Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

Zacznę od odpowiedzi; Fripp - zdjęcia doszły, dzięki. Teraz rodzinka w komplecie.

 

mlk - gdzie w takim razie kupujesz tak tanie drewno? Zjechałam dzisiaj kilka miejsc i nigdzie z takimi cenami się nie spotkałam.

 

Lawy - zaliczyłam też dzisiaj PHU HAMEX. Powiedz, co zadecydowało, że się na nich zdecydowaleś? Czy mają korzystniejsze ceny od innych? Jest to jedyny punkt ze stalą, który zaliczyłam i nie mam porównania. Niedaleko od nich mieści się STANEX (materiały budowlane). Czy masz jakieś uwagi, co do tej firmy?

 

Poza tym zrobią mi wycenę dachu w firmie DACH PLUS-BIS w Józefowie. Wtedy będę mogła dodać kolejną opinię. A może Wy już macie jakieś doświadczenia z firmą?

 

Pozdrawiam i znikam. Jak się tak człowiek najeździ po tych hurtowniach i składach, to się i zmęczyć trochę może :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Zacznę od odpowiedzi; Fripp - zdjęcia doszły, dzięki. Teraz rodzinka w komplecie.

 

mlk - gdzie w takim razie kupujesz tak tanie drewno? Zjechałam dzisiaj kilka miejsc i nigdzie z takimi cenami się nie spotkałam.

 

Lawy - zaliczyłam też dzisiaj PHU HAMEX. Powiedz, co zadecydowało, że się na nich zdecydowaleś? Czy mają korzystniejsze ceny od innych? Jest to jedyny punkt ze stalą, który zaliczyłam i nie mam porównania. Niedaleko od nich mieści się STANEX (materiały budowlane). Czy masz jakieś uwagi, co do tej firmy?

 

Poza tym zrobią mi wycenę dachu w firmie DACH PLUS-BIS w Józefowie. Wtedy będę mogła dodać kolejną opinię. A może Wy już macie jakieś doświadczenia z firmą?

 

Pozdrawiam i znikam. Jak się tak człowiek najeździ po tych hurtowniach i składach, to się i zmęczyć trochę może :wink:

pisałem na poprzedniej stronie:

tartak w Domanicach (pod Siedlcami) cena: kantówka po 540zł/m3 z transportem (impregnacja zanużeniowa dodatkowo 50zł), a deski po 400zł/m3 z transp.

telefon: 600827690

 

a za 600zł mieli kantówkę w POLDASie na trakcie lubelskim koło marcpolu

 

ja mam kilka wycen, w tym jedną z dach plus bisu z Józefowa - bardzo podobni do reszty konkurentów (ale ciągle nie udaje mi się wybrać za dachem do Ładexu polecanego przez Frippa)

 

pochwalę się, ostatnio kupiłem barak dla ekipy oraz siatkę i słupki ogrodzeniowe (20% taniej niż oferują w Zowpolu w Józefowie), a w czwartek przyjeżdża facet bić studnię!!

za tydzień w środę przychodzi ekipa więc muszę zamówić koparkę i geodetę! :) :) zaczyna mnie to kręcić 8)

 

Lawy - skąd brałeś koparkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bess - hamex wybrałem dlatego że nie miałem czasu zjeździć wszystkich stali, zobaczyłem tylko kilka, a Ci dali mi najlepsze warunki (po krótkich negocjacjach). A stal potrzebowałem na zaraz, więc czasu nie było. Ale te warunki złe myślę że nie były - a część materiału mogłem wziąść bez rachunku czyli bez vatu co też uczyniłem 8)

 

mlk - jaką studnię robisz? bo musze zacząć się w tym orientować. A koparki nie brałem - nie była potrzebna. Budynek bez podpiwniczenia więc spokojnie wykopy robią ludzie łopatami 8) A koparka za dużo nabrudzi - porozbija jeszcze całe wytyczenie. A humus - miałem zamówić do zdjęcia tegoz jakieś urządzenie, ale wykonawca powiedział że tego jest niewiele to oni za 100PLN to zdejmą łopatami.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachplus w józefowie. Bylem. Nie podobalo mi się. Najdroższa wycena dachu, jaką mam. Potencjalny dekarz, lub firma, która będzie robila całość są tańsi. Podjechałem tam zimą (to był grudzień chyba, więc zastój...) wyliczyli ceny brutto, najwyższe byly, obiecali rabat, ale tak jakoś dziwnie, "pod stołem" , pan, przyjdzie, jak kierownika nie będzie, to jakieś 3k taniej będzie.... Podczas, gdy w dwóch innych napisali, albo powiedzielirabat tyle, cena taka i już.

