Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

Marzin, nie przejmu się, są tacy co to im się wydaje, że że mogą zarabiać tyle co prawnicy :wink: . Gdzieś czytałam w innym wątku, że jeden wykonawca liczył sobie 26 czy 28 zł za godzinę (bo to nie takie proste i przyjemne kopać łopatą) a za dowóz materiałów chciał 10-15% wartości faktury :evil: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Marzin, nie przejmu się, są tacy co to im się wydaje, że że mogą zarabiać tyle co prawnicy :wink: . Gdzieś czytałam w innym wątku, że jeden wykonawca liczył sobie 26 czy 28 zł za godzinę (bo to nie takie proste i przyjemne kopać łopatą) a za dowóz materiałów chciał 10-15% wartości faktury :evil: :wink:

Eeee, nie ma się co przejmowaś , tylko robić swoje, nie?! :wink:

Dzięki za otuchę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami znajdowałem ciekawe oferty ,które były dla nas troszkę za drogie ale po przeanalizowaniu decydowaliśmy się na ich kupno niestety za późno bo już zostały sprzedane albo właściciel się wycofał , zawsze mieliśmy jakiegoś pecha aż a końcu znaleźliśmy to czego szukaliśmy od początku cisza i spokój , las i niezbyt daleko od miasta… tylko tradycyjnie przerosło na to finansowo.

Mimo braku całej gotówki w poniedziałek podpisujemy umowę bo ta działeczka to jest ta jedyna wymarzona …… :roll

 

witaj:)

Ja teraz sie juz troche uspokoiłam (tylko troche - bo niecierpliwa strasznie jestem), i wychodze z założenia że ta nasza działka gdzieś tam na nas czeka, a te wszystkie sprzedane lub za drogie to nie były naszym miejscem na ziemi......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam tez wyceniali od 10 tys do 6X nie pamiertam dokladnie :-( a teraz i tak zostalismy bez ekipy :evil:

 

o budowalncow teraz ciezko dlatego tak cenia swoja prace :-(

 

Ja prowadziłem/prowadzę rozmowy chyba już z 9 firmami :o Spośród nich tylko dwie/trzy są godne polecenia, cenę mają OK i jeszcze w tym roku wolny termin. Więc jeśli chcesz, to mogę Ci podesłać te namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie.

Oszołomów ciąg dalszy, ale jak to mowią starożytni indianie:

"Żyje sie raz"

My też tak zamierzamy, bydowa w całości na kreskę i to długą :D

Mam na imię JACEK i razem z żoncią IZĄ staramy się o domek dla naszych pociech:

Adrianna lat 4 i ???? jeszcze nie wiemy ale niedługo ma się urodzić :p

Pozdrawiamy serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin

 

nam tez wyceniali od 10 tys do 6X nie pamiertam dokladnie :-( a teraz i tak zostalismy bez ekipy :evil:

 

o budowalncow teraz ciezko dlatego tak cenia swoja prace :-(

 

Brzydlak - współczuję myslałam, że u ciebie juz się cos zaczęło...

Moja ekipa tez ma mnie w nosie i żąda pieniędzy za niewykończone etapy, oczywiście szukaliśmy innej ale... wszyscy zawaleni albo za granica więc zaciskam zęby.

Teraz to już wreszcie wzięłam mądrego inspektora, który dopatrzył sie wielu nieprawidłowości i na koniec kota im popędzi.

Wróciły czasy jak za komuny - wykonawcy dyktuja warunki.

 

co do wycen -moja ekipa zażądała 24 000 + 4 taras i schody a i tak była to najańsza wycena. Jeden gość wyliczył mi mury na 80 tysięcy!!!! No ale pałacu nie chciałam budować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ashonie

 

tez myslalam ze u nas to juz zaraz beda kopac i murowac ale nie ma tak latwo.pan nie dokonczyl swojego domku wiec naszym nie moze sie zajac :-( przechodze chwile zniechecenia ale mam nadzieje ze jakos to bedzie.jak nie jesienia to rusze wiosna z firma na ktorej najbardziej mi zalezalo.widzialam od poczatku jak solidnie i czysto stawiali domek na poczatku kicina.takich budowlancow bym sobie i innym zyczyla.

 

pozdrawiam wszystkich oszolomow i zycze pomyslnego budowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Z racji tego, że wszyscy skupieni w tym temacie mam podobny problem finansowy ciekawi mnie jakiej wielkości domek planujecie wubudować i ile wynosi szacunkowy koszt.

Sami z Izą często doprowadzamy nasze domowe kalkulatory do szaleństwa.

Jeżeli nie macie nic przeciwko to prosimy o taką małą mini ankietę.

Pozdrawaimy bardzo serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Z racji tego, że wszyscy skupieni w tym temacie mam podobny problem finansowy ciekawi mnie jakiej wielkości domek planujecie wubudować i ile wynosi szacunkowy koszt.

