Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

Witaj, witaj, zapraszamy, chociaz, tam u Ciebie to pieeeeknie chyba jest.

A tu u nas, neurotycze ciagle pedzace miasto i ludzie, ale prosiemy, prosiemy. Pisz o postepach. Dasz rade, jasli tylko bedziesz myslec, ze dasz rade. Z wszystkim tak jest. A moze jakas tania ekipe od siebie przywieziesz???

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Zdaje się że komuś wisze pewne info...sorki za opóźnienie. zaraz podeślę coś na priva.

A teraz najwazniejsze: MAM POZWOLENIE~!!!!!!!!! :D :D :D

hehe...w końcu...a juz miałem majstrować jakąś małą bombkę coby podłożyć pod pewnym urzędem...cóż, materiały nie zmarnują się - zachowam na później (nigdy nic nie wiadomo) :D

hehe, natomiast mam ekipę (w poniedziałek umowe chcę już podpisać), a kierownika jeszcze nie mam...ale zanosi się że będę miał (docelowo miałem faceta z polecenia i miał być on inspektorem nadzoru bo myślałem że dowódca mojej ekipy ma uprawnienia kierownika budowy. A okazało się że nie ma no i musze teraz dowiedziec się czy ten który miał być inspektorem ma uprawnienia kierownika budowy. Jak ma to sprawa załatwiona.

hmmm, teraz czekam na wiosnę a w międzyczasie pojeżdżę po okolicznych hurtowniach i zrobię wywiad - ma ktoś już jakieś doświadczenie z wawerskimi hurtowniami?? jakaś podpowiedź?? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję.

Rozmawiałem z Twoim Jerzym, wycenę zrobił świetnie, sprawnie, szybko i dokładnie,tylko kwota trochę tego yyyy, noooo wiesz,,, :o może nie zaszokowała, ale niska to nie była :-? . Co do hurtowni, to pomęcz Agnieszek, Ona już prawie mieszka 8)

BTW,a jak z prądem stoisz?

bo u mnie niewesoło, mogę prowizorke już dziś, ale 150 metrów ciągnięcia, a docelowe to mogą do 2006 robić :cry: :evil: :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd - buduje się na działce gdzie już jeden dom stoi, znaczy prawnie to 2 działki - ale w praktyce to na razie jest jedna duża działka. I prad stamtąd pociągnę - siła jest więc nie będę musiał żadnego drogiego budowlanego prądu łapać. Pod tym względem akurat mam dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani serdecznie zapraszamy na spotkanie grupy warszawskiej, które odbędzie się 6 lutego (niedziela) w pubie Lolek na Polach Mokotowskich. Spotykamy się o godz. 14:00. Hasło: domek. Serdecznie zapraszamy wszystkich forumowiczów z rodzinami. Psy też mile widziane. W Lolku od godziny 15 - organizowane są konkury i gry dla dzieci.

 

opal

 

ps. dajcie znać w grupie warszawskiej kto będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję.

Rozmawiałem z Twoim Jerzym, wycenę zrobił świetnie, sprawnie, szybko i dokładnie,tylko kwota trochę tego yyyy, noooo wiesz,,, :o może nie zaszokowała, ale niska to nie była :-? .

 

a tak BTW to sobie przypomniałem, pewnie wiesz bo to normalne, ale powinno się zawsze negocjować cenę a z jak to nazwałeś Moim Jerzym da się negocjować...choć nie da się ukryć że dobrym negocjatorem nie jestem i do takich rzeczy powinienem chyba zabierać znajomych z pracy - a w szczególności tych co są tzw. handlowcami ;) znacznie więcej bym ugrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdz na spotkanie, jak dasz rade...

Ja teraz czekam na nastepne wyceny, a z Jerzym jeszcze bede sie dogadywal, jak inne wyceny dostane, zawsze jakis dodatkowy argument w reku bedzie, on by chcial, bo domu blisko "i tu w radosci tez bedzie budowal", wiec by mu pasowalo, jak sie uda go dogadac, to masz u mnie flaszke, a jak nie, no to mozemy sie spotkac i tez cosik.... - wkoncu kazda okazja dobra... :D :wink:

(a ja, to malolitrazowy raczej jestem...)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz czekam na nastepne wyceny, a z Jerzym jeszcze bede sie dogadywal, jak inne wyceny dostane, zawsze jakis dodatkowy argument w reku bedzie, on by chcial, bo domu blisko "i tu w radosci tez bedzie budowal", wiec by mu pasowalo, jak sie uda go dogadac, to masz u mnie flaszke, a jak nie, no to mozemy sie spotkac i tez cosik.... - wkoncu kazda okazja dobra... :D :wink:

(a ja, to malolitrazowy raczej jestem...)

Pozdrawiam

 

Pewnie że tak - a ja na to jak na lato choć zimno jest.

Chciałem jakiś urlop żeby pojeździć po okolicznych sklepach/hurtowniach ale powiedzieli mi że nie da rady z urlopem :evil: :evil: Ale nic to jakoś dam radę. Na razie teść zrobi brame aby był szeroki wjazd na działkę. Ojciec na emeryturze to dobra rzecz bo poprawi teraz troche elektrykę (siła i te sprawy) ktorą spieprzył jakis elektryk - a nie chce aby moją ekipę szlag trafił jak włączą betoniarę ;))

 

A teraz do rzeczy:

1. szukam hydraulika (który by położył co nieco na początek)

2. Gdzie załatwić beton? Ma ktos jakies namiary na jakieś betoniarnie w okolicach?

3. ekipa od dachu, ma ktos namiar na kogos sprawdzonego (blachodachówka)??

