Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

Witajcie Sąsiedzi!

 

coś czuję, że sie tu zadomowię!

 

Kupujemy działkę w Radości i zaczynamy drogę przez mękę, czyli drogę Żegańską :wink:

w przyszłym tygodniu składamy o WZ, nasza 'rejonowa' to pani R.

Pytam Was, doświadczonych w bojach Wawrzan/Wawerczyków/Wawersów :wink: , z przymrużeniem oka: czy pani R. woli czekoladki nadziewane czy raczej ciastka, czy perfumy o nucie kwiatowej czy raczej piżmo :wink: ??? Wiecie? Pomóżcie!

Czytając wszystkie Wasze posty o biurokracji jestem przerażona!

 

Yaneck - może zewrzemy szyki i zastosujemy frontalny zmasowany atak!!!musi być jakaś możliwość przyspieszenia WZ! nie chcę być bezdomna przez następne 2 lata...

Gdybyście mieli jakieś rady/sugestie, jak przyspieszyć ten żenujący proces, bardzo o nie proszę.

I pozdrawiam słonecznie!

 

 

Witaj,

życzę powodzenia w takim razie. W moim przypadku to zadziałało nazwisko, bo o takim nazwisku jak moje Pani R. miała kiedyś nauczycielkę - wspólny temat, przełamanie lodów i dalej jakoś poszło ;)

 

Tak w zasadzie to nie ma chyba jakiegoś uniwersalnego wytrycha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie Sąsiedzi!

 

coś czuję, że sie tu zadomowię!

 

Kupujemy działkę w Radości i zaczynamy drogę przez mękę, czyli drogę Żegańską :wink:

w przyszłym tygodniu składamy o WZ, nasza 'rejonowa' to pani R.

Pytam Was, doświadczonych w bojach Wawrzan/Wawerczyków/Wawersów :wink: , z przymrużeniem oka: czy pani R. woli czekoladki nadziewane czy raczej ciastka, czy perfumy o nucie kwiatowej czy raczej piżmo :wink: ??? Wiecie? Pomóżcie!

Czytając wszystkie Wasze posty o biurokracji jestem przerażona!

 

Yaneck - może zewrzemy szyki i zastosujemy frontalny zmasowany atak!!!musi być jakaś możliwość przyspieszenia WZ! nie chcę być bezdomna przez następne 2 lata...

Gdybyście mieli jakieś rady/sugestie, jak przyspieszyć ten żenujący proces, bardzo o nie proszę.

I pozdrawiam słonecznie!

 

Witaj,

 

nie mamy wyjścia musimy zadomowić się na forum bo domy zaczniemy

budować, jak szacują doświadczeni forumowicze około sierpnia :o :o

 

Ciekwai mnie jedno, czy rzeczywiście nie ma prawnie określonego terminu

wydania WZ?? Przecież to paranoja!!! Tylko dlatego, że nie przypadniesz

komuś (urzędnikowi) do gustu możesz czekać dłużej...

 

Przyznam, że szukam wśród znajomych i sąsiadów z Wawra jakiegoś "dojścia"

do urzędu, jak tylko coś ustalę dam znać, narazie pozostaje nam

wywieranie presji na urzędniczki czekoladkami lub innymi precjozami .

 

Pozdrawiam

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZ i inne dokumenty....

UPIERDLIWOŚĆ do bólu.

Dzwonienie i częste bywanie, przypominanie się. Ja w sytuacji, gdy po raz kolejny usłyszałem,że już,już w przyszłym tygodniu w poniedziałek będzie - tak kilka razy- zapytałem, gdzie te dokumenty są. W którym pokoju konkretnie i u kogo. Co się okazało, dostałem po tych 6 ciu miesiącach czekania od ręki :evil: :o :evil: :o . Gonić doroboty, a nie koperty dawać. Czy Wam ludzie też dają koperty za pracę?

Przecież to CHORE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ( albo jak mawia mój szef: wyzwanie :-) )

 

Mam wycenę przyłącza gazowego od ogrodzenia do kotłowni ( w kuchni gazu nie będę miał ). Nie mam jeszcze mapy z wrysowanym budynkiem stąd pewne pozycje są dodatkowe ( no ale żeby aż tyle :-) ). Jest to wycena wykonawcy, który wygrał przetarg na wykonanie przyłącza do ogrodzenia. Wycena przedtawia się następująco:

 

1.Wykonanie map do celów projekt. z naniesieniem budynku + ZUD 1200,00

2.Wykonanie projektu wewnętrznej instalacji gazu z uzgodnieniami 800,00

3.Wykonanie instalacji wewnętrznej gazu ( od przejścia PE/stal przy budynku do kotła C.O i C.W.U) wraz z materiałami i odbiorami 950,00

