Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

Qumoter - ja bym polecił Pana Kubuja - hydraulik z bardzo sprawną ekipą tel. 0 601 391 034

 

Czy ktoś może polecić fachowca wykonującego schody drewniane? najchętniej dębowe. Jakie są koszty?

 

Uwaga na złodziei!!! weekend w nocy odkopali moją studnię, sforsowali sztabę blokującą wieko i ukradli mi pompę.

Jak by wam ktoś oferował tanio "prawie nowego" Grundfosa, to dajcie mi/policji porszę znać.

 

Pozdawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

KREZUSIK Napisał:

Dostałem namiar na Zbigniewa Cieplaka. Ktoś tu z nim współpracował? Polecacie? (w archiwum nic nie znalazłem)

To za moją sprawą ten pan pojawił się na Forum, po upływie pewnego czasu mogę obiektywnie ocenić jego pracę i nie polecam. Robił u mnie tynki wewn i wylewki. Wylewki zrobił na 4, tynki na 3, pieniądze - po wykonaniu mówił, że wszystkiego było więcej, niż umówione, sciany krzywe. Owszem może trochę były, ale, to, co pozostało po jego tynkowaniu - NIE polecam :evil:

Żałuję, że podałem ten namiar :oops:

Schody mogę polecić.

Robiła u mnie firma GAWA parkiety.

Siedziba na KŁobuckiej:

http://www.gawaparkiety.pl/

Można się powołać,że namiar z wawra, tam, gdzie podstopnice z białego jesionu robili (stopnie dębowe). Powinni być przychylnie nastawieni :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić fachowca wykonującego schody drewniane? najchętniej dębowe. Jakie są koszty?

 

 

Ja i Vivaldi z otwockiej - schody robił nam gość: http://schodyzdrewna.com.pl/index.htm

Cenowo był najbardziej atrakcyjny ze wszystkich co robili wyceny.

Póki co wszystko wygląda dobrze (prawie rok) i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

kończymy stan surowy i powoli szukamy jakiegoś specjalisty od wykończeniówki - tynki itd. Wszelkie namiary mile widzine. :wink:

 

Dostałem namiar na Zbigniewa Cieplaka. Ktoś tu z nim współpracował? Polecacie? (w archiwum nic nie znalazłem)

 

Ja ZDECYDOWANIE NIE polecam.

Tynki miały być robione 3 tygodnie - ciągnęly się 2,5 miesiąca.

Mieli je robić sprawdzeni fachowcy - a robili goście z łapanki, którzy rozgrzebali robotę i zniknęli po tygodniu jak złoty sen. Cały dom tynkował potem jeden człowiek (włącznie z przygotowaniem zaprawy) - bo więcej tynkarzy p. Cieplak po prostu nie ma.

 

Wbrew zapewnieniom p. Cieplak nie dysponuje też żadnym własnym zasobem w zakresie wylewek - po prostu wyszukuje ekipy na rynku. W efekcie wylewki też robili mi losowo sprowadzeni ludzie, których jakości nie byłem w stanie sprawdzić wcześniej (ekipa miała byc ta sama co u znajomego). Zalali betonem rurę od kibla, mieli w nosie spadki w garażu, z wylewki w łazience wystaje rura i kawałki siatki.

 

P. Cieplak wziął zaliczkę, której w zamieszaniu nie rozliczyliśmy przy końcowych płatnościach i z której już najwyraźniej nie zamierza się rozliczyć - mimo wielu telefonów z mojej strony. Standardowa odpowiedź to 'nie ma mnie w Warszawie ale jak tylko wrócę..." niestety jakoś nie wraca. Oby. Może już więcej w Warszawie nikomu nie narobi kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tynki robiła ekipa p. Zarzecznego (namiar kilka postów wyżej). Polecam - szybko, sprawnie, dość równo (choć pewnie jakbym ich mocniej przycisnął, to byłoby równiej - np. pilnowaliby kątów, czego "normalnie" nie robią twiedząc, że jak ściany krzywe, to szkoda materiału na równanie kątów tynkiem - kątów pilnują tylko w miejscu przyszłej kabiny itp.). Inna ekipa od Zarzecznego robiła mi elewację zewnętrzną: styropian+klej+siatka+tynk - wrażenia podobne - naprawdę szybko i na moje oko solidnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qumoter - ja bym polecił Pana Kubuja - hydraulik z bardzo sprawną ekipą tel. 0 601 391 034

 

 

Mogę się podpisać pod tym nazwiskiem, również jestem zadowolona ze współpracy z tym panem.