4. na koniec pytanie laika, ale to dopiero mój pierwszy dom więc sie nie znam 8) a więc: drewno (stemple, więźba) to skąd sie bierze? w hurtowniach budowlanych będą czy tez to jakies osobne sklepy/tartaki? 8)

 

no i na koniec: budowanie sni mi sie po nocach - tzn same problemy...chyba bede miał krótsze przez to życie 8)

 

BTW mlk dostałes moją wiadomość? sorki za tamto opóźnienie, ale przełom roku był dla mnie okrutny. I teraz rada dla wszystkich: namiary na ludzi, znajomych zapisujcie równiez w notesie a nie tylko w komórce bo może się zdażyć mała porażka :o

 

pozdrawiam

Lawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz czekam na nastepne wyceny, a z Jerzym jeszcze bede sie dogadywal, jak inne wyceny dostane, zawsze jakis dodatkowy argument w reku bedzie, on by chcial, bo domu blisko "i tu w radosci tez bedzie budowal", wiec by mu pasowalo, jak sie uda go dogadac, to masz u mnie flaszke, a jak nie, no to mozemy sie spotkac i tez cosik.... - wkoncu kazda okazja dobra... :D :wink:

(a ja, to malolitrazowy raczej jestem...)

Pozdrawiam

 

Pewnie że tak - a ja na to jak na lato choć zimno jest.

Chciałem jakiś urlop żeby pojeździć po okolicznych sklepach/hurtowniach ale powiedzieli mi że nie da rady z urlopem :evil: :evil: Ale nic to jakoś dam radę. Na razie teść zrobi brame aby był szeroki wjazd na działkę. Ojciec na emeryturze to dobra rzecz bo poprawi teraz troche elektrykę (siła i te sprawy) ktorą spieprzył jakis elektryk - a nie chce aby moją ekipę szlag trafił jak włączą betoniarę ;))

 

A teraz do rzeczy:

1. szukam hydraulika (który by położył co nieco na początek)

2. Gdzie załatwić beton? Ma ktos jakies namiary na jakieś betoniarnie w okolicach?

3. ekipa od dachu, ma ktos namiar na kogos sprawdzonego (blachodachówka)??

4. na koniec pytanie laika, ale to dopiero mój pierwszy dom więc sie nie znam 8) a więc: drewno (stemple, więźba) to skąd sie bierze? w hurtowniach budowlanych będą czy tez to jakies osobne sklepy/tartaki? 8)

 

no i na koniec: budowanie sni mi sie po nocach - tzn same problemy...chyba bede miał krótsze przez to życie 8)

 

BTW mlk dostałes moją wiadomość? sorki za tamto opóźnienie, ale przełom roku był dla mnie okrutny. I teraz rada dla wszystkich: namiary na ludzi, znajomych zapisujcie równiez w notesie a nie tylko w komórce bo może się zdażyć mała porażka :o

 

pozdrawiam

Lawy

 

dostałem tego priva, ale drogich wykonawców to ja już dużo miałem :))

 

teraz zastanawiam się nad dwoma z dolnej półki (moim zdaniem): za fundamenty, ściany, strop drewniany, wieźbę i położenie dachówki oraz 100 mb ogrodzenia (z podmurówką) działki chcę około 35kzł

 

rozglądam się za drewnem - macie jakieś namiary?

 

beton - wiele osób polecam thomas beton http://www.thomas-beton.com.pl/

 

blachodachówkę z ekipą mój sąsiad brał z Michalina (między hurtownią elektryczną "bargo" a kwiaciarnią - jadąc z W-wy przy torach to jest przed rondem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem tego priva, ale drogich wykonawców to ja już dużo miałem :))

 

teraz zastanawiam się nad dwoma z dolnej półki (moim zdaniem): za fundamenty, ściany, strop drewniany, wieźbę i położenie dachówki oraz 100 mb ogrodzenia (z podmurówką) działki chcę około 35kzł

 

 

Dzięki za namiary... :p

Co do wykonawcy mojego - on nie kładzie dachówki, a nie wiem też jaki jest Twój dom. Ale ja z moim domem coś koło 135m2 mieszczę się w powyższej cenie (tak myślę, bo cena dachu to moja estymacja oraz ogrodzenia także estymacja bo tego nie robię).

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fripp

kiedyś pewno będę robił łazienki to chętnie skorzystam :)

dostałem dziś od Ciebie smsa ale jakiegoś urwanego - może wyślij priva

coś udało Ci się dogadać z tymi elektrykami??

 

Lawy -

mój dom jest trochę większy, bo 186m2 i całość w parterze, więc dachu jest 326m2 (oj będzie to drooogi dach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość pryw. wysłałem, namiar na tę hurtownie dachową mam nadzieję masz, jak się jedzie z wawy, to po prawej stronie przed tym nowym rondkiemwał?trakt, oni mają w podwórku, na wprost swoją siedzibę, bo tam po lewej i prawej są też jakieś sklepy , czy hurtownie. Chyba , że taką cenę dali mi na wabia, żebym do nich jeszcze przyszedł???

Sam nie wiem, w końcu mogłem potraktować to jako ofertę i przyjść za 15 min z kasą, zeby kupić....

Sprawdź ich. No i dołącz to, co na priva poszło

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...