Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

:o :o :o a możesz napisac gdzie to było?

Jeżyce.... Okolice skrzyżowania Dąbrowskiego z Niestachowską, dokładniej poprzeczna od Dąbrowskiego - Janickiego. :(

ale tu cisza...

chyba wszyscy postawili juz swoje domki i bede samotnym bobem buuu :-(

Taaaa, jacy wszyscy, u mnie na działce tylko trawa :( Obdzwaniam budowlańców. Ja nie chcę wiele, tylko postawić cztery ściany. W tym roku nie mają już terminów. Nie wiem już kurcze jak szukać. Biała lista obdzwoniona, lista od znajomych też. Myślałem o ogłoszeniu w gazecie - to jedno, a oprócz tego biorę dziś do auta rower, jadę na działkę, zostawię tam auto i rowerkiem objadę wszystkie budowy w Rokietnicy. Ciekawe czy to coś da :roll:

Brzydlak, teraz jesteśmy dwoma samotnymi bobami. buuuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[buuu :-(

Taaaa, jacy wszyscy, u mnie na działce tylko trawa :( Obdzwaniam budowlańców. Ja nie chcę wiele, tylko postawić cztery ściany. W tym roku nie mają już terminów. Nie wiem już kurcze jak szukać. Biała lista obdzwoniona, lista od znajomych też. Myślałem o ogłoszeniu w gazecie - to jedno, a oprócz tego biorę dziś do auta rower, jadę na działkę, zostawię tam auto i rowerkiem objadę wszystkie budowy w Rokietnicy. Ciekawe czy to coś da :roll:

 

 

To az tak strasznie z ekipami? to moze ja juz zaczne szukac :o , tylko w jakiej okolicy jak działki jeszcze nie mamy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To az tak strasznie z ekipami? to moze ja juz zaczne szukac :o , tylko w jakiej okolicy jak działki jeszcze nie mamy :lol:

 

Heh, to najpierw działka, potem papierologia, potem ekipa :wink: . A odnośnie tego ostatniego to w moim przypadku pojawiło się światełko w tunelu. "Czesałem" dziś budowa po budowie i werbowałem ekipy z okolic Rokietnicy. Jutro mam dostać wyceny od dwóch kolesi, mam też jedno spotkanie w sprawie wyceny, a we wtorek kolejne dwa terminy. Odnośnie panów majstrów ałożyłem sobie taki "filtr":

Zbieraniny nie wezmę, bo wiadomo,.

Kompleksowej firmy też nie, bo tam trzeba dopłacić za to, że prezesi/właściciele muszą mieć wypasione fury. Chcę gromadkę rozsądnych ludzi, z którymi szef jest codziennie na budowie, nadzoruje ich i sam pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin ,życzę wm powodzenia w poszukiwaniach i 3mam kciuki:D

Z budowlańcami naprawde jest problem ,nasi dziś u nas konczą I etap a na dalsze prace wrócą dopiero w październiku :cry:

Pierwszy tydzień to będzie laba ale potem pewnie zatesknimy za ta bieganiną przy budowie :roll:

Pozdrawiam cyla 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.. dawno juz tu nie zagladałam.. ale widze postepy znaczne.

My własnie złozylismy wniosek o wypłate ostatniej transzy :cry: i zobaczymy ile poczekamy. Do tej pory (kredyt w Millenium) z każda transza były przeboje, zawsze musiałam wykonac kilka telefonów napisac zjadliwe reklamacje aby papiery " sie odnalazły" i pieniadze trafiły na konto, poza tym OK. Prace trwaja, kasy i tak nie wystarczy na wszystko, drzwi wew. kupimy w hipermarkecie jak sie rozeschną albo wypacza bedziemy wymieniać :lol:

 

 

Pozdrawiam i życze tylko uczciwych budowlańców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin ,życzę wm powodzenia w poszukiwaniach i 3mam kciuki:D

Feńks Cyla :wink:

Pierwszy tydzień to będzie laba ale potem pewnie zatesknimy za ta bieganiną przy budowie :roll:

No ja też poczułem dziś "zew" :lol: Mimo tych nerwów, stresów, jest gdzieś tam głęboko satysfakcja, że robi się ważną rzecz i dzięki temu zaciska się zęby i idzie do przodu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Oszołomków :D

 

Właśnie skończyłam czytać ten wątek (gdzie się zapodziała Aida?) i mam wrażenie, że czytałam o sobie :D Jestem 200%-towym oszołomem hi hi hi.

