Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Szukam kontaktu do sprawdzonego, sprawnie działającego wykonawcy przyłączy gazowych na terenie Wawra. Dzięki za informacje.

 

Witam,

my co prawda nie mamy gazu, ale wiem, że przylącza gazowe wykonuje p. Kubuj, który robił u nas hydraulikę.

Facet jest mistrzem, baaardzo polecany na wszystkich forach i to prawda. Rzetelny, sumienny i uczciwy oraz bardzo terminowy. POLECAM!

Kontakt:

Stanislaw Kubuj

tel: 0601 391 034

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kontaktu do sprawdzonego, sprawnie działającego wykonawcy przyłączy gazowych na terenie Wawra. Dzięki za informacje.

 

Witam,

my co prawda nie mamy gazu, ale wiem, że przylącza gazowe wykonuje p. Kubuj, który robił u nas hydraulikę.

Facet jest mistrzem, baaardzo polecany na wszystkich forach i to prawda. Rzetelny, sumienny i uczciwy oraz bardzo terminowy. POLECAM!

Kontakt:

Stanislaw Kubuj

tel: 0601 391 034

 

Wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Garki stropowe Porotherm 23/62.5

16szt. Wszystkie cale po 3zl szt

 

- Cegly na scianki dzialowe Porotherm 11.5 P+W

160szt. Wszystkie cale po 3zl szt

 

- wiezba zaimpegnowane

0,17mx0,06mx8m x 18szt czyli ok.1,5m3 1000zl

 

- slup , skrzynka z przedlicznikiem , przewod 32m 1000zl

 

 

Sulejowek

transport wlasny

504232842

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witajcie..

wpisuję się do grupy bo jak to mówią w grupie weselej :) i o poradę i pomoc łatwiej..

kilka słów o naszym przedsięwzięciu:

niedawno w drodze wieloletnich zmagań spadkowo-sądowych staliśmy się właścicielami uroczej ruinki (budowa w latach 30 XX w.) na Marysinie Wawerskim.

Po krótkim namyśle zdecydowaliśmy - chcemy na jej miejscu wybudować nasz nowy, piękny, malutki domek...

ale żeby nie było zbyt pięknie, najpierw trzeba usunąć to (w całości lub częściowo) co na nim stoi...

pierwsze kroki skierowałam do urzędu...i poległam w pierwszym starciu :)

Czy możecie mnie oswiecić, Ludzie Doświadczeni przez Urząd -

Ile czeka się na wydanie warunków zabudowy w tym uroczym urzędzie ? Czy ktoś z Was miał do czynienia z procedurami uzyskania zgody na rozbiórkę ?

 

aha, z racji specyfiki otoczenia - stawiamy dom wg projektu indywidualnego - 170 m2 plus garaż na dwa auta plus pawilon ogrodowy.

Pierwszych koncepcji architekta spodziewamy się w lipcu.

Liczę na Wasze wsparcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję ze budynek nie jest wpisany na listę zabytków :)

jeżeli budynek stoi > 4 m od granic i nie jest wyższy niż 8 m w kalenicy to wystarczy zgłoszeni - czekasz 30 dni i rozwalasz, a jak nie, to kich - czeka Cię pozwolenie na rozbiórkę z inspektorem i ten cały koszmarek:)

na pozwolenie czeka się 60 dni:)

teraz jest kich a bo się wakacje zbliżają i możesz tak jak u nas zostać odstrzelona z byle powodu - do wyjaśnienia i kolejny czas leci - do czasu jak wszyscy wrócą z urlopów i będize się normalnie kręciło....

i tak w tym roku tylko to mozesz rozwalić i ewentualnie postawić same fundamenty.... - jak masz ekipę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki glowac za info,

nie, na szczęście nie jest to zabytek :)

problem w tym,że to ruinka typu bliźniak - w drugiej połowie mieszkają sąsiedzi a nasza przez ponad 10 lat była nieużywania i teraz mamy dylemat - burzyć i budować od nowa czy remontować i rozbudowywać. Był ekspert budowlany, stwierdził wstępnie,że mury zewnętrzne (cegła) są w dobrym stanie, dach trzeba zrobić od nowa, wyburzyć wszystko w środku (ściany grube na 60 cm wypełnione żużlem !!), w lipcu ma zbadać fundamenty i stan piwnic.. w tej chwili budynek ma 80 m2 i chcemy drugie tyle dobudować w parterze..ja się zastanawiam co prostsze pod kątem biurokracji, tańsze i rozsądniejsze.. trochę się obawiam łączenia starych murów z dzisiejszymi nowymi technologiami, poza tym mamy wspólną ścianę z sąsiadami, niestety..

