Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nieśmiało grupa nieporęt i okolice


Recommended Posts

Witam przyszlych Sasiadow z okolic Białołęki i nie tylko,

Chetnie odsprzedam:

 

- 400 stempli dl. 3m i powyzej - 3.50 zl/szt

 

- K-3 (dzialowka) ok. 3 palet cegly - 2 zl/szt

- Pustak 24 Klimaton MerklZiegel (konstrukcyjny) 6zl/szt

 

BARDZO DUZO!! Kantowki na wiezbe. Impregnowana. Rozne wymiary. Cena do uzgodnienia w zaleznosci od ilosci zadeklarowanego zakupu - 300-400zl/m3

Wszystko w Super stanie. Prosze o kontakt! 0-500-588-711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

KONFLIKT Z ARCHITEKTEM/PROJEKTANTEM NA DRODZE SĄDOWEJ

 

Czy macie takie doświadczenia? czy to proces długotrwały i kto ma więcej szans w sytuacji udowodnienia błędów?

 

I. mam źle zaprojektowaną więźbę:

a) elewacje i przekroje przedstawiają dwa różne rozwiązania

b) źle zaprojektowane podparcie więżby - tzn. niemożliwe do wykonania zgodnie z projektem

 

II. błąd w umiejscowieniu czerpni powietrza - musiałem kuć chudziak

 

III. błąd zaprojektowaniu komina pod wkład z DGP

 

...i pewnie jeszcze inne, które wyjdą w trakcie budowy

 

Mam podpisaną umowę. Czy powyższe błędy kwalifikują się do wejścia na drogę sądową?

 

z góry dzięki za podpowiedź

 

no_kya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONFLIKT Z ARCHITEKTEM/PROJEKTANTEM NA DRODZE SĄDOWEJ

 

Czy macie takie doświadczenia? czy to proces długotrwały i kto ma więcej szans w sytuacji udowodnienia błędów?

 

I. mam źle zaprojektowaną więźbę:

a) elewacje i przekroje przedstawiają dwa różne rozwiązania

b) źle zaprojektowane podparcie więżby - tzn. niemożliwe do wykonania zgodnie z projektem

 

II. błąd w umiejscowieniu czerpni powietrza - musiałem kuć chudziak

 

III. błąd zaprojektowaniu komina pod wkład z DGP

 

...i pewnie jeszcze inne, które wyjdą w trakcie budowy

 

Mam podpisaną umowę. Czy powyższe błędy kwalifikują się do wejścia na drogę sądową?

 

z góry dzięki za podpowiedź

 

no_kya

 

Cześć

ja też miałem pewne problemy z większą ilością ważnych elementów i za jaja projektanta wzięłem i zrobił jak się należy. Trochę to trwało, ale na bieżąco miałem wsparcie po stronie mojego inspektora.

Nie wiem czy nie szkoda zdrowia z szarganiem się po sądach, bo po całej sprawie koleś mi powiedział że i tak architekci są ubezpieczeni , a u nas nawet oczywistych oczywistości , hehe, nie potrafią na szybko rozstrzygnąć w sądzie.

Wg mnie to weź pogadaj z gościem trochę go nastrasz ale bardziej tym że mu ładną opinię zrobisz niż tym że się w sądzie spotkasz - to ostateczna sprawa.

Pozdrawiam

Konrad P.S.

:wink:

Swoją drogą to co kiedy i kto się zorientował że coś tu nei pasuje??

bo ja swoje błędy korygowałęm na bieżąco jeśli nie sam to z inspektorem, tak żeby nie było przestoju w pracach.Bo na ekipę nie było co liczyć że rozwiążą sami prawidłowo- a z tego co piszesz to Ty również nie trafiłeś na świetną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już po wylewkach,szybko sprawnie i bezproblemowo:

http://sharpie.republika.pl/images/nieporet/100_3116.JPG

http://sharpie.republika.pl/images/nieporet/100_3140.JPG

http://sharpie.republika.pl/images/nieporet/100_3142.JPG

http://sharpie.republika.pl/images/nieporet/100_3150.JPG

http://sharpie.republika.pl/images/nieporet/100_3152.JPG

 

A jak postępy u reszty ....KonradJot........pawel i renia..........Magi77??

 

Witam

cieszę się że u CIbeieidzie jak po maśle.

U mnie idzie jak po grudzie, ale przynajmniej teraz chciaż żółwim tempem ale do przodu.

ALe jestem tak upierdliwym inwestorem że pomimo że już budynek stoi pod więźbą to mam ogormną ilość zastrzerzeń o których większość z NAS/WAS nie pomyślałaby że z tego może w przyszłości bliższej bądź dalszej wyniknąć problem.

