Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

Miło widzieć,że tylu przyszłych krajan po właściwej :wink: :D :) stronie torów się pojawiło, bo wawer, międylesie, to wszyscy od razu tam pod lasem myślą,a tu tyż piknie jest i bliżej miasta. Może trochę się tu, dzięki temu infrastruktura poprawi? Szkoły, sklepy, itp?

Tymczasem pozdrawiam.

 

Mi pod nosem w zeszłym (już) roku zaczeli budować kościół oraz powstała hurtownia z armaturą sanitarną

 

co do strikte infrastruktury, to życzyłbym sobie gazociągu :)

 

szukam ciągle wykonawców - możecie kogoś polecić?

 

LAWY - podesłałem na priva prośbę, doszła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hurtownię widziałem, :o :o :o takie oczy zrobiłem, bo widziałem, jak to budowali, a teraz już stoi i handlują, mam tylko nadzieję, że koło mnie takiej nie postawią, bo bym się podłamał.

W pracy litery polskie działają, w domu nie :evil: , gadałem dziś z informatykami, dali podpowiedż, co zrobić,spróbuję, jak się nie uda, to może ktoś z Was ma cosik wspólnego z kompami?

Tyczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurtownię widziałem, :o :o :o takie oczy zrobiłem, bo widziałem, jak to budowali, a teraz już stoi i handlują, mam tylko nadzieję, że koło mnie takiej nie postawią, bo bym się podłamał.

W pracy litery polskie działają, w domu nie :evil: , gadałem dziś z informatykami, dali podpowiedż, co zrobić,spróbuję, jak się nie uda, to może ktoś z Was ma cosik wspólnego z kompami?

Tyczasem

 

a co Cię w niej tak podłamuje? niech sobie stoi, nie przeszkadza - mam (a raczej będę miał) do niej koło 300m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upssssssssssss.. rozmawiałem przed godziną z potencjalnym wykonawcą i z wrażenia uszło ze mnie powietrze: facet zaśpiewał mi 65 tys. netto (+7% Vatu) za fundamenty, ściany, wieźbę i położenie dachówki, a cały stan surowy otwarty wycenił (materiały, robocizna i sprzęt) na 230tys. zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!

tak na moje oko liczyłem (a raczej miałem wyobrażenie), że ten etap będzie mnie kosztował około 130tys.

dla przypomnienia: mam w planach 186m2 z porothermu 30, całość w parterze, bez piwnicy, poddasze nie użytkowe, strop drewniany, dachówka cementowa.

 

Wyceny od innych wykonawców wyglądają następująco (za fundamenty, ściany, stropi wieźbę, ale bez ułożenia dachówki): 14tys, 33tys (obaj wykonawcy od osób z grupy) i 41 tys.

 

trochę spory rozrzut ....

jak to jest u Was?? możecie kogoś polecić bo mam zamiar szukać dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostanę to nieszczęsne pozwolenie, to będę gadał z trzema firmami, które wybrałem spośród kilku, dwie polecone przez architekta,jedną wypatrzoną z internetu, plus jedna z foruma naszego, tylko ta chyba raczej kontrolnie...., żeby ceny zweryfikować. No i jak już dokonam wyboru, to mogę Ci ewentualnie konkretne namiary podać.

A teraz, to pewnie, jak wyciągniesz średnią z tych ofert, to uzyskasz właściwą cene, u mnie różnice nie były tak duże - okolo 30000, ale za stan sur zamknięty(okna, dach, okna dachowe itd, bez drzwi i bramy garażowej), więc wydaje mi się, że te wyceny były dosyć miarodajne i pewnie ze dwie stówy, może niepełne wybulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

No i nadejszla owa wiekopomna chwila. Pozwolenie w urzedzie do odebrania, wprawdzie teraz troche nie mamy czasu, zeby pojechac, ale dzwonilismy i jest. Do Odbioru. Gotowe. Lezy.Nie przysylaja do domu, bo na znaczki nie maja, no ale dobrze, ze jest w ogole. UFFFFF.

Jedyne, co troche radosc przycmilo, to polowa do pracy w niedziele pojechala samochodem i reflektor stlukla!!! No i 300 odeszly w niebyt.

Czy to zawsze musi tak byc, tu poglaszcze, tam przywali?