 

co do ekipy to jeszcze wszystko przede mną..

 

znalazłam optymistyczną informację w którymś wcześniejszym poście, że do warunków zabudowy potrzebne tylko pisemko od Stoenu...czyli co - mogę dać sobie spokój z mpwik i gazem na tym etapie ?

to by mi znacznie przyspieszyło pierwsze formalności - bo w gazowni mnie radośnie poinformowali ,że czas oczekiwania na ich odpowiedź - do trzech miesięcy !!

chyba po długim weekendzie znów przejadę się do Międzylesia i spróbuję złożyć papiery :)

dzięki wszystkim z góry za życzliwe rady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam optymistyczną informację w którymś wcześniejszym poście, że do warunków zabudowy potrzebne tylko pisemko od Stoenu...czyli co - mogę dać sobie spokój z mpwik i gazem na tym etapie ?

to by mi znacznie przyspieszyło pierwsze formalności - bo w gazowni mnie radośnie poinformowali ,że czas oczekiwania na ich odpowiedź - do trzech miesięcy !!

chyba po długim weekendzie znów przejadę się do Międzylesia i spróbuję złożyć papiery :)

dzięki wszystkim z góry za życzliwe rady !

Warunki zabudowy - min. pół roku czekania, także nie pocieszaj się zbytnio... :cry: , tylko skladaj jak najszybciej a potem nękaj telefonami. Mało eleganckie, ale to jedyny sposób.

 

Pozdrowienia

WaldekZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie całośc spraw (pozowolenie i rozbiórkę) realizowała firma bojan-road z Warszawy. Dom stał w ostrej granicy. Co do ich pracy nie mam jak na razie zastrzeżeń. Ze względu na powirzenie spraw firmie praktycznie ominęlo mnie bieganie do urzędu w Wawrze.

Wbrew pozorom firm rozbiórkowych zainteresowanych kompeksową realizacją rozbiórki jest niewiele. Niektóre w ogóle nie raczą odpowiadać na przesłana e-mailem zapytanie. Tak przynajmniej było w moim przypadku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Od dwóch miesięcy mieszkam w Wawrze, udało się w końcu wprowadzić po kupieniu działki z domem w stanie surowym w 2007 r.

 

Prowadzę blog o życiu w Wawrze - http://www.wawer24.pl. Zachęcam do czytania i komentowania. Jeśli macie ciekawe tematy dajcie znać - jest już sporo interesujących informacji, m.in. o meldowaniu się, telefonie, podatkach lokalnych itp.

 

Teraz poszukuję miejsca, gdzie sam mogę zawieźć większe śmieci poremontowe - sporo kartonów, kilka puszek po farbie, worki z resztkami gipsu, zapraw itp. Znacie takie miejsca? Zapakowałbym to w swój samochód i zawiózł na miejsce, płacąc za odbiór. Zamówienie kontenera pod dom to wydatek rzędu kilkuset złotych, a te większe śmieci nie wejdą w zwykły worek...

 

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Wawra!

Wawerski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

1) szukam kogoś do wykonania szamba, ponieważ mam wysoki poziom wód to koniecznie musi byc szczelne :) - dlatego pytam tych co juz mają szambo kilka mies. lub lat kogo moga z ręką na sercu polecić

 

2) mam do sprzedania przyczepę mieszkalną. Poniżej 1000 zł.

 

http://images50.fotosik.pl/162/1f48ae93c8731bcdm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) szukam kogoś do wykonania szamba, ponieważ mam wysoki poziom wód to koniecznie musi byc szczelne :) - dlatego pytam tych co juz mają szambo kilka mies. lub lat kogo moga z ręką na sercu polecić

 

2) mam do sprzedania przyczepę mieszkalną. Poniżej 1000 zł.

 

http://images50.fotosik.pl/162/1f48ae93c8731bcdm.jpg

 

Mam namiar na sprawdzoną firmę, która robi szamba szczelne betonowe i oczyszczalnie. Nam kopią we czwartek- kilka osób na rożnych forach bardzo polecało tą firmę Eko-Trans z Jedlińska

http://www.szambo.go3.pl/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...