I dlatego skoro mnie życie uprzykrzyli to i ja odpłacam im z tą samą uprzejmością.

Mam nadzieję, żę do zimy zdąrzą dokonać poprawek- mnie się juz przestało spieszyć.

Konrad

muszę wpaść do CIebie któegoś raza, ale nigdy nie mam na to czasu, człowiek ciągle się uczy tego budowania a ekipa ma coraz ciężej.

Ale jak to mówią jak sobie zasłużyli tak i mają.

:wink: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Magi77 widzę, że postępy super duże - chyba w tym roku zamieszkacie jeszcze. My ze względu na brak gazu będziemy się WYKAŃCZAĆ w zimę i może na wiosnę zawitamy w sąsiedztwie.

 

A mam pytanko techniczne czy ktoś z was dostał fakturę za prąd????

 

PZDR

Ula

 

Cześć

 

ja mam tylko blankiety na prąd takie na pół roku, ale faktury chyba nie posiadam.

Konrad :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Magi77 widzę, że postępy super duże - chyba w tym roku zamieszkacie jeszcze. My ze względu na brak gazu będziemy się WYKAŃCZAĆ w zimę i może na wiosnę zawitamy w sąsiedztwie.

 

A mam pytanko techniczne czy ktoś z was dostał fakturę za prąd????

 

PZDR

Ula

 

My się przeprowadzamy już 10-11 listopada, czas nas goni, a nie wiem też czy gaz nam zdążą podłączyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie mamy nawet blankietów, od kwietnia mamy prąd budowlany i dobrze byłoby coś zapłacić żeby nas później kwota "niepowaliła na kolana".

 

A jeśli chodzi o gaz to nie mamy nawet, do czego się włączyć - dopiero w marcu mają pociągnąć gazociąg, do którego będziemy mogli się przyłączyć.

 

Na razie udało nam się załatwić wszystkie pozwolenia i projekty na podłączenie się do wody miejskiej, także może w połowie listopada będziemy mieli wodę w domu.

 

 

Ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie udało nam się załatwić wszystkie pozwolenia i projekty na podłączenie się do wody miejskiej, także może w połowie listopada będziemy mieli wodę w domu.

Ula

 

Sharpie,

podpowiedz mi prosze jakie dokumenty i na jakim etapie budowy trzeba zlozyc w celu przylaczenia wody miejskiej?

 

dzieki i pozdr, pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, ja znów z doskoku... poszukuje firmy/sklepu/załogi do zabudowy kuchni.. możecie coś polecić? I pytanie przy okazji. Czy projekt jest platny? Z tego co dotychczas wiedziałem, projekt robią gratis. Pasuje, ok, nie pasuje, trudno... Natomiast jedna z "firm" za projekt bierze kaucję zwrotną w przypadku wyboru ich wykonastwa.

 

Pozdrowionka

 

PS. Widzę, że u Was coraz bardziej do przodu.. tak trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Magi!

Mam pytanko: czy nie za blisko wanny są te światełka?? Mój elektryk mówił mi o strefie 60 cm odległości od urządzeń związanych z wodą (np. wanna lub prycho). Zastanawiam się w celu pożytecznej nauki co na to powiedzą Twoi fachowcy.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Magi!

Mam pytanko: czy nie za blisko wanny są te światełka?? Mój elektryk mówił mi o strefie 60 cm odległości od urządzeń związanych z wodą (np. wanna lub prycho). Zastanawiam się w celu pożytecznej nauki co na to powiedzą Twoi fachowcy.

Pozdrawiam,

 

Wiesz co kupiliśmy takie lampki co mogą być na dworze, więc woda im raczej nie straszna :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy!

 

Od czerwca tego roku jesteśmy szczęśliwymi właścicielami działki w Józefowie nieopodal szkoły, przy ulicy Szkolnej - my to znaczy ja, mój mąż i nasza niespełna 2 letnia córeczka. Pozdrawiamy gorąco Joannkę i jej rodzinkę - naszych sąsiadów zza miedzy.

 

Forum czytujemy od ubiegłego roku - to bezcenne. Podziwiamy Wasze dokonania, postępy w budowie, pomysły i śledzimy z uwagą dyskusje. To wszystko jeszcze przed nami - zaczynamy na wiosnę 2008. Na razie werujemy pisma budowlane, cyzelujemy projekt i zabieramy się za papierki. Ponieważ potrzebna nam będzie mapka - szukamy namiarów na geodetę. Zbieramy też kontakty do ekip budowlanych - mamy nadzieję, że nie wszystkie wyjechały zagranicę... Będziemy wdzięczni za polecane kontakty.

 

Blanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...