Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy możecie podpowiedzieć, gdzie się udać z zapytaniem o wodociąg? Buduję przy Trakcie Lubelskim.

A może napiszecie, kto Wam przyłączał wodę od studni do domu i ile to kosztowało. Na razie mam tylko studnię i to wszystko.

Teraz trzeba skądś "wykombinować" wodę w domu. Skąd?

pozdrawiam :)

gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośka - Jeśli masz juz studnię to teraz musisz nabyć pompę.

 

Chyba że masz juz pompę głębinową.

 

Jesli masz studnię abisynkę to najlepiej nabyć zestaw hydroforowy : czyli pompa plus zbiornik.

 

Przynajmniej tak to u mnie wygladało. Podłącza to hydraulik :-)

Zuzza, dzięki za szybką odpowiedź :D

Wiem, ze muszę nabyć pompę+ zbiornik, ew. pompę głębinową. :) Bardziej interesuje mnie cena przekopania rowu, położenia rurek, obmurowania studni, izolacji, zawór zwrotny itp. Słowem wszystko, co potrzebne, żeby woda popłynęła z kranów i do instalacji CO. Do tej pory wszystko działało na zewnątrz. Teraz pora "wprowadzać" się do środka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi Agnieszki w sprawie Edyty R, to faktycznie trudny to przypadek. Edyta jak coś jest nie tak nie odbiera telefonów i nie dpowiada na sms-y.

Nie mam czasu na prześledzenie wszystkich wypowieadzi forumowiczów, ale mogę też przestrzec przed firmą K&P (podawane były ich namiary kilka stron wstecz) i dobrze fripp, że nie kupiłeś u nich drzwi . Nie mam nic do wyglądu drzwi, bo mi się podobają. Ale nie obyło się bez reklamacji, bo drzwi się opuściły, trzeba było poprawiać i wtedy się zaczęło. W przypadku naszych przejść z elektrykiem, mieliśmy do czynienia z nieuczciwym krętaczem. W przypadku drzwi - z prostactwem i wielkim chamstwem. Facet odbiera telefony (owszem), za to rzuca słuchawką i robi to nagminnie, jak tylko powie się, że z drzwiami jest coś nie tak. Usiłuje wmówić właścicielowi, że to jego wina, itd. Do tej pory wielki cham na budowie się nie pojawił. Co za typ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bess,

wiem, rozmawiałem z 1/2, smutno było. Elekryk chociaż, mam nadzieję wyprostowany?

Ze swojej strony najprawdopodobniej będę mógł polecić hydraulików, robili hydrofor i jeszcze parę rzeczy w domu będą dłubać. Na razie jakość prac na poziomie _ZBYCHA_, który rzeczywiście wart opinii krążących o nim na forum. Być może dorzucę też namiar na sztachetki, które dojechały z 3 i pół dniowym opóźnieniem, gdy zobaczę je przykręcone do stelaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bess,

wiem, rozmawiałem z 1/2, smutno było. Elekryk chociaż, mam nadzieję wyprostowany?

Ze swojej strony najprawdopodobniej będę mógł polecić hydraulików, robili hydrofor i jeszcze parę rzeczy w domu będą dłubać. Na razie jakość prac na poziomie _ZBYCHA_, który rzeczywiście wart opinii krążących o nim na forum. Być może dorzucę też namiar na sztachetki, które dojechały z 3 i pół dniowym opóźnieniem, gdy zobaczę je przykręcone do stelaży.

 

sztachety wyglądają nie źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MLK napisał:

fripp napisał:

Bess,

wiem, rozmawiałem z 1/2, smutno było. Elekryk chociaż, mam nadzieję wyprostowany?

Ze swojej strony najprawdopodobniej będę mógł polecić hydraulików, robili hydrofor i jeszcze parę rzeczy w domu będš dłubać. Na razie jakoć prac na poziomie _ZBYCHA_, który rzeczywicie wart opinii kršżšcych o nim na forum. Być może dorzucę też namiar na sztachetki, które dojechały z 3 i pół dniowym opónieniem, gdy zobaczę je przykręcone do stelaży.

 

 

sztachety wyglšdajš nie le

hmmmm....

czyżby iwedział więcej ode mnie :wink: 8) :D :D

Cieszę się, że ok.

Wkrótce wybieram się na wizytację, więc sam też ocenię. To jeszcze kwestia wykonawcy ogrodzenia, bo Pan wszystko oglšda sobie i przebiera tak, żeby miało ręce i nogi. Co trzeba też ładnie zatuszuje. :D Jest naprawdę niesamowity. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztachety.

Termin dwa tygodnie jako (+3,5dnia wyszło). Z malowaniem dwukrotnym. (być może suche byłyby szybciej).

Cena w zależnoci od wysokoci, szerokoci, frezowania itd. (ja wzišłem wariant najtańszy - deska zaokršglona u góry, bez frezowania boków i innych ulicznień.

To doć duży tartak, więc robiš też więbę chyba (przynajmniej co podobnego widziałem na placu).

Namiar:

Drewler, Czarnolas (tam, gdzie lipa Jana)

Leszek Wójcik

0.48.6772027

602 107 324/ 604 605 607

Wyglšda faktycznie całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie mam już skończone ogrodzenie. Niniejszym mogę polecić wykonawcę. Pan zajmuje się głównie ogrodzeniami metalowymi i wszystkim tym, co z metalem związane. U jednak mnie zrobił wszystko - od podmurówki po przykręcenie sztachet i 3 słupki klinkierowe. Dokładny i godny zaufania. Nie wiem tylko za bardzo, jak ma się cenowo - miałem dwie kontroferty i wyglądały podobnie.

Podczas robót pytał o rozwiązania,jakie ma zastosować, nawet wkręty do mocowania wybieraliśmy z kilku rodzajów,które nam pokazano. Jestem zadowolony ze współpracy i efektów. Gdyby ktoś był chętny, to namiar mogę podać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - musze zamówić szambo i zastanawiam się nad jego wielkością.

 

Chyba najlepiej byłoby zamówić takie - jakie są szambiarki... Czy macie namiary na jakies szambiarki z okolicy? Ile one mogą mieć m3?

 

Podobno im większe tym taniej wychodzi opróżnianie - tak slyszałam...

 

A jak tam u Was z szambem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szambo bierz 10m3. Beczkowozy mają z reguły dwie wielkości - tojest ta większa - i takiej wielkości szamba są najbardziej popularne. Przy nierozszczelnionym szambie dla rodziny 3 osobowej powinno na miesiąc wystarczyć.

 

Pompę, hydorofor i całe oprzyrządowanie kupowałem na ul Piaskowej 9/11 (tel. 769-26-20) w Józefowie - sklep z pompami (mają też polecone ekipy).

 

Ktoś pytał o drewno do kominka: tel 693 224 222, gość ma mieszankę liściastą - 100 zł / m3 (w sumie to metr przestrzenny a nie m3 - ale tak z reguły drewno takie się sprzedaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...