Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nieśmiało grupa nieporęt i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy wszystkich forumowiczów z tej grupy. Jesteśmy tu nowi i pewnie nie raz będziemy prosić o radę. Mieszkamy w Warszawie w typowym blokowisku i marzymy o własnym domu z ogródkiem. Kupiliśmy działkę koło Nieporętu na osiedlu Lipy i mamy zamiar budować się na jesieni.

Pozdrawiamy :D

 

witam serdecznie i pozdrawiam

mar..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos mi może powiedzieć czy ogrodzenie wymaga jakiegoś projektu , zgłoszenia czego w tym rodzaju?

Droga przy działce na razie jest prywatna , tylko w planie zagospodarowania istnieje nie wiem czy to coś zminienia.

Pozdrawiam

Konrad

 

:wink: :wink: :wink: :D :D :D

 

Ogrodzenie wymaga złoszenia ale jesli graniczy z drogą gminną.... więc my na razie mamy ogrodzenie z 3 stron :D

 

Zgłoszenie wymaga rysunku ogrodzenia, może być podobno odręczny, a jak to powiedział w gminie pan Kwiatkowski- przynieście co tam macie, czy co uważacie a ja w ciągu 30 dni odpowiem czy to wystarczy i czy tak jest ok... (czy będziecie musieli zrobić ten rysunek/złoszenie w innej formie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa

i jak na razie mogę polecić

pana Marka od studni tel 600 654 829 bardzo sympatyczny fachowiec

pana Jerzego kier bud tel 501 252 524 może i to początek naszej współpracy, ale nie będę już miała pierwszego poprawiania fundamentów :wink:

 

a jeśli chodzi o moje wykopy to jednak wytrzymały i nie popłyneły co i owszem świetnie ale nie wróży to nic dobrego mojemu przyszłemu ogródkowi bo na takich piachach z gliną to niewiele wyrośnie

no cóż nie można mieć wszystkiego jak to mądrzy ludzie powiadają

 

pozdrowionka

Joannka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos mi może powiedzieć czy ogrodzenie wymaga jakiegoś projektu , zgłoszenia czego w tym rodzaju?

Droga przy działce na razie jest prywatna , tylko w planie zagospodarowania istnieje nie wiem czy to coś zminienia.

Pozdrawiam

Konrad

 

:wink: :wink: :wink: :D :D :D

 

Ogrodzenie wymaga złoszenia ale jesli graniczy z drogą gminną.... więc my na razie mamy ogrodzenie z 3 stron :D

 

Zgłoszenie wymaga rysunku ogrodzenia, może być podobno odręczny, a jak to powiedział w gminie pan Kwiatkowski- przynieście co tam macie, czy co uważacie a ja w ciągu 30 dni odpowiem czy to wystarczy i czy tak jest ok... (czy będziecie musieli zrobić ten rysunek/złoszenie w innej formie...)

 

 

Dzięki, czyli wynika z tego co piszesz, że nie muszę składać żadnego zgłoszenia jeśli nie mam żadnej gminnej drogi w granicy.

Pozdrawiam

Konrad :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

co myślicie na taki pomysł , aby cokół od razu przy murowaniu zrobić z cegły klinkierowej?? jakoś późniejsze odpadanie płytek z cokołu mało mnie bawi

:-? :-?

 

Chodzi ci o cokół wokoło domu z cegły klinkierowej???

jeśli tak to ci powiem, że jeśli nie chcesz mieć żadnych problemów to żeby cegły się nie obsunęły na dół i zostały na zawsze tam gdzie ich miejsce to najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie pod te cegły ścianki fundamentowej.

Każde inne rozwiązanie to półśrodek.Wiem co mówię ponieważ pytałem o zdanie 3 inspektorów nadzoru budowlanego i 2 rzeczoznawców budowlanych, nie piszę tu o "kierownikach budów" , z resztą moja pani kierownik też tak twierdzi więc inne rozwiązania typu wpuszczenie prętów zbrojonych w wyższej strefie w ścianę fundamentową i zalanie betonu w szalunkach bądź też oparcie na tym zbrojeniu cegieł - to jedna wielka lipa , rozwiązanie tymczasowe- dobre na jakiś czas. Później i tak się to opuści.

Pozdrawiam

Konrad :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Niedawno skonczylismy budowe.

Budowalismy w Stanislawowie . Teraz czeka nas wykonczenie , i zagospodarowanie dzialki . Sluze pomoca w wyborze hurtowni i firm troche ich odwiedzilismy w trakcie budowy :D Pozdrawiam

 

Dzięki

Wasze informacje będą napewno pomocne

No to na początek może kontakt do kier.budowy i ekipy?