4.Wykonanie instalacji wewnętrznej gazu od szafki Z-4 do budynku wraz z materiałami 45 m x 35 zł ( wykop + montaż ) i odbiorami 1 575,00

5.Zakup i montaż szafki Z-4 650,00

6.Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza instalacji wewnętrznej 400,00

Razem 5 575,00 :o

UWAGA :Podane ceny nie zawierają opinii kominiarskiej niezbędnej do odbioru ( ok.. 150 zł ) . Inwestor dostarczy aktualne warunki techniczne dostawy gazu, uzyska pozwolenie na budowę instalacji wewnętrznej gazu, dostarczy dziennik budowy oraz zgłosi rozpoczęcie i zakonczenie robót w PINB .

Całkowita wartość oferty 5575 zł +VAT

 

A teraz pytania:

1. Czy tylko mi wydaje się dużo :-)

2. Czy przypominacie sobie, jak to u Was wyglądało

3. Jak wyglądało lepiej, to czy macie namiary na firmy wykonawcze?

4. Jak jest z tą inwentaryzacją geodezyjną - czy po każdym przyłączu będę musiał robić nową mapę, czy można raz przed oddaniem budynku do uzytkowania.

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ze WZ to nie betka :wink: - my dostalismy po 6 m-cach, ale bez zadnych wspomagaczy - jestem temu z zalozenia przeciwna.

 

 

My juz kupilismy wszystkie cegly i bloczki fundamentowe - zdazylismy przed podwyzka na poczatku stycznia. Drewno tez juz zamowione.

Czy orientowaliscie sie w cenach np desek parkietowych czy stolarki - drzwi wew/zew? -> chodzi mi o roznice w cenie W-wa i okolice kontra reszta PL. Czy oplaca sie sciagac towar kilkaset km wliczajac w to transport? Np moj sasiad ma szambo (betonowe) z Radomia - twierdzi, ze nawet z dowiezieniem bylo duzo tansze niz u nas. Macie doswiadczenia w tym temacie?8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZ i inne dokumenty....

UPIERDLIWOŚĆ do bólu.

Dzwonienie i częste bywanie, przypominanie się. Ja w sytuacji, gdy po raz kolejny usłyszałem,że już,już w przyszłym tygodniu w poniedziałek będzie - tak kilka razy- zapytałem, gdzie te dokumenty są. W którym pokoju konkretnie i u kogo. Co się okazało, dostałem po tych 6 ciu miesiącach czekania od ręki :evil: :o :evil: :o . Gonić doroboty, a nie koperty dawać. Czy Wam ludzie też dają koperty za pracę?

Przecież to CHORE!!!!

 

Potwierdzam, ja dosatałam WZ po 2 m-cach dzwonienia i chodzenia do Urzędu z dzieckiem na ręku ale zadziałało.

Pewnie dostałam tak szybko bo już nie mogli na mnie patrzeć albo im dziecko przeszkadzało.

Nic nie dałam (żadnego ptasiego mleczka), bo jestem temu przeciwna. To jest ich praca.

Mam nadzieję, że przy PNB też się tak uda.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania napisała :

Czy orientowaliscie sie w cenach np desek parkietowych czy stolarki - drzwi wew/zew? -> chodzi mi o roznice w cenie W-wa i okolice kontra reszta PL. Czy oplaca sie sciagac towar kilkaset km wliczajac w to transport? Np moj sasiad ma szambo (betonowe) z Radomia - twierdzi, ze nawet z dowiezieniem bylo duzo tansze niz u nas. Macie doswiadczenia w tym temacie?

owszem, warto sprawdzać. Czasem reszta Polski to jest już Sulejówek albo Radzymin (tam kupowaliśmy drzwi wewn - od producenta) namiarem mogę się podzielić za jakiś czas, jak przeżyją montaż ikrótkąchociaż eksploatację. Cena w każdym razie była bardzo atrakcyjna...

Warto też kontrolować allegro i net w ogóle, zdarza się, że niższe ceny są tuż za rogiem ,albo można trafić na bezpłatny transport przy okazji większego transportu do wawy (jeśl imożemy zaczekać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZ i inne dokumenty....

UPIERDLIWOŚĆ do bólu.

Dzwonienie i częste bywanie, przypominanie się. Ja w sytuacji, gdy po raz kolejny usłyszałem,że już,już w przyszłym tygodniu w poniedziałek będzie - tak kilka razy- zapytałem, gdzie te dokumenty są. W którym pokoju konkretnie i u kogo. Co się okazało, dostałem po tych 6 ciu miesiącach czekania od ręki :evil: :o :evil: :o . Gonić doroboty, a nie koperty dawać. Czy Wam ludzie też dają koperty za pracę?

