Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów (i przyszłych sąsiadów).

 

Zamierzam zacząć budowę na wiosnę 2008 (jak kilku innych forumowiczów) przy ul. Wiązanej (Żerzeń) i w związku z tym proszę o namiary na sprawdzoną ekipę, która działa na tym terenie (albo przyjezdną, ale samodzielną - nie zamierzam szukać betoniarki i dojeżdżać z obiadkami).

W tej chwili miotam się po różnych urzędach (prąd, gaz itp.). w przyszłym tygodniu odbieram mapkę geodezyjną, potem projekt ("Dom w mniszkach" z Archonu), architekt, wyłączenie z produkcji rolnej, na pewno jeszcze coś, o czym nie wiem i ... mam nadzieję, że zdąże do wiosny. Aaa... jeszcze kredyt.

Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Także jesli moglibyście wspomóc "w temacie" ekipy do stanu surowego zamkniętego... :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

WaldekZ

Nam właśnie po prawie 60 dniach oczekiwania przyczepili się do takich rzeczy jak:

to, że projekty są zbindowane a nie powinny, brakuje pieczątki z gazowni na projekcie instalacji gazowej (dołączyliśmy pismo z gazowni, że nam podączą gaz - wg gminy to za mało).

Brakuje pisma o rozbiórce budynku (kobieta w pokoju obok taką zgodę dawno wydała).

Zakwestionowali nam takie drobnostki - warto na nie zwracać uwagę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WaldekZ

Nam właśnie po prawie 60 dniach oczekiwania przyczepili się do takich rzeczy jak:

to, że projekty są zbindowane a nie powinny, brakuje pieczątki z gazowni na projekcie instalacji gazowej (dołączyliśmy pismo z gazowni, że nam podączą gaz - wg gminy to za mało).

Brakuje pisma o rozbiórce budynku (kobieta w pokoju obok taką zgodę dawno wydała).

Zakwestionowali nam takie drobnostki - warto na nie zwracać uwagę !

 

Dzięki za radę. :)

To nie wystarczą warunki przyłączenia z gazowni? Wymagają projektu przyłącza? Z tego co słyszałem przyłącza nie wymagają pozwolenia na budowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WaldekZ

Nam właśnie po prawie 60 dniach oczekiwania przyczepili się do takich rzeczy jak:

to, że projekty są zbindowane a nie powinny, brakuje pieczątki z gazowni na projekcie instalacji gazowej (dołączyliśmy pismo z gazowni, że nam podączą gaz - wg gminy to za mało).

Brakuje pisma o rozbiórce budynku (kobieta w pokoju obok taką zgodę dawno wydała).

Zakwestionowali nam takie drobnostki - warto na nie zwracać uwagę !

 

Dzięki za radę. :)

To nie wystarczą warunki przyłączenia z gazowni? Wymagają projektu przyłącza? Z tego co słyszałem przyłącza nie wymagają pozwolenia na budowę...

Właśnie ćwiczę przyłącze gazowe - otóż wyobraźcie sobie , że prayłącze jest jedynym medium , które wymaga projektu instalacji wewnętrznych i przyłącza - i żeby było ciekawiej WYMAGA POZWOLENIA NA BUDOWĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WaldekZ

Nam właśnie po prawie 60 dniach oczekiwania przyczepili się do takich rzeczy jak:

to, że projekty są zbindowane a nie powinny, brakuje pieczątki z gazowni na projekcie instalacji gazowej (dołączyliśmy pismo z gazowni, że nam podączą gaz - wg gminy to za mało).

Brakuje pisma o rozbiórce budynku (kobieta w pokoju obok taką zgodę dawno wydała).

Zakwestionowali nam takie drobnostki - warto na nie zwracać uwagę !

 

Dzięki za radę. :)

To nie wystarczą warunki przyłączenia z gazowni? Wymagają projektu przyłącza? Z tego co słyszałem przyłącza nie wymagają pozwolenia na budowę...

Właśnie ćwiczę przyłącze gazowe - otóż wyobraźcie sobie , że prayłącze jest jedynym medium , które wymaga projektu instalacji wewnętrznych i przyłącza - i żeby było ciekawiej WYMAGA POZWOLENIA NA BUDOWĘ

 

Właśnie jesteśmy na etapie gromadzenia dokumnetów do pozwolenia na budowę. Czy możesz trochę przybliżyć temat gazowni. Czy faktycznie wymagany jest projekt przyłącza z gazowni/ Nie wystarczy do pozwolenia info z gazowni o możliwości przyłączenia? Panienki w Urzędzie w Wawrze nic takiego nie mówiły gdy się dopytywałam o wymagane dokumenty.

