Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nieśmiało grupa nieporęt i okolice


Recommended Posts

No to nie za dobrze, czyli mapka, mapką a z zasięgu i tak nici. Co ciekawe na stronie Netia WiMax podają, że teoretyczny zasięg nadajnika to 12 km. Od nas do nadajnika jest jakieś 10, więc chyba trochę przesadzili. No chyba, że to jest zasięg w "szczerym polu" :)

 

Biorę się zatem za porównywanie ofert GSM :( Może jakieś podpowiedzi, co wybrać?

 

Pozdrawiam,

Robert

 

U mnie w Józefowie pojawili się nawet instalatorzy Netii na pomiar sygnalu, ale po 10 min. zeszli z dachy z informacją, że sygnał za słaby.

Co do GSM, to mam iplusa i niestety bez wmacniania sygnału to chodzi głownie na EDGE (czasem tylko złąpie 3g/HSDPA)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam.

po sąsiedzku oferuje stemple drewniane na sprzedaż.. Łajski k/Legionowa

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159262-SPRZEDAM-po-budowie

 

prosze tez o namiary i ewentualnie "doświadczenia cenowe" nt wylewek i tynków cem-wap.. bedę wdzięczna za ceny robocizny z materiałem..

 

pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Byłem w firmie OTAGO i tam badałem wodę. Mam trochę za dużo żelaza (lekkie przekroczenie norm) i sporo za dużo manganu. Powiedzieli mi że ich stacja sobie z tym poradzi. Pełen automat to koszt ok. 2000-2500 zł (o ile dobrze pamiętam...).

Generalnie z tego co wiem w naszej okolicy woda jest syfiasta. Sąsiad coś mi wspominał że jemu przy praniu białych rzeczy wyskakują jakieś szare plamy i że to niby od wody. Nie wiem, prędzej stawiałbym na brudny kołnierz w pralce czy coś w tym stylu...

pozdr Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wykonawców do stanu surowego , wielokrotnie polecaną na forum ekipę p. Mirka Gencel 502711910 . Naprawdę solidni i godni zaufania.

Polecam także elektryka Piotra 602835207 i hydraulika Stanisława 501123910. To jedyni fachowcy z całego przedsięwzięcia których z czystym sumieniem polecam na forum.

Nie polecam ludzi od wylewek Adam 664789891 i Basia 511625098 - mimo wielu dobrych opinii okazali się nieuczciwi.Od momentu gdy okazało się że wylewka w garażu nie ma skosu po prostu wszelkimi sposobami próbują uniknąć konsekwencji. W kolejnych postach napiszę o dekarzach - sprawa jeszcze nie zakończona , też są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharpie, jak chcesz dobrego koparkowego to polecam faceta co ma trzyma koparkę koło składu piasku i kamieni na płochocińskiej (jadąc na miasto po lewej niedaleko MINOX-u). Numer telefonu jest na koparce wiec można spisać (ewentualnie spytać tych od piasku - oni wiedzą). Ja niestety nie posiadam.... Robił u mnie rozgarnianie wkoło domu gdzie miejsca za dużo nie było i szkód nie narobił :-). pozdr Q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qciniak

dzięki za odp.

Nam nasza woda na tyle doskwierała (mętność, brązowy osad, "zapahc" że porwaliśmy się na dwuetapową stację uzdatniania: z wymianą zbiornika hydroforowego na 300l z napowietrzaniem wody, odżelazianiem i na koniec zmiękczanie. Największy zgryz mielismy z tym ze systemy do zmiękczania wody płukane są solą, a mamy przydomową oczyszczalnię z rozsączeniem do gruntu. Pan z jednej firmy zaproponował posadzenie roślin słonolubnych :-). Zdecydowalismy się na rozwiązanie, które tej solanki wypuszcza o połowę mniej.. zobaczymy. Na razie woda jest super- tylko stacja uzdatniania będzie się dłuugo amortyzowała.

Dla nowych inwestorów z okolic Józefowa ku przestrodze. Korzystajcie z usług lokalnych studniarzy- podobno tutaj względna woda jest na 8m. My mamy studnię na 12m i było niewesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram rade.. sąsiad brał ekipę nie-miejscową to polecieli odwiertem na 30metrów.. smiałam się że musieli wyrobić dniówkę

nasz Pan studniarz wywiercił na 9-10 metrów, stwierdził ze głębiej już mulista woda była więc nie szedł głebiej i że na naszych terenach do 10 metrów woda jest w miare ok, głębiej już nie polecał kopać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam swoje 3gr w sprawie studni:)

ok 3 lata temu "fachowcy" wybili mi studnie, miala byc na na glebokosc 10 m

od roku coraz slabiej leciala mi woda z kranu...

wzywany hydraulik zalecal zmiane hydroforu na "lepszy" co pomagalo na dosc krotko....

