Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

 

Bardzo mi miło, że ktoś zauważył na tym forum naszą firmę. Tutaj faktycznie koledze udało się idealnie wstrzelić - instalacja w tym miejscu jest dość pokręcona ze względu na wymagania poprzednich właścicieli, niemniej robiona była ok. 6-7 lat temu ale na szczęście ją pamiętałem.

 

W przypadku jakichkolwiek problemów z serwisem napędów do bram CAME, NICE czy FAAC oraz garażowych NORMSTAHL służę pomocą i radą.

 

Co do opóźnionej bramy zamówionej w naszej firmie - prosze o kontakt na PW a sprawdze co się dzieje. Czasem zdarza się, że producent nie dostarcza w potwierdzonym terminie bram, ale są to raczej incydentalne przypadki a niżeli reguła. Nie zamierzam tutaj jednak reklamować się bo to forum nie temu ma służyć... Ewentualne pytania proszę na PW lub maila.

 

Na koniec jednak chciałbym napisać coś jeszcze - w sprawie automatów, pilotów i wszystkiego co z tym związane powstało forum dedykowane tylko tym sprawom - jest tam spore grono instalatorów rozrzuconych po całej Polsce z różnym poglądem na temat róznych producentów, tak więc warto poczytać zanim się ktoś zdecyduje na bramę czy automat aby nie dać się nabić w butelkę - forum jest bezpłatne i non-profit (na szczęście) ;-)

http://www.autobramy.org (lub przez naszą stronę internetową - link).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i muszę przyznać, że zazdroszczę Tym, którzy szczęśliwie ukończyli lub są na ukończeniu swojego wymarzonego domu. Ja po prawie roku załatwiania warunków zabudowy mam zamiar się w końcu zacząć budować na Sadulu. niestety, pojawiły się kolejne problemy. Miałem wstępnie umówioną ekipę górali, niestety, od miesiąca kontakt z nimi bardzo się ograniczył. Czy moglibyście polecić jakąś ekipę, która mogłaby zacząć stan surowy jesienią br. Wiem, że termin już bliski, ale może się uda. Co do ekipy, o której wspominałem wyżej - boje się, że jak już na etapie dogadania kosztorysu unikają kontaktu i się nie odzywają, to potem może by tylko gorzej.

Pozdrawiam i czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama już zamontwana. :D

 

Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować zakupu. Bramy Nomstahl to lider jakościowy na rynku (tylko takie oferujemy po perypetiach z Hormannem). Zapewne będziemy mieli okazję się poznać przy ewentualnej automatyzacji bramy - wszelkich podłączeń dokonuję zazwyczaj ja... Tak tylko spytam z ciekawości - to chodziło o wymianę bramy garażowej na Zwoleńskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama już zamontwana. :D

 

Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować zakupu. Bramy Nomstahl to lider jakościowy na rynku (tylko takie oferujemy po perypetiach z Hormannem). Zapewne będziemy mieli okazję się poznać przy ewentualnej automatyzacji bramy - wszelkich podłączeń dokonuję zazwyczaj ja... Tak tylko spytam z ciekawości - to chodziło o wymianę bramy garażowej na Zwoleńskiej?

 

Tak - wymiana na Zwoleńskiej. To ja byłam tą upierdliwą klientką,która ciągle ponaglała szefa. Ale powodem było kładzenie przez ekipę tynków zewnętrznych. Na szczęście udało nam się przed nimi zdąrzyć.

Niestety, raczej nie będzie nam dane się spotkać - pod moją nieobecność związaną najpierw z wyjazdem służbowym, a potem z wakacjami - budowę będą doglądać mąż i ojciec. Więc pewnie ich Pan zapozna. Zapewniam, że to mili panowie. :D

 

A sama brama ładnie się prezentuje. Na tych markach się nie znam w ogóle. Wierzę, że nie będzie problemów z automatyką (przynajmniej przez 10 lat, bo tyle zamierzam mieszkać na Zwoleńskiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ma upierdliwych klientów - są wymagający, ale my to rozumiemy - sami też niejednokrotnie jesteśmy klientami... Jeśli tylko jest coś możliwe to załatwiamy tak, aby klient był zadowolony. Myślę jednak, że do "czarnej listy" to Pani jeszcze baaaaaaardzo daleko ;-)

 

Pani brama została zamontowana w tym samym dniu w którym wjechała na magazyn producenta - staramy sie dbać o naszą reputację. Powiem więcej - jak będzie problem z napędem do bramy wjazdowej na osiedle (brama skrzydłowa) to też można się z nami kontaktować lub z developerem - my robiliśmy tą instalację i choć jest po gwarancji cały czas ją obsługujemy. Niemniej udało nam się przekonać mieszkańców na właściwy sprzęt dlatego jesteśmy spokojni o jakość i niezawodność (pracuje ok. 2-3 lat przy bardzo dużym obciążeniu ruchem bezawaryjnie). Oczywiście jedna i druga brama może być sterowana tym samym pilotem (taki był zamysł i daltego pilot do bramy na osiedle ma dwa przyciski). Życzę miłego odpoczynku :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlk, Mikol dzieki za kierownika budowy.

