczyli za wycene działki. A w Expanderze nawet nie chciał słyszeć o zmniejszeniu prowizji.

 

Bywam czasami przejazdem w Barcinie, w którym miejscu masz swój domek ??

 

Pozdrawiam

DADI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Idz do Expandera albo OF i zobacz jaką Ci zaproponują najlepsza ofertę z jakiego banku. Następnie im podziękuj i idz sam do tego banku a napewno zapłacisz mniejszą prowizje. Bo to co bank ma oddać Expanderowi to niech odda tobie.

 

Twardo negocjuj z Bankiem

 

Pozdrawiam

Czesć Ziomalu! :D

Na szczęście nie masz racji z tą prowizją :p My mielismy 0% właśnie dzięki Expanderowi.

Tylko pani w banku okazała się zdeczko zamotana i musimy jeszcze jutro ją nawiedzić :-? Mam nadzieje,że już jutro umowę podpiszemy :lol:

Pozdrawiam cyla 8)

 

Witam

 

No to trafiłaś na jakiegoś kumatego gościa. Ja jak poszedłem do Nordei to dali mi prowizje 0,2% mniejszą i nie liczyli za wycene działki. A w Expanderze nawet nie chciał słyszeć o zmniejszeniu prowizji.

 

Bywam czasami przejazdem w Barcinie, w którym miejscu masz swój domek ??

 

Pozdrawiam

DADI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Dawno sie nie odzywałam bo budowa u mnie trwa i nie trwa.

Własnie stoje od 3 dni bo nie wiedzialam, że stropy teriva zamawia się z dwutygodniowym wyprzedzeniem no i pan wykonawca pojechał sobie do domku bo bez stropu nie może pracować dalej - za to wylał tarasy i schody, których wogóle nie miał i nie chciał robić ale skoro nie miał co robić.... we wszystkim trzeba szukac plusów i dlatego cieszy mnie nawet pogoda deszczowa bo i tak w czasie deszczu stropu by nie położyli:)

Co do kredytów - ja to już jestem mega idiotka - bo chciałam zacząć spłacac kredyt jak już się wybuduję tzn ok lutego a podpisałam w banku, że spłacam od lipca - i patrzyłam jak wół w malowane wrota w tą umowę - Ja córa prawników spec od pism procesowych itp itd i podpisałam jak taki osioł, że spłacam od lipca. Pamiętajcie więc o okresie karencji i nie dajcie się wrobic tak jak ja we wczęsniejsza spłate - pamiętajcie tez że prowizję banku mozna cudownie targować - argument pt - "bank Millenium" lub np Raifeissen Bank" mają niżsża prowizję i niską marże podziałal na mój bank tzn KB i marżę mi szyciutko obniżyli. Każde warunki sa do negocjacji - nie dajcie się tak jak ja zgłupić żargonem bankowym i kłóćcie się o każda złotówkę i każdego franka.

Ameryki tymi uwagami nie odkryłam ale jak ktoś jest taka blondynka jak ja-byc może nie zrobi moich błędów.

Aha - własnie parceluje ostatnia transze a stropu i dachu jeszcze brak - JUŻ wiem, że kasy mi starczy przy mega szczęscu na stan surowy. a wykończenia - brak!

Tak to jest jak się taką drogą działkę w puszczy zielonce kupuje - brzydlak coś wie na ten temat.

 

pozdrawiam i bardzo prosze innych oszołomów o podobne przeżycia - bardzo mnie podnoszą na duchu.

 

asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...