Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

Bess - Nie wyrobiłem się z czasem i u Kowalskich byłem po 13.00. Był tam tylko jeden pan i zastanawiałem się czy to nie Twój mąż 8) 8).

anyway wrażenie z obsługi klienta wyniosłem dobre. Zobaczymy jak z ceną......a jak u Ciebie policzyli??

tak BTW, a propos dachów - ja z deskowania zrezygnowałem, choć wykonawca mnie gorąco namawiał, ale też bym chcial żeby robili u mnie razem z orynnowaniem oraz oknami dachowymi.

 

 

U mnie na świeta stoją już ściany fundamentowe, a jak dobrze pójdzie to w piątek będę już miał podłogę :D to w weekend wezmę krzesełko i usiąde sobie przed wirtualnym póki co kominkiem :D

 

ps. fripp - co do wykonwcy nie ma żadnych zastrzeżeń póki co, wszystko wygląda naprawdę ładnie (ale to początki). I zapunktował u mnie bo podał rozwiązanie pewnych rzeczy nad którymi się głowilem - tj funkcjonalność kilku pomieszczeń - sam z sibeie wymyślił fajną rzecz, oby tak dalej.

 

Jakby ktoś później nie zaglądał na internet to:

 

WESOŁEGO JAJECZKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Lawy - to pewnie był mąż. Jak już wsiadaliśmy do bryki, miałam tel z przedszkola, że dziecko chore mam szybko odebrać. Nie miałam już nawet czasu i głowy do powiadamiania. I nie wiem o której, ale był tam też Fripp, rozmawiał z mężem.

Wycena... DROGO! Ale i materiał nie był najtańszy. Nie zrobili nam na wszystko, co chcieliśmy. Reszta będzie po Świętach. Jeśli chcesz mogę Ci na priva podesłać to co nam wyszczególnili + ceny, ale zdecydowanie później, bo mam teraz dzieciaczka na głowie i nawet dobrze nie pogadałam z mężem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawy - to pewnie był mąż. Jak już wsiadaliśmy do bryki, miałam tel z przedszkola, że dziecko chore mam szybko odebrać. Nie miałam już nawet czasu i głowy do powiadamiania. I nie wiem o której, ale był tam też Fripp, rozmawiał z mężem.

Wycena... DROGO! Ale i materiał nie był najtańszy. Nie zrobili nam na wszystko, co chcieliśmy. Reszta będzie po Świętach. Jeśli chcesz mogę Ci na priva podesłać to co nam wyszczególnili + ceny, ale zdecydowanie później, bo mam teraz dzieciaczka na głowie i nawet dobrze nie pogadałam z mężem.

 

?? :o ?? to czyżbym widział i Ciebie fripp??????????? o matko, jeśli tak to niezłe faux pas, a można było porozmawiać niewirtualnie. qrcze...szkoda że nie wiedziałem że możesz się pojawić to może by mi coś w głowie zaświtało i bym spytał.... :o Ale myślę, że co się odwlecze.....

 

no o materiale pisałaś. ja w sumie tez mierzę wysoko czyli w lindaba albo w Ruuki. Do tego chce dobrą folię (Tyvek), ale na orynnowaniu opduściłem i daję pcv (najwyżej za kilka lat wymienię jak sie rozpadną 8) ). Zobaczymy jak mi wycenią (umówiłem sie na czwartek bo wtedy chcę wziąść dzień wolny i troche pojeździć. A na wtorek jestem umówiony z innymi. Co do podesłania tych rzeczy to fajnie by bylo, ale nie kłopocz się - dziecko, świeta i inne są ważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawy, Ty z kobietą byłeś?

Jeśli tak, to parę chwil staliśmy przed kowalskimi razem, podczas gdy 1/2 Bess się cenił :wink: No, a później razem wyszliśmy i chyba z półtorej godziny w samochodzie :) :) . Z Jerzym i konkurencją spotkam się z moim inspektorem/ kierownikiem po świętach i wtedy ostateczna decyzja zapadnie. Intuicja przekonuje, żeby docisnąć Jerzego, zatamtymi przemawia cena(jednak) Trudne, ale już niedługo ostateczne rozwiązanie nastąpi. Co do kosztów dachu, wyszedł podobnie, lub drożej, niż mój - z grubej więźby i z cementowej dachówki, którą uważam jednak chyba za lepsze rozwiązanie, niż blacha (odwieczne spory :wink: ).

No i tyle na razie.

Pozdrawiam wszystkich świątecznie. Zdrowych, rodzinnych i smacznych ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawy, Ty z kobietą byłeś?....

 

niom 8) taki młodo wyglądający (przystojny, wysportowany i wogóle) to ja 8) qrcze....nie mogę sobie darować :o heh

 

i nie mów mi ile procentowo zszedł Ci Jurek bo się załamię. Niech pozostanę w błogiej nieświadomości że dostałem dobrą zniżkę 8)

I dobrze robisz, wybierz najtańszą z tych ofert, bo jak obydwoje sprawdzeni - to ryzyko jakiejś fuszerki chyba jest równe.