Także wrażenia ....

No i robocizna- ulożenie- też byla droga. Agnieszek polecała dachmur z jabłonnej bodaj(czy modlińskiej), ktoś pisal jeszcze o sieci, która jeden z punktów ma przy Wale, po lewej stronie jadąc z wawy do nas, tam za ekranami , w miejscu, gdzie jest stacja z LPG dla samochodów. Nie pamiętam nazwy a, jak przejeżdżalem, to zamknięci byli, ale mają wywieszone telefony kontaktowe, więc..

Tyle, jeśli chodzi o moje doświadczenia dachowe.

Ten Ładeks- Zapolscy to liczę na wszystkie strony i wierzyć mi się nie chce. Będę musial jeszcze raz do nich podjechać, żeby całość zweryfikować ilościowo, bo trzymają u siebie całą specyfikację zamówienia.

Truuudna sprawa.

zapytałem w otwockiej, czy coś o nich wiedzą. może ktoś da znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlk - to powiedz jeszcze gdzie kupowałeś siatkę, słupki; gdzie najtaniej barakowóz? Czasu brakuje, żeby tak ciągle jeździć. Nie samą budową człowiek żyje.

 

Zdzisław Kalisz tel. 025/793 36 77, wieś Topór pod Węgrowem

siatka z drutu 3mm oczko 6.5cm -> 10.5zł/m

słupek fi 48 długości 2.2m (ja użyję jako narożne) -> 23zł

słupek fi 42 długości 2.2m (jako "zwykłe" słupki) -> 20zł z daszkiem

15zł za podporę (żeby ze zwykłego słupka zrobić narożny lub końcowy)

drut do naciągania 40gr lub linka 60gr/1m2

 

oczywiście nie trzeba tam jeździć, ja zadzwoniłem i w tej cenie pan mi przywiózł do Falenicy :)

 

mniej więcej wychodzi ok. 15-20% taniej niż w Zowpolu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

To mój drugi bądź trzeci post, bo do tej pory dopiero zbierałem i magazynowałem informacje. Teraz czas sie podzielić. Proszę o wyrozumiałość jeśli mnie wrzuci nie tam gdzie tego sobie życzę

Dziś kupiłem stal w Kosorcjum w Zielonce. Bez walki o robat zapłaciłem

fi 16 i 12 2260 PLN/t

fi 10 2295 PLN/t

pręty gładki 6 2840 PN/t

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pisałem czy nie 8) ja większość (ale niewszystkie) materiały biorę z tej hurtowni na Zwoleńskiej (niedaleko ronda w międzylesiu, po prawej stronie jadąc od Traktu).

uhhhh, padam dziś. Wziąłem urlop, postanowiłem załatwić 100 tysięcy rzeczy, zrobiło się ich nagle 200 tysięcy a załatwiłem 5 :o :o teraz wpadłem na chwilkę coś zjeść bo od rana tylko na śniadaniu, a jakoś bez netu nie potrafię żyć więc i piszę..... :D

 

Dziś już wylewali u mnie betonik pod podłogi i wreszcie byłem przy tych całych betoniarach i pompach - to jest dopiero fascynujące uczucie 8) :o :D Naprawdę polecam być przy tym etapie (żałuję że poprzedni tylko na zdjęciach widziałem), a u mnie taka dłuuuga pompa przyjechała bo musiała nad drutami telefonicznymi się przeciagnąć 8) No i chłopaki zapowiedzieli się ze i w sobotę będą robić no i w poniedziałek będzie pełny stan zero :D ale to idzie, choć dopiero początek a ja już wyczerpany :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawy, zazdroszczę.

