Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nieśmiało grupa nieporęt i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

POMÓZCIE PROSZEEEEEĘ !!!

 

Rozsypała nam sie ekipa od ocieplen, mieli wejsc w poniedziałek, i mamy spory problem - moze znacie kogos, kto ma wolny termin "na już".

 

Szukam tez pilnie kogoś z koparko-spychaczem, glebozgryzarką.

 

A w ramach pozostałości po ociepleniu poddasza zostało mi 8m3 WEŁNY ROCWOOL 100mm, moze ktos jest zainteresowany odkupieniem ? (odbiór Michałów-Grabina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanie z serii "nierówna walka". Czy robiliście już przyłączenie docelowe ze stoenu i czy w sytuacji gdy do mojej działki prowadzi droga prywatna (współwłasność kilku posiadaczy ziemskich) mogę oczekiwać, że stoen pociągnie w tej drodze prąd na swój koszt ? nie wiem czy rozmawiać z nimi z pozycji siły czy raczej uniżonego odbiorcy.

 

ja nie wiem jak to będzie ze stoenem, rządzi zakład energetyczny warszawa teren (choć teraz ta nazwa się już zmieniła bo od sierpnia wydzielili dystrybucję lub coś w ten deseń)...w droga dojazdowa do mojej działki stanowi współwłasność łączną (proporcjonalną) i to jest o tyle problemem, że zakład, gdy juz się wreszcie zdecydował doprowadzić do nas kabel (oczywiście po wcześniejszym oszacowaniu kosztów i przychodów z inwestycji - tu musieliśmy zebrać jak największe grono wnioskujących), musiał dodatkowo poprosić o zgodę na wejście na tę drogę każdego z jej posiadaczy; to teoretycznie jest formalność, poza sytuacją gdy któregoś z właścicieli nie ma akurat w Polszy - brak jednej zgody/odpowiedzi może chyba zatrzymać cały proces...

mnie się wydaje, że to nie jest problem czy stoen poniesie koszt przyłącza, tylko czy uzyska zgody pozostałych właścicieli drogi; no i oczywiście zakładam, że nie jesteś jedynym wnioskującym o przydział prundu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Bosze , czy wszystko muszę mieć pod górkę ?

Fajnie , mają wylać ławy , ale "droga" - własność gminy , nadaje się do pływania , a nie do jazdy ...wiec sobie czekam , aż utwardzą ... bloczki sobie też czekają , betoniarki odwołane ... po prostu jest wspaniale ...

No musiałem się pożalić ...

 

:-?

 

 

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Bosze , czy wszystko muszę mieć pod górkę ?

 

Marek,

cos mi sie wydaje, ze budujemy przy tej samej drodze :)

Choc rzeczywiscie nazwanie tego droga jest duzym naduzyciem.

 

pozdr, pawel

 

Heh , jeżeli rozmawiamy o grzęzawisku które jest za "szlabanem" przy kapliczce :) to na pewno tak .

Drugi wykop od końca "ulicy" to mój :)

Heh , od poniedziałku walczę z gminą , byłem dziś rano ... wysypali chyba z jedną wywrotkę gruzu i jedną ziemi , ale to jest nic ... no zobaczymy co dalej .

 

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam pytanko ... czy mozecie polecic fachowca, ktory bylby tak mily i odplatnie ocieplil mi poddasze :)

welna 20 cm, folia i koniec, bez plyt gk - poddasze nieuzytkowe

 

za namiary z gory dziekuje,

pozdr, p

Witam!

Mogę polecić Ci chłopaków którzy u mnie deskowali i papowali mój daszek (coś ponad 400 m2). Chłopaki są z Ostrowii Mazowieckiej, są solidni, uczciwi i dokładni. Ja jestem z nich bardzo, ale to bardzo zadowolony.

Nr telefonu: 0 692 003 339.

Mówiłem im o tym, że dam Tobie ich namiar.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jaką papę najlepiej dać na dach?

jakieś pomysly , sugestie.

pozdrawiam

Asia

Hej!

U mnie właśnie chłopaki zakończyli papowanie. Ja zakupiłem papę wierzchniego krycia W400/1200. Wydaje się że jest to dobry stosunek ceny do jakości. W Castoramie cena za rolkę (15 m2) oscyluje około 50 zł.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMINKI

 

Moi Drodzy! pilnie, ale to bardzo potrzebuję jakichś wskazań na producentów/dystrybutorów kominków

 

Bardzo Was proszę o pomoc.

 

W moim projekcie przewidziane są dwa kominki: jeden z płaszczem wodnym (do ogrzania jakichś 250 m2) a drugi z DGP (do ogrzania jakichś 90 m2). Okazuje się że już na etapie budowy ścian nośnych musze przewidzieć miejsce na te kominki a prace postępują tak szybko że niedługo będą mi zalewać strop.

 

Kominek z płaszczem wodnym będzie docelowo funkcjonował w jednym układzie w podłogówką i kaloryferami zasilanym również alternatywnie kotłem kondensacyjnym (gaz).

 

z góry wielkie dzięki za podpowiedzi

 

no_kya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...