Pozdrawiam

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jesteśmy na etapie gromadzenia dokumnetów do pozwolenia na budowę. Czy możesz trochę przybliżyć temat gazowni. Czy faktycznie wymagany jest projekt przyłącza z gazowni/ Nie wystarczy do pozwolenia info z gazowni o możliwości przyłączenia? Panienki w Urzędzie w Wawrze nic takiego nie mówiły gdy się dopytywałam o wymagane dokumenty.

Pozdrawiam

Monia

Ja jestem na etapie wykańczania i załatwiam gaz teraz .

To , że dostałeś do pozwolenia pisemko z gazowni nic nie znaczy ( znaczy się gazownia informuje o możliwości przyłączenia gazu ).

Ja myślałem , że jak złoże do gazowni zapotrzebowanie na gaz to oni mi go przyłączą . Faktycznie przyłączą - ale za rok , może półtora . I tu pani z gazowni podpowiedziała mi , że mogę wszystko załatwić sam . Gazownia zwróci mi koszty . No i załatwiam :

1 . Projektant wrysowuje na planie zagospodarowania działki proponowany przebieg linii zasilającej .

2. Z tym geodeta załatwia ZUD .

3. ZUD bierze projektant i robi 2 ( słownie - dwa ) projekty : instalacji zasilającej i instalacji wewnętrznych .( właśnie jestem na tym etapie )

3. Projekt składasz do urzędu z wnioskiem o pozwolenie na budowę .

4. Jak już to pozwolenie się uprawomocni to wykwalifikowana ekipa robi przyłącze , instalacje wewnętrzne .

5. Jak już to masz - składasz do gazowni zapotrzebowanie na licznik ( podpisujesz umowę na dostawę gazu ).

6. Przyjeżdżają panowie z gazowni , zakładają licznik .

7. Należy do wszystkich rurek napuścić gazu i odpowietrzyć instalację - nie wiem kto to robi ( gazownia albo Twój człowiek )

No i wreszcie możesz zapalić palniki , piec i co tam jeszcze chcesz .

I jeszce jedna ważna rzecz : do wszystkich zudów trzeba mieć aktualną mapę do celów projektowych .

 

Może coś rozjaśniłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie wykańczania i załatwiam gaz teraz .

To , że dostałeś do pozwolenia pisemko z gazowni nic nie znaczy ( znaczy się gazownia informuje o możliwości przyłączenia gazu ).

Ja myślałem , że jak złoże do gazowni zapotrzebowanie na gaz to oni mi go przyłączą . Faktycznie przyłączą - ale za rok , może półtora . I tu pani z gazowni podpowiedziała mi , że mogę wszystko załatwić sam . Gazownia zwróci mi koszty . No i załatwiam :

1 . Projektant wrysowuje na planie zagospodarowania działki proponowany przebieg linii zasilającej .

2. Z tym geodeta załatwia ZUD .

3. ZUD bierze projektant i robi 2 ( słownie - dwa ) projekty : instalacji zasilającej i instalacji wewnętrznych .( właśnie jestem na tym etapie )

3. Projekt składasz do urzędu z wnioskiem o pozwolenie na budowę .

4. Jak już to pozwolenie się uprawomocni to wykwalifikowana ekipa robi przyłącze , instalacje wewnętrzne .

5. Jak już to masz - składasz do gazowni zapotrzebowanie na licznik ( podpisujesz umowę na dostawę gazu ).

6. Przyjeżdżają panowie z gazowni , zakładają licznik .

7. Należy do wszystkich rurek napuścić gazu i odpowietrzyć instalację - nie wiem kto to robi ( gazownia albo Twój człowiek )

No i wreszcie możesz zapalić palniki , piec i co tam jeszcze chcesz .

I jeszce jedna ważna rzecz : do wszystkich zudów trzeba mieć aktualną mapę do celów projektowych .

 

Może coś rozjaśniłem .

 

Dzięki wicekK, bardzo pomocne kompendium. Czy z podłączeniem elektrycznym jest podobny cyrk? Mógłby ktoś się podzielić doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy z podłączeniem elektrycznym jest podobny cyrk? Mógłby ktoś się podzielić doświadczeniem?

A z prądem jest inaczej .

Występujesz do STOEN o warunki przyłącza ( to do projektu )

Prąd docelowy załatwia się około 18 miesięcy - ale ty tylko czekasz ( wpłacając zaliczkę i podpisując umowę ) .

Natomiast najłatwiej jest dostać t. zw. prąd budowlany - składasz wniosek , szukasz sobie elektryka , on Ci je robi i masz ( ja miałem goscia ze stoenu i tylko dałem mu papierki , on wszysrko załatwił ) .

Jeżeli chcesz ten prąd budowlany to musisz mieć skrzynkę - a że to podłączenie tymczasowe to najlepiej poszukać skrzynki używanej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z prądem jest inaczej .

Występujesz do STOEN o warunki przyłącza ( to do projektu )

Prąd docelowy załatwia się około 18 miesięcy - ale ty tylko czekasz ( wpłacając zaliczkę i podpisując umowę ) .

