Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa "OSZOŁOMÓW"- budowa bez wkładu,na kredyt ;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

do ich troje

 

chodzi o to ze masz taki sam domek jak my i pisales ze kotlownia za mala na piec.my jednak upchniemy tam piec ;-) wystarczy zrobic automatyczny nawiew a widzialam kilka fajnych piecykow z zaglebia piecowego :-)

 

 

asiula

dasz rade.zeby w sciane i do przodu.jak juz bedziesz miala mury i instalacje to wydlubiesz sobie ze 2 pokoiki i s wprowadzisz.a pozniej powolutku reszta...i sie zaludni nasza zielonka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie ankiety

 

dom 116m plus garaz na 1 auto.po podniesieniu sciany kolankowej powierzchnia dla ludzisk bedzie miala ok 130m. kredyt 360 tys, z czego na dzialke 125-128 tys (nie pamietam dokladnie :/ ). stan surowy otw z robocizna chcemy postawic za 120-130 tys.a za reszte ile sie da.wiadomo ze na wszystko nie starczy ale reszte zrobimy za biezaca kase. wazne zeby moc s wprowadzic a pozniej bedziemy wykanczac siebie i innych :-(

 

ktos ma ogromna dzialeczke 5tys m !!!!!! tez bym taka chciala ale mnie nie stac :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ich troje

 

chodzi o to ze masz taki sam domek jak my i pisales ze kotlownia za mala na piec.my jednak upchniemy tam piec ;-) wystarczy zrobic automatyczny nawiew a widzialam kilka fajnych piecykow z zaglebia piecowego :-)

 

aaaaa :) Tak jak pisalem u nas gazu nie bedzie, bedzie za to m.in. solar (i kominek). Nasz "wyslannik" bawi juz za Odra i sprawdza modele i ceny :)

 

odnosnie ankiety

 

dom 116m plus garaz na 1 auto.po podniesieniu sciany kolankowej powierzchnia dla ludzisk bedzie miala ok 130m. kredyt 360 tys, z czego na dzialke 125-128 tys (nie pamietam dokladnie :/ ). stan surowy otw z robocizna chcemy postawic za 120-130 tys.a za reszte ile sie da.wiadomo ze na wszystko nie starczy ale reszte zrobimy za biezaca kase. wazne zeby moc s wprowadzic a pozniej bedziemy wykanczac siebie i innych

 

eeeee, nie pomylilas sie z tymi jedynkami z przodu? :) :o

my bierzemy kredyt 334k PLN ale w tym jest32k PLN na dzialke a reszta na dom..... pod klucz (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich troje

 

z jedynkami s nie pomylilam ;-)

 

my gazu tez nie robimy a piec ma byc na drewno pelety itp itd

solary tez machniemy a co bedziemy sobie zalowac :-)

 

Kurcze to twardka jestes :)

Tylko tak sie zastanawiam gdzie wy chcecie w tym gospodarczym upchnac i piec i zasobnik i instalacje do nich ?? :o

 

Jak juz z tym sie uprasz koniecznie podeslij dokumentacje zdjeciowa :) koniecznie :D

 

Ps. A w ZUD'zie zatwierdzili taki piec w takiej "kotlowni"? Nie mialas z takiem piecem probelmow przy uzgadnianiu dokumentacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej brzydlak i ich_troje!!!

Je, je, jezu, o jakich Wy kwotach piszecie :o

Ja myślę o kredycie na bydowę w granicach 200 - 250 tys. na dom o pow. całkowitej ok. 200 m2 i musi mi starczyć (a jaeszcze zostać).

Mnie to chyba do końca pokręciło. Straszny oszołom ze mnie.

 

Ich_troje jaką macie pow. tej kotłowni???

 

Pozdrowionka dla wszystkich oszołomków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej brzydlak i ich_troje!!!

Je, je, jezu, o jakich Wy kwotach piszecie :o

Ja myślę o kredycie na bydowę w granicach 200 - 250 tys. na dom o pow. całkowitej ok. 200 m2 i musi mi starczyć (a jaeszcze zostać).

Mnie to chyba do końca pokręciło. Straszny oszołom ze mnie.

 

Ich_troje jaką macie pow. tej kotłowni???

 

Pozdrowionka dla wszystkich oszołomków.

 

Murator M03a - Moje miejsce - wariant I (etap II), oczywiscie z malymi modyfikacjami

wg projektu 3,1 m2

z ta cena jest tak ze jak na poczatku liczysz mowisz spoko, styknie, pozniej robisz korekte i tez mowisz: to juz musi stykac, po czym jak zalatwisz wszelka papierologie dowiadujesz sie ze potrzebna jest kolejna korekta, po ktorej znowu mowisz no to juz Musi styknac. nastepnie rozpoczynasz budowe i znowu robisz korekto .... :) oby tylko w dol :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich troje

 

wszystkie piece ktorymi jestem zainteresowana maja podana wymagana kubature ok8m3 wiec wszystko bedzie zgodnie z wymogami. ogrzewaniem s nie martwie.

 

 

martwie s raczej kiedy zrobimy nawodnienie ogrodu takie jak mi sie marzy,oczka wodne i wszystkie inne fantazje :-)

 

 

w chacie wiele zrobimy sami wiec bedzie fajnie. uwielbiam wszelkie remonty przemeblowania :-) tego nie moge s juz doczekac.

 

o, chce tez taka niemiecka kamienna piwnice w ogrodzie ( bo dom nie ma piwnicy) porosnieta wszelkimi skalniakami.czy ktos moze wie jak sie takie cudo robi?