 

Tak, trzeba przyznać, że ekipę ma naprawdę fajną - niby nigdy ich nie widziałem, bo zawsze jak coś robią u mnie, to ja jestem w pracy, ale jak się patrzy na efekty to aż miło dla oka - czyściutko, schludnie - po prostu rewelacja.

Niestety póki co nic z hydrauliki nie mam jeszcze funkcjonującego, więc wstrzymam się z opiniami, ale z tego co widziałem do tej pory muszę powiedzieć, że ekipa robi naprawdę wyjątkowo dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Niestety póki co nic z hydrauliki nie mam jeszcze funkcjonującego, więc wstrzymam się z opiniami, ale z tego co widziałem do tej pory muszę powiedzieć, że ekipa robi naprawdę wyjątkowo dobre wrażenie.

 

FUNKCJONUJE, wszystko będzie dobrze! :D . Tylko, czy szambo funkcjonuje jak trzeba??. Oto jest pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

kończymy stan surowy i powoli szukamy jakiegoś specjalisty od wykończeniówki - tynki itd. Wszelkie namiary mile widzine. :wink:

 

Dostałem namiar na Zbigniewa Cieplaka. Ktoś tu z nim współpracował? Polecacie? (w archiwum nic nie znalazłem)

 

Żałuję, że podałem ten namiar :oops:

 

Ja ZDECYDOWANIE NIE polecam.

 

Jeśli o mnie chodzi to zamyka sprawę.

Dziękuję za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUNKCJONUJE, wszystko będzie dobrze! :D . Tylko, czy szambo funkcjonuje jak trzeba??. Oto jest pytanie.

A szambo może nie funkcjonować jak trzeba? :D

 

Owszem, może być niestety nieszczelne, o takich przypadkach już pisano na forum. Firma, w której zakupiłam swoje właśnie dostała kilka negatywów. Więc mogę mieć powody do niepokoju. Ale pożyjemy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połowa Twoich sąsiadów ma niesczelne szambo....i dla nich to nie wada ale ważna cecha szamba.

 

Kubuja polecałem i będę polecać - u mnie rozprowadził wszystkie rurki i instalacje (Kotłownie kto inny robił, szambo sam podłączałem). Ale u ktos z otwockiej miał do Kubuja kilka uwag a propos kotlowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne bede tu sie pojawial, na pewno korzystal z calego tego watku.

Tu znajdziecie cos o mnie: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90369

... a dodam że jestem/bede z Zerzenia ;)

 

Pozdrawiam sasiadow.[/url]

 

Witaj!

Napisz coś więcej o swoim planowanym, prawie pasywnym domu śródziemnomorskim - zapowiada sie interesująco :)

może skuszę się kiedyś (jak odpocznę) do budowy kolejnego, lepszego domu? ;)

 

a narazie to życzę powodzenia i wytrwałości 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ma ktos z was moze namiary na jakas ekipe ktora byla by w stawie wybudowac fundamenty na wiosne tego roku.

Nadmienic trzeba ze mam dosyc trudne warunki glebowe na dzialce - dosyc wysoka woda tj na poziomie ok metra.

 

czy ktos moze z was interesowal sie technologia budowy fundamentow na mikropalach?

 

Moze znacie ekipy ktore trudnia sie tego typu robotami?

 

Bede badzo wdzieczny za jekie kolwiek kontakty.

 

Z gory wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Napisz coś więcej o swoim planowanym, prawie pasywnym domu śródziemnomorskim - zapowiada sie interesująco :)

Chyba będzie ciężko pogodzić "pasywność" i "śródziemnomorskość" - szczególnie w polskich war. klimatycznych, ale życzę powodzenia.

 

może skuszę się kiedyś (jak odpocznę) do budowy kolejnego, lepszego domu? ;)

Już ci się znudziło?! :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Napisz coś więcej o swoim planowanym, prawie pasywnym domu śródziemnomorskim - zapowiada sie interesująco :)

Chyba będzie ciężko pogodzić "pasywność" i "śródziemnomorskość" - szczególnie w polskich war. klimatycznych, ale życzę powodzenia.