Przecież to CHORE!!!!

 

Potwierdzam, ja dosatałam WZ po 2 m-cach dzwonienia i chodzenia do Urzędu z dzieckiem na ręku ale zadziałało.

Pewnie dostałam tak szybko bo już nie mogli na mnie patrzeć albo im dziecko przeszkadzało.

Nic nie dałam (żadnego ptasiego mleczka), bo jestem temu przeciwna. To jest ich praca.

Mam nadzieję, że przy PNB też się tak uda.

Powodzenia.

 

trzeba przyznać że TE SAME panie z urzędu na Żegańskiej potrafią być niezwykle szybkie i "nie widzące żadnych problemów" .... gdy chodzi o inwestycje dewelopera (udziały ma pan radny R.......) ! :evil: :evil: :evil:

Właśnie grozi mi że będę 'obudowany' osiedlami ("kołchozami")

Wniosek dewelopera o warunki zabudowy jest bardzo niekonkretny: nie ma zaznaczonego przebiegu mediów, ani szamb, które obawiam się że wypadną zaraz obok mojej studni - jak to SKUTECZNIE oprotestować?

macie jakiegos godnego polecenia prawnika albo dziennikarza?

 

Dziękuję, Mayyak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu sprawdź: Geodeta - Pan Owsianko: 502 381 500 (najlepiej wieczorem), Gazownik - Mariusz Chojnacki: 501 156 126, 507 191 028.

Hydraulik/gazownik - Kubuj 601 391 034

 

Pozdrawiam,

 

 

Szukam inż od instalacji sanitarnych, możecie kogoś polecić???? czy pan Kubuj zajmuje się też projektem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZ i inne dokumenty....

UPIERDLIWOŚĆ do bólu.

Dzwonienie i częste bywanie, przypominanie się. Ja w sytuacji, gdy po raz kolejny usłyszałem,że już,już w przyszłym tygodniu w poniedziałek będzie - tak kilka razy- zapytałem, gdzie te dokumenty są. W którym pokoju konkretnie i u kogo. Co się okazało, dostałem po tych 6 ciu miesiącach czekania od ręki :evil: :o :evil: :o . Gonić doroboty, a nie koperty dawać. Czy Wam ludzie też dają koperty za pracę?

Przecież to CHORE!!!!

 

Potwierdzam, ja dosatałam WZ po 2 m-cach dzwonienia i chodzenia do Urzędu z dzieckiem na ręku ale zadziałało.

Pewnie dostałam tak szybko bo już nie mogli na mnie patrzeć albo im dziecko przeszkadzało.

Nic nie dałam (żadnego ptasiego mleczka), bo jestem temu przeciwna. To jest ich praca.

Mam nadzieję, że przy PNB też się tak uda.

Powodzenia.

 

trzeba przyznać że TE SAME panie z urzędu na Żegańskiej potrafią być niezwykle szybkie i "nie widzące żadnych problemów" .... gdy chodzi o inwestycje dewelopera (udziały ma pan radny R.......) ! :evil: :evil: :evil:

Właśnie grozi mi że będę 'obudowany' osiedlami ("kołchozami")

Wniosek dewelopera o warunki zabudowy jest bardzo niekonkretny: nie ma zaznaczonego przebiegu mediów, ani szamb, które obawiam się że wypadną zaraz obok mojej studni - jak to SKUTECZNIE oprotestować?

macie jakiegos godnego polecenia prawnika albo dziennikarza?

 

Dziękuję, Mayyak

 

 

Ja boję się o to samo. Po sąsiedzku mamy pas ziemi i mam nadzieję, że nie pojawi się tam deweloper ale mili sąsiedzi. Jeżeli chcesz mogę ci dać namiar na poleconego prawnika, z usług którego sama korzystałam (w sprawie działki). Może coś poradzi.

Powodzenia, daga75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZ i inne dokumenty....

UPIERDLIWOŚĆ do bólu.

Dzwonienie i częste bywanie, przypominanie się. Ja w sytuacji, gdy po raz kolejny usłyszałem,że już,już w przyszłym tygodniu w poniedziałek będzie - tak kilka razy- zapytałem, gdzie te dokumenty są. W którym pokoju konkretnie i u kogo. Co się okazało, dostałem po tych 6 ciu miesiącach czekania od ręki :evil: :o :evil: :o . Gonić doroboty, a nie koperty dawać. Czy Wam ludzie też dają koperty za pracę?

Przecież to CHORE!!!!