Nie mam kasy, nic, zero. Mam rodzinkę (męża, córcię) i mieszkanie we Wrocławiu 50m, też na kredyt z którego zostało mi 15 tyś. do spłaty. Do kwietnia tego roku w ogóle nie brałam pod uwagę tego, że możemy budować dom. Mieszkanie spłacam od 2001 roku i już się cieszyłam, że jak je spłacimy to w końcu będziemy mogli "poszaleć". W maju nasi znajomi przeprowdzili się do nowo wybudowanego domku a inni postanowili, że będą się budować, bo ceny mieszkań we Wrocławiu są zabójcze. Za dodatkowe 20m musiałabym zapłacić 100.000 zł !!!

Zaczęlismy i my o tym myśleć. Wiedziałam, że w życiu nie dm 100 tyś za dodatkowy pokój, to jakaś paranoja, i mam juz dosyć bloków. W naszym połowa mieszkań jest wynajmowana i ludzie gdzieś mają jak wygląda ich otoczenie. A z administracją nic nie można załatwić. Niby mam takie fajne mieszkanie w fajnej dzielnicy i... nic nie mogę. Nawet nie mam gdzie zaparkowac samochodu :evil: I wystarczyło jedno pytanie mojego męża - CZY CHCĘ W TYM MIESZKANIU SPĘDZIĆ RESZTĘ MOJEGO ŻYCIA?? PEWNIE, ŻE NIE !!! Po tygodniu zaczęliśmy objeżdżać okoliczne wioski, czytać wszystko co dotyczy budowania domów, oglądać projekty, istny szał ! A 11 lipca podpisalismy umowę przedwstepną, złożyliśmy dokumenty do banku, kasę mamy już na koncie i za tydzień w czwartek podpisujemy umowę ostateczną. Nawet projekt już wybrałam. Boję się, ale już mniej niż parę tygodni temu. Co prawda działka jest rolna, ale w sumie jest wiele możliwości, żeby sobie z tym poradzić :D I damy radę, a co ! Jedno mieszkanie już prawie spłaciłam to i dom postawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku Grypy Wrocławskiej - działki http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419&postdays=0&postorder=asc&start=420

piszą, że w tych Karwianach bardzo słychać autostradę :( A poza tym gmina Żórawina to biedna gmina....

 

Może raczej szukać na Smolec, chociaż w samym Smolcu ceny są dosyć wysokie a działeczki malutkie. Jak oglądałam tam osiedle, to domki stoją na takich malutkich działeczkach, coby tylko te minimalne odległości były zachowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy znajdzie się miejsce dla jeszcze jednej pary "oszołomów"??? :D

Też jesteśmy (chyba na razie) na etapie marzeń o własnym kawałku nieba nad głową.

Kupiliśmy działkę w części na kredyt, dozbieraliśmy pieniążków na projekt no i teraz dalej. Drapiemy się po głowie jak to zrobić aby zacząć (w przyszłym roku). Zdolność kredytowa jest ale jak większość – mieszkanie wynajmowane, brak swojego które można by sprzedać i marne szanse na wkład własny. Pozdrawiam.

P.S.

Czy ktoś wygrał batalię z zakładem energetycznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj cyla

Dzięki za pozdrowienia. Mam nadzieję że będzie raźniej a i może jakaś porada się znajdzie.

My wybraliśmy sobie domek wielopokoleniowy. Teraz zastanawiamy sie nad możliwymi kosztami (nie ma jeszcze gotowego projektu, architek się nad nim pochyla). Pow. zabuowy ok. 110 m2, z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy. Tak się zastanawiam czy ok. 70 tys. wystarczy na stan surowy otwarty?No i potem reszta. Liczę że 200 tys. wystarczy, a to oznacza pewnie że z 50 nam zabraknie :D

Pozdrawiam i do zobaczenia na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy znajdzie się miejsce dla jeszcze jednej pary "oszołomów"??? :D

Jasne! Witajcie :D

Oszołomki, gdzie jesteście???

Zajęci oszłomowaniem :D Ja w niedzielę dostałem gotowy projekt. Wybuliłem za tę przyjemność 2 kawałki, a wczoraj złożyłem dokumenty do pozwolenia na budowę. Sprawy powoli idą do naprzód 8)

Dziś wykosiłem całą działkę, bo szlag mnie trafia z powodu bezczynności :wink:

A oprócz tego trwa casting na wykonawcę naszych czterech kątów.

Trzymajcie się cieplutko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...