Natomiast najłatwiej jest dostać t. zw. prąd budowlany - składasz wniosek , szukasz sobie elektryka , on Ci je robi i masz ( ja miałem goscia ze stoenu i tylko dałem mu papierki , on wszysrko załatwił ) .

Jeżeli chcesz ten prąd budowlany to musisz mieć skrzynkę - a że to podłączenie tymczasowe to najlepiej poszukać skrzynki używanej .

 

A mógłbyś sie podzielić namiarami na gościa ze STOENU?

Rozumiem, że działa w okolicach Wawra (zgodnie z tytułem postu). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam wątek z moimi pytaniami

Witam wszystkich forumowiczów

Rozpoczynam budowę na wiosnę 2008.

Mam parę pytań:

PYT 1. Gdzie znajdę tani barakowóz dla mojej ekipy budowalnej? Może ktoś ma na zbyciu?

PYT 2. Mam działkę poniżej poziomu drogi i potrzebuję sporo ziemi do wyrównania.. Czy nie wiecie jak taką ziemię zdoby tanim kosztem?

PYT 3. Czy możecie polecic jakiegoś elektryka oraz hydraulika do calej instalacji w domu?

PYT 4. Gdzie w okolicach Wawra są najtańsze materiały budowalne?

PYT 5. Potrzeuje 200 ton pospółki pod dom. Gdzie ją najtaniej można kupic?

 

 

Bede wdzieczny za kazda informacje

Pozdr.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o knajpy w wawrze. :o

 

Polecam "Stary Mlyn" - Hotel Boss na Żwanowieckiej w Międzeszynie

 

W niedziele płaci sie z gory, a potem można jeść do woli...

 

A gra tam jeszcze góralska kapela? Dla mnie hałas był nie do zniesienia... Bylismy ze znajomymi, nie dało sie pogadac. To było3 lata temu, moze cos sie zmieniło...

 

Moim zdaniem lepsza jest gospoda Do Syta w Aninie.

 

A z dalszych miejsc, jak ktos lubi jezdzic po wertepach przez las, to polecam Zajazd u Mikulskich w Wiazownej. Jest plac zabaw :D

 

Podobno fajna knajpka z ładnymi widokiami jest na wysokosci Józefowa w strone Wisły.

 

Bylismy w sobote w Andzelice w Falenicy - nic nadzwyczajnego, ale spokojnie i miła obsługa.

 

Co do knajpki nad Wisłą - wjazd przez jakiś hotel - to widoki fajne, duży wybór win, ale lepiej przyjść najedzonym(:-

 

A czy byliście kiedyś w strzelnicy w Józefowie na Nadwiślańskiej ?

 

W knajpie nad Wisła czekalismy kiedys na jedzenie ponad półtorej godziny , pan z wniarni sporo spróbował bo bełkotał.Był chamski dla klientów którzy zgłaszaja uwagi co do czasu oczekiwania na jedzenie.

Powiedział ,że wkurzają go biegające bachory i wolałby by mamusie zostawialy je w domu prychodząc do niego na degustacje bo winiarnia to nie miejsce dla bachorów.

 

Widoki mi się bardzo podobały, ale od owego "razu" omijam knajpę szerokim łukiem.

 

 

 

Polecam "do Syta" w Aninie i "U Mikulskich" w Wiązownie( ulubiony devolaj mojego syna).

 

Co do knajpy "Nad Wisłą" mam dwie uwagi

- tak naprawdę znajduje sie ona nad jeziorkiem "Łacha" :D - to starorzecze Wisły

- w 100 % zgadzam sie co do "obsługi". Na nas kiedyś ten pan obraził się bo bo mu "odpyskowałem" na jego chmaskie uwagi. Jednak słyszałem że już go tam nie ma, interes przejął ktoś nowy i jest lepiej.

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam wątek z moimi pytaniami

Witam wszystkich forumowiczów

Rozpoczynam budowę na wiosnę 2008.

Mam parę pytań:

PYT 1. Gdzie znajdę tani barakowóz dla mojej ekipy budowalnej? Może ktoś ma na zbyciu?

PYT 2. Mam działkę poniżej poziomu drogi i potrzebuję sporo ziemi do wyrównania.. Czy nie wiecie jak taką ziemię zdoby tanim kosztem?

PYT 3. Czy możecie polecic jakiegoś elektryka oraz hydraulika do calej instalacji w domu?

PYT 4. Gdzie w okolicach Wawra są najtańsze materiały budowalne?

PYT 5. Potrzeuje 200 ton pospółki pod dom. Gdzie ją najtaniej można kupic?

 

 

Bede wdzieczny za kazda informacje

Pozdr.

Marcin

Jeżeli interesuje cię kilka wywrotek piasku to mam na działce po wykopaniu piwnicy - u mnie nawet z niego murowali .

Mogę nawet pomóc w znalezieniu załadunku i transportu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...