 

może skuszę się kiedyś (jak odpocznę) do budowy kolejnego, lepszego domu? ;)

Już ci się znudziło?! :wink:.

nie, jeszcze nie! w sume to na razie w pełni nie zadomowiłem się :)

a co u Ciebie?

 

od wczoraj w ramach 'wykańczania' mamy internet w domu - jak wiadomo TPSA stara się olewać klientów jak tylko może, więc mam łącze radiowe z Radionet'u za mniejsze pieniądze niż neostrada (nie wspominając o tym że nie muszę płacić abo za stacjonarny telefon)

może później postawie jeszcze bramkę voip i będzie w ten sposób 'stacjonarny' fon też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o swoim planowanym, prawie pasywnym domu śródziemnomorskim - zapowiada sie interesująco :)

może skuszę się kiedyś (jak odpocznę) do budowy kolejnego, lepszego domu? ;)

 

a narazie to życzę powodzenia i wytrwałości 8)

 

Zalozenia laika przedstawiaja sie z grubsza nastepujaco:

- dom przeszklony od strony poludniowej, od polnocnej minimum okien

- odpowiednia izolacja - planuje welne (okk. 20cm) i calkowita grubosc sciany ok pol metra, rozwazam 3 warstwy

- rozwiazania typu rekuperator, okna 3- szybowe, pompa/pompy ciepla i/lub baterie sloneczne

 

Dom ma byc stosunkowy prosty w formie, z pelnym pietrem i dachem w koperte ok 30 stopni nachylenia. Calosc o powierzchni ok. 200m2 + garaz.

 

Dogrzewanie rowniez przez kominek z plaszczem.

 

Pasywne to duze slowo. Tego typu projekty nie potrzebuja podlaczenia do np gazowni. Wydaje mi sie, ze do az takiego zaawansowanego i jednak wymagajacego projektu nie dojde - chocby ze wzgledu na wymagania co do bryly.

Mimo to ma to byc wyznacznik do ktorego bede dazyc, lecz z zastrzezeniem - nie za wszelka cene. ;)

 

W tej chwili poszukuje sprawdzonego architekta, ktory podjal by sie takiego malego wyzwania. Dodam, ze dzialka jest z wjazdem od strony poludniowej i w dodatku jest szersza niz glebsza. Sadze, ze to bedzie ciekawe zadanie.

 

Jesli ktos moze wskazac sprawdzonych archtektow i z wiedza w zakresie:

a) domow energooszczednych

b) stylistyki srodzieomnomorskiej (tu znalazlem to http://www.studiogomez.pl)

to bardzo prosze o kontakt.

 

Z projektem udam sie po formalne sprawy tj. pozwolenie na budowe, poniewaz inf. o warunkach zabudowy wydaje mi sie do pominiecia patrzac na sasiedztwo, ktore jest 2 dzialki obok, a i okolica jest juz dosc zabudowana.

Uda sie w ten sposob???

 

Serdecznie pozdrawiam i dziekuje za zyczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

od wczoraj w ramach 'wykańczania' mamy internet w domu - jak wiadomo TPSA stara się olewać klientów jak tylko może, więc mam łącze radiowe z Radionet'u za mniejsze pieniądze niż neostrada (nie wspominając o tym że nie muszę płacić abo za stacjonarny telefon)

 

RILI? Kiedyś jak sprawdzałem radionet to wcale tanio nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, jeszcze nie! w sume to na razie w pełni nie zadomowiłem się :)

a co u Ciebie?

 

od wczoraj w ramach 'wykańczania' mamy internet w domu - jak wiadomo TPSA stara się olewać klientów jak tylko może, więc mam łącze radiowe z Radionet'u za mniejsze pieniądze niż neostrada (nie wspominając o tym że nie muszę płacić abo za stacjonarny telefon)

może później postawie jeszcze bramkę voip i będzie w ten sposób 'stacjonarny' fon też

Ja mieszkam i wykańczam (zostało mi pełno pierdółek), nieśpisznie zresztą :wink:.

Ponieważ aktualnie jest "promocja" słonecznej platformy to ostatnio walczyłem z anteną satelitarną, drzewami zasłaniającymi dostęp do nieba (jak jest HB to brak Astry itd.) i na koniec z uszkodzonym konwerterem :evil:

 

A co do internetu, to na pierwszy rzut oka ten Radionet jakoś nie powala, ale muszę ten temat zagłębić.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...