 

Potwierdzam, ja dosatałam WZ po 2 m-cach dzwonienia i chodzenia do Urzędu z dzieckiem na ręku ale zadziałało.

Pewnie dostałam tak szybko bo już nie mogli na mnie patrzeć albo im dziecko przeszkadzało.

Nic nie dałam (żadnego ptasiego mleczka), bo jestem temu przeciwna. To jest ich praca.

Mam nadzieję, że przy PNB też się tak uda.

Powodzenia.

 

trzeba przyznać że TE SAME panie z urzędu na Żegańskiej potrafią być niezwykle szybkie i "nie widzące żadnych problemów" .... gdy chodzi o inwestycje dewelopera (udziały ma pan radny R.......) ! :evil: :evil: :evil:

Właśnie grozi mi że będę 'obudowany' osiedlami ("kołchozami")

Wniosek dewelopera o warunki zabudowy jest bardzo niekonkretny: nie ma zaznaczonego przebiegu mediów, ani szamb, które obawiam się że wypadną zaraz obok mojej studni - jak to SKUTECZNIE oprotestować?

macie jakiegos godnego polecenia prawnika albo dziennikarza?

 

Dziękuję, Mayyak

 

 

Ja boję się o to samo. Po sąsiedzku mamy pas ziemi i mam nadzieję, że nie pojawi się tam deweloper ale mili sąsiedzi. Jeżeli chcesz mogę ci dać namiar na poleconego prawnika, z usług którego sama korzystałam (w sprawie działki). Może coś poradzi.

Powodzenia, daga75

 

poprosze o namiar na tego prawnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania napisała :

Czy orientowaliscie sie w cenach np desek parkietowych czy stolarki - drzwi wew/zew? -> chodzi mi o roznice w cenie W-wa i okolice kontra reszta PL. Czy oplaca sie sciagac towar kilkaset km wliczajac w to transport? Np moj sasiad ma szambo (betonowe) z Radomia - twierdzi, ze nawet z dowiezieniem bylo duzo tansze niz u nas. Macie doswiadczenia w tym temacie?

owszem, warto sprawdzać. Czasem reszta Polski to jest już Sulejówek albo Radzymin (tam kupowaliśmy drzwi wewn - od producenta) namiarem mogę się podzielić za jakiś czas, jak przeżyją montaż ikrótkąchociaż eksploatację. Cena w każdym razie była bardzo atrakcyjna...

Warto też kontrolować allegro i net w ogóle, zdarza się, że niższe ceny są tuż za rogiem ,albo można trafić na bezpłatny transport przy okazji większego transportu do wawy (jeśl imożemy zaczekać).

Fripp, dzieki za odzew :) wlasnie czasowo (po opuszczeniu Miedzylesia na krotko - mam nadzieje! :wink: ) zamieszkuje okolice Sulejowka i sledze bacznie tamtejsza grupe budujaca i podawane tam namiary. Jezeli chodzi o drzwi i kuchnie, to zamierzam jeszcze zaatakowac stolarza z polecenia, ciekawa jestem, jak to bedzie sie ksztaltowalo cenowo.

 

Jak na razie moge tylko polecic geodete, ktory urzeduje na pietrze, w pawilonach przy tym koslawym rondzie w Miedzylesiu. Czasowo nie jest konkurencyjny (czas oczekiwania byl identyczny jak u innych geodetow), ale za mapki do celow projektowych zaplacilam tylko 500zl :) /cena z konca zeszlego roku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję jakiegoś lokum dla ekipy budowlanej która ma u mnie robić prace wykończeniowe. Niestety jest jeszcze zima więc panwie poprosili mnie o znalezienie im jakiegoś niedrogiego hotelu lub jakiegoś innego lokalu gdzie mogliby spać. Jeśli ktoś z Was miałby jakiś pomysł to wdzięczny byłbym za rady lub namiary na takie lokale.

Pozdrawiam

PKS

PS: Barakowóz nie wchodzi w grę - nie mam go gdzie postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję jakiegoś lokum dla ekipy budowlanej która ma u mnie robić prace wykończeniowe. Niestety jest jeszcze zima więc panwie poprosili mnie o znalezienie im jakiegoś niedrogiego hotelu lub jakiegoś innego lokalu gdzie mogliby spać. Jeśli ktoś z Was miałby jakiś pomysł to wdzięczny byłbym za rady lub namiary na takie lokale.

Pozdrawiam

PKS

PS: Barakowóz nie wchodzi w grę - nie mam go gdzie postawić.

A u ciebie w wykańczanym domu. Moi po prostu mieszkają u mnie. Oczywiście ma to swoje dobre i złe strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...