 

zreszta cokolwiek w tym domku zrobimy bede bardzo szczesliwa bo bedzie moj ( i banku :( ) a w palacu teraz nie mieszkam wiec wielkich wymagan nie mam :-) chce tylko zeby ktos mi wreszcie postawil sciany a pozniej to juz z gorki :-) przynajmniej mnie bardziej przytlacza stan surowy otw niz wykonczeniowka.

 

bedzie dobrze bo jestem uparta koza i wszystko mi sie uda. i na podkreslenie nawet tupne nozka :-)

 

 

 

 

a kredyt bierzemy duzy bo nie mamy wyboru a nie dlatego ze tak jest fajnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murator M03a - Moje miejsce - wariant I (etap II), oczywiscie z malymi modyfikacjami

wg projektu 3,1 m2

z ta cena jest tak ze jak na poczatku liczysz mowisz spoko, styknie, pozniej robisz korekte i tez mowisz: to juz musi stykac, po czym jak zalatwisz wszelka papierologie dowiadujesz sie ze potrzebna jest kolejna korekta, po ktorej znowu mowisz no to juz Musi styknac. nastepnie rozpoczynasz budowe i znowu robisz korekto .... :) oby tylko w dol :D

 

Hejka

Domeczek bardzo ładny.

Moja kotłownia ma mieć pow. 5,8 m2 więc myślę że zmieszczę piec "wszystkożrący" i trochę "jedzonka" dla niego.

Z tym liczeniem to wiem, zawsze tak jest. Stare powiedzenie mówi:

"kto w przód liczy ten dwa razy liczy".

Ja jednak mam nadzieję się zmieścić w tych 250 tysiączkach (kurcze, muszę!!!), tym bardziej że wiele prac raczej będę robić systemem gospodarczym. Mam trochę znajomych co parają się budowlanką i deklarują (bynajmniej na razie :) ) pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej brzydlak i ich_troje!!!

Je, je, jezu, o jakich Wy kwotach piszecie :o

Ja myślę o kredycie na bydowę w granicach 200 - 250 tys. na dom o pow. całkowitej ok. 200 m2 i musi mi starczyć (a jaeszcze zostać).

Mnie to chyba do końca pokręciło. Straszny oszołom ze mnie.

 

Ich_troje jaką macie pow. tej kotłowni???

 

Pozdrowionka dla wszystkich oszołomków.

 

Murator M03a - Moje miejsce - wariant I (etap II), oczywiscie z malymi modyfikacjami

wg projektu 3,1 m2

z ta cena jest tak ze jak na poczatku liczysz mowisz spoko, styknie, pozniej robisz korekte i tez mowisz: to juz musi stykac, po czym jak zalatwisz wszelka papierologie dowiadujesz sie ze potrzebna jest kolejna korekta, po ktorej znowu mowisz no to juz Musi styknac. nastepnie rozpoczynasz budowe i znowu robisz korekto .... :) oby tylko w dol :D

NIe no!!!! Nie strasz ludzi! 200tys ma STARCZYĆ I TEJ WERSJI BĘDZIEMY SIĘ TRZYMAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich troje

 

 

martwie s raczej kiedy zrobimy nawodnienie ogrodu takie jak mi sie marzy,oczka wodne i wszystkie inne fantazje :-)

 

o, chce tez taka niemiecka kamienna piwnice w ogrodzie ( bo dom nie ma piwnicy) porosnieta wszelkimi skalniakami.czy ktos moze wie jak sie takie cudo robi?

 

Nad nawodnieniem ogrodu tez mylalem mam juz pare pomyslow tez na zrobienie oczka wodnego I wstepny projekt ogrodu tez juz jest. na razie jeszcze mysle nad zagospodarowaniem zielieni przed domem, szczegolnie w miejscu gdzie znajdzie sie szambo

 

Co do takiej piwnicy to bylo w ktoryms z dodatkow Muratora. Musze pogrzebac w czasopismach, jak znajde moge podesla skany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich troje

 

podeslij podeslij bo ta piwnica musi koniecznie powstac :-) z gory dzieki :-)

 

 

ludziska

 

mam na dzialce b.duzo brzozek a czesc dzialki graniczy z szosa.chcialam je posadzic grupami wlasnie od strony szosy i 2 grupy od frontu domu ale nie wiem czy to bezpieczne ( przy szosie).boje sie ze przyjdzie jakas wichura wyrwie drzewka i spadna komus na auto i bedzie krzywda :-(

chcialabym je zatrzymac wszystkie ale jesli sie nie da to czy moge je posadzic gdzies w lesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich troje

 

ludziska

 

mam na dzialce b.duzo brzozek a czesc dzialki graniczy z szosa.chcialam je posadzic grupami wlasnie od strony szosy i 2 grupy od frontu domu ale nie wiem czy to bezpieczne ( przy szosie).boje sie ze przyjdzie jakas wichura wyrwie drzewka i spadna komus na auto i bedzie krzywda :-(

chcialabym je zatrzymac wszystkie ale jesli sie nie da to czy moge je posadzic gdzies w lesie?

Eee, z tymi brzozami to chyba szukasz dziury w calym. Musialoby niezle wiac zeby mialo je wywrocic/polamac, dwa to musialby juz byc wyjatkowy traf zeby spadlo na przejezdzajacy/zaparkowany samochod. Ja bym sie nie przejmowal i zasadzil wg uznania.

 

Jesli jednak koniecznie chcesz przesadzac do lasu to chyba papier z nadlesnictwa by sie przydal, tak na wszelki albo zeby ci wskazali gdzie te brzozki chca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...