Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Chciałam się przywitać w imieniu swoim im męża. :D

W najbliższym czasie zamierzamy postawić dom w Międzylesiu.

Działeczka jest już ogrodzona z przyłączmi,projekt wybrany- czekamy tylko na zmiany w projekcie.

Planowaliśmy zacząć jesienią albo wiosną przyszłego roku ale po kilku wizytach w składach budowlanych i obdzwonieniu wszystkich producentów BK jesteśmy przerażeni tym co się dzieje na rynku materiałów budowlanych :roll: :evil:

Stąd decyzja o wcześniejszej budowie.

Mam nadzieję, że przyjmiecie nas ciepło do swojego przemiłego grona.

Kilka słów o nas.

Jesteśmy rodzicami 7 miesięcznej kluseczki o imieniu Marianna i z myślą o niej i przyszłym rodzeństwie (oraz wymarzonych owczarakach środkowoazjatyckch ;) ) chcemy wybudować dom z ogródkiem :lol: .

 

Z morza projektów wybraliśmy DIUNĘ III z Domusa.

 

http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&z=opis&id=4402

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Zwoleńskiej, blisko Traktu.

 

Morrwa to blisko nas, zresztą ja jestem z Traktu ... :D

Fajnie będziemy mieć kolejnych znajomych sąsiadów.

 

Głowac witaj. Piękny projekt. Mój synek za 3 tyg skończy roczek. Będzie miał się z kim bawić.

 

Pozdrawiamy..

 

p.s. dziś zalewamy strop. Trzymajcie kciuki. Tzn strop się zalewa :) bo my wyjeżdzamy na Mazury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlk, a ile masz tych pretow i jaka cena? (musze jeszcze troche dokupic - do "strzemion" - ale mam chyba fi 6)

mam 18szt. prętów gładkich 6-ciometrowych fi 6 i jeden pręt karbowany fi 8 lub 10 - oddam dużo poniżej cen rynkowych!

Jestem wstepnie zainteresowana. Pisze na PW :)

 

Niestety musialam zrezygnowac z wziecia pretow od mlk-a (brak mozliwosci przewiezienia pretow :( - a zaluje, bo cena dobra) - takze ogloszenie jest nadal aktualne :D

 

 

ps. Macie moze namiary na dobrego, sprawdzonego hydraulika? Spisalam z naszego watku na razie dwoch - p. Kubaja i p. Strzezka, czy ktos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julienx - no to super! Może kiedyś na kawkę się pospotykamy. Mój syn ma rok i 7 miesięcy, więc chłopcy powinni znaleźc wspólny język 8) . My zalewaliśmy strop wczoraj. Pięknie nam wyszedł :D :D :D

 

Bardzo chętnie.

 

Myśmy również zalewali strop. Czyli jesteśmy na tym samym etapie budowy.

 

Masz swój dziennik moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakim etapie wy jesteście, ale my zalewaliśmy strop pomiędzy piętrem a poddaszem. Dom, a w zasadzie pół bliźniaka, kupiliśmy od developera. By zaadoptować poddasze trzeba wzmocnić strop. Developer za cięzkie peiniądze proponował strop drewniany. A ponieważ nam potrzeba dobrej izolacji akustycznej zdecydowaliśmy się na strop gęstożebrowy, który zrobiliśmy sami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Dom, a w zasadzie pół bliźniaka, kupiliśmy od developera. By zaadoptować poddasze trzeba wzmocnić strop. Developer za cięzkie peiniądze proponował strop drewniany. A ponieważ nam potrzeba dobrej izolacji akustycznej zdecydowaliśmy się na strop gęstożebrowy, który zrobiliśmy sami.

 

a to jesteśmy na zupełnie innym etapie :) mozna podejrzeć szczegóły budowy w naszym dzienniku...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w listopadzie umawiałem się na prace wykończeniowe z firmą, która wydawała się solidna. Niestety po kilku przełożeniach terminu rozpoczęcia okazało się, że jednak nic z tego. Poszukuje, więc sprawdzonej firmy, która świadczyłaby tego typu usługi. Najbardziej zależałoby mi na firmie świadczącej kompleksowe usługi, ale na chwilę obecną najbardziej zależy mi na tynkach wewnętrznych i wylewkach.

Będę wdzięczny za wszelkie namiary.

PKS

 

Czy udało Ci się znaleźć wylewkarzy i tynkarzy ??

 

Jeśli możesz ich polecić to proszę o namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że czuję się w obowiązku samodemaskacji, postanowiłem skończyć z biernym poglądactwem i powziąłem decyzję o wyjściu z ukrycia.

Mam na imię Bart i wraz z narzeczoną Olą jesteśmy właścicielami działki w Fali u zbiegu ulic Włókienniczej i Początkowej-dla zorientowanych w okolicy: to ta trójkątna działka ze starą, drewnianą, rozpadającą się chałupą.

Lada moment odbieramy projekt naszego wymarzonego domu. Projekt mocno autorski, współtworzony przez PP. Wośko.

Na razie walczymy z sytuacją rynkową i szukamy porothermu lub jakiegoś innego termobrika. Wstępne wbicie łopaty planujemy na jesieni.

To tyle na początek, bo nie chcę przynudzać.

Z miłą chęcią przyłączymy się do wymiany wrażeń w szacownej Grupie- tym razem bardziej aktywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jesteśmy na zupełnie innym etapie :) mozna podejrzeć szczegóły budowy w naszym dzienniku...

 

Pozdrawiam

 

Podejrzałam,

projekt ładny

inwestorzy ładni

a i dziedzic przystojny!

 

My schniemy. Niedługo instalacje...

 

Bart - witom witom! Nie będę twoją sąsiadką... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za miłe powitanie, co do składu w Koniku- już obdzwonione, ale jak wszędzie sytuacja nie jest różowa.

Biorę jeszcze pod uwagę inną cegłę: Termobrik; parametry (wytrzymałość, termoizolacja) te same co w PT.

Ściągałbym ze Słowacji przez firmę z Krakowa. Cena ok 7 PLN. Jutro będę miał dokładną specyfikację.

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...