Do nastepnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

No i nadejszla owa wiekopomna chwila. Pozwolenie w urzedzie do odebrania, wprawdzie teraz troche nie mamy czasu, zeby pojechac, ale dzwonilismy i jest. Do Odbioru. Gotowe. Lezy.Nie przysylaja do domu, bo na znaczki nie maja, no ale dobrze, ze jest w ogole. UFFFFF.

Jedyne, co troche radosc przycmilo, to polowa do pracy w niedziele pojechala samochodem i reflektor stlukla!!! No i 300 odeszly w niebyt.

Czy to zawsze musi tak byc, tu poglaszcze, tam przywali?

Do nastepnego

 

Gratulacje pozwolenia!!!!

szybko odbierz aby im się nie odwidziało! :) ;)

a z tym reflektorem - to już tak jest że "+" mieszają się z "-" , gorzej jak na wielu frontach robi się pod wiatr - tak czy siak: głowa do góry :)

 

Droga Grupo -

rozglądam się za sumiennym, dociekliwym (najlepiej aż "upierdliwym") kierownikiem, który dopilnowałby bardzo szybko robiącą ekipę

 

druga sprawa: macie jakieś namiary na drewno na strop i wieźbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upierdliwego kierownika nie mam, ale bedziemy inspeltora miec zaufanego, jeszcze musimy sie z nim spotkac i pogadac, w razie co, po naszych ustaleniach moge zapytac, czy chcialby jeszcze jedna miejscowke ogladac (moze ktos ma jakiegos znajomego informatyka, wkurza strasznie ten brak polskich liter, to jest rz z kropka: |, a to l z kreska poprzeczna, B; e, a z ogonkiem nie wystepuje, a ó jest na miejscu??? co z tym zrobic, c z kreska tez nie ma!!)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE FRIPP!!!!

Ja również mam powody do radości, bo pani z gminy powiedziała mi wczoraj, że warunki zabudowy dostaniemy w lutym, także rozpoczęcie budowy w maju jest realne. Przy naszej klasie ziemi Koszykowa podobno pójdzie szybko, a pozwolenie to podobno 3 tygodnie.

Na pocieszenie, co tam reflektor, mi się trafiło pęknięcie docisku sprzęgła, a tu już kasy poszło. I to całkiem niedawno. A też zabrałam samochód męża... I trzeba było holować. Także głowa do góry! Mogło być gorzej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasę ziemi mamy tę samą, trwało to u mnie chyba okolo trzech tygodni, ale jak mają mało roboty, to mogą się dać uprosić, żeby krócej, więc może rzeczywiście? U mnie dodatkjowo trwało, bo musiałem na własny koszt linię rozgraniczającą działki/ulicy ustalić, a bprw nie było rychliwe, linia kończyła się na tym dzielącym nas poletku. Trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam i czekam na warunki zabudowy. I tej pani z gminy już nie wierzę, bo najpierw twierdziła że wyrobi się na koniec stycznia a teraz już o lutym rozmawiamy :( A ponieważ przez "moją" działkę ma iść kiedyś ulica to dopóki nie dostaniemy WZ to jej nie kupimy. I tak sobie żyjemy w zawieszeniu robiąc projekt na cudzą działkę :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj, sprawdzaj, moze si jeszcze, jak u mnie w BPRW sprawa zakonczy, a tam, to i pare zlotych i przezdrog moze byc w ogóle kiepsko.

3 razy sprawdz i 5 razy przemysl. A poza tym jeslisie okaze, ze niewiele zabieraja, to ewent. argument finansowy, no i sprawdz KONIECZNIE, czy jest ustalona linia rozgraniczajaca. Bo jak Ci przyjdzie placic za jej ustalenie dla calej ulicy, to sie nie pozbierasz z wrazenia.

A do urzedu, to nie dzwonic, tylko upierdliwie chodzic i pytac o osobe, ktora wyzej siedzi, wtedy to troche sprawe popycha do przodu, niestety.

