Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ostatnio zrobiło nas się wiecej, budujacych tu i przymierzających się do budowy. Może tak o(u)tworzyć nową grupę?

Co Wy na to?

Zapraszam

Grzesiek

 

hop siup do góry!! :lol:

może uda się założyć grupę! :)

 

hop hop

Radość to też Wawer więc jakby co........ 8) 8)

pozwolenie mam mieć albo przed świetami albo na przełomie roku..tak więc będzie dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też chcę! Wpisuję się na listę! :D

 

 

możebyśmy trochę napisali o sobie: co, jak, gdzie i na jakim etapie budujemy? Łatwiej byłoby wtedy dzielić się doświadczeniami, a przecież o to w gruncie rzeczy chodzi :)

 

Ja zaczynam na wiosnę w okolilcach ul. Przewodowej i Wału Miedzeszyńskiego - paterowy z nieużytkowym poddaszem - będzie to z max +styropian lub porotherm + styropian

 

teraz Wy!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się przypomnę, okolice zasadowej, domek ca. 200, BK, 2 warstwy. Dachówka cementowa, raczej Euronit. Garaż na 2 (wirtualne chyba) samochody, a na działce 50cioletni dąb. No i wjazd od zachodu. To było najgorsze podczas wymyślania projektu, ale się w końcu dalo.

Teraz wybieram ekipę, później bank, no i na wiosnę.... mamy nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

My też chcemy zacząć w przyszłym roku. Na razie jesteśmy na etapie czekania na warunki zabudowy przed kupnem działki na Wiązanej. Dajcie znać jak tam było z Wami? My czekamy już ponad miesiąc i paniom z urzędu gminy już raz zdążyły się zgubić nasze papiery :-?

 

hmm... 1,5 roku temu dreptaliśmy wokół działek na Wiązanej

ostatecznie kupiliśmy ciut dalej od centrum ale o połowę więcej niż byłoby nas stać tam

 

w którym miejscu Wiązanej jesteś/bedziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawy, może podrzucisz więcej informacji, może być na priv o tej ekipie, ja mam wstępnie dwie , może trzy z przesiewu, ale wciąż szukam, a może byłoby im wygodnie w pobliżu dwie roboty mieć....

Janna, jak Wam się uda, to będziecie blisko dosyć Agnieszek! Takie 3, 4 rzuty beretowe. Natomiast, jeśli nie przerażają Was trudne działki, to zapraszam do mnie. Mam po sąsiedzku pustą, ktoś zaczął piwnicę ze 4, 5 lat temu, więć do usunięcia, tym bardziej, zę w linii rozgraniczającej, ale być może, gdyby mu wszystkie papierzyska przed nos wyłożyć, że tu zdrada, to by spuścił ( nie wiem, jaka cena,ale w decyzjach mam namiar na właściciela :wink: .)

A tak w ogóle, to chyba najgorszy urząd w wawie :evil: :(

Powodzenia

Ps.

Rozbuja nam się ten nasz wawerski wątek?

Mam nadzieję :) :)

a, ta działka , to ok 900m2

nie biorę prowizji i ew. działam niezgodnie z ustawą o ohcr. d. os.

ciiiiiiiiicho.

:o :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fripp podesłałem na priva namiar. Gość tani nie jest ale dość mocno sprawdzony. Mieliśmy tańsze wyceny ale w końcu powiedziałem sobie ża na niektórych rzeczach można dać ciut więcej coby później nie dokładać. Gość z dobrej strony Wisły więc daleko na budowe nie ma.

Ale naszukałem się mocno i naprawde to jest spory kłopot znaleźć dobrych i tanich. Albo to albo to.

Z tą działką o której piszesz to fajny numer 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam koło mnie, to w ogóle fajne rzeczy się dzieją. Jak przyszedł geodeta, żeby mapę sporządzić, to się z lekka zatoczył. W urzędzie dwie mapy, jakś tak było, z czego obie - oficjalne i stemplowane, przez kogo trzeba- po nałożeniu jednej na drugą nie pokrywają się. Różne rozgraniczenia i w ogóle jazda jakaś. Musiłem wystąpiuć do BPRW o linie rozgraniczającą i cudem tylko udało się zrobić to dla mojej i tej właśnie sąsiedniej działki za moją kasę, oczywiście, chociaż to obowiązek gminy. Gdybym miał robić dla całej ulicy, to z torbami bym chyba poszedł.

Parę innych kwiatków też przerabiałem.

Teraz już czekam, czekam i czekam na pozwolenie, a niech się dziady nie zgodzą, to chyba kolegów zza wschodniej granicy naślę :evil:

Tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na priva Dostalem wiadomość od niejakiej (go) BESS.

Wygląda na to, że kolejny sąsiad mi się szykuje i to bliski :D :D :)

 

to niech się ujawni!! :)

 

Lawy -

jeśli nie uznacie mnie za konkurencje, to poproszę też o namiary na wykonawców - dopiero zacznę ich wybierać (ale mam za to już pozwolenie)

też jestem obok Was

 

Jaana - kojarzę miejsce

wahaliśmy się też nie daleko tej linii wysokiego, ale po drugiej stronie Wiązanej (bliżej torów kolejki a nie Wisły)

 

znalazłem dobrą okoliczną wytwórnię bloczków fundamentowych - http://www.prefagbud.com.pl/strg.html zawsze to taniej bez pośrednictwa hurtowni!

możebyśmy kupili razem?? więcej można "urwać" :) - jeśli nie macie w projekcie lanych fundamentów

 

warunki zabudowy -

zajeło mi to prawie 9miesięcy! bo nie miałem (i nie mam) żadnych sąsiadów (puste pole) - w połowie roku urząd trochę skruszał i troche "odpuścił"

pozwolenie dostałem rekordowo szybko - >3tyg.

 

a tak wogóle proponowałbym może jakiś niewirtualne spotkanko Grupy??

pewno już po Swiętach i Sylwestrze, bo teraz w takim "gorącym" okresie to krucho z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujawniam sie! Dokopalam sie wreszcie do tej grupy. Nie przerazajcie mnie, ze tak dlugo czeka sie na warunki zabudowy. Bo ja juz ekipe na maj zarezerwowalam. Architekt robi swoje. A jak ma sie sasiedztwo, to ile sie czeka w naszej gminie?

 

Bess

 

myślę że wtedy do 2 mies.

warto trochę ręcznie pośpieszać

urząd musi wysyłać w wiele miejsc w celu zaopiniowania:

- urz. marszałkowski

- urz. wojewody

- konserwator zabytków

- architektura

 

tak więc nie wszystko w rękach urzędniczek z Żegańskiej

 

 

ps.

a tak wogóle to witam w Grupie!! :)

 

napisz więcej co i gdzie będziesz stawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...