Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nieśmiało grupa nieporęt i okolice


Recommended Posts

OK

No to jeszcze jedno pytanko odnośnie inatalacji gazowej, właśccwie to chodzi mi o rozłożenie samych rur , kto to robi hydraulik, czy ktoś z gazowni, chcialam przy tym podkreślić ,że gazu jeszcze nie ma dopiero cała wioseczka złożyła wniosek do gazowni o przyłącze gazowe, i w odpowiedzi dostaliśmy termin poprowadzenia instalacjii do naszych domków na jesień tego roku.

I stąd moje pytanie wszystko zwiazane z ogrzewaniem itd. robi hydraulik, czy tak samo on podciągnie mi rurke do kuchenki gazowej.?

Wiem ,że dla niektórych te pytanie może sie wydawać prozaicznie głupie, ale jeśli ktoś zechce mi na nie odpowiedzieć bedę wdzięczna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich i od razu prosze o pomoc, podeślijcie mi swoich tynkarzy,

Jestem nieco w panice, gdyż myślałam ,że 2 -3 miesiące wyprzedenia wystarczy żeby zaklepać ekipe tynkarzy- niestety mój błąd.

Jeden tynkarz powiedzial mi że w tym roku nie ma szans, a drugi może mnie zapisać na jesień. A ja potrzebuje na KWIECIEŃ. Prosze o pomoc jeśli macie sprawdzona ekipe, podzielcie sie namiarami.

Z góry dzięki...

 

A myślałeś o suchych tynkach?

Taniej, szybciej, równiej, sucho itp

Jak sobie przypomnę moja ekipe tynkarzy to mnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaa........ takie to są suche tynki,

to nie, nie ,

ja myślałam że mówisz o maszynowych, ale płyt to ja nie chce robić na ścianach, poniewaz w większości pomieszczeń planuje sufity podwieszane, więc i tak juz optycznie zmniejsze te pomieszczenia, a po drugie wole normalne ściany otynkowane, żeby mozna bylo wiertakę włączyc i wiercić tam gdzie mi obrazek na scianie pasuje.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaa........ takie to są suche tynki,

to nie, nie ,

ja myślałam że mówisz o maszynowych, ale płyt to ja nie chce robić na ścianach, poniewaz w większości pomieszczeń planuje sufity podwieszane, więc i tak juz optycznie zmniejsze te pomieszczenia, a po drugie wole normalne ściany otynkowane, żeby mozna bylo wiertakę włączyc i wiercić tam gdzie mi obrazek na scianie pasuje.

Pozdrawiam serdecznie

 

Ja tez tak myślalem, ale Twój wybór

Ekipa musi byc naprawde solidna żeby nie trzeba było tych scian później równac, szlifować, nakladać gładzi, równac kątów, obsadzac gniazdek, szukac kabli, łatac przerawane kable itp itd a to wszystko kosztuje. Co do grubości tynku to mogę się zalożyc że bardziej zmniejszysz sobie pomieszczenia, chyba ze masz idealnie równe sciany w pionie i pozomie ale takich nie widziałem

Jedno jest pewne dluga łata i katownik w rekę i nadzór. Jezeli nie zaczną od montażu prowadnic na scianach to moga wogole nie zaczynać.

jezeli mozesz to podziel robote na dwa etapy, najpierw góra np i odbiór z mocnym halogenem,łatą i kątownikiem a potem reszta a kasa po poprawkach.

Jak już zobaczysz częśc swoich tynków to pomyśl czy takie sciany chcesz miec i podejmij decyzje co dalej, czy nadaja sie już do malowania czy moze jeszcze jakaś warstwa wyrównawcza i ile to kosztuje ?

Pisze tak bo dziś na sto procent zrobiłbym wszystko w płytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po drugie wole normalne ściany otynkowane, żeby mozna bylo wiertakę włączyc i wiercić tam gdzie mi obrazek na scianie pasuje.