 

Nie wiem jak was, ale mnie dziadek pod koniec już męczył, jak dzwonił raz - dwa razy dziennie z releacją co się dzieje na budowie, co ekipie kazał poprawic.

 

Zostały mi stemple, blaty szalunkowe, troche cegły pełnej.

Oddam w dobrej cenie.

 

To sprawka tego, że Pan Tadeusz ma darmowe wieczory i weekendy :-)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z koncepcją że sprawdzone kontakty należy polecać (korzyśc dla wszystkich) pragne tym razem polecić Pana który dziś wywiózł mi gruz. Dysponuje on dużą Scania (11m sześć gruzu weszlo) wraz z HDS wyposażonym w łyżkę dwustronną do załadunku. Soldnie, szybko. Bezproblemowo.

Niestety nie pamietam imienia (złapałem go na CB - radio a tam same Mobile :D )

602-355-390

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności na forum, mam nadzieję, że teraz częściej odwiedzę grupę wawerską. Od wczoraj mam telefon stacjonarny, a więc i internet. W sprawie Bramstal - bardzo polecam firmę. Solidna firma. Ogrodzenie (słupki), furtki, brama - ich dzieło. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję też murarza do słupków klinkierowych....

 

Co prawda nie mam murarza i nie pomogę w tej kwestii, ale proszę wcześniej ustalić kto będzie robił bramę i furtkę. Ma to o tyle spore znaczenie, że przy słupach konstrukcyjnych (bramy na zawiasach) oraz do furtek należy wcześniej przygotować pewne elementy konstrukcyjne tak aby później nie było problemu z ich montażem - przy porządnej robocie powinien być w środku wmurowany słupek metalowy z wyciągniętymi od razu zawiasami na odpowiednią długość i obmurowany klinkierem. Jeśli ma być tam później napęd do bramy (cały czas mowa o dwuskrzydłowych) tym bardziej warto to skonsultować by odległość od krawędzi słupka do zawiasy była odpowiednia, a w konsekwencji można było założyć tańszy sprzęt a nie koniecznie kosztowne napędy bądź późniejsze modyfikacje słupków. Proszę też nie zapomnieć o okablowaniu już na etapie murowania słupków - chodzi głównie o domofon/widofon (tutaj nie pomogę jakie jakble położyć bo się na tym akurat nie znam), do elektromagnesu furtki, ewentualnej lampy sygnalizacyjnej czy anteny do automatu bramowego... a także o położeniu zasilania do w/w sprzętu. Na tym etapie prac jest to znacznie łatwiej zrobić, a do tego estetyczniej niż później poprawiać po murarzach. Niewielu murarzy przykłada do tego wszystkiego wagę - najcześciej wsadzają pręty w słupek i zalewają betonem - a później zdarza się oglądać popękane na dole słupki i "kręcące" się wokół własnej osi... Polecam konsultacje z firmą, która to będzie w przyszłości robiła by nie dublować niektórych kosztów...

 

Mam nadzieję, że w Waszym przekonaniu nie zapiszę się jako MĄDRALIŃSKI a jako osoba chcąca pomóc uniknać pewnych dodatkowych kosztów... Gdyby jednak bylo inaczej dajcie znać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania/prośby:

1. Czy ktoś z Was budowała kiedyś z firma Złotniccy?

2. Mam ekipę górali polecona przez MIKE jednak pytanie, czy taką ekipę ktoś musi pilnować. Nie chodzi mi tutaj o kierownika budowy, który przyjedzie 4 x i zrobi wpis w dzienniku, ale o codzinną kontrolę jakości ich prac. A może kierownik Wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani brama została zamontowana w tym samym dniu w którym wjechała na magazyn producenta - staramy sie dbać o naszą reputację. Powiem więcej - jak będzie problem z napędem do bramy wjazdowej na osiedle (brama skrzydłowa) to też można się z nami kontaktować lub z developerem - my robiliśmy tą instalację i choć jest po gwarancji cały czas ją obsługujemy. Niemniej udało nam się przekonać mieszkańców na właściwy sprzęt dlatego jesteśmy spokojni o jakość i niezawodność (pracuje ok. 2-3 lat przy bardzo dużym obciążeniu ruchem bezawaryjnie). Oczywiście jedna i druga brama może być sterowana tym samym pilotem (taki był zamysł i daltego pilot do bramy na osiedle ma dwa przyciski). Życzę miłego odpoczynku :) Pozdrawiam.

 

Pilota skoordynujemy z bramą wjazdową już po naszym wprowadzeniu się do domu. Teraz piloty krążą po róznych wykonawcach. Potem zrobimy to na czysto.

 

Czy Państwo stawiają też ogrodzenia - tzn. słupki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...