Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nieśmiało grupa nieporęt i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za miłe przywitanie :)

P&R, nie drażnij lwa. Całe życie mieszkałam pod miastem, a teraz w Centrum od dwóch lat usycham z tęsknoty za takimi widokami (w pięknym miejscu mieszkacie).

Blanka, jak miło wiedzieć, że będzie ktoś przyjazny niedaleko :)

 

Mam pierwsze pytanie: orientujecie się może, czy nie ma przeszkód, żeby dom był podpiwniczony? Pozom wód gruntowych, gleba itp? Bo to dużo zmienia w szukaniu projektu i dalszym działaniu (typu kredyt itp).

 

A drugie pytanie do Józefowian: chodzą jakieś słuchy o podłączeniu Józefowa do kanalizacji? Jakoś mam dość szamba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe przywitanie :)

P&R, nie drażnij lwa. Całe życie mieszkałam pod miastem, a teraz w Centrum od dwóch lat usycham z tęsknoty za takimi widokami (w pięknym miejscu mieszkacie).

Blanka, jak miło wiedzieć, że będzie ktoś przyjazny niedaleko :)

 

Mam pierwsze pytanie: orientujecie się może, czy nie ma przeszkód, żeby dom był podpiwniczony? Pozom wód gruntowych, gleba itp? Bo to dużo zmienia w szukaniu projektu i dalszym działaniu (typu kredyt itp).

 

A drugie pytanie do Józefowian: chodzą jakieś słuchy o podłączeniu Józefowa do kanalizacji? Jakoś mam dość szamba.

 

Odnośnie podpiwniczenia niewiele Ci pomogę bo nie byliśmy zainteresowani takim rozwiązaniem, wiem tylko, że woda gruntowa u nas jest na poziomie mniej więcej 2 m.

 

Co się zaś tyczy kanalizacji: kiedy niecały miesiąc temu dzwoniłam do wydziału infrastruktury w UG Nieporęt usłyszałam, że w tym roku rusza/ ruszyła budowa nitki kanalizacyjnej w ul. Głównej, natomiast dla ulicy Szkolnej wraz z bocznymi uliczkami gminnymi opracowywana w tym roku będzie koncepcja. Termin wykonania prac budowlanych do 2012r.

 

Pozdrawiam,

Blanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie zastanawiajcie się długo bo te poranki i wieczory we własnym domu to jest to:

 

POZDRO....... :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Pawełku, nie denerwuj ludzi....

 

no właśnie ja tu sobie dziś jadę w okolicy waszego domku a tu co widze :cry: :cry: :cry: co tam się dzieje jestem trochę zawiedziony czyżby kolega stracił werwę .......do roboty...... trzymamy mocno kciuki na ten rok

 

POZDRO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Blanka za informacje. Czyli bez piwnicy. Cały czas szukaliśmy z piwnicą, trzeba zmienić koncepcję.

 

Jeśli chodzi o oczyszczalnie, to myślimy nad tym. Miałam nadzieję jednak, że doprowadzą szybko kanalizację i problem będzie z głowy :) Pawle, macie takie cudo? Jak się sprawdza? Ogólnie wszelkie eko-rozwiązania mocno nas korcą (szczególnie mnie - zboczenie pracownika Ministerstwa Środowiska :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja tu sobie dziś jadę w okolicy waszego domku a tu co widze :cry: :cry: :cry: co tam się dzieje jestem trochę zawiedziony czyżby kolega stracił werwę .......do roboty...... trzymamy mocno kciuki na ten rok

 

POZDRO...

 

Spokojnie,

na zewnątrz jeszcze przez jakiś czas nic się nie zmieni. Oprócz posiania trawki i drzewek.

W środku trwa ocieplanie, obudowa kominka, fugowanie kafli, łazienka...

Dużo tematów, mało rąk. Tak to jest ;-)

t//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze w ramach zapoznania się pokażę Wam nasze włości (przepraszam za jakość - robione telefonem w 2007 r.)

 

To ja na naszej działce

http://lh5.ggpht.com/_jgVRymSzp9c/SZMn6unXYKI/AAAAAAAAAgY/d9RxzW3LnH4/dzia%C5%82ka1.jpg

 

mój mąż w bardziej zadrzewionym zakątku naszej działki (chyba pokazuje jakieś granice)

 

http://lh3.ggpht.com/_jgVRymSzp9c/SZMn71s86gI/AAAAAAAAAgk/xYXQs5aGTXo/dzia%C5%82ka2.jpg

 

nasze sosenki i samowolna droga przez środek naszej działki do sąsiedniej budowy

 

http://lh6.ggpht.com/_jgVRymSzp9c/SZHt5JlAlmI/AAAAAAAAAfU/a9D0GbJNOoQ/s512/Zdj%C4%99cie025.jpg

 

ktoś się przyznaje do którejś budowy? :)

 

http://lh4.ggpht.com/_jgVRymSzp9c/SZMn-DKEbvI/AAAAAAAAAgs/zBw6OJWxm2E/dzia%C5%82ka3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się przywitać i nieśmiało dołączyć do nieśmiałej grupy Nieporęckiej :) Na razie się nie budujemy, badamy z mężem nasze możliwości, aczkolwiek jest to nasze wielkie marzenie (i korci, korci, w miarę czytania). Pozwolicie, że poobserwujemy Wasze zmagania? A kiedy przyjdzie nasz czas będziemy uważnie słuchać rad mądrzejszych sąsiadów :)

Działkę mamy w Józefowie przy Wiosennej (w zasadzie przy dziurawej odnodze od Wiosennej :), obstawiamy, że kiedyś zmienią nazwę, ale na razie jest to Wiosenna, numerka nie pamiętam).

 

Witamy Sąsiadkę !

My też z Wiosennej !

A z budową nie ma co czekać, też z mężem długo myśleliśmy nad rozpoczęciem prac ( wiadomo finanse ) a teraz satysfakcja, że już pewien etap mamy za sobą.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zakwaterować przyjezdną 5-os. ekipę od ogrzewania i hydrauliki na 4 dni - nocleg i wyżywienie - czy ktoś z Was mógłby polecić jakieś miejsce w naszej okolicy w przyzwoitych cenach?

 

Pzdr,

Blanka

 

Koło mnie jest taki hotelik przy Jana Kazimierza jak jedziesz od rondek w Rembelszczyźnie w kierunku Nieporętu to zaraz za Świerkową to jest przy głównej ulicy, od rondek jakieś 300-400 m.

Cen nie znam, ale zdaje się że tam mieszkali moi panowie od ogrodzenia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trafisz na ekipę spod numeru 600 274 750 - od razu wyrzuć do kosza... wylewka na dużej płaszczyźnie nie została kontrolnie nacięta, w efekcie mam terrakotę.... na szczęście na tarasie, więc do zrzucenia :) Próba dodzwonienia się do nich kończyła się odrzucaniem połączeń z mojego numeru...

Natomiast mogę polecić naprawdę dobrą ekipę z Piaseczna do wylewek: 604 064 734 - wiedzą ile styropianu, gdzie bardziej wzmocnić i co zrobić by nie powstawały mostki ciepła i takie tak inne, o których dowiedziałem się właśnie od nich :)

 

{namiar od Pawła z Katów W.a może taniej będzie }

 

Dzięki Pawle za namiary na meble kuchenne :) Było nieco taniej i solidnie do tego stopnia, że "obskoczyli" u nas już dwa domki :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...