Na razie szacuję koszty (przed ostatecznymi rozmowami z wykonawcami) łysina się powiększa, oj powiększa, jak się w końcu spotkamy, to chyba będę śiwcił, jak latarnia :cry: :cry: :wink:

Po wizycie w dachluxie daj znać, jak wypadli, wciąż jeszcze rozważam te dwa warianty, wszystko jedna firma, lub kilka(tak, jak to robi większość). Moi architekci przedobrzyli trochę i czołg chcieli mi zakotwiczony zbudować. Dużo satli, ogromna więźba. Potwioerdzone przez kierownika przyszłego (ten na szczęście już wybrany) i firmę, która chce zrobić całość i ten schron odchudzić nieco, zmniejszając koszty, a oferują wyliczenia konstrukcyjne i gwarancję. Łobaczym, co życie przyniesie. Wszyscy odradzają docelowe grodzenie, nawet częściowe. Zdaje się, że skończę jakimiś drewnianymi słupami wkopanymi w ziemię i obciągnięciu całości siateczką....

To tyle na razie z mojego frontu.

(a i jeszcze - w niedzielę po południu pod nasz dąb zajrzymy, żeby dwa słowa z sąsiadami zamienić,więc, jakby kto w pobliżu, to na dwa słowa możemy...)

Trzymajcie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę po południu my też na naszej działce się pojawimy ze znajomymi, bo oni myślą o kupieniu od nas jednej części. To może się spotkamy.

Nas już chyba przekonali "wszyscy'' do tego prowizorycznego ogrodzenia.

Fripp - tak więc, można myśleć o wspólnym zakupieniu materiału i robociźnie. Jeden transport, a może i cena mniejsza.

Czy ktoś ma porównanie cenowe materiału na ogrodzenie z tym materiałem, który przedstawił mlk? Czy ta cena rzeczywiście jest atrakcyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jeszcze więcaj nas tam będzie???

Jeszcze nowi sąsiedzi???? :o :o

Toż to całe osiedle zaraz powstanie :D :wink: :)

Chcemy z sąsiadami pogadać o ewentualnym prądzie, pojedziemy tak "na rybkę", w niedzielę powinni chyba być. dziecko nam się strasznie rozłożyło, więc będziemy sami. Co do siatki i ogrodzenia - przeglądałem wczoraj allegro, chyba można jeszcze parę groszy taniej, my zastanawiamy się nad wariantem mocno tymczasowym,tzn jakieś drewniane słupki wkopane (kierownik powiedział, żeby jakieś stemple np., po 4,5pln za sztukę) i na to siatka.Ja sam jeszcze przegryzam sprawę, w tej chwili wybór ekipy najważniejszy, do tymczasowego nie trzeba zgłoszenia, więc w ogóle luz, jeśli chodzi o urząd i decyzję o grodzeniu.

Lawy daj znać, jak te dachy Ci wyszly, ja wprawdzie cement, ale chętnie poczytam o wrażeniach z rozmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda że stal kupię w trans-budzie, fi 12 wychodzi po 2.10

 

rozglądałem się za kablem elektrycznym ziemnym (YKY 5*2.5) - róznica pomiędzy Bargo w Michalinie, a takim nowym sklepem przy Marcpolu na Nadwiślańskiej wyszła 30% na korzyść Michalina!!

 

wczoraj odwiedziłem jeszcze jedną firmę od dachów (Zapolscy przy rondzie z traktem lubelskim, na terenie Ładexu) i mnie zastrzelili:

róznica pomiędzy euronitem (do wczoraj byłem na niego zdecydowany na 85%) na mój dach a naturalną Koramic L15 (jest promocja -12%) wyszła ... 3500zł!!!!!!!!!!!! :o :o :o :o

wg mnie to nokaut bo dach mam duży (330m2) i skomplikowany (9 połaci, 70mb gąsiorów), dla porównania to róznica euronit kontra brass podwójne-s wynosi 2000zł

angoba (kilka kolorów do wyboru) kosztuje dodatkowe 1500zł - ewentualnie żeby zaoszczędzić zmienię rynny z Marleya na Cellfast Bryza (10lat gwarancji)

co o tym myślicie? wiem że te kwoty drogą nie chodzą, ale jak położyłem obok siebie euronit i koramic to różnica jest ogromna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MLK, ile Ci u Zapolskich policzyli za caly doch, powierzchnie mamy podobne, a różnica w cenie pomiędzy nimi, a innymi hurtowniami kolosalna :o :o :o :o u mnie wyszła. Wydaje mi się, że wszystko policzyli, ale takie duże różnice wzmagają moją czujność i nieufność :-? Jeżeli wszysko jest ok, to TYLKO ONI. Spawdź ilości materiałów w ich wycenie i porównaj z innymi. KONIECZNIE.