Planuję w tym roku rozpocząć, jeżeli znajdę dobrą ekipę i nie spotka mnie jakaś niespodzianka.

 

Pozdrawiam

Mar..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich forumowiczów z tej grupy. Jesteśmy tu nowi i pewnie nie raz będziemy prosić o radę. Mieszkamy w Warszawie w typowym blokowisku i marzymy o własnym domu z ogródkiem. Kupiliśmy działkę koło Nieporętu na osiedlu Lipy i mamy zamiar budować się na jesieni.

Pozdrawiamy :D

 

Również witam was serdecznie,

myślę że jestem natym samym etapie,

papierki papierki i jeszcze raz papierki

 

Pozdr..

Mar..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź KonradJot

 

ale ja będę miała trzywarstwową ścianę fundamentową więc na pewno będą się opierały na ścianie

chodziło mi najbardziej o to czy mi się nie ubrudzą i cały efekt diabli wezmą

 

jeśli o to chodzi to ja bym zrobił na samym końcu nawet już po elewacji.

Tylko nie mówicie mi że to nie możliwe!!!!

Pozdrawiam

Konrad :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Niedawno skonczylismy budowe.

Budowalismy w Stanislawowie . Teraz czeka nas wykonczenie , i zagospodarowanie dzialki . Sluze pomoca w wyborze hurtowni i firm troche ich odwiedzilismy w trakcie budowy :D Pozdrawiam

 

Dzięki

Wasze informacje będą napewno pomocne

No to na początek może kontakt do kier.budowy i ekipy?

Planuję w tym roku rozpocząć, jeżeli znajdę dobrą ekipę i nie spotka mnie jakaś niespodzianka.

 

Pozdrawiam

Mar..

 

 

Po własnych doświadczeniach akurat te dwie rzeczy których poszukujesz sprawdziłbym dogłębnie.Od pierwszego tego zależy czy będziesz miała poprawnie zrobiony budynek. Ekipa ??? hmmm takiej co będzie umiała zrobić wszystko perfekt i to ze wskazaniem na Twoją korzyść to raczej nie znajdziesz łatwo, śmiem twierdzić oglądając poczynania na budowach forumowiczów że takie nie istnieją, jedynie ludzie nie wiedzą co im budowlańcy zrobili. Ale wg mnie bardzo dobry kierownik jest w stanie sobie poradzić nawet jeśli ekipa nie robi poprawnie.

Jedno jest pewne jeśli nie znasz się na budowaniu i nie wiesz co jak musi być poprawnie wykonane to nie sugeruj się opiniami innych, którzy wiedzą tyle samo lub trochę więcej.

POzdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach.

Konrad :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź KonradJot

 

ale ja będę miała trzywarstwową ścianę fundamentową więc na pewno będą się opierały na ścianie

chodziło mi najbardziej o to czy mi się nie ubrudzą i cały efekt diabli wezmą

 

jeśli o to chodzi to ja bym zrobił na samym końcu nawet już po elewacji.

Tylko nie mówicie mi że to nie możliwe!!!!

Pozdrawiam

Konrad :wink:

 

przepraszam a jak niby ma to być możliwe???????? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź KonradJot

 

ale ja będę miała trzywarstwową ścianę fundamentową więc na pewno będą się opierały na ścianie

chodziło mi najbardziej o to czy mi się nie ubrudzą i cały efekt diabli wezmą

 

jeśli o to chodzi to ja bym zrobił na samym końcu nawet już po elewacji.

Tylko nie mówicie mi że to nie możliwe!!!!

Pozdrawiam

Konrad :wink:

 

przepraszam a jak niby ma to być możliwe???????? :o

 

Proste, przecież jak Ci położą styropian na elewacji to musi być tak wyliczona jego grubość żeby powstał tzw kapinos a ocieplenie styropianem ściany fundamentowej możesz spokojnie wykonać i nic nie koliduje . Wiadomo trzeba wszystko policzyć ile ma być cegieł , jaka cegła trzeba ją zmierzyć jaką ma wysokość czy na pewno 6 cm. pomyśleć jaka fuga i wszystko można .

No zawsze można to zrobić wcześniej i jakoś zafoliować ale coś nie wierzę w to że się nie ubrudzi przez całą budowę.

Konrad

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warek,

czy to zdjęcie to elewacja waszego planowanego domku??

Mar..

 

Witamy, tak jest to projekt naszego domu ale oczywiście kolor elewacji, balustrady na balkonie będą inne.

 

Mój domek ma wyglądać z grubsza tak

http://www.dobredomy.pl/?id_project=60&infopage=4

a stać będzie 1km od kapliczki przy ul.Przyszłość (od rondek na Marki , za mostem w lewo to Przyszłość)

 

Pozdr..

Mar..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...