 

Mi jakoś dachówka cementowa nie leży więc zostaję przy blaszce 8) i startuje od dobrych a pewnie skończę na gorszych :( kasa, misiu, kasa...

na razie mi ta kasa strasznie ucieka, niby mieszczę się z założeniach budżetowych, ale tak zobaczyłem, że ledwo ledwo :o Teraz siedzę nad programikiem do projektowania - Arconem i projektuję górę bo muszę kilka rzeczy zmienić, rozrysuję wstępnie i uderzę do wykonawcy niech coś tutaj podpowie (to samo inspektor)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to "udało" Wam się chłopaki to niewirtualne spotkanko :lol: :lol: :lol: Śmieszna sytuacja, przynajmniej z relacj męża... A ja byłam przekonana, że Wy to już dawno się poznaliście i nie będzie problemów z rozpoznaniem się. Najgorzej na tym wyszłam ja, bo kompletnie nie wiem jak wyglądacie i nadal mijając nie wiedziałabym kogo mijam.

Lawy - resztę wyceny mamy mieć też na czwartek, to może za drugim razem się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawy, widać po Tobie było, że taki trochę niepewny jesteś, co masz zrobić :oops: , podejść, czy nie :) Obije mi ten łysy gębę, czy nie :) no i tak popatrzyliśmy się trochę na siebie, ale do rzeczy, szukałem, szukałem i znalazłem:http://www.dachydlaciebie.pl

Pamiętałem o tej stronie, tylko adresu nie mogłem odkopać, ale jest.To jest strona tej sieci hurtowni, która ma swoją siedzibę przed rondkiem, w Ładeksie.

A, ten łysy to ja byłem :wink:

Jeszcze raz Dobrego.

Bess, a Ty się nie śmiej, to poważne męskie sprawy :wink: (wstydy i wątpliwości są :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak....zdecydowanie sie "udało" :D :D teraz sam się śmieję :D

A moja luba zdziwiła się, bo myślała że znam ludzi o których wspominałem, że budują dom itp itd...a jak opowiedziałem, że się śmiesznie rozminelismy to była mocno zdziwiona :D musialem jej wytłumaczyć, że to wszystko to z wirtualnego forum muratora :D

 

Ale jak powiedziałem co się odwlecze to nie uciecze....oby 8)

 

Bess - to może w czwartek się uda, coś się te terminy nam zlewają 8) W czwartek będzie u mnie hydraulik robić poziomy więc muszę go tam trochę popilnować, ale też mam za zadanie pojeździć po dachach i po drewnie (na więźbę). a do Kowalskich mam rzut beretem, więc tam mogę w każdej chwili o ile jestem na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawy, widać po Tobie było, że taki trochę niepewny jesteś, co masz zrobić :oops: , podejść, czy nie :) Obije mi ten łysy gębę, czy nie :) no i tak popatrzyliśmy się trochę na siebie, (...) A, ten łysy to ja byłem :wink:

Jeszcze raz Dobrego.

Bess, a Ty się nie śmiej, to poważne męskie sprawy :wink: (wstydy i wątpliwości są :wink: )

 

No nie, Ciebie się nie spodziewałem. Zastanawiałem się który z dwóch gości w środku to mąż Bess i czy przypadkiem się nie spóźniłem i Bess z mężem już wybyli, no i miałem dylemat - a nie zdecydowałem się na podejście bo nie byłem pewny czy mąż Bess wogóle kojarzy forum muratora.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawy - my u Kowalskich będziemy jednak w piątek.

Fripp - Zaśnieżona postać do mnie nie dotarła. :( . To może powtórka z rozrywki?

 

Jeśli chodzi o wycenę... Po przeanalizowaniu tego, widzę, że oni cen z kosmosu nie mają. Nasz dach do najprostszych nie należy. Dużo metrów dachu wyszło, bo dom bardziej długi niż kwadratowy. Dużo odpadów, bo ok 30% i może rzuciliśmy się na najdroższy materiał. Porównując ich ceny z kwotami, które podają ludzie na forum, wychodzi u nich taniej robocizna za deskowanie + papowanie i ciut taniej więźba. Nie mam wielkiego porównania ile płaci się za metr3 drewna, ale u nich wydaje mi się drogo (800zł/m3). Co do reszty, muszę zrobić rozeznanie.

 

Lawy- podaj mi maila do siebie, wtedy wyślę Ci zeskanowaną wycenę, będziesz mógł lepiej zapoznać się z cenami wszystkich materiałów potrzebnych do ułożenia blachy i będziesz lepiej przygotowny do czwartkowej rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, może ja też będę w piatek? wszystko zależy na kiedy będę mógł wziąść urlop (mam okropnie dużo pracy i może się okazać że wogóle w tym tygodniu nie dam rady :( ).

