Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

Witam całą grupę WAWER a wszczególności mlk.

Ja mam działeczkę w Rembertowie przy Chełmżyńskiej. Od połowy października czekam na warunki zabudowy a urzędasy ruszają się jak muchy w smole. Mam cichą nadzieję na współpracę z Wami. Na razie zbieram namiary i dokształcam się czytając posty na forum.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam całą grupę WAWER a wszczególności mlk.

Ja mam działeczkę w Rembertowie przy Chełmżyńskiej. Od połowy października czekam na warunki zabudowy a urzędasy ruszają się jak muchy w smole. Mam cichą nadzieję na współpracę z Wami. Na razie zbieram namiary i dokształcam się czytając posty na forum.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Witaj także!

miło mi że zostałem wyszczególniony, tylko nie wiem czym sobie zasłużyłem? :)

 

Twoja działka podlega pod urząd na Żegańskiej?

generalnie jak chcesz mieć te warunki jak najszybciej to powinieneś osobiście (to chyba trudne dla Ciebie?) tam się pojawiać i gnębić ich, albo i wydzwaniać po urzędach które opiniują Twoje warunki (marszałek, architektura, zabytki itp)

teoretycznie to urząd ma na wydanie warunków 2 mies. ale czytałem że w praktyce zajmuje im to 3-4 mies - jeśli nie ma komplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

generalnie jak chcesz mieć te warunki jak najszybciej to powinieneś osobiście (to chyba trudne dla Ciebie?) tam się pojawiać i gnębić ich, albo i wydzwaniać po urzędach które opiniują Twoje warunki (marszałek, architektura, zabytki itp)

teoretycznie to urząd ma na wydanie warunków 2 mies. ale czytałem że w praktyce zajmuje im to 3-4 mies - jeśli nie ma komplikacji

 

Również witam....i niestety, ale z tym chodzeniem i gnebieniem o prawda. A znam człowieka który w 4 miesiącach się nie wyrobił (w ilu to jeszcze nie wiem bo czeka od poczatku 2004 roku. Ale straszyc nie bedę bo to tylko jeden przypadek, a jest również wielu co przeszło to szybko i bezbolesnie.....powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to, że będę ewenementem. Bo u nas sprawa dobiega końca i chyba zamknę się w dwóch miesiącach oczekiwania na warunki zabudowy. Oby nie zapeszyć. W połowie lutego okaże się, czy urzędniczki się wyrobiły. Ale faktycznie trzeba pokazywać się, dzwonić, pokazywać, dzwonić i uśmiechać. I to chyba też kwestia kogo nam przypiszą do załatwienia spraw. Są ludzie bardziej i mniej kompetentni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to, że będę ewenementem. Bo u nas sprawa dobiega końca i chyba zamknę się w dwóch miesiącach oczekiwania na warunki zabudowy. Oby nie zapeszyć. W połowie lutego okaże się, czy urzędniczki się wyrobiły. Ale faktycznie trzeba pokazywać się, dzwonić, pokazywać, dzwonić i uśmiechać. I to chyba też kwestia kogo nam przypiszą do załatwienia spraw. Są ludzie bardziej i mniej kompetentni.

 

nie chciałbym podłamywać - warunki zabudowy to podstawa, ale trzeba jeszcze dostać potem pozwolenie na budowę

 

anyway, można już Ci prawie gratulować :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na warunki od października - działka niby bezproblemowa.

 

Niestety straciliśmy dwa miesiące, bo okazało się że jednak czegoś brakowało we wniosku i pprzeleżał sobie gdzieś z boku.

 

Donieśliśmy resztę 30 grudnia. Pani powiedziała że wyrobi się do końca lutego... Ale czy w to wierzyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek zadzwoniliśmy wczoraj do Wawra - Pani powiedziała, że była na urlopie... Ale lada dzień ma zacząć wysyłać (chyba do uzgodnień).

Ciekawe ile czasu zajmie, zanim to wszystko wróci uzgodnione... Pewnie z miesiąc...

 

chodzi o panią z nazwiskiem zaczynającym się na "R"? moi bliscy znajomi też pukają do niej od października

 

z innych źródeł słyszałem, że ponoć w naszym urzędzie poginęły dokumenty ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety pogoda nie pozwala nawet na wytyczenie fundamentów. Ziemia zrożona na kamień. Ekipa budowlana czeka, kierownik zaklepany.

 

Podobnie jak ja, ale nie mam jeszcze żadnych materiałów zakupionych/zamówionych więc w jeden dzień raczej nie rozpocznę. Ale tak czy siak czekam teraz tak jak nigdy dotąd na wiosnę.... :)

 

Co do czekania, gubienia i innych to ja się wypowiadać nie będę. Licho nie śpi i nie wiadomo kto jeszcze czyta to forum.... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, przypomnieliście mi te zamierzchłe czasy, "Pani na R" to załatwiała i załatwiała, miało być już jutro i tak z dnia na dzień, aż się wkurzyłem i pojechałem , zapytałem, gdzie są moje dokumenty i powiedziałem, że chcę tak pójść, bo to już za długo to zwodzenie trwa, no i się łaskawie zerwała i za 10 minut mialem decyzje o war zab w garści. Niech tych papierologow szlag jasny trafi :evil: :evil: :evil: :evil:

A Wam powodzenia wszystkim życzę. Dołączajcie, może jednak wspólnymi siłami da rade coś w tym parszywym urzedzie zmienić.

Do następnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

to i ja się ujawnię choć etap bardzo wstępny - zakup ziemi. Dalsze plany to budowa na wiosnę 2006, ale forum śledzę już od jakiegoś czasu a ten temat w szczególności. Przypatruję się tematowi i widzę, że gmina WAWER najlepszą gminą jest :D

Życzę powodzenia w bojach urzędowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...