Sami z Izą często doprowadzamy nasze domowe kalkulatory do szaleństwa.

Jeżeli nie macie nic przeciwko to prosimy o taką małą mini ankietę.

Pozdrawaimy bardzo serdecznie.

 

Hej

Odpowiadam na propozycję (też o tym myślałem). My chcemy wybudować domek o pow. całkowitej ok. 200 m2 (dwa mieszkania, dla rodziców i dla nas). Chcemy się zmieścić w przedziale 200 - 250 tys.

Niezłe z nas oszołomy co? :D :D :D

System budowy oczywiście maksymalnie gospodarczy.

Jak pomyślę o ile się mogę mylić i jaki kredyt nas czeka (jeśli go oczywiście dostaniemy po zbadaniu zdolności) to mam takiego doła że strach. :x :(

Pozdrowionka

P.S.

Chyba zostaniemy wybrani do loży oszołomów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

widzę że znalazłam klub dla siebie. Podpisałam już umowę przedwstępną na zakup działki a to oznacza że postanowione i bedziemy się budowac.

Sytuacja wygląda tak że o ile działkę kupujemy za gotówkę ( była dość tania) to na całą reszte trzeba wziać kredyt. Dodam jeszcze że nasza zdolnośc kredytowa na dzień dzisiejszy nie zwala nikogo z nóg dlatego przeglądają projekty koncentrujemy się głównie na kosztach realizacji. Dom będzie maksymalnie prosty i tani. Rozważamy projekt z 45 z pracowni http://www.z500.pl/

Jestem pełna zapału że się uda chociaz najbliższe otoczenie stuka się mocno w głowe :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Z racji tego, że wszyscy skupieni w tym temacie mam podobny problem finansowy ciekawi mnie jakiej wielkości domek planujecie wubudować i ile wynosi szacunkowy koszt.

Sami z Izą często doprowadzamy nasze domowe kalkulatory do szaleństwa.

Jeżeli nie macie nic przeciwko to prosimy o taką małą mini ankietę.

Pozdrawaimy bardzo serdecznie.

Odpowiedzi do ankiety :lol:

Dom Chaber 2 po przeróbkach 113 m2 powierzchni uzytkowej. W projekcie kosztorys na 300 tys :evil: :evil: :evil: według analityków w banku 240 tys :evil: :evil: A wg nas 160 bo tyle dostaliśmy kredytu :cry: To jest dopiero przykład Oszołomstwa pierwszej wody :lol: :lol: :lol:

Byliśmy dziś w banku . Drugą transze mają nam wypłaciś 6 września I oby tak było bo dośc mi nerwów napsuli :roll:

Witaj gatek

Niech sie otoczenie stuka :wink: po głowie jak lubi :lol: a my Oszołomy i takm damy rade :wink: :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 100m2 uzytkowej plus 50m2 gospodarczej, wszystko w parterze.

 

przewidywany koszt 170kzl. Chcielismy w tym zmienic jeszcze dwa samochody, ale moze sie to nie udac, bo wzrosly ceny materialow budowlanych.

 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, ze do dzis nie mamy decyzji kredytowej. Papiery zostal zlozone 30.06.

 

Cos czuje ze beda jaja, bo kredyt jest na budowe, a .... stan surowy w miedzyczasie juz stanął :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beti555

….. to widok naprawdę musicie mieć ładny szczególnie w nocy … a co do naszej działeczki to postaram się postawić na forum jej zdjęcia to sama zobaczysz i ocenisz, ale na początek muszę się zastanowić jak to zrobić ?

Jaca_1

Witaj serdecznie, chociaż sam jestem świerzak na forum to fajnie że coraz więcej pojawia się tu nowych ludzików :p …… a co do naszego domu to marzy nam się jakieś 150 mkw z drewna i mamy nadzieję, że nie przekroczymy 250 tyś z wykopaniem studni ,założeniem eko-szamba i kupnem pompy ciepła, ale na nią chyba będziemy już musieli mieć dodatkowy kredycik bo to koszt około 30-50 tyś. A dom raczej zlecimy zbudować jakiejś firmie bo na system gospodarczy nie mamy czasu i wiedzy. A taki domek mam nadzieję, że wyrośnie nam na działce po zimowych roztopach, tylko że troszkę za duży a może i w sam raz ? http://www.wakodomy.pl/JzdAktualizacja6.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beti555

….. to widok naprawdę musicie mieć ładny szczególnie w nocy … a co do naszej działeczki to postaram się postawić na forum jej zdjęcia to sama zobaczysz i ocenisz, ale na początek muszę się zastanowić jak to zrobić ?

 

Oj jest naprawde extra i w dzien, i w nocy :D

 

Ja zdjecia wgrywam w http://www.fotosik.pl

jest łatwo i po naszemu :D Do kazdego zdjecia są kody, ktore kopiujemy i zdjecie jest na forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...