Suchy tynk gipsowy != scianka gipsowa na konstrukcji z profili ("pusta w srodku")

 

Mozesz wziac wiertarke i wiercic gdzie Ci sie podoba, tu akurat nie ma roznicy miedzy tynkiem suchym a mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego te suche tynki są takie lepsze, jestem dobrym sluchaczem, więc słucham a rzaczej czytam, co w nich jest takiego lepszego od tradycyjnych cem-wap.Może mnie przekonacie.

Nie chcę Cię przekonać na siłę.

Napisałem tylko o swoich perypetiach z tynkami i chciałem napisać że istnieje cholernie prosta i szybka metoda na tynki które też maja swoje wady. ale w porównaniu z moimi tynkami z agregatu mają tylko zalety.

Wyboru musisz dokonać sam oczywiście

teraz zabawie się w proroka i powiem Ci co usłyszysz od fachowca jak wytkniesz mu że ściany są nie równe: 'Ale proszę pana to przecież tylko tynk cementowo wapienny a nie gładź gipsowa" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego,że są tańsze to ja wiem,

tylko nie zawsze przy budowaniu taniej znaczy lepiej...

Odnośnie płyt jestem może nawet nie tyle co nieprzekona, tylko, jeszcze one nie sa takie popularne i nie wiadomo jak to będzie wyglądało po kilkunastu latach.

Aczkolwiek z tego co zrozumialam o czym napisał kris19 największe różnice są w tym z czym sie oczywiście zgodze w cenie i to że te płyty są równiutkie, a przy tynku, wykonawca musi byc bardzo dokładny.

Namieszaliście mi troche w głowie.

kakaowy- a ty masz tak zrobione u siebie, może masz jakies zdjęcia jak to sie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego,że są tańsze to ja wiem,

tylko nie zawsze przy budowaniu taniej znaczy lepiej...

Odnośnie płyt jestem może nawet nie tyle co nieprzekona, tylko, jeszcze one nie sa takie popularne i nie wiadomo jak to będzie wyglądało po kilkunastu latach.

Aczkolwiek z tego co zrozumialam o czym napisał kris19 największe różnice są w tym z czym sie oczywiście zgodze w cenie i to że te płyty są równiutkie, a przy tynku, wykonawca musi byc bardzo dokładny.

Namieszaliście mi troche w głowie.

kakaowy- a ty masz tak zrobione u siebie, może masz jakies zdjęcia jak to sie robi?

Do kwietnia bedę miał juz zrobione takie tynki więc moge ci przesłać parę fotek lub jak wolisz zapraszam do zobaczenia na żywo

Co do popularności płyt to sa juz bardzo znane wystarczy popatrzec wkoł siebie: podasza, sufity podwieszane, piekne zabudowy w gazetach, scianki i wiele innych.Myślę że tkwi w nas przekonanie i przywiazanie do ogólnej opini na temat tynkow i cięzko nam zakceptowac nowe bo wszyscy inni mają tradycyjne tynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam firmę DLH Drewno przy ul. Modlińskiej 231

 

Doskonała firma z bardzo dobrym towarem. (PARKIETY. DESKI PODŁOGOWE, PODLOGI WARSTWOWE, CHEMIA DO PARKIETÓW, LISTWY I WIELE INNYCH – DREWNO Z CAŁEGO SWIATA )

Bardzo dobry kontakt z klientem, potrafią doradzić i chętnie odpowiadają na wszystkie pytania.

Drzewo na parkiety jest naprawdę wysortowane w danej klasie produktu co często nie jest praktykowane do końca w innych firmach (gdzieś przecież trzeba przyciąć parę groszy).

Posiadają sprawdzone namiary na parkieciarzy.

 

Kupuje tam parkiety, :D :D :D

 

Przed podjęciem decyzji co do Waszych podłóg porozmawiajcie z Panem Andrzejem Kwapisiewiczem z

DLH Poland

03-120 Warszawa

ul. Modlińska 231

695 350 040

tel. 22 / 811 11 60

fax 22 / 614 47 01

pn-pt 8 - 17

sob 9 - 14

 

Na hasło Murator zniżka, można tez powołać się na Krzysztofa z Białołęki

POLECAM

http://images31.fotosik.pl/127/54966ff3a0f4239a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...