Powodzenia i samozaparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, wróciłem z podrózy. Ale pozwolenia nie zastałem :evil: :evil: :( :cry: :cry: już nei mam siły :x

Bess - Nie daj sobie wmówic że pozwolenie to 3 tygodnie - nie wierzę.... zaplanuj realistycznie aby nie było rozczarowań

BTW koszykowa poszła znacznie szybciej - jakieś 2 tygodnie niecałe - zostawiłem im nr. tel. kom. jakby już załatwili to niech zadzwonią i zadzwonili :o :D chwała im za to!!

 

mlk - na dniach wyślę to co obiecałem. sorry za opóźnienia.

 

fripp - próbowałeś ustawień klawiatury?? w panelu sterowania?? pewnie tak ale to może byc kwestia albo tego albo jakiś sterowników (np karty graficznej) które korzystają ze skrótów (np alt+c przechytuje na własne cele),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Witajcie !

 

Jak się ciesze że jest taka fajna grupa :-)

 

Ja też zamierzam budować w Wawrze - okolice ulicy Borowieckiej.

 

W tej chwili czekamy na warunki zabudowy - od października niestety... A kiedy będą nie wiadomo - podobno pod koniec lutego...

 

Ale mam nadzieję ze uda nam sie rozpocząć budowę przed latem :-)

 

Pozdrowienia !!!

 

Zuzza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, ja już naprawde nie pamiętam, na pewno trzeba- i to jak najszybciej- do gazowni i ze, im wcześniej podpiszesz umowe z nimi, tym lepiej, ze obecał, ze wyrobi sie w ciągu dwóch lat z wykonaniem przyłącza. Expres, prawda :evil: :x :o :( . Mapę do celów projektowych musi zrobić geodeta i tu nie ma co sie za bardzo śpieszyć, ważna tylko pół roku, pomocny we wszystkim będzie architekt, który robi/przystosowuje Wam projekt. Byś może będzie się w ogóle poczuwał do tego, żeby wszystkie te sprawy załatwić? Popytajcie, na pewno powinien znać kolejność i doradzić w kwestii. Projekty przyłączy prądu i gazu robili mi instalatorzy, a nie ze, czy gazownia, płacciłem za cały projekt, to była jego integralna część.

LAWY napisał:

Jestem, wróciłem z podrózy. Ale pozwolenia nie zastałem już nei mam siły

Dzwoń i chodź, pozwolenia, ani informacji o tym, że je masz nie dostaniesz pocztą, bo na znaczki nie mają :o :o :o :D . Dróg nie ma, wodociągów też, kanalizy to prawie w ogóle, co oni robią z kasą????

Ustawień klawiatury próbowałem, w panelu sterowania zostawiłem tylko polski programisty, nic nie dało, dziwne to, że stało się to w pewnym momencie i, że w komputerze, lokalnie (word) działa wszystko dobrze, a forum, maile źle.

Acha, a pozwolenie już w domu leży w miejscu eksponowanym, choć nie powiem, że w ramkach i na ścianie, banki teraz.... i firma jakowaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, ja już naprawde nie pamiętam, na pewno trzeba- i to jak najszybciej- do gazowni i ze, im wcześniej podpiszesz umowe z nimi, tym lepiej, ze obecał, ze wyrobi sie w ciągu dwóch lat z wykonaniem przyłącza. Expres, prawda :evil: :x :o :( .

 

o kurde! ja od 4mies. zbieram się aby wybrać się do ZE na Rudzką aby to podpisać... pora wreszcie to zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiło nas się wiecej, budujacych tu i przymierzających się do budowy. Może tak o(u)tworzyć nową grupę?

Co Wy na to?

Zapraszam

Grzesiek

 

Witam wszystkich serdecznie! Nie wiem, czy mam moralne prawo juz wpisywać się do Waszej grupy, bo dopiero myśle o budowie - własnie w Wawrze (niedaleko Wału Miedzeszyńskiego). Dopiero wystapiłam o warunki zabudowy. Od pewnego czasu zaczęłam śledzić Wasze wypowiedzi. Muszę przyznać, że z mieszanymi uczuciami: raz jestem przekonana, że dam radę; innym razem zaczynam wątpić. Ale dzięki Wam uświadomiłam sobie, ile problemów przede mną! Póki co, znów wierzę, że dam radę! PIEKNE MACIE DOMY!! Gratuluję! Ja dopiero wybieram... Pozdrawiam

(na dodatek mieszkam 500 km od Wawra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...