Jak już pisałem 800zł/m3 - to zależy jaka impregnacja tego drewna,wtedy można powiedzieć czy drogo czy tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BESS- jeśli nie poszło zdjęcie zasypane, to jakie poszły :o :o :o ?Miały być 3- ja, , 1/2, we trójkę i junior konno :wink: Jak wróce do domu i komp będzie wolny, to podeślę coś więcej.

W tym tygodniu na pewno będę po właściwej stronie rzeki, pewnie ze dwa, albo i trzy razy, jak będę miał chwilę wolną na spotkanie, to napiszę kiedy i moze wtedy też przy okazji jakoś się zbierzemy. Nasz junior pozazdrościl Waszemu niechodzenia do przedszkola w niedzielę 38,8 zrobił! :-? (tak naprawdę to on lubi przedszkole).

Do najbliższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fripp - zdjęcia... chyba zupełnie inne, żadne z wymienionych. Doszły: F1010008, 12, 13, 21. Co do ewentualnego spotkania, czemu nie. My też ze dwa razy tam będziemy. A nasz młody wyzdrowiał na drugi dzień, czego i Waszemu życzymy. Jutro młodzież rusza do przedszkola, czas ten spędzimy chyba w hurtowniach, ale gdzie nas poniesie, jeszcze nie wiemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, może ja też będę w piatek? wszystko zależy na kiedy będę mógł wziąść urlop (mam okropnie dużo pracy i może się okazać że wogóle w tym tygodniu nie dam rady :( ).

Jak już pisałem 800zł/m3 - to zależy jaka impregnacja tego drewna,wtedy można powiedzieć czy drogo czy tanio.

 

chcecie płacić 800zł za drewno?? :o :o :o

 

ja zadatkowałem po 540 (a za 590 było z impregnacją zanurzeniową), a na trakcie lubelskim w składzie jest za 600/650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mi ta kasa strasznie ucieka, niby mieszczę się z założeniach budżetowych, ale tak zobaczyłem, że ledwo ledwo :o Teraz siedzę nad programikiem do projektowania - Arconem i projektuję górę bo muszę kilka rzeczy zmienić, rozrysuję wstępnie i uderzę do wykonawcy niech coś tutaj podpowie (to samo inspektor)....

 

sam opracowywałeś założenia budżetowe czy ktoś Ci je robił? jak się w nich ledwo mieścisz, to znaczy, że masz b. dobre założenia! :)

 

czy dałoby się od Ciebie pożyczyć płytkę na chwilę z tym Arconem?

Z góry dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Byłem dziś w tym ładeksie przed rondem, przy Wale.

Do końca kwietnia promocja dachów, okien i wszystkiego, co trzeba.

Wycena 35%!!!! poniżej ceny w innych hurtowniach. Sprawdzilem z zestawieniem ilościowym opracowanym przez nich i inne hurtownie. Wszystko jak trzeba. Ich dekarze-7% vat na robociznę, kiepsko tylko, że faktyczną wycenę zrobią po obmierzeniu całego dachu. Z materialami zjechałem z 30k (brutto22% vat) na 16500 (brutto7%)

Zajrzyjcie tam, bo warto chyba. Trzebaby jeszcze popytać, może w otwockiej, czy jakichś doświadczeń z tą hurtownią nie mają - zlych, dobrych...

Bess- dotarły zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcecie płacić 800zł za drewno?? :o :o :o

 

ja zadatkowałem po 540 (a za 590 było z impregnacją zanurzeniową), a na trakcie lubelskim w składzie jest za 600/650

 

800 (brutto) za impregnację ciśnieniową to po warszawsku nie jest źle.

Ale impregnacja zanurzeniowa jest znacznie tańsza, choć za 590 nigdzie nie widziałem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fripp - chyba jak bedę cos kupować to wypożyczę sobie Ciebie abyś ponegocjował??? :o :D :o

 

mlk - założenia budźetowe oparte na kosztorysie kupnym dołączonym do projektu, na kosztorysach opracowanych przez wykonawców oraz na grzebaniu ostro w internecie. Boje się teraz sprawdzić czy i o ile przekroczyłem :o Przede mną zakup drewna na więźbę i znalezienie dachów więc tutaj też bedzie ostry bój o utrzymanie się w granicach....[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że ja tam w ogóle nie pytałem, czy może być taniej, a na "dzień dobry " facet powiedział, że mają promocyjne , zimowe ceny i na całośc daje 35%. Na początku nie wierzyłem, ale teraz sprawdziłem, że tak jest rzeczywiście. A z Jerzym , to jeszcze nic nie wiadomo. NIczego nie obiecuje, ale projekt dziś wziął,żeby jeszcze raz przeliczyć wszystko, pokazałem mu wycenę konkurencji i zakres robót i niech się głowi, a jak zacznie marudzić, to ja się wkurzę, tego kwiatu jast pół ....

Ciekawe, czy on zagląda na forum, byloby nieźle...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...