A dodatkowo, jeśli masz tę kasę, to możesz się połakomić, chociaż ja raczej zostawiłbym chyba na wnętrza :-?

Dlaczego Zapolscy są aż tak tani???????? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przepraszam,iż dołączam sie do wątku i to w dodatku mój post nie będzie związany z tematem(przynajmniej nie całkowicie),ale....

Jestem handlowcem z firmy Dachlux(hurtowanie sprzedające pokrycia dachowe) działającym w terenie(rejon Wawra,Otwocka,Józefowa,Wału Miedzeszyńskiego,Rembertowa,Wołomina).Jesli ktos z Państwa jest zainteresowany kupnem dachu,zawsze mogę podjechac na budowę,porozmawiać,sporządzic niezobowiązującą ofertę na którymś z naszych punktów handlowych.Firma Dachlux jest w tej chwili największym dystrybutorem pokryć dachowych w Warszawie,więc ceny mamy bardzo konkurencyjne!!!!!!!!!

Pozdrawiam

Michał Dąbrowicz

doradca techniczny firmy Dachlux

0 608 475 793

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MLK, ile Ci u Zapolskich policzyli za caly doch, powierzchnie mamy podobne, a różnica w cenie pomiędzy nimi, a innymi hurtowniami kolosalna :o :o :o :o u mnie wyszła. Wydaje mi się, że wszystko policzyli, ale takie duże różnice wzmagają moją czujność i nieufność :-? Jeżeli wszysko jest ok, to TYLKO ONI. Spawdź ilości materiałów w ich wycenie i porównaj z innymi. KONIECZNIE.

A dodatkowo, jeśli masz tę kasę, to możesz się połakomić, chociaż ja raczej zostawiłbym chyba na wnętrza :-?

Dlaczego Zapolscy są aż tak tani???????? :-?

 

cześć!

z inych firm miałem wyceny (mam w sumie ponad 5 wycen z okolicznych firm, w tym z Józefowskiego Dachluxu) tylko na euronit profil-s brązowa i wycena od Zapolskich za Euronit wyszła mi bardzo podobnie, różnice symboliczne, rzędu kilku stów, ale wyceny ciut różnią się ilością dachówek (+/-50szt.), i ilością gąsiorów (170vs175) oraz "lepszością" folii

jak pomęczyłem firmę ze Świdra to jeszcze 1,5 tys. mi zeszli z ceny, więc myślę że przy kolejnych wizytach u Zapolskich doszliby do cen tych ze Świdra

 

dziwi mnie jedno - niby działają w okolicy od jakiegoś czasu, a mają do pokazania raptem 2 domu które zrobili - dziwne (podejrzane) jak dla mnie, tym bardziej że robociznę mają niższą od innych

 

moja sugestia - weź wycenę (szczegółową) od Zapolskich i zażycz sobie podobnej u innych

 

ps.

zapomniałem się pochwalić - mam od wczoraj studnię wybitą na działce, muszę teraz kupić pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem prywatną wiadomość od Pana z Dachlux'u co oznacza, że nie tylko kupujacy przeglądają forum:) A więc proszę się nie martwić - dachlux odwiedziłem, a jutro będę odwiedzać konkurencję, więc nie będą Pan/Państwo pominięci. Jakby co to na priva mają Państwo wiadomość pryw.

Skoro Pan/Państwo wiedzą że kilka osób z tego forum wyceniało swoje dachy u Was, może to jest właśnie pora aby zastanowić się nad specjalną zniżką - gdyby miało powstać zamówienie dla więcej niż jednego dachu od ludzi piszących w tym wątku?????? :D :D 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...