po kolejnej wymianie tym razem juz samej pompy na najmocniejsza jaka jest na rynku 5 wirnikowa inox efekt byl zupenie odwrotny od zamierzonego bo woda przestala juz zupelnie leciec,

zaczalem sam rozkrecac hydraulike i zauwazylem ze pomimo zdjetego zaworu zwrotnego woda w rurze nie opada, gdy powiedzialem o tym madremu hydraulikowi to padla diagnoza ze woda mi wyschla w studnii - tak glupia diagnoza zadecydowala o zakonczeniu naszej bezowocnej wspolpracy, laik wie ze na bialolece woda jest juz na 2-3 m

, poradzono mi tez chemie ktora wsypuje sie w rure i ma byl po 24 godz wszystko ok, niestety chemia miala byc dopiero za 1,5 tyg wiec darowalem sobie z nia experymenta,

zdecydowalem sie na kopanie nowej studni, podzonilem i posmialem sie bo ceny czasem byly z kosmosu, wkoncu wybralem gosci ktorzy najrozsadniej mowili przez tel - bez autoreklamy i ponizania konkurencji podali mi cene bez ukrytych haczykow /np 50 pln za metr studni ale co sie potem okazywalo min 800 pln za wykopanie studni/ z pewna niesmialoscia czekalem na nich, w czasie ich pracy stalem jak ekonom nad nimi bo oczekiwalem jakiejs wpadki jak to z fachmanami bywa:) ale wszystko odbylo sie ok, co wiecej dowiedzialem sie pare pozytecznych rzeczy o studniarstwie:) odradzali mi wbijanie rury ocynkowanej wibratorem bo jest duze prawdopodobienstwo ze zostanie uszkodzona siatka na filtrze dodatkowo jest tam miedziana siatka na ktorej szybko osadza sie zelazo i ja zatyka, druga rada zeby nie kopac studni swidrem bo mimo, ze wyciaga sie na wierzch urobek to nie wiadomo dokladnie w jakim pokladzie sie wierci, polecam metode taka jak u mnie robiona tj - do lustra wody swider czyli 2-3 metry potem poprzez rure oslonowa wrzucali "rure z klapka" ktora wyciaga sie na wierzch urobek, pod ziemia woda plynie w pokladach zwiru wiec najbardziej korzystne jest ustawienie filtra na rurze by byl 1,5 metra nizej najlepiej w piasku pod tym zwirkiem, dobrze jest wachac wyjety piasek wtedy mozna wyczuc czy woda bedzie zazelaziona, tak tez wlasnie zrobili- bylem przygotowany na zelaziona wode a dzieki "wachaniu" piasku mam prawie krystaliczna wode bez smrodu ani zaciekow na sedesie:) z 8m!!!!

no i zostala mi na pamiatke po hydrauliku zapasowa pompa, ktora z checia oddam w dobre rece:))

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?160876-tanio-sprzedam-pompe-MH-1300-INOX

na koniec polece ekipe studniarzy z firmy studnie swider bo sa ze Swidra:))z drugiej strony warszawy:) cena za ich usluge to jedyne 60 pln za metr wykopanej studni oczywiscie cena z materialem:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Ja co prawda z łajsk, ale to blisko :). Zostało mi po budowie około 60 bloczków gazobetonu H+H 24cm. Mam tez do odsprzedania stemple sosonowe po jednym stropie (moim :D ). Są w dwóch długościach, 2,9m i 2,6m. tych dłuższych jest około 200 sztuk, tych krótszych około 70 sztuk. Mam też okolo 20 sztuk długich na 4 metry. Jak znajdzie się chetny to moge tez pomóc w przewiezieniu (mam busa) ale do załadunku i rozładunku trzeba sobie skrzyknąc swoją brygadę bo mój kręgosłup ma już dość tej budowy :)

Chetnych zapraszam do pisania na igor(małpa)tmf.com.pl

 

 

PS> Co do fachowców to mam dobra ekipę do murarki. Robili mi fundamenty, mury, stropy i więźbę. Nie drodzy i solidni. Chłopaki są z pomorskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

 

poproszę o namiary na firmę zajmującą się wywiozem gruzu i "smieci" budowlanych.. do wyrzucenia mam gruz, kawałki Bk H+H, kawałki styro, jakies opakowania plastikowe- nie jest tego dużo, więc jesli ktos wywoził kontenerem- w jakiejs sensownej cenie- będę wdzięczna za namiary.

 

poratujcie jakimś namiarem sprawdzonym cenowo.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

WItam,

Poszukuję namiarów na dobrego człowieka od parkietów. Jest do ułożenia deska barlinecka. Trudność polega na tym, ze trzeba ją wpasowac w wyciete płytki gresowe a wycięcie jest w kształcie elipsy......

Jeśli ktoś ma godnego polecenia parkieciarza, który podoła zadaniu, poproszę o kontakt na priv.

Z góry wielkie dzięki!!

Qdłaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...